82127

О.Буцень «Чи є зима?»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити дітей правильного і виразного читання; розширювати кругозір учнів; розвивати пізнавальні інтереси, усне мовлення, уяву, спостережливість; вдосконалювати техніку читання; виховувати любов до зимової пори, відчуття краси і неповторної зимової природи.

Украинкский

2015-02-25

54.5 KB

1 чел.

Тема: О.Буцень" Чи є зима? "

Мета: вчити дітей правильного і виразного читання; розширювати кругозір учнів; розвивати пізнавальні інтереси, усне мовлення, уяву, спостережливість; вдосконалювати техніку читання; виховувати любов до зимової пори, відчуття краси і неповторної зимової природи.

Обладнання: схема — таблиця " Мозкового штурму"; картки для читання; ілюстрації та малюнки зими, сороки.черепахи, ворони; запис на дошці назв казок та їх авторів.

Хід уроку

1.  Організаційний момент.
Учитель

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати

-Кличе нас усіх дзвінок.

Щоб урок минув не марно,

Будем вчитись дуже гарно,

Всі здобудемо знання;

Катя, Таня, Сергій, я!

- Що кожен з вас очікує від сьогоднішнього нашого уроку?

II. Мовна розминка.
1.Мовна загадка.

"У Черкасах є, в Чернігові є, а в Тернополі мене нема. Хто я?"

(Звук [ ч ]).

2. Чистомовка "Повтори останній склад".

Учитель пригадує,що звук [ ч ] в українській мові — завжди твердий. Ми вкусили калача -... (ча-ча-ча). Он летить пугач -...(ач-ач-ач). Вуглинка боляче пече -...(че-че-че). Спить котик на печі -...(чі-чі-чі). Я нікуди не втечу -...(чу-чу-чу). Добре літери учи-...(чи-чи-чи).

III. Актуалізація опорних знань.
"Мозковий штурм"

- Діти, за допомогою" Мозкового штурму" давайте з'ясуємо, звідки до людини приходять знання.

На дошці поступово з'являється запис (із відповідей дітей).

IV. Перевірка домашнього завдання.

1.Читання казки за особами.

2. Відповіді на запитання підручника.

-1 -


3.Визначення головної думки казки.

Роз'єднавши слова, прочитайте прислів'я.

Яке з них виражає головну думку казки?

Потрібноуч йтись — завждипригодиться. Хтолюдейпитає, тойрозуммає.

V. Підготовка до сприймання нового матеріалу.

  1.  Розчитування. Читання скоромовки (з дошки ). Очеретом черепаха чапала до своїх черепашенят.
  2.  Контроль швидкості читання ( робота з картками )

За ЗО с учні повинні прочитати надруковані на картках словосполучення.

був ранок нема чого їсти

один з них зроду — віку

раптом чути на власні очі

багато пташок нікуди не втечеш

теплі краї наступного дня

VI. Робота над новим матеріалом.

1. Бесіда.

Діти, прочитайте уважно назву казки, яку для нас написав Олег Буцень.("Чи є зима?")

Чи не здалося вам дивним це запитання?

Чому?

Адже кожен із вас знає, що зима є. Яка вона? ( Відповіді дітей.)

  1.  Розгляд ілюстрацій, малюнків про зиму.( Розповіді дітей.)
  2.  Робота над загадками.

- А тепер відгадайте загадки. Відгадки до них — головні герої нашого твору.

* По калюжах, бережках

Ходить диво в двох мисках. (Черепаха )

У кого кам'яна сорочка? (Черепаха )

Живе спокійно, не спішить,

Вона неколи не біжить.

Під панцером без страху Гуляє... (черепаха).

* Біла латка, чорна латка, по дереву скаче. ( Сорока )
4. Первинне сприймання тексту. (Читає учитель.)

Подумайте над запитанням, поставленим у заголовку.

Хто дасть відповідь на це питання?

А чому черепаха ніколи не бачила зими?

Які ще тварини засинають на зиму? VII. Фізкультхвилинка

Вчора сонце так світило, ( Встають із-за парт.)

Що ведмедя розбудило! ( Потягуються, піднімають руки.)

Виліз сонний із барлоги ( Крокують.)

Та й подався на дорогу. ( Крокують навшпиньках.)

А на тій дорозі сніг

До ведмежих липне ніг, ( Присідають.)

" Рано, - думає бурмило, -

Мене сонце розбудило".

Глянув на зимовий ліс ( Сідають за парти.)


І швиденько спать поліз.

 Читання твору учнями і робота над ним.

1.Перечитайте першу частину оповідання.

Про яку пору року в ній йдеться? Доведіть це рядками із твору.

Прочитайте другу частину оповідання.

Знайдіть і прочитайте те місце, де йдеться про новину, яку сорока розповіла черепасі.

А тепер третю частину оповідання. Підготуйте відповіді на такі запитання.

Із ким зустрілася сорока наступного дня в лісі?

Про що розповіла сорока вороні?

- Як подивилась на сороку ворона і що відповіла їй?
2.Словникова робота. Тлумачення нових слів.

- Прочитайте в лівій колонці тлумачення, доберіть до них із правої колонки відповідні
слова.

Повільно, помаленьку - почалапала.

Привело - надибала.

Набридає, заважає.неприємно діє -        пробурмотіла.
Неголосно і незадоволено сказала -        занесло.
Поповзла, ледве переставляючи ноги-     неквапливо.
Знайшла- дошкуляє.

З.Складання плану тексту.

I частина. Холодний осінній ранок.Сніданок черепахи.

  1.  частина. Яка там ще зима? Зима — це твоя вигадка, сороко.
  2.  частина. Черепаха ніколи не бачила зими. Даремно образились.

- Який із цих варіантів найточніше відтворює зміст кожної частини?

- Прочитайте ще раз заголовок оповідання. Якій частині він найбільше відповідає?
4.Переказ оповідання за частинами та складеним планом.

Складання плану прочитаного (колективно ). 5. Бесіда.

На що схожий цей текст? ( На казку ).

Чим? (Тим, що звірі в ньому розмовляють.)

Що хотів підкреслити цим текстом письменник? ( Кожна пора року має свої особливості, і різні тварини готуються до неї по-різному.)

-Про що ж основне ви довідались?

- Якими зображені тут сорока і ворона?

IX. Підсумок уроку

1. Тестові завдання: 3 нірки вилізла... а) миша     б) черепаха 2.Раптом її погукала... а)сорока   б)ворона

  1.  Сорока повідомила черепасі про... а) мороз     б) зиму    в) холод
  2.  Чому черепаха не знала про зиму? а) не хотіла знати; б) ніколи не бачила.
  3.  Про що повідомила ворона сороці?

а) ніякої зими немає    б) черепаха ніколи не бачила зими,бо взимку спить.

- Хто з тварин міг поставити таке саме запитання,як і черепаха? Чому?

X. Домашня робота

  1.  Читання виразно і переказувати казку за складеним планом.
  2.  Дібрати загадки про пташок і комах.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65015. Влияние исламских и татарских монет на Российскую денежную систему 423 KB
  Исламские монеты формировали основу русской денежной системы веками. В начале существования славянского княжества, ввезенные дирхамы Аббасидов и Саманидов были основными монетами, находящимися в обращении в Киеве.
65016. Военное устройство монгольской империи 115 KB
  Хотя военное искусство монголов продолжало развиваться и в последующее время царствования Чингисхана а также при его преемниках особенно в области применения к военному делу техники заимствованной у культурных врагов и их развитие могло конечно повлиять на подробности...
65017. Военные подходы монголов при Чингисхане 299.85 KB
  Казнены были все татары, кто ростом оказался выше оси тележного колеса, и осталась от тех монгольских татар только горстка людей, да имя, перешедшее на остальных монголов и подвластные им не монгольские племена. Под именем уничтоженного племени татар узнал вскоре монголов весь мир.
65018. Вопросы истории монгольских войск в период нахождения Монголии под игом Манжурии (1691-1911) 52.5 KB
  Это было тесно связано с государственной политикой и деятельностью Манжурии принимаемых для монгольских воинов. Поэтому необходимо тщательно изучить историю монгольских воинов в период покорения Манжурии и это объясняется нижеследующими условиями и причинами.
65019. Ислам в Золотой Орде: традиции религиозного опыта 47.5 KB
  Коротко о теме исследования Ислам в Золотой Орде: традиции религиозного опыта Проблематика распространения ислама в Золотой Орде привлекает интерес для изучения основных тенденций национально-культурного развития мусульманских народов Поволжья и Приуралья.
65020. Ратная сила Золотой Орды 358 KB
  Государство Золотая Орда образовалось в результате похода монголов к “Последнему морю”. Земли, захваченные в ходе этого грандиозного завоевания, отошли в удел потомков старшего сына Чингизхана Джучи. Поэтому арабские и персидские авторы именовали...
65021. Посмертный титул Бату-хана 28.5 KB
  Однако современники Бату никогда не использовали этот титул. Он не встречается в трудах Джувейни и Джузджани, Киракоса Гандзакеци и Вардана Аравелци или в сочинениях западных авторов — Иоанна де Плано Карпини, Симона де Сен-Кантена и Вильгельма де Рубрука.
65022. Мужской союз, дружина и гвардия у монголов: преемственность и конфликты 157.5 KB
  Мужской союз дружина и гвардия у монголов: преемственность и конфликты Употребляя в заглавии данной работы термин мужской союз автор невольно вынужден значительную ее часть посвятить доказательству тезиса о существовании организаций...
65023. ТУРАНСКАЯ СИБИРЬ 76.5 KB
  История Сибири писалась прямо скажем весьма странным образом. Самая заметная странность это начало истории Сибири с тех пор как русские о ней услышали. В 1032 году новгородцы как записано в €œПовести временных лет впервые проникли в устье Оби и с этих пор в русской историографии отсчитывается история Сибири.