82123

Зелені друзі

Конспект урока

Педагогика и дидактика

А зараз ми з вами спробуємо порівняти дерево і людину. Для цього ми розділимось на чотири групи кожна отримає запитання на яке дасть повну відповідь: Що спільного між людиною і деревом Чим відрізняються дерево і людина Яке значення дерева в житті людини Яке значення людини в житті дерев...

Украинкский

2015-02-25

528 KB

0 чел.

Навчальний предмет. Образотворче мистецтво. 3 клас

Розділ. У художника - графіка

Тема.  Зелені друзі

Форма: урок – роздум

Тип: урок  застосування знань, умінь, навичок

Клєпікова Ірина Олександрівна

вчитель початкових класів та образотворчого мистецтва Білоцерківської школи І-ІІІ ступенів №8

Програма «Образотворче мистецтво» Л.Любарської та Л.Вовк (вид. "Початкова школа", 2006 р)


Тема:  Зелені друзі

Мета:  -  вчити за допомогою різноманітних графічних засобів створювати  

              образ дерев та  передавати його фактуру;

  •  розвивати  мислення, вміння співставляти;
  •  розвивати уяву, фантазію, творчі здібності, естетичні смаки, формувати компетентності учнів;
  •  виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї.

Форма: урок – роздум

Тип: урок  застосування знань, умінь, навичок

Обладнання: зображення дерев в графічних техніках, репродукції  

                      Жозефіни Уолл, дитячі роботи, зображення  людської постаті,

                      муз. супровід, казка “Мій друг дерево”, послідовність роботи

                                   Хід уроку:

І. Орг. момент

ІІ. Момент зацікавлення  формування інтелектуальної компетентності

Дітям пропонується проаналізувати одну із картин Жозефіни Уолл.

  •  Що ви бачите на картині?
  •  Які у вас почуття, настрій викликає картина?
  •  Які асоціації викликає у вас художній образ?
  •  Які  кольори використані?
  •  До якого жанру віднесемо цю картину?

         

Жозефіна Уолл відома англійська художниця. Її картини в стилі фентезі відомі всьому світові. Своїми роботами Уолл веде нас за собою у світ фантазії.

Народилась художниця в травні 1947 року в сім'ї філолога. З 4 років дівчинка займалась живописом. Вже у 16 років продала свою першу картину. Поки вчилась у коледжі, малювала пейзажі, потім займалась дизайном, розписом кераміки, скульптурою, розписом одягу, взуття. Пізніше почала працювати в стилі фентезі.  Своїх казкових персонажів Жозефіна створює за допомогою яскравих акрилових фарб у синіх, жовтих та бузкових відтінках. Не використовує чисту червону та чорну фарби. Пише картину без ескізу 100-150 год., поки не закінчить, нову не починає.

«Фантазія дає мені можливість зображувати світ таким, яким я хотіла би його бачити» Ж. Уолл

                      Перегляд картин, пов'язаних одною темою - людина і дерева

             

ІІІ.  Повідомлення теми і мети

  •  Сьогодні на уроці ми спробуємо потрапити до світу уяви, як це робить Ж. Уолл, повторимо графічні техніки та спробуємо створити образ дерева - людини та передати його фактуру.

ІV. Сприйняття матеріалу формування комунікативної, інтелектуальної, соціальної  компетентностей

а) “Роздуми в групах”

- А зараз ми з вами спробуємо порівняти дерево і людину.  Для цього ми розділимось на чотири групи, кожна  отримає запитання на яке дасть повну відповідь:

  •  Що спільного між людиною і деревом?
  •  Чим відрізняються дерево і людина?
  •  Яке значення дерева в житті людини?
  •  Яке значення людини в житті дерев?

-Який висновок з ваших відповідей ми можемо зробити?

-Вірно, людина і дерево дуже схожі. Підтвердження цьому ми можемо знайти у великій кількості худ. творів.

б) Сприйняття казки “Мій друг дерево”

-Зараз вашій увазі я хочу запропонувати казку. Уважно її послухайте і подумайте, яка тема і мета цього твору.

                               Мій друг – дерево

… Вони народилися в один день – Василь та його подруга. Як тільки батько Василя дізнався про народження сина він вийшов в сад та посадив яблуньку.

    Хлопчик та молоде деревце росли разом, і дуже швидко стали найкращими друзями. Коли обидва  трішки підросли, Василь залазив на свою яблуньку і відпочивав, вмостившись на її гілках. Одного разу він упав з неї і зламав собі руку. Але не образився на дерево, а коли повернувся з лікарні, то насамперед побіг до свого друга. На найтовщій гілці Василь побачив гойдалку. “Поки в тебе не загоїться рука, - сказав йому батько, - я не хочу, щоб ти лазив на дерево. Можеш просто покататися на гойдалці.”

    Коли Василько став юнаком, він закохався в дівчину, і вони разом сиділи в тіні подружки – яблуньки. Хлопець зривав для своєї коханої солодкі, румяні  плоди та пригощав її…

… Через кілька років, коли у Василя захворів син, яблунька віддала йому свої сухі гілки для вогнища. Батько посадив сина біля вогню. Малий зігрівся і швидко видужав. На кожні вихідні дружина Василя пекла яблучний пиріг з яблук, які давала їм яблунька.

    А потім Василь постарів, зявилися в нього зморшки, зовсім як в його друга - яблуні. Чоловік вже майже не виходив з хати, а на його яблуньці виростало вже менше плодів.

    Якось вночі була велика буря, і блискавка влучила в яблуню. Дерево звалило на землю. “Прощавай, мій друже”, - шепотів Василь, з останніх сил підбираючи обгорівши гілки.

    Наступного тижня, коли старий Василь сидів на траві та оплакував свого друга, він помітив маленький зелений росточок, який вибивався з-під землі. Через кілька днів росточок перетворився на крихітну яблуньку. Василь покликав своїх онуків та показав ім. яблуньку. “Мій друг, моя яблунька, загинула, - сказав він – але прийшов її спадкоємець, щоб скрасити мою старість. Пообіцяйте мені, що ви будете слідкувати та доглядати за цим деревцем,  і воно вам теж буде другом”. І вони пообіцяли.

V.Фіз. хвилинка (рухи під музику - на увагу)

 формування компетентнісного ставлення до свого здоровя

VІ. Творча робота  формування полікультурної компетентності

( учні самі обирають в якій  графічній техніці вони будуть працювати: ниткографія, акватипія поролоном, листочком з дерева, пальцем, або за допомогою геометричних фігур, малюнок сіллю)

  •  повідомлення завдання;
  •  розбір шляхів реалізації завдання за допомогою наочності

            ( послідовності роботи всіх запропонованих технік);

  •  самостійна робота учнів ( контроль за роботою учнів)

VІІ. Хвилинка – цікавинка ( матеріал готують учні)  формування самоосвітньої компетентності

                                    КОВБАСНЕ ДЕРЕВО

   У лісах Уганди росте кигелія або ковбасне дерево. Своєю назвою воно забовязане плодам, які своїм виглядом нагадують ковбасу. Вони звисають у кінцівок галузок і важать до 6 кг.

З плодів місцеві жителі виготовляють чашки та жовту фарбу, а з кори – ліки.

                                 ПЛЯШКОВЕ ДЕРЕВО

   Росте пляшкове дерево у лісах Австралії. Своїй назві воно завдячує стовбурові, котрий своєю формою нагадує пляшку. Під час дощів у стовбурові збирається багато вологи, яку люди використовують у посушливі дні.

                                      МИЛЬНЕ ДЕРЕВО

   На півострові Флорида (США) росте дивне дерево. Якщо розтерти його плоди, то утворюється піна, яку місцеві жителі використовують замість мила.

                                  МОЛОЧНЕ ДЕРЕВО

   У Центральній і Південній Америці ростуть гаї струнких дерев. Це галактодендрони. Місцеві жителі їх називають сорвейрисоски. На стовбурах дерев роблять надрізи, з яких витікає густий білуватий сік. І за виглядом, і за смаком він нагадує коровяче молоко, але з гірким присмаком, який знакає після кипятіння. За годину з одного дерева витікає близько 1 л “молока”

VІІІ. Оцінювання учнівських робіт ( роботи оцінюють самі учні)

ІХ. Підсумок

  •  Діти, тож про що йшла мова на уроці?
  •  Чому ви сьогодні навчилися?

- Які висновки зробили?

- Дерево багато дає людині, і наше завдання: бути йому другом та доглядати за ним.

        

         Природа рідна – наша втіха.

Тож хай вона не знає лиха!..

Світ неповторний та чудесний,

Що поступово вимирає,

Давно рятунку в нас благає.

Ми всі господарі природи,

Тож збережемо її вроду!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22179. Нечеткие запросы к реляционным базам данных 81 KB
  К усиливающим относится модификатор Очень Very к ослабляющим Болееилименее или Приблизительно Почти moreorless нечеткие множества которых описываются функциями принадлежности вида: Для примера формализуем нечеткое понятие Возраст сотрудника компании . Последнее что осталось сделать построить функции принадлежности для каждого лингвистического терма. Выберем трапецеидальные функции принадлежности со следующими координатами: Молодой = [18 18 28 34] Средний = [28 35 45 50] Выше среднего = [42 53 60 60]. Теперь можно...
22180. ВВЕДЕНИЕ. ОБЩИЕ СВЕДЕНИЯ ОБ ЭКСПЕРТНЫХ СИСТЕМАХ 224 KB
  Наконец наиболее цитируемым определением третьего типа является следующее: ИИ это область знаний которая находит применение при решении задач связанных с обработкой информации на естественном языке автоматизацией программирования управлением роботами машинным зрением автоматическим доказательством теорем разумными машинами извлечения и т. Способы получения и представления знаний в интересах проектирования СИИ в настоящее время составляют предмет сравнительно нового научного направления инженерии знаний. Форма представления знаний...
22181. Структуры и стратегии поиска в пространстве состояний 360 KB
  Решение задачи методом поиска 2. Структуры и стратегии поиска в пространстве состояний 3. Решение задачи методом поиска От выбранного метода поиска то есть стратегии вывода будет зависеть порядок применения и срабатывания правил.
22182. Аппарат нечетких нейронных или гибридных сетей 450.5 KB
  Например нейронные сети хороши для задач распознавания образов но весьма неудобны для выяснения вопроса как они такое распознавание осуществляют. Они могут автоматически приобретать знания но процесс их обучения зачастую происходит достаточно медленно а анализ обученной сети весьма сложен обученная сеть обычно черный ящик для пользователя. Теоретически системы с нечеткой логикой и искусственные нейронные сети эквивалентны друг другу однако в соответствии с изложенным выше на практике у них имеются свои собственные достоинства и...
22183. Генетические алгоритмы 248.5 KB
  Это приводит к тому что приспособленность популяции возрастает позволяя ей лучше выживать в изменяющихся условиях. 1 Основные понятия генетических алгоритмов При описании генетических алгоритмов используются определения заимствованные из генетики например речь идет о популяции особей а в качестве понятий применяются ген хромосома генотип фенотип аллель. Следовательно особями популяции могут быть генотипы либо единичные хромосомы в довольно распространенном случае когда генотип состоит из одной хромосомы. Она представляет меру...
22184. Знания и их свойства. Структура и этапы разработки ЭС 193.5 KB
  Классификация знаний 3. Методология разработки интеллектуальных систем на примере СОЗ ЭС Знания и их свойства Тематика представления знаний Knowledge Representation KR уже давно считается одними из основных направлений работ в области искусственного интеллекта поскольку выбор правильного способа представления знаний является не менее значимым фактором от которого зависит успешное создание системы чем разработка самого программного обеспечения в котором используются эти знания. С тематикой представления знаний тесно связана не...
22185. Модели представления знаний 655.5 KB
  Классификация моделей представления знаний. Модели на основе теоретического подхода Классификация моделей представления знаний Одним из основных элементов в архитектуре экспертной системы является база знаний БЗ. Фейгенбаумом мощность экспертной системы зависит в первую очередь от мощности базы знаний и возможности ее пополнения.
22186. Выявление знаний от экспертов 667.5 KB
  Экспертное оценивание представляет собой процесс измерения который можно определить как процедуру сравнения объектов по выбранным показателям признакам. В качестве показателей сравнения могут использоваться пространственновременные физические психические и другие свойства и характеристики объектов. Процедура сравнения включает в себя: определение причинноследственной связи между объектами; установление степени влияния одних объектов на другие.
22187. ОБРАБОТКА ЭКСПЕРТНЫХ ОЦЕНОК 310 KB
  Групповая экспертная оценка объектов при непосредственном оценивании. В зависимости от целей экспертного оценивания и метода учета экспертных оценок возникают следующие основные задачи: построение обобщенной оценки понятий и объектов на основе индивидуальных оценок экспертов; построение обобщенной оценки на основе парного сравнения объектов каждым из экспертов; определение относительных весов взаимосвязи объектов; определение зависимостей между ранжировками; определение согласованности мнений экспертов; оценка надежности обработки...