82134

ПОДОРОЖ ДО ЗООПАРКУ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Будують клітки для звірів та інші споруди зоопарку оздоблюють територію. Працівники радіовузла: Кореспонденти ведуть репортаж з місця подій редактор готує передачі в яких виступають: науковий співробітник медпрацівник бригадир будівельників директор зоопарку; транслюється концерт за заявками...

Украинкский

2015-02-25

56 KB

0 чел.

ПОЗАКЛАСНИЙ ЗАХІД

ТЕМА: « ПОДОРОЖ ДО ЗООПАРКУ»

МЕТА:

  •  зацікавити дітей роботою над розширенням кругозору;
  •  закріплення наявних знань;
  •  формування трудових умінь та навичок;
  •  поглибити знання про життя тварин, професії та зміст праці людей, які трудяться в зоопарку;
  •  виховування вміння працювати у колективі, почуття взаємодопомоги, любов до тварин, з повагою ставитися до праці людей.

ХІД ЗАХОДУ.

І. Підготовча робота. -   А)Діти отримують завдання за декілька днів до проведення гри.

Завдання! . Зібрати бібліотечку книжок про тварин. Зібрати колекцію марок про них.

Завдання 2

Вибрати тварину, яка найбільше подобається. На аркуші паперу наклеїти картинку з нею і описати (назва тварини, де живе, чим і як живиться)

Завдання З

Навчитися виготовляти зображення тварини за трафаретом.

Завдання 4

Навчитися працювати конструктором.

Завдання 5

Дізнатися, люди яких професій працюють у зоопарку і що вони там роблять.

Б)Опрацьовування підготовчого матеріалу та намічання ролей та їх виконавців, приготування класної кімнати до проведення заходу.

В)Визначення змісту рольових дій.

1. Касир: Обладнує касу, виготовляє квитки, на кожному з яких записує

загадку про тварину.

В полі, в лісі, навкруги -

Скрізь у мене вороги.

Часом лізу я у шкоду,

їм капусту на городах,

Моркву, ріпу, буряки,

Відгадайте, хто такий? (заєць)

Котиться клубочок, Зовсім без ниточок, Замість ниточок Триста голочок. (їжак)

В мене шубка з колючок, В мене сіра спинка. Ніс, як чорний п'ятачок, Очі намистинки. (їжак)

Дуже товсті ноги маю, Ледве їх переставляю, Сам високий я на зріст, Замість носа маю хвіст, (слон)

Тварина рогата і рогів багато, (олень, лось)

Буркотливий, вайлуватий, Ходить лісом дід лахматий, Одягнувся в кожушину, Мед шукає і ожину. Літом любить полювати, А зимою - в лігві спати, А зачує він весну -Прокидається від сну. (ведмідь)

Живу я там, де вічний лід,

Люблю я рибу на обід.

В кожусі білому завжди

Виходжу часто із води,

Умію плавати й пірнати...

А як мене, малята, звати?   (білий ведмідь)

Не ходжу я, а скакаю, Бо нерівні ноги маю. Через поле навмання Перегнав би я коня. Я страшенний боягуз, Всіх на світі я боюсь, (заєць)

  1.  Наукові співробітники: Систематизують, узагальнюють зібраний матеріал: готують виставки книг про тварин та їх опис; виставляють колекцію марок, роблять написи до кліток (з книги С.Маршака «Детки в клетке)
  2.  Екскурсоводи: Виступають по радіо з цікавими повідомленнями, готуються до проведення екскурсій: вивчають характеристики тварин, шукають по карті, де вони живуть (карти з природознавства для 4 класу), ознайомлюються з природними умовами зон їхнього поширення.
  3.  Ветлікарі: Обладнують медпункти, вчаться робити перев'язки, приймають звірів (перевіряють якість виконаної роботи), розпитують у звіроловів про поведінку тварин у природі, про те, чим вони живляться, в яких умовах звикли жити.

5.Санітарний лікар: Обладнує медпункт, вчиться робити перев'язки, відвідує будівництво й експедиції, де ознайомлює дітей з правилами техніки безпеки, перевіряє їх дотримання і чистоту робочого місця, виступає по радіо з підсумками перевірки.

6.Озеленювачі: Вивчають природні умови, в яких живе кожна тварина, відбирають рослини для озеленення, виготовляють за трафаретами дерева, водойми, рослини.

7.Звіролови - мисливці: Вивчають умови життя і поведінки тварин; відправляючись в експедицію, виготовляють фігурки звірів за трафаретами, здають відловлених тварин у зоопарк.

8.Будівельники: Будують клітки для звірів та інші споруди зоопарку, оздоблюють територію. Виконроб розподіляє будівельні матеріали («конструктори»); проводить інструктаж з техніки безпеки, пише плакати: «Стій! Небезпечна зона! Йде монтаж!»; «Діти, не грайтеся на будмайданчику! Небезпечно для життя!»; організовує змагання між членами бригади: хто швидше та якісніше виконає роботу. Переможцеві вручається прапорець.

9.Працівники радіовузла: Кореспонденти ведуть репортаж з місця подій, редактор готує передачі, в яких виступають: науковий співробітник, медпрацівник, бригадир будівельників, директор зоопарку; транслюється концерт за заявками працівників зоопарку.

10.Директор (учитель) : Організовує й спрямовує всю роботу. Підводить підсумки зробленого.

ІІ.Проведення гри.

Директор.А сьогодні ми «відкриваємо» зоопарк. Це найцікавіший і найвідповідальніший етап роботи. Недарма кажуть в народі: «Кінець справу прикрашає» Щоб повніше уявити атмосферу зоопарку, прочитаємо вірш С.Маршака «Зоопарк»

Учень.

Рано вранці ми встаєм, Вголос сторожа зовем: Сторож, сторож, не барись, Накормить тварин берись.

Отже, щоб звірята почувалися як удома, потрібно побудувати їм дім. Хто з вас піде в будівельники?

Бригада будівельників приступає до роботи.

Бригадир озеленювачів. Звірі звикли жити серед високих дерев, густих трав, біля чистих водойм. З цим завданням справляться озеленювачі. Готуйте, діти, територію для озеленення.

Ветлікар. Про здоров'я наших звірів подбають ветлікарі. Вони мають обладнати медпункт, уміти надати медичну допомогу. Нашим підопічним, санітарні лікарі повинні стежити за дотриманням техніки безпеки, чистотою і порядком на робочих місцях. Приступайте до роботи.

Науковий співробітник. Весь науковий матеріал збирають, вивчають і систематизують наукові співробітники.

Директор. Екскурсоводи готуються до прийому відвідувачів. Касир продаватиме квитки. Найскладніше завдання випадає звіроловам.

Шановні колеги! Ви відправляєтеся у дикі, необжиті місця, щоб привезти тварин до нашого зоопарку. Будьте обережні, наші підопічні мають гострі зуби, міцні кігті й тонкий слух. Пам'ятайте, що ви люди - значить, ви за все відповідаєте: і за природу, що оточує нас, і за всю нашу землю, на якій ми живемо. Щасливої дороги! (звучить пісня «Голубой вагон»)

Вчитель .Хоч і роз'їхалися діти у різні куточки земної кулі, та ми підтримуватимемо зв'язок за допомогою радіо через кореспондента й радиста.

1-й кореспондент. Швидко й акуратно працюють будівельники зоопарку. Для кожного інструмента відведено спеціальне місце. На будівництві - порядок. Дотримується техніка безпеки, травм і порушень немає. У дітей добрий настрій, відмінна якість роботи! Успіхів вам, друзі! ( для них звучить пісня В.Шаїнського «Чунга - Чанга»)

2-й кореспондент. У нас в гостях науковий співробітник зоопарку. Він веде рубрику «Чи знаєте ви», що:

  •  у нашій бібліотечці налічується 25 книжок про тварин;
  •  розглянувши і прочитавши описи «Моя улюблена тварина», ми дійшли висновку, що найбільшою популярністю і любов'ю користуються серед нас ведмеді, зайці, слони, риси й білки;
  •  наш касир готує для відвідувачів зоопарку «веселі» квитки, на яких будуть написані загадки про тварин.

В темнім лісі проживає, довгий хвіст пухнастий має. (Лисиця)

їй на місці не сидиться. Як зовуть її? (Лисиця)

По полю та в лісі гасає, овечок хапає та всіх лякає. (Вовк)

Вік свій ходить з клунками, та ще сідають на нього з мішками. (Верблюд)

Сімсот свистять, чотири лопотять, два нюхає, два слухає, два дивиться. (Кінь біжить)

Не дід, а з бородою, не корова, а доїться. (Коза) Стоїть гора посеред двора, спереду вила, а ззаду мітла. (Корова) Біля кожної клітки з твариною висітиме вірш про неї, опис тварини.

3-й кореспондент. Для звіроловів передаємо пісню С.Нікітіна на слова Ю.Моріц «Слониха, слоненок и слон» .

У різні кінці відправились звіролови-мисливці, щоб привезти вихованців до нашого зоопарку. Для них звучать пісні у виконання дуету Нікітіних «Пони», «Резиновий ежик»

Далі в ході гри бригадир-будівельник розповідає про готовність: приміщення зоопарку готові для прийому звірів. Бригада будівельників достроково впоралася із завданням Переможці нагороджуються прапорцями. Члени експедиції повертаються після виконання завдання, показують свої експонати медкомісії, потім поселяють звірів у клітки. Касир вручає квитки гостям. Екскурсоводи проводять екскурсію для них. Вони розповідають про них.

1-й екскурсовод. Лев- великий хижий ссавець сімейства кошачих. Схожий на тигра, але на вигляд відрізняється одноманітним жовтуватим забарвленням, гривою, прямим хвостом з китичкою. Сильний нічний звір. Живе сім'єю ( до ЗО років, іноді до 70) Живиться травоїдними ссавцями. Поширений в Африці, зустрічається в Індії.

2-й екскурсовод. Жираф - ссавець з довгою шиєю і ногами. Голова піднімається над землею на 5 - 6 м. На голові має короткі ріжки; довжина тіла до 2 метрів. Колір шерсті пісочноОжовтий, з коричневими плямами. Поширений у тропічній Африці, живе групами по 6 - 8 особин.

1-й екскурсовод. Слони. Особливістю слона є хобот і бивні (сильно розвинуті ікла). їх буває два види: 1) індійський - до 3 м висотою і 7 м довжиною; живе у лісах Індії, Бірми, Цейлону, Суматри; 2) африканський -відрізняється від індійського великим зростом; живе у Центральній Африці. Слони травоїдні тварини. Вага - понад 7 тонн. Це найбільші тварини на Землі.

  1.  й екскурсовод. Мавпи - рід вузьконосих мавп Старого Світу, невеликі, стрункого складу тварини з довгим хвостом, мордою, що видається вперед. Мешкають у тропічних лісах Африки групами на чолі з вожаком-самцем. Кормляться рослинною їжею.
  2.  й екскурсовод. Верблюд - рід мозолистоногих ссавців. Велика тварина - понад 2 м, з одним або двома горбами на спині. Кормиться рослинами, полином, колючками, чагарником. Це витривала тварина, може декілька днів бути без води і їжі. Мешкає у Середній Азії, в пустелях. Використовується як транспортний засіб. |
  3.  й екскурсовод. Олень - сімейство ссавців, жуйних парнокопитних тварин. Це велика тварина довжиною понад 2 метра, укрита густою шерстю рудувато-бурого кольору. Кормиться мохом, лишайниками. Живе близько 15 років. Вага тіла - 130 - 140 кг. Ці тварини живуть стадами у Європі, Азії, Америці. Взимку в лісах, улітку - в тундрі.
  4.  й екскурсовод. Пінгвіни - плаваючі птахи, тіло у них вкрите дрібним пір'ям, крила недорозвинені, ластоподібні. Ноги короткі. Забарвлення зверху чорне, знизу біле. Кормляться рибою, молюсками. Живуть в Антарктиці.
  5.  й екскурсовод. Тигр - хижий ссавець. Поряд з левом є найбільшим представником сімейства кошачих. Досягає 3 м у довжину, 1 м у висоту і 170 кг вагою. Поширений в Азії; кормиться ссавцями (особливо кабанами), при їх нестачі поїдає мишей, жаб. Нападає на здобич із засади.

Директор зоопарку зачитує наказ:

«Сьогодні у класі Донецького ліцею № 30 вперше відкрито зоопарк силами учнів.

У зв'язку з цим наказую:

  1.  За сумлінно виготовлене житло для звірів та інші будівлі зоопарку, за дружну роботу оголосити подяку виконробові будови, бригадиру будівельників, будівельникам, озеленювачам.
  2.  За вмілі, рішучі дії під час експедиції у важких умовах Африканського континенту оголосити подяку учасникам експедиції.
  3.  За тепло і ласку, збережені в умовах вічної мерзлоти, за мужність, винахідливість і доброту, виявлені під час відлову хижих звірів у дрімучій тайзі, холодній тундрі, за стійкість, волю до перемоги, виявленій у жаркій пустелі Каракуми оголосити подяку друзям-звіроловам.
  4.  За тверезий розум, добре серце і чуйні вмілі руки оголосити подяку науковим співробітникам, екскурсоводам, лікарям, касирові.
  5.  Усіх учасників гри за те, що вони такі молодці, що вміють дружити, гратись і мріяти, нагородити поїздкою до Докучаєвського зоопарку.

Директор зоопарку


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

33060. Предмет і специфіку філософії 13.27 KB
  Методологічна функція полягає в тому що філософія виступає як загальне вчення про метод і як сукупність найбільш загальних методів пізнання і освоєння дійсності людиною. Прогностична функція філософії формулювання в її рамках гіпотез про загальні тенденції розвитку матерії і свідомості людини і світу. Критична функція філософії.
33061. Зародження філософії 15.38 KB
  Зародження філософії історично співпадає з виникненням зачатків наукового знання з появою громадської потреби в цілісному переконанні на світ і людину у вивченні загальних принципів буття і пізнання. онтос буття суще вчення про буття чи про першооснови усього сущого : проблема буття розуміється тут в універсальному всеосяжному сенсі чому є щось а не ніщо одне з перших філософських питань аналізуються буття сам принцип існування небуття чи можливе неіснування ніщо буття матеріальне природа і ідеальне ідея думка...
33062. Співвідношення філософії та науки 15.18 KB
  Порівняння пізнавальних можливостей філософії і конкретних наук зясування місця філософії в систему людських знань має давні традиції в європейській культурі. Ще в античності Платон і Арістотель намагалися розмежувати особливості науки і філософії. При цьому теоретична міць філософії прагнення логічно обгрунтувати знання висловити його в теоретичній формі виявлялася несумірної з можливостями конкретних наук що давало підстави протягом довгих століть від Аристотеля до Гегеля вважати філософію наукою наук .
33063. Джерела, провідні ідеї та напрями філософії Стародавньої Індії 59.26 KB
  Джерела провідні ідеї та напрями філософії Стародавньої Індії Зародки філософського мислення Індії сягають у глибоку давнину середина І тис. Канонічним духовним джерелом Стародавньої Індії є Веди із їх назвою споріднено наше слово відати знати записані на листях пальми приблизно за 1. Таким чином вже у найдавніших духовних джерелах Стародавньої Індії йдеться про фундаментальні моральні ідеї про певне осмислення становища людини у світі про різні шляхи звільнення від кармінних законів долі найкращим з яких є шлях дійового...
33064. Канонічні джерела, провідні ідеї та напрями філософії Стародавнього Китаю 57.41 KB
  Давньокитайська філософія порівняно з давньоіндійською виглядає стрункішою, деталізованішою (аж до нумерології та побудови вичерпних систем комбінаторики подвійних символічних елементів світобудови) та більше зануреною у глибину суперечливого, парадоксального мислення.
33065. Натурфілософія 13.62 KB
  ntur природа філософія природи умоглядне тлумачення природи що розглядається в її цілісності що спирається на абстрактні поняття що виробляються в ході виникнення і розвитку філософії. фюсис природа або фюсиологами а перші філософські трактати як правило були присвячені дослідженню природи її пристрої трактати Про природу були написані і Фалесом і Гераклитом і Анаксимандром і Анаксименом і Парменидом. філософія ще не існувала окремо від пізнання природи а знання про природу окремо від філософії. У центрі уваги усієї...
33066. Філософія Сократа 15.29 KB
  Платон. Платон 427347 рр. Учень Сократа Платон у 397 р. Платон долає проблему що зафіксована Сократом завдяки створенню гіпотези про існування специфічних предметів відмінних від речей навколишнього світу.
33067. Філософія Середньовіччя, її особливості 19.96 KB
  Фома Аквінський спрямовує свої зусилля на розмежування суті того у що віримо і що знаємо. Фома описує Бога як першопричину і конечну мету сущого як âчисту формуâ âчисту актуальністьâ або буття. Фома називає таке буття субстанцією. У своїх працях Фома розділяє догмати віри на такі що осягаються розумом Бог існує Бог єдиний душа людини безсмертна і такі що розумом не можуть бути осягнені творення світу трійця першородний гріх тощо.
33068. Основні напрями в середньовічній філософії /номіналізм та реалізм/ 15.02 KB
  Однією з особливостей середньовічної філософії є боротьба між реалістами та номіналістами. Слід зазначити, що реалізм у його середньовічному розумінні не має нічого спільного з сучасним значенням цього терміна. Реалізм - це вчення, згідно з яким об'єктивна реальність