82117

Поведінка учня. Вплив поведінки на здоров’я

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Формувати уявлення про ввічливого учня, про вплив поведінки на власне здоров’я та здоров’я оточуючих людей. Формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки (між настроєм і суперечкою; добрим вчинком і доброзичливим ставленням); узагальнювати сприйняття, використовувати знання...

Украинкский

2015-02-25

110 KB

0 чел.

Урок з основ здоров’я. 4 клас.

Тема: Поведінка учня. Вплив поведінки на здоровя.

Мета: Формувати уявлення про ввічливого учня, про вплив поведінки на власне здоров’я та здоров’я оточуючих людей. Формувати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки (між настроєм і суперечкою; добрим вчинком і доброзичливим ставленням); узагальнювати сприйняття , використовувати знання в життєвих ситуаціях. Виховувати в учнів ввічливість, тактовність, вміння спілкуватись із друзями.

Обладнання. Учнівські персональні нетбуки. (Урок розроблений в рамках програми «Один учень – один компютер»)

Хід уроку

І. Організаційний момент.

З фізкультурою ми дружим,

Ростем сильні ми і дужі.

І здоров’я берегти

Будем завжди я і ти.

  •  Що означає бути здоровим?
  •  Чому здоров’я треба берегти?

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1.  Давайте згадаємо тему минулого уроку. Для цього відкрийте в своїх компютерах папку «Основи здоровя».
  2.    Слайд.

Здоров’я - …

(Здоров’я - найдорожчий скарб)

              Впишіть  слова, яких не вистачає.

  •  Чому так говорять?
  1.  Робота над головоломкою.    Слайд.
  •  Прочитайте народну мудрість. Розділіть слова в прислів’ї .

Здоров’яприбуваєкраплинамиазникаєпудами.

  •  Як ви розумієте зміст цього висловлювання?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  1.  Активізація пізнавальної активності.
  •  Як ви думаєте, а чи існує якийсь зв'язок між поведінкою людини та її здоров’ям?
  •  Яким чином поведінка може вплинути на здоров’я людини?
  1.  Повідомлення теми і мети уроку.
  •  Отже сьогодні, ми будемо говорити про поведінку людини та її вплив на здоров’я.

Познайомтесь із сонечком, яке посилає нам свої промінчики із різноманітними якостями людини. Слайд.

                                                                                          турботливість

                                                                                           охайність

                                                                                            щирість

                                                                                             щедрість

                                                                                             товариськість

                                                                                            тактовність

                                                                                             вміння співчувати

  •  До яких якостей вони відносяться  -  позитивних чи негативних?

Слухання віршів та розпізнавання якостей людини.

Через кладку , через річку

Я веду свою сестричку.

Аж до хвилі кладка гнеться,

А Оксаночка сміється,

Бо зі мною через річку

Йти сестричка не боїться.

В хату з магазину

Я приніс хлібину.

А хлібина дуже свіжа

Зараз я її розріжу.

Дам я мамі татові ,

І малому братові.

Дідові й бабусі

І сестрі Катрусі.

  •  Які якості героїв віршів ви розпізнали у їхніх діях? Чи записані вони на сонячних промінцях?

IV. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.

  1.  Робота з підручником (ст.45-49)

Читання тексту , обговорення малюнків.

  •  Із ким діти мають бути ввічливими?
  •  Що означає бути ввічливим?
  •  Як впливають ваші вчинки на здоров’я ваших батьків, старших, однокласників, на ваше здоров’я?
  •  Які риси характеризують здорову людину?
  •  Наведи приклад ввічливої поведінки героїв мультфільмів чи кінофільмів, казок.
  •  Що таке звичка ввічливої поведінки?
  •  Які ще корисні звички для зміцнення здоров’я вам відомі?
  •  Розкажіть про свої маленькі перемоги над собою.
  •  Розгляньте малюнки. Які поради ви б склали для цих дітей?
  •  Які секрети спілкування ти тепер знаєш?
  •  А навіщо вони потрібні? Чи знадобляться вони тобі в житті?
  1.  Робота над ребусом.     Слайд.

                             

                                   Г        Д   ’’

                                             ЖАБА

                                                                                                      

(Дружба)

  •  Що таке дружба?
  •  Хто з вас має друзів?
  •  Чи впливає поведінка людини на її дружбу чи просто спілкування з іншими?
  1.  Робота з прислів’ями. Робота в парах.  

Складіть прислів’я з розрізаних частин.

Дружба                                            ніж знайти.

Друга легше втратити                    в біді.

Друзі пізнаються                           дорожча за гроші.

  •  Як ви їх розумієте?
  •  Через що можна втратити друга?
  1.  Дидактична гра «Перепона» (у вигляді пазлів). Робота в парах.

Складіть ланцюжок слів якими можна збудувати перепону між людьми, що не дозволяє їм нормально спілкуватись між собою.

     свар                        зра                                      супере

                 чка                                ка                                               да                           обра

лай                              за                                  ка       непра                           рість         

             зазд                                     вда    

(Сварка, суперечка, неправда, образа, лайка, заздрість, зрада)

Дуже часто пустощі в школі можуть призвести до неприємних чи дуже тяжких наслідків. Ось кілька прикладів.

  1.  Фізкультхвилинка.
  2.  Повідомлення вчителя. Обговорення життєвих ситуацій.

Дуже часто пустощі в школі можуть призвести до неприємних чи навіть дуже серйозних наслідків. Ось кілька прикладів..

10-річний Микола йде коридором. Йому підставили підніжку. Падаючи, хлопчик вдарився головою об батарею. Лікарі встановили тяжкі пошкодження голови. Микола місяць лежав у лікарні.

Третьокласниця Зіна спускалась по сходах, якийсь  пустун штовхнув її у спину. Діагноз: перелом обох кісток лівої ноги; тільки через два місяці дівчинка змогла повернутися до школи.

Усі ці випадки свідчать про те, що порушення правил поведінки ніколи нікому не приносять нічого гарного. Дуже погано, коли учні глузують над фізичними недоліками свого товариша. Усім, хто дає волю невихованості, своєму злому язику, придумує прізвиська, треба зрозуміти, що вони завдають шкоди здоров’ю своїх товаришів, батьків.

  1.  Тестування.  Слайд.
  2.  На перервах у школі можна:

А) бігати на майданчику для ігор;

Б)стрибати на спортмайданчику;

В)розмовляти й спокійно рухатися в приміщені школи;

Г)голосно кричати.

      2.    Чому треба виконувати правила для учнів?

А)Щоб не засмучувати батьків

Б)щоб тебе ставили в приклад;

В)Щоб себе не травмувати;

Г) Щоб не порушувати спокій інших.

      3. Якщо ти або твій товариш отримав травму, то ти:

А)скажеш друзям;

Б)скажеш учителеві або шкільній медсестрі;

В)скажеш батькам;

Г)скажеш будь-кому з дорослих.

        4. Якщо ви з товаришем посварилися, то ти:

А)обов’язково з’ясовуватимеш стосунки бійкою;

Б)уникнеш бійки;

 В)будеш кликати на допомогу;

Г)підеш на примирення.

  1.  Робота з підручником (ст..89-91) та виконання завдань у зошитах з друкованою основою.

IV. Закріплення й осмислення нового матеріалу.

  1.  Робота в групах. Рольова гра.

Поміркуйте, складіть  та інсценуйте конфліктну ситуацію та як необхідно вийти з неї правильно.

  1.  Поради психолога.

Прочитайте пам’ятку – поради, які допомагають вийти із конфліктів.       Слайд.

Пам’ятка .

  1.  Шануй почуття іншої людини. Слухай зі співчуттям, зрозумій почуття іншого.
  2.  Нападай на проблему, а не на людину. Головне – розв’язати проблему, а не посваритися.
  3.  Відповідай за те , що ти робиш. Перш ніж щось зробити , добре подумай!

  •  Чого навчають ці правила? Як треба виходити із конфлікту?
  1.   Гра «Хто більше?»
  •  Який ряд назве більше ввічливих, доброзичливих слів, той і переможе.
  1.  Ситуативне завдання.
  •  Покажіть , як правильно увійти в двері, коли клас повертається з уроку фізкультури.
  •  Що ви зробите , коли :

а) при вас насміхаються із сором’язливої дівчинки;

б) хлопчики кидаються книжками;

в) дівчинка впала.

  1.  Робота в парах . Українська дитяча гра «Мир миром»

Мир миром, пироги з сиром,

Вареники в маслі, ми дружечки красні. Поцілуймося!

V. Підсумок уроку.

  •  Що важливого робили на уроці? Чого навчилися?
  •  Якою повинна бути поведінка учня?
  •  Які правила розв’язання конфлікту ви запам’ятали?

(Учитель роздає картки з пам’ятками всім учням)

  •  Навчіть цих правил своїх рідних і друзів.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

67047. ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 50.5 KB
  Не звільняється пам'ять відлунює знову роками. Сталося це літа Божого 1932го Сталося це літа Божого Яке запам'ятається кожному Навічно важко гірко. Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ щоб вписати їх в історію Пам'яті.
67048. Золотий голос України 1017 KB
  Мета: розширити і закріпити знання учнів про птахів про їхню поведінку спосіб життя спілкування роль і місце у природі значення у житті людини; розвивати допитливість спостережливість інтерес до пташиного світу; виховувати у школярів любов та бережливе ставлення до пернатих.
67049. Сценарій відкриття фестивалю «Гончарівські читання» 124.5 KB
  Щедра земля під високим волошковим небом, омита синіми водами моря, що наввипередки вихваляються своїми білопінними хвилями. Сині плеса озер, що манять своєю прохолодою, ріки – швидкоплинні, гірські, бурхливі, повноводні. Ти - глибока й неймовірно бездонна в голубих, наче ніжні незабудки...
67050. Гра – подорож для учнів 3 класу 98 KB
  Мета: формувати у дітей усвідомлення цінності власного життя та здоров’я; розширити і збагатити знання учнів про овочі, їхні лікувальні властивості; спонукати до творчої активності, викликати свідоме бажання дізнатись щось нове і самостійно знаходити відповіді на поставлені запитання...
67051. Кримські гори 79 KB
  Назви заповідники Карпат Карпатський Горгани Ви добре засвоїли особливості місцевості Карпатських гір а сьогодні ми ознайомимося з природною зоною півдня України виконавши завдання природничого диктанту. Риба яка поширена в річках Карпатських гір форель. Хижий птах карпатських гір орел.
67052. ПРАВИЛА ГОСТИННОСТІ 33 KB
  Гостинність – уміння так прийняти гостей, щоб їм було добре, приємно, цікаво. Якщо ви запросили свого товариша до себе в гості, повинні подбати про те, щоб гість гарно провів час. До зустрічі слід підготуватися заздалегідь: Прибрати; Самому гарно одягнутися; Бути доброзичливим, до гостя ставитися з повагою...
67053. День цивільної оборони 73.5 KB
  Накласти стерильну повік від вогню то накинути на потерпілого якусь ковдру або покласти його на землю чи пісок. При втраті свідомості треба звільнити потерпілого від тісного одягу дати понюхати нашатир. Рот в рот: Стати на коліно біля голови потерпілого. Той хто надає допомогу робить глибокий вдих...
67054. Мистецтво навколо нас 66 KB
  Запитання для команд по 15 запитань для кожної команди Види образотворчого мистецтва це: Жанри образотворчого мистецтва це: Що ми називаємо лінією горизонту Які фарби використовували первісні люди для виконання наскальних зображень...
67055. Гра «Останній герой» 59.5 KB
  Командам задається запитання роздумувати над яким вони можуть протягом однієї хвилини. Команда яка швидше відповість на запитання перемагає. Готовність до відповіді на запитання характеризується піднятою рукою одного з учнів. Якщо ні одна з команд не відповідає на запитання то вони обидві позбуваються по одному гравцю.