82125

Презентація проекту «Земля – наш дім»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Усі ми живі творіння природи на планеті Земля її біологічні мешканці і нам необхідно берегти свою Землю бо у космосі така одна. Світ-загадка лежить під ногами у нас: Форму кулі Земля наша має. Ось вирішили зробити колективну роботу Земля наш спільний дім а також композицію Рідна Земля намалювавши улюблені...

Украинкский

2015-02-25

41 KB

5 чел.

Тема уроку: Презентація проекту «Земля – наш дім»

Мета: Розширити поняття учнів про довкілля, розвивати пізнавальну активність, мову, спостережливість, творчі здібності учнів; виховувати любов до природи, екологічну грамотність та усвідомлення того, що Земля - наш спільний дім.

Обладнання: мультимедійна дошка, магнітофон, учнівські проекти по темі, дитячі енциклопедії „ПіснеЗнайко", відеокасета „Канівський державний заповідник".

Хід уроку

I. Організація класу:

привітання з гостями,

налаштування дітей на роботу.

II. Зустріч з „ПіснеЗнайкою":

- звучить пісня „О, Земле" ( кадр 1)

а) про що ця пісня?

б) що відчули, прослухавши її?

в) що очікуєте почути далі?

  1.  Тема. Мета проекту. Об'єкт пізнання (запис на дошці (кадр 2,3).
  2.  Вчитель: сьогодні поговоримо про те довкілля, про той дім природи, у якому живуть люди, тварини і рослини. Усі ми живі творіння природи на планеті Земля (її біологічні мешканці), і нам необхідно берегти свою Землю, бо у космосі така одна.

(Представлення груп).

V. Презентує група дослідників „Пізнайки".

1. Є у Космосі зорі великі й малі,
є холодні й гарячі планети.

Я - людина! Я живу на казковій Землі

І пізнати всі мрію секрети (кадр 4).

2. З чого зроблена наша планета жива?
Таємниці я хочу відкрити.

І чому є повітря, вода і трава -Всі умови для того, щоб жити.

3. Світ-загадка лежить під ногами у нас:
Форму кулі Земля наша має.
Всередині гаряче ядро, далі газ

Все тверда оболонка скриває.

4. Літосфера - це зверху земна є кора,
У заглибинах - водні простори.
Океанів - 4, озера й моря,

А на суші - рівнини і гори (кадр 5).

5. Твердь земна розділилась на материки. їх є шість. І цікаво усюди! Серед вод - острови і малі острівки Та не скрізь можуть вижити люди.

6. В Антарктиді мороз, люди там не живуть,

Та й повсюди загрози існують.

Землетруси й вулкани планету трясуть, Урагани й цунамі руйнують.

(Запитання від інших дітей) –

Ну, а з давніх часів, з вікової пори

Де ми з вами усі проживаєм'?

7. Ми живемо на поверхні земної кори.
В море ходим, в повітрі літаєм.

- А в земної кори є які складові?

Що там є? Дуже хочеться знати!

8. Мінерали, каміння, піски вікові
Ще й корисних копалин багато.

(Діти доповнюють відповідь, про що ще дізнались).

VI. Підсумок роботи групи.

VII. Фізкультхвилинка

VIII. Презентує група,,Творчий пензлик"

1. Презентувати буду я, Краснова Аліна. Ми дуже любимо малювати, відвідуємо гурток „Юний художник". Ось вирішили зробити колективну роботу „Земля - наш спільний дім", а також композицію „Рідна Земля", намалювавши улюблені куточки рідної землі.

2. Гра „Дарунки землі" (звучить запис пісні „О, Земле". Дітям роздаються
2-3 квітки з українського віночка і вони записують слова побажання: якою  хотіли б бачити свою Землю? А потім, зачитуючи, приклеюють віночок з цих квітів навколо
планети Земля.

IX. Підсумок роботи групи.

X. Презентує група „Юні екологи".

1. Ми, учні групи „Юні екологи" звертаємось до присутніх тут зі своїм
застереженням „
Планета людей в небезпеці" (кадр 6).

Ось послухайте:

  1.  Щороку у ріки, озера, моря скидається до 6 кубометрів забрудненої води, а це шкідливі речовини.
  2.  Хмари несуть кислотні дощі, пилові бурі, а наслідки Чорнобильської катастрофи не знають державних кордонів.
  3.  За підрахунками вчених, за три з половиною століття із планети безповоротно щезли 46 видів ссавців і 94 види птахів.
  4.  Ліси зникають з величезною швидкістю.

Планета людей - у небезпеці!

Вчитель: Чим же ми можемо допомогти планеті? (Діти демонструють речі, зроблені із пластикових пляшок, із пакетів. Театр екологічної моди представляє моделі одягу із відходів).

XI. Підсумок роботи групи.

У всьому Всесвіті

На всіх одна,

Що буде робити

Без нас вона?

XII. Презентує група знавців поетичного слова (кадр 7).
Хлопчик: - Де зелені хмари яворів

Заступили неба синій став.

На стежині Сонце я зустрів,

Привітав його і запитав:

Всі народи бачиш ти з висот

Всі долини і гірські шпилі,

Де ж найбільший на Землі народ?

Де ж найкраще місце на Землі?

Сонце усміхнулося здаля

Сонце: - Все я бачу з висоти:

Всі народи рівні. А Земля

Там найкраща, де вродився ти!

Виростай, дитино, й пам'ятай:

Батьківщина - то найкращий край!

Вчитель:  А як же називається край, у якому ми з вами живемо?

-   А що ж таке Україна?

1. Україна - це ліс і долини,
Це широкі квітучі поля.

Це маленька щаслива дитина

І найкраща матуся моя.

2. Україна – це пісенька щира,

Це наш Тясмин, що біжить до Дніпра

Це рідне місто Сміла -

Де сонце стрічаєм.

Ми бажаєм йому лиш добра.

XIII. Підсумок роботи групи.

Пісня „Україна".

Вчитель: Мені приємно було спостерігати за вашою роботою. Я вдячна вам за працю. Думаю, що ви завжди будете пам'ятати, що планета земля – наш спільний дім.

XIV. Домашнє завдання

  1. Розповісти вдома рідним про створений проект.

2. Посадити дерево чи кущ і доглядати за ним.

XV. Подарунок від вчителя

Мініфільм про Канівський заповідник „Зміїний острів, що на Дніпрі..."

Зацарінна Ольга Миколаївна, вчитель початкових класів, учитель-методист

навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – колегіум»  Смілянського району Черкаської області


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25267. Містицизм в рел іст людства. Особливості міст сприйняття. Заг хар христ містики 24 KB
  як правило супроводжує періоди сусп криз: занепад Рим імперії неоплатонізмтворцем світу є надчуттєве абстрактне єдине що може бути сприйняте людиною лише в екмтазі гностицизмматерія гріховне і зле начало що протистоїть духовному непізнаваному первоначалу; кін сер віків суфізмпізнання Бога шляхом особливих танців або постійного повторення молитв кабалавтручання в божественні процеси за допомогою спец ритуалів молитв ісихазмчерез містичне споглядання у чернецтві можна досяг вищий ступінь пізнання запереч пізн Бога за...
25268. Проблеми християнської антропології 33.5 KB
  Видима частина тіло плоть; невидима душа дух психічне те що існує у формі почуттів уявлень думок. 2 частини у Л: душа і тіло. Дух душа тіло. Ідея про тіло як необхідний орган знаряддя душі.
25269. Особливості розвитку православної філософії і богослов'я в ХІХ-ХХ століттях 34.5 KB
  Щербацький велику увагу приділяли проблемам пізнання істини суті пізнання. Концепція пізнання себе: â€œПізнай себеâ€. Пізнання це наближення до Бога шляхом пізнання себе. Теорія пізнання Сковороди безпосередньо пов'язана з його вченням про три світи і дві натури вона є двоїстою: з одного боку Г.
25270. Християнський неноплатонізм. Корпус ареопагітиків 28 KB
  Корпус ареопагітиків включає 4 трактати: €œПро небесну ієрархію€ €œПро церковну ієрархію€ і €œПро божественні імена€ €œТаємниче богословя€ і 10 послань в них розкривається доктрина вища точка християнського неоплатонізму. Автор повязав онтологію неоплатонізму з соціальною проблематикою; доктрина про церковну ієрархію безпосередньо підстроюється до доктрини небесних ієрархій. При цьому на відміну від мітичного історизму Августину €œЦерква як град Божий€ образ церкви як ідеальна людська спільнота що знаходиться у згоді з...
25271. Римська («зовнішня» людина) і грецька («внутрішня» людина) гілки окцидентальної філософії Середньовіччя 29 KB
  Західноєвроп суспільства формуються як суспільства ієрархизованімайстер підмайстер иежу перейти дуже важко; васал мого васала не мій васал король не може впливати на васала свого васала. Світська і духовна ієрархія кардинал і король король не може впливати на васала папи.
25272. Містична діалектика середньовічної Європи (Екхарт, Бьоме) 28.5 KB
  Божество основа внутрішнє джерело бога джерело його творчості. Душа голвне творіння бога. Центральне місце в його філософії займає вчення про бога. Бог це прірва яка народжує основу світу велику містерію тілесності бога.
25273. Західноєвропейський „кордоцентризм” (Б.Паскаль, німецькі романтики) 34.5 KB
  Певна достовірність властива усім гносеологічним властивостям людини: відчуттям розуму серцю органу внутрішнього відчуття€ або чуттєвій інтуїції€ на відміну від інтелектуальної інтуїції Декарта. Особлива тема в його гносеології критика розуму позбавлення його абсолютної величі€ і визнання його відносної мізерності€ тобто по суті визначення сфери і меж його достовірного використання. Паскаль прихильник просвітленого абсолютизму€ він протиставляє імперії влади€ імперію розуму€. Друга магістральні ідея антропології Паска...
25274. Моністична філософська парадигма Нового часу (матеріалізм-ідеалізм) 33.5 KB
  Ідеалізм Нового часу Лейбніц Берклі. Берклі визнає існування якісно різнорідних сфер буття: абсолютного духу або творця природи кінцевих духів€ що створені абсолютним духом і чуттєвих даних ідей€ що вкладені абсолютним духом в кінцеві духи або души і комбінації яких складають фізичні обєкти зовнішнього світу. Берклі дотримується позицій субєктивного ідеалізму. Ідеї за Берклі пасивні вони засвоюються душею яка активна і володіє здатностями сприймати ідеї розум і викликати їх до впливу на них воля.
25275. Криза новочасного матеріалізму (критика Дж.Берклі та Д.Юма) 31.5 KB
  Берклі дотримується позиції субєктивноідеалістичного сенсуалізму. Свою критику емпіризму Берклі починає з розгляду локківського вчення. Використавши ці положення Локка як відправні точки Берклі фактично відступає від локківської позиції. А Берклі дає на них відповідь просто витлумачує Локка в дусі категоричного заперечення обєктивності первинних якостей.