82081

Будь природі сином, будь природі другом

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Так до лісу Надається слово довідковому бюро. Ліс це сукупність землі рослинності в якій домінують дерева та чагарники тварин мікроорганізмів та інших природних компонентів що в своєму розвитку взаємопов’язані впливають один на одного і навколішне середовище.

Украинкский

2015-02-24

75 KB

1 чел.

Виховна година. (2 клас)

Будь природі сином, будь природі другом.

Мета: Закріплювати правила поведінки в спілкуванні з природою, розширювати потреби в такому спілкуванні, розвивати естетичний смак, виховувати любов до природи.

Обладнання: вірші, казки, малюнки дітей, мультимедійна дошка.

Хід уроку

Добрий день вам, добрі люди!

Хай вам щастя й доля буде

Не на день і не на рік,

А на довгий – довгий вік!

Що треба для повного щастя людини?

Здоровя і сили, багато тепла.

А ще небеса мирні, радужні,

І неповторна безмежна краса.

А ще треба сонце – велике й гаряче.

Без сонечка світла не буде й тепла.

Без нього найменша травинка загине.

А треба, щоб радість від нього цвіла.

Вчитель:

Діти а прочитайте тему і скажіть як ви розумієте даний вислів?

  •  А що ви розумієте під словом природа? (використовуєтся вправа «Мікрофон»).

Повітря, земля і вода – Природа

Природа – це Я і Ти – це природа.

У Божому світі під сонцем одним

Повинні ми жити у згоді.

Вмійте любити природу.

                                                       (П. Сиченко)

В полі, у лісі, над яром –

Квіти, дерева і трави...

Цвіту не вирви задаром,

Гілки не втни для забави.

Оберігайте ж по всюди

шлях і сежиночку в гаї.

Все те окрасою буде

Нашого рідного краю.

Буду я природі другом.

                                                     (С. Жупани)

Йтиму садом, полем, а чи лугом,

Буду я прироі вірним другом.

Не столочу навіть і трави.

Я скажу їй: - зеленій, живи!

Коли лісом буду я іти,

Теж посію зерна доброти.

Побажаю дереву і пташці,

Щоб вони жили у мирі й щасті

***

 

Кожного дня і кожну хвилину

Оберігайте всяку звірину,

Тільки добро їй потрібно бажати

І намагатись не ображати.

***

Ніколи не зробимо шкоди

Ми пташці в ріднім краю.

Нехай звеселяють природу –

Співають для нас у гаю

Вчитель:

До нас на урок надійшла телеграма.

ТЕЛЕГРАМА

Людино! Звертаємося до тебе з невідкладною вимогою: порятуй нас!

Не занедбуй життя наше, поверни своє обличчя до матінки – природи!

Вчися жити в злагоді з навколішнім світом і лише тоді відчуєш ти, що на цій Планеті ми всі справді брати і сестри і один одному потрібні!

(Всі хто літає, стрибає, плазує, хто живе у траві, на деревах у воді)

  •  Діти, від кого надішла нам ця телеграма?
  •  Як на вашу думку, куди ми відправимось зараз в подорож?. (Так до лісу)  

Надається слово довідковому бюро.

Ліс – це сукупність землі, рослинності, в якій домінують дерева та чагарники, тварин, мікроорганізмів та інших природних компонентів, що в своєму розвитку взаємопов’язані, впливають один на одного і навколішне середовище.

Надаєтся слово групі «Пізнайки»

Ліс – це частка житя самої планети Земля, він споконвічно дарує людям все необхідне. Дерево виколисало людство на своїх вітах і було для первісної людини пристаниищем, і дахом над головою, ліжком і захистником. Згодом дерево принесло приборканий вогонь, а з ним і почалось розселенння людей по світу.

(перегляд слайдів і коментар до кожного з них.)

Десять заповідей лісу.

  1.  Учень.

Ліси зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерива за добу віддають в атмосферу  стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини. Підраховано, що гектар лісу виділяє 3-4 тонни кисню і поглинає 4-5 тонн вугликислого газу, здатний відфільтрувати 50-70 тонн пилу.

  1.  Учень.

Ліси дають чудову, ні з чим не зрівнянну деревину для будівництва, сировину для виготовлення паперу, виготовлення меблів. Використовуйе ліс для промисловості і палива, незводячи його нанівець. Завжди необхіно думати і свято зберігати «зелений баланс». Нові посадки повинні покривати виробку хоч би один до одного.

  1.  Учень.

Ліси у нас час стали місцем відпочинку для широкого загалу населення як городян, так і сільських місцевостей. Вони несуть нам радість, натхнення, а тому не вломлюйтесь в них автотранспортом. Прихоть у ліс пішки і з любовю.

  1.  Учень.

Ліс - сторож захисту родючості грунту. Він оберігає його від ерозійних процесів. Регулюючи поверхневий стік, дерева запобігають водній ерозії, охороняють водойми від замулювання. Позитивно впливають на повноводдя річок, оскільки ліси сприяють накопиченню вологи.

  1.  Учень.

Ліси сприяють нашому оздоровленню. Вони заспокоюють нервову систему, позбавляють людину від стресів, лікують сердечні недуги і заспокоюють душу. До того ж лісові плоди і ягоди – багатюще джерело вітамінів, вуглеводів, білків, жирних олій, органічних кислот, різних ароматичних сполук, амінокислот, мікроелементів. Ліс без перебільшення, природня аптека.

  1.  Учень.

     Вікові дерева – це живі чудеса світу, які вражають своєю висотою, розміром крони, товщиною стовбура, впевненістю і могутністю. Вони шепочуть про мови столітть. Недарма чехи говорять «зустрінеш старе дерево – зніми капелюха». Бережімо наших лісових старожилів.

  1.  Учень.

Ліс – домівка для тварин. Якщо в час прогулянок у лісі зустрінеться звірок, не лякайте його, віднесіться до нього як старший брат. Тільки байдужа й бездумна людина знащить пташине гніздо чи нору звірка, розгрібе мурашник, розорить дупло.   

8 учень:

Під час збирання диких ягід, плодів, грибів не знищуйте те, що народило їх,-  

дерева, кущі, грибниці. На наступний рік ви знову прийдете за «дарами лісу».

Любителі грибів знають, що кожному грибу підвласна конкретна порода дерева.

Царя грибів – білий гриб, шукають у дубовому гаї,  підберезники – під кроною білокорої берези. Гриби так злилися з деревами, що одні без інших не можуть існувати. Без грибів

немає лісу.

9 учень:

Життя в лісі,особливо невидиме,  пов язане з мікроорганізмами грунту й опалого листя.

Адже від них у значній мірі залежить здоров я лісу.

10 учень:

Відвідувачі лісу, винесіть з нього приємні враження. Пишайтеся його красою,бо ліс – споконвічна її скарбниця,якою люди всього світу гордяться. Не залишайте нічого

У природному храмі, крім слідів ваших ніг.

 

Вчитель:

Діти,  а тепер я пропоную піти в похід до лісу.

Для цього ви повинні обрати правильну дорогу.

1 – розташований завод.

2 – рухається багато транспорту.

3 -  алея з густонасадженими деревами.

-( учні пояснюють, який шлях безпечний).

Сонце в мандрівку нас закликає

І про дорогу оповіщає,

Йдіть, мої любі,під ноги дивіться.

Травам і квітам ніжно вклоніться.

Несіть їм же ласку у кожній долонці

Разом з промінням веселого сонця.

Хай же мандрівка казкою стане.

Про неї розкажете таткові й мамі.

Біля лісу діти зустрічаються з Лісовичком.

Зустріч з Лісовичком

Лісовичок: Чи знаєте ви діти правила поведінки в лісі?

  •  Бо якщо не знаєте в ліс я не пущу!

Діти: Так знаємо.( Група юннатів)

1. Учень.

Не зривай, не нюхай, не пробуй на смак незнайомі гриби, ягоди.

  •  Якщо зустрів лісового звіра, не кричи, не тікай, дай йому можливість піти.

2. Учень.

Якщо помітив агресивну поведінку тварини, то кричи, стукай палицею об дерево.

При зустрічі із собакою не можна:

  •  тікати,
  •  дивитися в очі і посміхатися,
  •  поводитися насторожено.

3. Учень.

У ліс краще взувати чоботи. При зустрічі зі змією не заступай їй дорогу;

Змії самі сховаються в укриття;

  •  Не розводь багаття без дорослих, не грайся з вогнем.

4. Учень.

Після повернення з лісу уважно оглянь свій одяг і тіло; укуси отруйних комах і кліщів можуть призвести до тяжких захворювань.

Якщо кліщь упився в шкіру, то його треба швидко витягти. Для цього необхідно капнути на місце, де сидить кліщь, соняшникової олії. Місце укусу промити водою з милом і змазати йодом.

5. Учень.

Не топтати і не зривати квіти. Не ламати гілочки дерев. Не ображати птахів і тварин. Не руйнувати гнізда птахів.

6. Учень.

В лісі не можна смітити. Не можна руйнувати мурашники, бо мурашники санітари лісу.

Лісовичок:

  •  Запрошую в гості до нашого лісу. Давайте пограємо у гру «Як розмовляє ліс».
  •  Вітерець у лісі – Ш-ш-ш...
  •  Повзе вуж у траві - С-с-с...
  •  Прилетів жук – Ж-ж-ж...
  •  Заспівав комарик – З-з-з...
  •  Пролетів птах – Шух-шух...
  •  Запихкав їжачок – Пих-пих...
  •  Дзюркоче вода в струмочку – Дз-дз...
  •  Забриніла бджілка – Дж-Дж.

Група « Народознавці»

Ми знаємо прислів я про ліс:

  •  Ліс сам себе чистить.
  •  Не привик ліс до наших коліс.
  •  Що в лісі родиться, то в дворі згодиться.
  •  Слухай, діброво, що ліс говорить.
  •  Щоб здоровя добре мати, треба дуба нерубати.
  •  Багато лісу – не загублюй

    Мало лісу – бережи

    Нема лісу – посади

  •  Як лист жовтіє, ліс і поле смутніє.
  •  Поле плаче, а ліс скаче.

Лісовичок:

Бачу ви багато знаєте про ліс, пішли я вас проведу до Принцеси Флори.

Принцеса Флора проводить з дітьми конкур відгадай загадку.

  1.  Зимою чорна, весною і літом зелена, а восени жовте? (ліс)
  2.  На якому дереві листя не росте? (на сухому)
  3.  У лісі на пралісі висить сукня червона? (калина)
  4.  Хто з вас, діти, нас не знає?

Ми у лісі проживаєм,

Дзвоном сонце зустрічаєм,

Маєм гарні сині очки,

Називаємось...(дзвіночки)

5. В них багато є роботи

Хоч стоять вони весь час.

Від дощу чи від спекоти

Захистять, врятують нас.

Не лягають спать ніколи,

На ногах вони отвік.

Не бояться плину рік,

Ні завій, ні вітру реву.

Хто ж вони такі?...(дерева)

6. Росте вона в лісочку, має вона червону сорочку, хто йде той поклониться. (суниця)   

Принцеса Флора проводить гру «Відгадай з якого дерева листочок».

Ну що ж, ви справились із завданням, рушайте далі в дорогу.

Лісовичок приводить дітей до Принцеси Фауни.

Принцеса Фауна проводить вікторину.

  1.  Чому синицю так називають? (синиця співає синь-синь)
  2.  Якого птаха називають лісовим лікарем? (дятел)
  3.  Який птах виводить своїх пташенят узимку? (шишкар)
  4.  Які птахи живуть у нашій місцевості тільки в зимку? (снігурі омелюхи)
  5.  Скільки шкідників поїдає синичка за добу? (стільки скільки важить сама)
  6.  Назвіть найвищого птаха? (журавель сірий висота 1м 20см )

А тепер гра «впізнай казку». 

- Котик, півник, лисичка. (котик і півник)

- Бичок, ведмідь, вовк, лисиця, зайчик. (соломяний бичок)

- Коза, зайчик, ведмідь, вовк, лисичка, рак. (коза дериза)

- Мишка, жаба, зайчик, лисичка, вовк, кабан, ведмідь, собачка. (рукавичка)

Молодці, із цим завданням ви справились.

Діти:

Ми вивчили вірші про ліс група (поетів)

Ліс «Н. Красоткіна»

Ліс

Ліс зелений друг людини
Прохолодний в літню днину.
Взимку захисток од вітру.
Очищає ліс повітря.
Він, мов дім, для всіх відкритий.
Дружно тут навчились жити
І тварини, і комахи.
На деревах різні птахи.
В цім рослиннім царстві, діти,
Для звіряток стіл накритий.
Ягоди, плоди і віти,
Є ще й листя соковите.
В нашім лісі є лисичка,
Зайчик, білка невеличка,
Вовк, їжак, бобер, кабан,
А в старім дуплі — кажан.
Пам’ятай: ліси бувають
Хвойні, листяні і навіть
Мішані. Тут вся різниця
Полягає в листі й глиці.
В лісі листянім, малята,
Завжди радісно бувати.
Тут сплели гілля зелене
Дуб, береза, вільха з кленом.
Як на осінь повертає
Листя з дерева злітає
Опускається поволі.
Взимку всі дерева голі.
В лісі хвойному, дитино,
Кедр росте, сосна, ялина.
Ще й смерека, подивися!
Хвоя зветься їхнє листя.
Пахне тут смола-живиця,
Цмин росте, чебрець, брусниця.
Мох, а от трави немає,
Хвоя землю покриває.
Ну, а мішані ліси —
Незвичайної краси!
Пахне ясен, клен, ялина,
Дуб, береза і соснина.
Взимку й літом тут красиво,
Ну, не ліс, а справжнє диво.

Ліс

Ліс — це диво, ліс — це казка.
То ж ходімо в ліс, будь ласка.
В лісі є кущі і квіти,
В нім сплели дерева віти.
Трави, ягоди й грибочки,
В нім чарівні є куточки.
Ліс — це друг всьому живому.
Звір і птах живе у ньому.
Ліс дає всім прохолоду
І прозору робить воду.
Вміє поле захистити,
Щоб воно могло родити.
Він повітря очищає,
Ароматом напуває.
Щедро вміє роздавати
Все, що є, бо він багатий.
Людям вміє догоджати:
Дерево дає для хати,
Сірники, папір і ліки —
Все, що треба чоловіку.
В світі є ліси казкові:
Хвойні, листяні чудові,
Мішані є і тропічні,
Саксаулові незвичні.
В хвойних — сосни і ялини,
Кедри, піхти і модрини.
Пахне в лісі цім живиця,
Є морошка і брусниця.
Де ростуть берізки й клени,
Тис, ялиночка зелена,
Ясен, сосни і дубочки —
Це вже мішані лісочки.
А на півдні, де тепліше,
Ще буває цікавіше.
В пишнім листі все буяє,
Ліс тут листяним буває.
Та летять листочки долі,
Взимку всі дерева голі.
І стоять так до весни,
Дивляться чарівні сни.
Ліс — це диво, ліс — це казка.
То ж заходьте в ліс, будь ласка,
Але завжди пам’ятайте:
Диво-ліс охороняйте!

Ліс

В кожну пору ліс чарівний.
Навесні він світлий, дивний.
Море звуків оживає,
Море квітів розквітає.
Влітку має гарну вроду
І дарує прохолоду,
Ягоди, гриби і квіти
Вміє серце звеселити.
Восени ліс поетичний,
Кольоровий і незвичний.
Листя з дерева злітає
Всі стежинки застеляє.
А зимою ліс чудовий,
Мовчазний, а ще казковий.
Всі дерева сплять і мріють,
Лиш ялинки зеленіють.

 

І на кінець нашої подорожі усіх людей ми закликаєм:

Нащадкам збережіть природу,

Її степи, ліси, джерельну воду.

Дерева не рубайте, не вбивайте звіра.

І у природи буде хай довіра,

Що не заподієте ви їй зла,

Своїй колисці матері своїй

Світ прекрасний навколо тебе

  •  сонце ясне і синє небо.

Птахи і звірі, гори і ріки

  •  нехай він буде таким навіки.

Нехай людина добро приносить,

бо світ навколо любові просить.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

43117. Проектирование привода ленточного конвейера 462 KB
  Применим индустриальное масло для тяжело нагруженных систем с антиокислительными, антикоррозийными, противоизносными и противозадирными присадками И-Т-Д-220, которое заливается в кратер редуктора до оси червяка.
43118. Проектирование специальных режущих инструментов 1.4 MB
  Графическое и математическое выражение фасонного профиля обрабатываемой детали определяется относительно координатных осей X и Y. Центр координатных осей О находится в точке пересечения левого края детали и ее оси вращения. Координатная ось X совмещается с осью вращения детали. Координатная ось Y проводится из центра координатных осей О перпендикулярно оси X.
43119. Кондуктор для сверления отверстия 10Н7 3.28 MB
  Частая смена объектов производства, связанная с нарастанием темпов технологического процесса, требует создание конструкций приспособлений, методов их расчёта и проектирования, обеспечивающих неуклонное сокращение сроков подготовки производства. Затраты на изготовление технологической оснастки составляют 15…20% от затрат на оборудования для технологического процесса обработки деталей машин или 10…24% от себестоимости машины. Станочные приспособления занимают наибольший удельный вес по стоимости и трудоёмкости изготовления в общем количестве различных типов технологической оснастки.
43120. Проектирование производственного здания «Завод по ремонту двигателей» 314.5 KB
  Проектирование начинается с задания. Задание на проектирование, которое определяется в основном технологическими процессами или назначением объекта, составляется с участием архитекторов, технологов и строителей-проектировщиков. В результате совместной разработки наряду с объемно-планировочной компоновкой, должны быть получены принципиальные решения конструктивной формы здания или сооружения. Эти принципиальные решения согласовываются с технологической и проектной организациями, после чего может быть начато проектирование.
43121. КИНЕМАТИЧЕСКИЙ РАСЧЕТ ПРИВОДА. РАСЧЕТ ЗУБЧАТЫХ ПЕРЕДАЧ 375 KB
  Определяем общий коэффициент полезного действия КПД привода где коэффициенты полезного действия ременной передачи цилиндрической передачи редуктора муфты и опор подшипников. где предел контактной выносливости для углеродистых сталей твердостью поверхностей зубьев менее НВ 350 и термической обработкой улучшением коэффициент долговечности при числе циклов нагружения больше базового что имеет место при длительной эксплуатации редуктора принимаем ; коэффициент безопасности; коэффициент учитывающий влияние...
43122. Разработка технологического процесса изготовления и сборки вала H40-ИНА 125.02.106 802 KB
  Графический материал объемом 4 листа формата А1 в том числе чертеж сборки заданного узла анализ точности изготовления операционные эскизы чертеж приспособления. Схема представлена на листе КП.106 Технологические схемы сборки приведены на листе 1.203 показаны на листе КП.
43123. Реконструкция четырехэтажного жилого дома серии 1-447 С-35 451 KB
  Характеристика объёмнопланировочного конструктивного и архитектурнохудожественного решения здания подлежащего реконструкции. Объемно планировочное решение здания и его соответствие нормативным требованиям Конструктивное решение здания и техническое состояние несущих и ограждение элементов Архитектурнохудожественное решение здания его соответствие требованиям предъявляемым к застройке Перечень и содержание мероприятий необходимых при проведении реконструкции здания Объемнопланировочное...
43124. Обработка числовых данных с использованием ППП 101 KB
  Исходные данные представлены в виде ряда чисел, связанных между собой последовательностью Х1-У1, Х2-У2 и т.д. Данные имеют уточнение в два знака после запятой. Все остальные данные, необходимые для выполнения поставленной задачи, рассчитываются в ходе выполнения контрольно - курсовой работы и определяются разработчиком. Так, все необходимые выходные данные будут округлены до целого значения. Промежуточные расчетные данные будем оставлять без изменений (по умолчанию уточнение до четвертого знака после запятой).
43125. Складання кошторису витрат на проведення капітального ремонту фільтр пресу для стічних вод 664.5 KB
  Обладнання на хімічних підприємствах працює, як правило, в особливих умовах: високо агресивні середовища (що викликає корозію), сили тертя та ін.. Режим роботи обладнання дуже напружений ( в дві, три зміни) без зупинок у вихідні та святкові дні. Всі ці умови мають суттєвий вплив на фізичний знос обладнання. Для підтримання основних виробничих фондів у працездатному стані необхідні повсякденний нагляд, догляд і періодичний їх ремонт. Для попередження передчасного зносу вузлів і агрегатів технічного обладнання ремонтні служби здійснюють технічне обслуговування, планово-попереджувальний ремонт, модернізацію обладнання, часткове виготовлення запасних частин, пристосувань та інструмента, механізацію трудомістких і важких ремонтних робіт.