82119

Цінуй життя і здоров’я

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: учити дітей свідомо ставитися до свого здоров’я; вчити дотримуватися здорового способу життя: режиму дня раціонального правильного харчування правил гігієни; розвивати зацікавленість дітей до проведення фізичних вправ і загартовувальних процедур; розвивати мовлення вміння висловлювати свою думку...

Украинкский

2015-02-25

48.5 KB

0 чел.

Основи здоров’я       4 клас                                   Осіна Світлана Миколаївна

Тема. Цінуй життя і здоровя

Мета уроку: - учити дітей свідомо ставитися до свого здоровя;

                    - вчити дотримуватися здорового способу життя: режиму дня,

                       раціонального, правильного харчування, правил гігієни;

  •  розвивати зацікавленість дітей до проведення фізичних вправ і загартовувальних процедур;
  •  розвивати мовлення, вміння висловлювати свою думку;
  •  виховувати бажання перетворити набуті знання у внутрішню потребу.

Обладнання: малюнки, що ілюструють приклади здорового способу життя,                                                     малюнки дітей за темою, мячик для гри, різнокольоровий куб.

                              Хід уроку

І. Організація класу до навчальної діяльності.

ІІ. Стадія заохочення, спровокування.

 - В народі кажуть: « Як про здоровя дбаєш, так і маєш». Чому, як ви гадаєте?

Люди не завжди цінують те, що дається  їм природою. А саме – здоровя. Люди бережуть речі, одяг, прикраси, а про здоровя забувають і втрачають його.

А для чого людині здоровя? На що воно впливає?

Пропоную вам пограти в гру « Додай слово». Я починаю словами: «Якщо людина здорова ( хвора), то вона...» і той, кому я кину мячик, повинен продовжити речення одним словом.

(Відповіді дітей записуються на дошці.)

Здорова:                                     Хвора:

добра                                          зла

щаслива                                     сердита

весела                                         втомлена

життєрадісна                             пригнічена

усміхнена                                  ображена

енергійна                                    сумна

працьовита                                 плаксива

щира                                           роздратована

сильна                                        млява

- Яке обличчя у здорової людини? А у хворої?                                                                                                 

( На дошці вивішуються малюнки обличчя здорової та хворої людини.)

- Якими б ви хотіли бути? Що ж таке здоровя? Яким ви собі уявляєте здоровя?

Робота в групах. Діти малюють своє здоровя, обговорюють та презентують свої роботи.                                                    

1група – здоровя  у вигляді дерева;         

2 група – здоровя у вигляді квітки;            

3 група – здоровя у вигляді тварини;               

4 група – здоровя  у вигляді  сонечка;      

5 група – здоровя у вигляді улюбленої іграшки;    

6 група – здоровя  у вигляді пташки.

Створимо асоціативний кущ.   

              радість     сонце   життя    бадьорість  молодість      

енергія                                                                                  щастя

спорт                  ЗДОРОВЯ                                зарядка  

           

           повітря        їжа        вітаміни     вода    ігри     

ІІІ. Стадія усвідомлення.  

Здоровя  дітей – найголовніша цінність. Кожен з вас – неповтора особистість, людина, яка живе сьогодні, і саме такої на землі більше немає і не буде ніколи. Тому треба берегти себе та своє здоровя.

Ти знаєш, що ти людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Усмішка твоя єдина.

Очі твої єдині.

Більше тебе не буде

Завтра на цій землі.

Інші ходитимуть люди,

Інші кохатимуть люди –

Добрі, ласкаві і злі.

Сьогодні усе для тебе –

Озера, гаї, степи.

І жити спішити треба,

Кохати спішити треба.

Гляди ж не проспи.

Бо ти на землі – людина,

І хочеш того чи ні –

Усмішка твоя – єдина,

Мука твоя – єдина,

Очі твої одні.

В. Симоненко.

Розглянемо зоровя як пятиряддя ( сенкан ).

1. Головне слово.                                Здоровя.  

2. Прикметники.                                 Міцне, могутнє, квітуче, пишне, відмінне.  

3. Що робить здоровя?                     Підтримує, захищає, надає наснаги.

4. Синоніми.                                        Здравіє, міцність, розвиток.

5. Своє  відношення до здоровя.      Я бажаю бути здоровим.

В словнику слово « здоровя» позначає – правильна, нормальна діяльність організма або стан повного фізичного, духовного благополуччя.  

Розглянемо складові частини здоровя. На дошці розвішено малюнки різних чинників здоровя. Оберіть те, що необхідно для здоровя.

Групи обирають малюнки із зображеннями годинника, їжі, засобами гігієни, занять спортом, сонцем, чистий аркуш. Отримують завдання:     

1група – скласти комплекс вправ ранкової гімнастикп;         

2 група – скласти режим дня;            

3 група – скласти правила споживання їжі;               

4 група – скласти правила загартовування;      

5 група – скласти правила гігієни;    

6 група –  скласти умови гарного настрою.   

Групи обговорюють та презентуюють свої роботи.  

Мати тільки фізичні показники здоровя недостатньо. Приємно спілкуватися з людиною,  яка має гарний настрій, добра, вихована. Настрій виражається емоціями людини. Усмішка покращує настрій. Подаруйте свою усмішку людям.  

Гра « Усмішка по колу ». Діти під пісню «Улыбка» передають по колу один одному посмішку.   

Розглянемо здоровя як сторони різнокольорового куба. Кожна грань дає запитання:       

1 грань – Яку людину уявляємо, коли чуємо слово « здоровя»?

2 грань – Що впливає на здоровя людини?  

3 грань – Які ознаки здорової людини?

4 грань – Чому необхідно бути здоровим?

5 грань – Хто повинен піклуватися про ваше здоровя?  

6 грань – Що руйнує здоровя людини?  

Кожен з вас  зобразив своє здоровя. Завдайте шкоди своєму малюнку. Спробуйте відтворити малюнок. Чи надали первинний вигляд? Який висновок можна зробити?

ІV. Міркування.

Таким чином можемо визначити, що здоровя людини залежить від неї самої.

            Так                                                                 Ні

правильне харчування                                       нещасні випадки

загартовування                                                   навколишнє середовище

спорт                                                                   фізичні вади   

гігієна                                                                  хвороби, що не лікуються

емоції                                                                  спадковість

Ми визначили, що здоровя  людини – це її багатство. А головне, людина сама створює своє здоровя.

V. Домашнє завдання.

Основне: доглядати за своїм здоровям.

Творче: намалювати ілюстрації про духовні та психічні складові здоровя.

Розширене: читати статті про здоровий спосіб життя.

Додаткове: збирати матеріал до папки « Основи здоровя ».

VІ. Підсумок уроку.

Гра « Фахівці - журналістам».

Журналісти задають питання.

Висновок: набуті знання треба виконувати та нести своїм близьким.

PAGE  4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

18170. ЗЕМЕЛЬНИЙ СЕРВІТУТ ЯК ОКРЕМИЙ РІЗНОВИД ОБТЯЖЕНЬ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ 60.5 KB
  Лекція 12. ЗЕМЕЛЬНИЙ СЕРВІТУТ ЯК ОКРЕМИЙ РІЗНОВИД ОБТЯЖЕНЬ ПРАВ НА ЗЕМЛЮ План: Поняття земельного сервітуту Види земельних сервітутів Встановлення земельних сервітутів: підстави та порядок Підстави та порядок припинення земельних сервітутів П...
18171. Структуры языка ANSI C, операции над структурами 1.07 MB
  Задача лабораторной работы состоит в практическом освоении объявления и работы с структурами, написание приложения по индивидуальному варианту.
18172. ПРАВО НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ (ПАЙ) 83.5 KB
  Лекція 13 ПРАВО НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ ПАЙ План: Правова природа права на земельну частку пай Право на земельну частку пай у землях що були передані у колективну власність сільськогосподарських підприємств Співвідношення права на земельну частку пай із...
18173. ВИНИКНЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ (ПАЙ), У ЗЕМЛЯХ ПЕРЕДАНИХ У КОЛЕКТИВНУ ВЛАСНІСТЬ 81.5 KB
  Лекція 14 ВИНИКНЕННЯ ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ПРАВА НА ЗЕМЕЛЬНУ ЧАСТКУ ПАЙ У ЗЕМЛЯХ ПЕРЕДАНИХ У КОЛЕКТИВНУ ВЛАСНІСТЬ План: Виникнення права на земельну частку пай Виділення земельних часток паївв натурі із земель передану у колективну власність Оренда земельн...
18174. ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ В ГАЛУЗІ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН 83.5 KB
  Лекція 15. ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ В ГАЛУЗІ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН План: Поняття управління у галузі земельних відносин Організаційно – правове забезпечення управління в галузі земельних відносин Поняття функцій управління Встановлення меж ад
18175. ФУНКЦІОНАЛЬНО – ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ В ГАЛУЗІ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН 83 KB
  Лекція 16. ФУНКЦІОНАЛЬНО – ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ В ГАЛУЗІ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН План: Моніторинг земель Контроль за використанням відтворенням та охороною земель Землеустрій Вирішення земельних спорів Питання для самоконтролю Пит
18176. ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ У ГАЛУЗІ ВИКОРИСТАННЯ, ОХОРОНИ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЗЕМЕЛЬ 68 KB
  Лекція 17 ЕКОНОМІКОПРАВОВИЙ МЕХАНІЗМ У ГАЛУЗІ ВИКОРИСТАННЯ ОХОРОНИ ТА ВІДТВОРЕННЯ ЗЕМЕЛЬ План: Поняття та загальна характеристика економікоправового механізму у галузі використання охорони та відтворення земель Правове регулювання плати за землю. Загальн...
18177. ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ 87 KB
  Лекція 21. ЮРИДИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ План: Поняття та види юридичної відповідальності за земельні правопорушення Кримінальна відповідальність за злочини у галузі земельних відносин Майнова відповідальність за порушення зем
18178. ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ 71.5 KB
  Лекція 22 ПРАВОВИЙ РЕЖИМ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПРИЗНАЧЕННЯ План: Поняття земель сільськогосподарського призначення Склад земель сільськогосподарського призначення Особливості правового режиму земель сільськогосподарського призначеня Особ