82052

Ким бути? Яким бути?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: З’ясувати рівень знань учнів про професії; Розширити знання дітей про професії; Формувати інтерес до професій батьків; Розвивати вміння працювати самостійно та в групах; Розвивати вміння планувати та оцінювати свою діяльність Познайомити з поняттями майстер посада...

Украинкский

2015-02-24

54 KB

0 чел.

ДОНЕЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 30

ДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

          Гречаниченко Н.М.

                         Учитель вищої категорії,

                         Старший учитель

ДОНЕЦЬК 2009


Мета:

  •  З’ясувати рівень знань учнів про професії;
  •  Розширити знання дітей про професії;
  •  Формувати інтерес до професій батьків;
  •  Розвивати вміння працювати самостійно та в групах;
  •  Розвивати вміння планувати та оцінювати свою діяльність
  •  Познайомити з поняттями «майстер», «посада»;
  •  Виховувати шанобливе ставлення до людей різних професій

 

        ОБЛАДНАННЯ:

 На центральній частині дошки тема заходу «Ким бути? Яким бути?» права частина поділена на 3 частини для підведення підсумків групової роботи

КРАПЛИНКИ

ПЕРЛИНКИ

НАМИСТИНКИ

Ліва частина дошки: фотовиставка «Наші батьки на робочому місці».

Біля дошки розміщена виставка предметів, які виконані руками батьків.


Організаційний момент.

Шановні гості, ми щиро раді вітати вас на нашому святі.

Я хочу розпочати з загадок, спробуйте відгадати професії.

  •  Мрія кожного хлопчини – це зіркові височини.

  Хто у кораблі відлітає від Землі?

  Та, на жаль іще ми діти,

  Щоб в ракеті полетіти.

  •  Він мені призначить ліки,

Перевірить горло й ніс.

Скаже їсти борщ і кашу,

Щоб одужав і підріс.

Учитель вивішує на дошці картки ЛІКАР КОСМОНАВТ.

  •  Хто здогадався, про що сьогодні піде мова? Так сьогодні ми з вами будемо розмовляти про різні професії.
  •  Що означає слово «професія»?
  •  Якщо звернемося до словників, то прочитаємо, що професія - це…
  •  Які професії вам відомі?
  •  Добре, але у ваших відповідях змішано професії та посади.
  •  Що таке посада? Давайте звернемося до словника. Тепер ви зможете відрізнити ці поняття.
  •  Наприклад, в нашій школі працюють учителі. Це професії. Але в школі ще є директор, завуч – це посади, які вони посідають, залишаючись за професією учителями.


КОНКУРС 1. «ПРОФЕСІЯ ЧИ ПОСАДА»

Клас розділено на 3 групи.

Кожна група отримує картки

ЛІКАР

ЗАВІДУЮЧИЙ

КЕРІВНИК

ДИРЕКТОР

ПРОДАВЕЦЬ

БУХГАЛТЕР

БУДІВЕЛЬНИК

БРИГАДИР

ЗАСТУПНИК ДИРЕКТОРА

ЗАВУЧ

КОНДИТЕР

ДИРИГЕНТ

Перевірка. підбиття підсумків.

- Ось, наприклад, у Дарини матуся - касир.Це  посада чи професія? Але вона старша зміни.На  таку  посаду ставлять людей які мають певні риси характеру. Спробуйте  назвати ці риси.

- Про матусю Даринки кажуть, що вона – майстер своєї справи. Кого ми можемо назвати майстром? Звернемося до словника.

- На вашу думку, кого з ваших батьків ми можемо назвати майстром? Завдяки чому?

Про це наші діти написали у своїх творах.

Дитячі твори «Мій татусь – майстер»

  •  Що ми можемо зробити зараз, для того щоб отримати бажану професію та стати майстром своєї справи?
  •  Так, навчання – це наша головна справа. Чи є серед вас майстри? Хто це? Чому?
  •  До нас завітали гості. Надамо їм слово. Слово гостям – Пастушенко О.А.(мебельник ), Чолан С.І (артистка оркестру ) та Коломієць І.М. ( медсестра).
  •  Розкажіть про свої професії.
  •  Чи можемо ми наших гостей назвати майстрами?
  •  Чому?


КОНКУРС 2. ГРА «ХТО ЖИВЕ В МОЄМУ ДОМІ» (робота в групах)

Кожна група отримує конверти, на яких намальовано будинок. У кожному вікні написана назва однієї професії. До конверта вкладені риси характеру людини:добрий, розумний, справедливий, неправдивий, хоробрий, швидкий, злий, чесний, ледачий, веселий ….

Діти мають вибрати ті риси характеру, які повинні мати люди наступних професій: лікар, повар, військовий, міліціонер, учитель, льотчик, бухгалтер, будівельник, шахтар, рятувальник, фермер, кравчиня.

Підбиття підсумків пошукової роботи.

КОНКУРС 3 «ЗБЕРИ ПРИСЛІВ*Я»

Для кожної групи пропонується конверт, в якому містяться слова з прислів’їв про працю, написані на окремих аркушах. Клас працює в групах.

Прислів’я про працю

  1.  бджола мала, а та працює.
  2.  без діла жити тільки небо коптить.
  3.  без охоти нема роботи.
  4.  без труда нема плода.
  5.  губами говори, руками роби.
  6.  діло майстра величає
  7.  де руки й охота, там скора робота.
  8.  без роботи день роком стає.
  9.  добре тому ковалеві, що на обидві руки кує.
  10.  коли почав орати, то у сопілку не грати.
  11.  лежачого хліба нема ніде.
  12.  маленька праця краща за велике безділля.
  13.  на охочого робочого діло знайдеться.
  14.  не взявшись за сокиру, діло не зробиш.
  15.  не сокира теше, а чоловік.
  16.  недарма говориться, що діло майстра боїться.
  17.  печені голуби не летять до губи.
  18.  під лежачий камінь вода не тече.
  19.  хто багато робив, той багато знає.
  20.  хто вміє той і діє.
  21.  як дбаєш, так і маєш.

КОНКУРС 4. «ПІДКАЖИ ПРОФЕСІЮ»

  •  Тепер я пропоную вам загадки про професії, для того щоб відгадати їх, треба дібрати риму.
    •  В океані підступному товарів та цін, бізнес-корабель веде…бізнесмен.
    •  Від вірусів комп’ютер наш чист, програми та файли рятує…програміст.
    •  Приймають закони швидко, чітко в нашій уряді … міністри.
    •  Найсправедливіше за всіх, мої друзі, розв’яже всі конфлікти …суддя.
    •  Ось для вас креслення та нової деталі розмір дав … інженер.
    •  Цар – сьогодні, завтра – злодій, ролі всі зіграв… актор.
    •  Зробила вчора мені два уколи … медсестра.
    •  Завмирають глядачі – в клітці з тиграми …приборкувачі.
    •  Піч гуде, як самовар, сталь в ній варить … сталевар.
  •  Молодці! Впорались із роботою. На мою думку, і серед вас є майстри своєї справи. А яка справа найголовніша для вас?
  •  Зараз візьміть з краю парти по 1 пелюсточці різного кольору – всього 5. Склейте їх разом..А середину оберіть різну.

РЕФЛЕКСІЯ.

Червоний – кому було цікаво, хто дізнався багато цікавого.

Жовтий – кому було цікаво, але нічого нового не дізнався.

Фіолетовий – кому було нецікаво.

На пелюстці готової квітки напишіть, ким ви хочете бути, а на інших –яким ви хочете бути?

Приклейте до дошки свої квіти.

  •  Шановні гості! хоч зараз за вікном пізня осінь, ми даруємо вам свій яскравий букет.

ПІДСУМОК.

- Що нового дізналися? Про які професії почули. Хто такий майстер? Що таке посада? Дякую за роботу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

44717. Degrees of Comparison of Adjectives and Adverbs 48.5 KB
  Prctise reding the following wordcombintions: erliest times useful power hotir engines solr energy solr evportion sunctivted processes surrounding ir sun’s rys stright lines the most effective wys the loss of energy glsslike mteril effective prevention trnsprent sheets of glss or plstic ctul pplictions typicl rrngements highpressure boilers lrge block of electric power. TEXT 5 Solr Power The sun’s energy mnifests itself s therml photoelectric nd photochemicl effects. Men hve tried to use solr energy since...
44718. Modal verbs. Nouns as attribute 88.7 KB
  II Prctise reding twosyllble words with the stress on the first syllble rdr rnging hrbour lnding trvel mesure becon presence wether echo signl timer system object constnt mountin strongest portion during. Prctise reding the following word combintions: cpble of determining the presence of objects their chrcter ll of them ultrhigh frequency rdio wve energy directionl ntenn in bem visul redble signls within the field of view of rdr the use of these timed pulses t the constnt velocity the fluorescent screen...
44719. Sequence of Tenses. Imperative Mood. Quantifiers and their equivalents 54 KB
  LBERT EINSTEIN 18791955 €œImgintion is more importnt thn knowledge†Einstein lbert Einstein ws born in Germny on Mrch 141879. t the ge of 21 fter four yers of university study lbert Einstein got job s clerk t n office. Einstein expressed his theory in the eqution E=mc roughly tht energy equls mss times the squre of the speed of light. lbert Einstein ws very tlented mn gret thinker.
44720. Infinitive (forms and functions) 33.55 KB
  The oceans cover 147 million square miles of the earth's total surface of 197 million square miles. Geographically, this vast expanse of water has been very thoroughly explored; the surface currents have been charted, the depths of the seas bordering the land have been carefully sounded. Yet, the nature of the ocean was practically unknown until recently, when new techniques and careful mapping did disclose new details of the ocean waters.
44721. Gerund (forms and functions) 114.28 KB
  Prctise reding the following twosyllble words with the stress on the second syllble: Include between employ pply design convert trnsform obtin Prctise reding the following mny syllble words: Electricity impossible ccumulte numerous resistnce temperture emergency photocell complicted Prctise reding the following words with double stress: Engineering semiconductor utomtion conductivity irrespective reproduce Memorize the spelling nd pronuncition of the following words: Vry ['vεərI]...
44722. Ing forms: Participle/Gerund/Verbal Noun 51 KB
  Trnsistors mde it possible to design compct smlldimensioned electronic devices which consume very little power. The trnsistors re successfully used for direct trnsformtion of het energy into electricl energy by mens of therml elements. In lter yers light sources nd lsers were built on the bsis of trnsistors.
44723. Participle (Passive and Perfect Forms) 33.83 KB
  Rdio supplies the communiction service which is so essentil to the modern world nd meeting these needs it hs become rpidly developing industry itself. It is from rdio tht the subject of electronics ws born which being pplied to utomtion brought such remrkble chnges to the technique of tody. The fstest most relible wy to detect n rtificil stellite nd to determine its orbit is by rdio.
44724. Nominative Absolute Participle Clause. Participle+Infinitive 54 KB
  PrticipleInfinitive TEXT 12 The Fundmentl Problems of Television. The word “television†by common cceptnce hs come to men the essentilly instntneous trnsmission either by wire or rdio of moving pictures or imges. Essentilly three steps re involved in television nmely: 1 the nlysis of the light imge into electricl signl; 2 the trnsmission of the electricl signl to the points of reception; nd 3 the synthesis of visible reproduction of the originl imge from the electricl signl. nswer the questions: Wht does the word “televisionâ€...
44725. Infinitive (Passive and Perfect Forms) 80.5 KB
  From the first electronic digital computers of the forties to to-day’s versatile computers and most up-to-date microcomputers, very little has changed as far as basic computer operation is concerned. In the last thirty years, vast improvements in the size, speed and capabilities of computers have taken place