82124

Земля – наш космічний дім

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Закріпити і перевірити знання учнів по темі; підвести підсумок пошуковій роботі; висвітлити значення океанів та використання їх багатств людиною; сприяти розвитку пам’яті, спостережливості; виховувати бережливе ставлення до природних багатств.

Украинкский

2015-02-25

63.5 KB

0 чел.

Комунальний заклад «Середня загальноосвітня школа № 18 м. Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради

Земля – наш космічний дім

Урок природознавства для 4 класу

Виконала:

Демошенко І.А.

вчитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії

м. Дніпродзержинськ

2013


Тема.

Земля – наш космічний дім

Мета:

закріпити і перевірити знання учнів по темі; підвести підсумок пошуковій роботі; висвітлити значення океанів та використання їх багатств людиною; сприяти розвитку пам'яті, спостережливості; виховувати бережливе ставлення до природних  багатств.

Обладнання:

карта півкуль, глобус, друковані зошити, календар погоди, ребуси, дитячі проекти на теми: «Океани»,  « Материки», відеоматеріал, конверти з завданнями, тест-вікторина (кожному учню).

Хід уроку

  1.  Організаційний момент

Вчитель

Продзвенів уже дзвінок.

Починається урок.

Він незвичний і цікавий,

гостей багато завітало.

Повернемось обличчям до гостей,

і лагідно промовим

«Добрий день».

Вчитель. Діти, якими ви хочете бути протягом уроку?

Учні по черзі називають:

  •  У – уважними
  •  Р – розумними
  •  О – організованими
  •  К – кмітливими

  1.  Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Вправа «Настрій»

Вчитель. У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий:

  

Вчитель. А ви з яким настроєм пришли до школи? Намалюйте олівцями свій настрій.

Діти малюють настрій і показують вчителю. На дошці закріплений ватман і вони за принципом добровільності закріплюють свої малюнки.

Вчитель. Я хочу, щоб хороший настрій не змінився у вас до кінця уроку. А чого ви   очікуєте від нашого уроку?

Вправа «Дерево очікувань»

 

Діти записують свої сподівання на листочках і вивішують на дерево.

Підсумок фенологічних спостережень

Вчитель. Подивіться у вікно і скажіть який сьогодні день?

Учні по черзі називають який день (сонячний, радісний, зелений…)

Вчитель. Яке число і місяць?

Учень 1. Називає дату

Вчитель. Яка тривалість дня і ночі?

Учень 2. День довгий, а ніч коротка.

Вчитель. Яким стало небо?

Учень 3. Небо голубе, світле.

Вчитель. Яка температура повітря?

Учень 4. 16 градусів.

Вчитель. Що сьогодні цікавого ви помітили?

Діти називають свої спостереження.

  1.  Актуалізація опорних знань

Вчитель. Сьогодні ми проводимо підсумковий урок по темі. На адресу нашого класу прийшов лист.

Вчитель дістає з конверта лист.

Любі діти!

Якщо ви допитливі і вас приваблює зоряне небо, морські подорожі, якщо ви фантазери і мрійники, вирушайте з нами Мандриком і Мандрусею, у подорож навколо світу за 40 хв.

Мандрик і Мандруся

Робота в групах

Вчитель. Пропоную об'єднатися в групи.  Вибрати лідера групи. Прийняти правила роботи групи.  

Діти читають правила роботи в групі. Кожна група отримує завдання: попрацювати командою, дружно.

Вчитель

У змаганні той перемагає,

Хто щирих, вірних друзів має,

Тож пам'ятай про це завжди.

І свято дружби бережи.

1 учень

Хай сьогодні в нашім класі

Буяє радість і сміх

І щоб команди наші

Потішили усіх.

2 учень

Удачі  всім бажаємо

Ні пуху, ні пера

Нехай же починається

Весела наша гра.

  1.  Закріплення раніше вивченого матеріалу

Презентація груп і дитячих проектів

Вчитель. Куди ми помандруємо і що побачимо, спробуємо прочитати?

На дошці закріплені розсипані букви. Діти складають  і читають запропоновані поняття. (Зодіак, Сонце, Материки, Океани)

Вчитель. Пропоную групам зробити презентацію поняття, яке склали.

Лідер групи «Зодіак». Зодіак   це сукупність 12 сузір'їв, що в них Сонце перебуває щомісяця, тому рік умовно можна поділити на зодіакальні знаки, які мають назви тварин і людей.

На екрані через проектор демонструють презентацію  12 сузір’їв.

Учень з групи «Зодіак». Наша група приготувала ребуси. Ми пропонуємо їх розв’язати.

Кожна група отримує ребус з назвою  сузір’я.

Лідер групи «Сонце». Сонце найбільша до нас зірка. Вона палає, як велетенська розжарена куля. Її  могутня сила тяжіння утримує та змушує обертатися 9 планет із супутниками.

Учень з  групи «Сонце». Ми пропонуємо лідеру кожної групи взяти конверт з завданнями.

Лідер кожної групи бере конверт. В конверті – завдання для кожної групи.

Назвати супутник Землі? (Місяць)

Дати назву третьої планети, за відстанню від Сонця? (Земля)

Відгадати загадку.

Золоте барилечко вранці покотилося,

Ні стукоту, ні грюкоту,

Не впало, не розбилося.

Коли ж накрасувалося –

За темний бір сховалося. (Сонце)

  1.  Що таке телескоп? (Телескоп  –  це спеціальний прилад, за допомогою якого розглядають далекі зірки і планети.)

Хвилинка-відпочинка

Вчитель

Зараз ми з вами відпочинемо.

Пропоную розгадати загадки.

Хвостате світило.

(Комета)

Зірка, яка заміняє компас.

(Полярна)

Кругла куля непроста, голуба, велика:

Без будинків там міста, без води там ріки;

Без людей і без землі і шляхи, і гори,

І моря, і взагалі всі земні простори.

(Глобус).

Що таке глобус?

Давайте розділимо слова і прочитаємо речення.

Наглобусізображеніморяокеанисуша.

Лідер групи  «Материки». Суша Землі поділяється на материки. Це великі ділянки суші, оточені з усіх сторін водою. Материків 6.

Презентація дитячих проектів.

Учень з групи «Материки». Ми живемо на найбільшому материку на земній кулі. Він займає 2/3 частини всієї суші. Це єдиний материк який, омивається чотирма океанами і об'єднує дві частини світу Європу і Азію.

Перегляд відеомультфільму «Антарктида»

Лідер групи «Океани». Нашу групу будуть представляти океанологи, кореспонденти. Океанологи займаються досить молодою і цікавою наукою – океанологією, яка вивчає різні процеси і явища що відбуваються в світовому океані.

Кореспондент  1. Я...(називає ім’я) представляю журнал «Чомучки». Скажіть, будь ласка, на скільки океанів поділяють Світовий океан?

Океанолог  1. Океан – найбільша частина Світового океану, обмежена материками. На Землі умовно виділяють 4 океани.

На екрані слайди Тихого океану.

Кореспондент  2. Я..(називає ім’я).  Представляю шкільну газету «Джерело»  Що цікавого можете розповісти про Тихий океан?  І чому у нього така назва?

Океанолог  2. Тихий океан найбільший. Він не омиває берегів Європи, але саме європейці дали йому таку назву. Його вперше відкрив мандрівник – португалець Фернан Магеллан у 1520р. Назвав його так тому, що коли його кораблі пливли по ньому, він був тихим-тихим.

Кореспондент. Які тварини і рослини живуть в океанах?

Презентація тварин і рослин океанів.

Учень з групи «Океани». Наша група пропонує розв’язати задачу.

Кит пірнає 20 разів. За кожним разом він перебував під водою 5 хв. Скільки часу кит перебував під водою?

  1.  Підсумок уроку

Вчитель. Що вам найбільше запам'яталось? Що сподобалось? Всім спасибі за цікаву інформацію, за активну участь, за пошукову  роботу.

  1.  Домашнє завдання

Вчитель. Пропоную всім групах прийняти участь у підсумковій вікторині.

Всі учні на окремому папері  отримують завдання вікторини.

Вчитель. Я дякую вам всім за підготовку і участь у роботі.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

74377. Алгоритм программы расчета установившихся режимов ЭС 71.5 KB
  В предыдущих разделах дана характеристика математического описания и основных этапов задачи расчета параметров установившихся режимов ЭС, имеющей самые разнообразные программные реализации.
74378. Изменение нагрузок на интервале времени. Графики электрических нагрузок и их характеристики. Получение графиков нагрузки 66 KB
  Получение графиков нагрузки. Суточные графики Суточные графики нагрузки в основном используются для планирования загрузки оборудования станций и электрических сетей. Суточные графики электрических нагрузок могут быть представлены с фиксацией спроса по каждому часу суток При изучении суточных графиков нагрузки необходимо иметь в виду следующее:График спроса энергосистемы формируется как сумма графиков спроса отдельных групп потребителей Составной частью графика нагрузки энергосистемы кроме спроса потребителей являются потери энергии при ее...
74379. Графики нагрузок по продолжительности. Потребляемая электроэнергия. Время использования наибольшей нагрузки 378.5 KB
  Графики нагрузок по продолжительности. Годовые графики активной и реактивной нагрузок по продолжительности построенные на основании суточных или месячных графиков нагрузок Для годовых графиков активной и реактивной нагрузок по продолжительности характерны следующие величины
74380. Общая характеристика задачи расчета, анализа и снижения потерь электроэнергии. Характеристика и классификация потерь. Технологический расход ЭЭ на ее передачу 58.5 KB
  Общая характеристика задачи расчета анализа и снижения потерь электроэнергии. Приоритетным является размещение компенсирующих устройств непосредственно у потребителя так как это коренным образом влияет на потери электроэнергии в сети и на ее качество у потребителя. На протяженных фидерах в целях снижения потерь электроэнергии и обеспечения надлежащего уровня напряжения в качестве регуляторов напряжения необходимо устанавливать конденсаторные батареи с автоматическим регулированием или вольтодобавочные трансформаторы также с...