82116

Правила безпечного поводження з газом та газовими приладами

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Правила безпечного поводження з газом та газовими приладами. Ознайомити учнів з правилами безпечного користування побутовими газовими приладами. Вчити дітей діяти у разі виявлення запаху газу. Що зараз майже в кожнім домі Є необхідним безперечно Бо варить їжу всім без втоми Хоч він отруйний небезпечний...

Украинкский

2015-02-25

201 KB

6 чел.

                    

Тема. Правила безпечного поводження з газом та газовими приладами.

Мета. Ознайомити учнів з правилами безпечного користування побутовими газовими приладами. Вчити дітей діяти у разі виявлення запаху газу. Розвивати логічне мислення. Виховувати любов до життя, почуття самозбереження.

Обладнання. Ілюстрації, презентація, фрагмент мультфільму «Уроки тітоньки Сови. Уроки обережності», картки.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І. Організація початку уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Загадка.

Що зараз майже в кожнім домі

Є необхідним, безперечно,

Бо варить їжу всім без втоми?

Хоч він – отруйний, небезпечний,

Ним користуємось щораз…

Вже здогадалися? Це … (газ). (Слайд)

2. Гра «Мікрофон».                                                                                 

  •  Що тобі відомо про газ?

   ( Дитина кореспондент бере інтерв’ю у однокласників.)

3. «Мозковий штурм»

  •  Яке паливо використовується у ваших оселях?
  •  Чому люди найбільше використовують газ?
  •  В якому стані буває газ?
  •  Як газ потрапляє в нашу оселю?
  •  Як виявити запах газ?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Робота в групах.

  •  Діти допоможіть Наталці прийняти правильне рішення.

«Наталка повернулась зі школи, але вдома мами не було. На плиті стояла каструля з холодним супом.»

- Що робити?

- Їсти суп холодним?

- Зовсім його не їсти?

- Підігріти страву на плиті?

(Діти обговорюють та висловлюють свою позицію.)

  •  А чи вмієте ви користуватись газовими приладами?

Отже сьогодні ми ознайомимось, або закріпимо правила користування побутовими газовими приладами.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

                              

 

Газ – це легкозаймиста речовина. Від найменшої іскринки він вмить займається і починає горіти. Він невидимий, але має специфічний запах. Заповнивши приміщення, газ може вибухнути. Газ отруйний. Дихати ним навіть незначний час небезпечно для життя.

Газ, який використовується у побуті і приносить людині стільки користі, може стати і ворогом. Ворогом газ стає тоді, коли ми неправильно ним користуємося.

  •  Серед поданої побутової техніки знайдіть ту що працює від газу.

(Пральна машина, холодильник, праска, газова плита, вентилятор.).

  •  Кого батьки вчили та кому дозволяють користуватись газовими приладами?

У багатьох квартирах є газова плита. Нею потрібно вміти користуватися. Навчатися робити це потрібно у присутності дорослих.

Правила користування газовою плитою:

1.Розгляньте будову газової плити з чого вона складається.(Діти розглядають малюнки та називають деталі.)

2. Порядок включення.

  •  Перед користуванням газовою плитою відчини кватирку і провітри приміщення.
  •  Перевір, чи закриті всі крани на плиті та на трубі перед плитою.
  •  Відкрий кран на трубі перед плитою, встановивши ручку на голівці крана вздовж труби, як показано.

                                  

  •  Запали сірник, піднеси його до пальника і лише тоді відкрий кран цього пальника.
  •  Під час роботи газової плити, кватирку тримай відчиненою.
  •  Закінчивши користування газовою плитою, закрий кран пальника.

Щоб не сталося лиха, потрібно пам’ятати правила пожежної безпеки при користуванні газом.

  •  Не можна сушити над газовою плитою речі.
  •  Не можна залишати запалені газові пальники без нагляду. Вогонь може загаситися киплячою водою.

Якщо ти відчув запах газу, потрібно: 

      

                            

  1.  Повідомити дорослих.
  2.  Відчинити вікно, провітрити приміщення.
  3.  Перевірити, чи закриті крани на плиті і на трубі.
  4.  Не запалювати сірників, не вмикати світло та електроприлади.
  5.  У разі необхідності зателефонувати в газову службу за телефоном 104.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з підручником (стор. 52 – 53).

  •  Чим небезпечний газ?
  •  Де на газовій плиті можна виключити подачу газу?
  •  Як перекрити подачу газу на газовій трубі?
  •  Що потрібно робити, коли в приміщенні чути запах газу?
  •  Чого не можна робити в жодному разі?
  •  За яким телефонним номером викликають аварійну службу?

2. Перегляд фрагмента мультфільму.

  •  Які правила порушив герой мультфільму?

3. Обговорення ситуації.

  •  Чи правильними були дії бабусі?

Старенька бабуся жила на першому поверсі двоповерхового будинку. Тієї ночі вона погано спала. Боліла голова. Вана піднялася та попрямувала з кімнати на кухню. В коридорі вона відчула різкий запах газу. Бабуся увімкнула світло у кухні. Що було далі не пам’ятає. Прокинулась в лікарняній палаті. Обличчя та руки були обпечені…

  •  Як ви думаєте що трапилось? (Відповіді дітей: стався витік газу його набралось у кімнаті багато, коли бабуся увімкнула світло утворилась електрична іскра, від якої загорівся газ та стався його вибух. Постраждала не лише бабуся, а й її сусіди. Підчас вибуху побились вікна, розвалилася стіна.)

4. Робота в малих групах.

  1.  Складіть поради бабусі, як слід поводитись при вияві запаху газу.

Звіт груп.

  1.   Доберіть правильне рішення.

      Увійшовши до квартири, ви почули запах газу.

Зателефоную батькам.

Відкрию вікно на кухні й ввімкну плиту.

Спробую перевірити, де саме витікає газ.

  1.  Вставте пропущені слова.

Не залишай включену газову плиту ___________. Слідкуй за ____________, яка кипить. При кипінні рідина може ____________, залити ___________ та викликати витік ___________. Газом можна ___________. Дуже небезпечні ___________ та __________, які висять над газовою плитою. Вони можуть ____________.

Слова для довідок: без нагляду, рідиною, виплескатися, вогонь, газу, отруїтися, рушники, штори, загорітися.

 

VІ. Підсумок уроку.

  •  Перевіримо як ви засвоїли даний урок за допомогою тесту? Відповіді (так, ні).

1. При виявленні запаху газу відкрийте двері та вікна.

2. Зателефонуй у службу газу за номером 103.

3. Самостійно ліквідуй неполадки.

4. Запобігай утворенню іскри у будь-який спосіб.

5. Залиши приміщення у якому витікає газ.

6. Життя людини найдорожчий скарб.

  •  Що нового ви сьогодні для себе дізналися?
  •  Про що розповісте вдома меншим братикам чи сестричкам?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

64865. Правление первых Славянских князей 36 KB
  В это время Ярослав который имел все права на престол нанимает Шведскую дружину но тут ему не повезло: Шведы прибыв в Новгород напились и устроили массовое изнасилование Новгородок. Часть Шведов была перебита но Новгородцы помирились с князем Ярославом...
64866. Древнерусские праздники и обряды 34.5 KB
  Святки имя беса который являлся во время зимних развлечений и игр. В печах в это время тушили все очаги и разводили в них новый огонь называвшийся Колядин огонь. В каждой крестьянской семье совершались торжественные обрядовые трапезы характеризующиеся наличием ритуальной...
64867. Русская литература и жанровая система первой трети XIX века 37.5 KB
  Русская литература первой трети 19 века Это время А. В истории русской литературы это время будут еще называть золотым веком русской поэзии. В это время на всероссийском престоле находится Александр I сместивший Павла I.
64868. Философия: смысл и значение 76 KB
  Научная картина мира. Образ Я это точка вокруг которой сфера мира. В этом определении фиксируется единство в сознании человека трех образов: образ мира образ себя и образ себя в мире. Универсалии категории культуры предельно обобщенная система...
64869. Цель и содержание курса ОБЖ. Основные задачи курса, роль в подготовке специалиста. Законодательные акты 19.44 KB
  Формирования ГО предназначены для проведения аварийно-спасательных и других неотложных работ при угрозе и возникновении ЧС в мирное и военное время. Формирования ГО создаются по территориально-производственному принципу в организациях в районах городах областях и подразделяются на территориальные и объектовые.
64871. Литература средних веков и эпохи возрождения. Зарубежная литература на рубеже античности и средневековья 18.9 KB
  В эпоху возрождения средневековье воспринимали критически. Романтикам было свойственно идеализировать прошлое и они увидели в средневековье множество привлекательных моментов. Тысячелетний период принято делить на 3 этапа: Раннее средневековье с 5 по 10 век...
64873. Грамматика. Разделы грамматики как науки 107 KB
  Грамматическая система гораздо более стабильна по сравнению с лексической, которая легко и быстро меняется под влиянием внеязыковых факторов. Основа грамматической системы языка может оставаться относительно неизменной на протяжении веков.