82142

Шкідливі звички

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Дати поняття про погані звички і про їх наслідки розвивати бажання не вживати їх а якщо вони виникли то позбутися; виховувати культуру поведінки старанне ставлення й дбайливе ставлення до свого здоровя. Життєздатність і здоровя людей великою мірою залежить від самої людини.

Украинкский

2015-02-25

89.5 KB

0 чел.

Тема: Шкідливі звички.

Мета: Дати поняття про погані звички і про їх наслідки, розвивати бажання не вживати їх, а якщо вони виникли, то позбутися; виховувати культуру поведінки, старанне ставлення й дбайливе ставлення до свого здоров’я.

Хід уроку:

  1.  Організація класу.

Психоформула

  •  Доброго ранку! –

Мовлю за звичаєм.

Доброго ранку

Кожному зичу я

  •  Доброго дня вам! –

Людям бажаю

І посміхаюся

У відповідь люди:

  •  Добрі слова ж бо

Для кожного любі

  •  Який у вас настрій після почутого вірша?
  •  Якими емоціями ви сповнені?
  •  Позитивні чи негативні емоції переважали у вашій душі протягом тижня?
  •  Кому ви створили гарний настрій? Яким чином?

  1.  Вивчення нового матеріалу.

а) Розповідь вчителя.

Життєздатність і здоров’я людей великою мірою залежить від самої людини. Від того, який настрій, які бажання, яка поведінка людини залежить її самопочуття, здоров’я. Якщо людина налаштована доброзичливо, шанобливо до інших, то позитивні емоції у відповідь наповнюють її позитивною енергією на творення добра, на здоровий розвиток душі і тіла.

Дуже часто людина робить якісь вчинки, не задумуючись над ними, тому що вони увійшли у звичку.

б) Бесіда про корисні звички.

  •  Які корисні звички у фізичному здоров’ї ви набули за прожиті вами роки?
  •  Про які шкідливі звички можна сказати, що вони вам не друзі?

в) Оголошення теми уроку.

г) Ознайомлення із шкідливими звичками.

  1.  Рольова гра – міліціонер, пожежник, інспектор ДАЇ (виступи дітей).

Міліціонер:

- Я – міліціонер. Я дуже стурбований поведінкою людей, які зловживають спиртними напоями. Часто вживаючи алкоголь, людина стає алкоголіком. У стані алкогольного сп’яніння людина не усвідомлює, що робить. Вона легко може спричинити бійку і навіть вбити людину. Скільки було випадків, коли п’яна людина навіть убивала своїх рідних і близьких. Така людина може піти і на крадіжку. А це є злочин, що карається законом. Обходьте п’яних стороною, ніколи не беріть з них приклад.

Пожежник:

- Я – пожежник, рятую будинки від вогню. Є багато різних причин, що можуть спричинити пожежу. Одна серед них – це люди, що зловживають спиртними напоями та палять. У нетверезому стані вони не думають, куди слід викинути окурок. Це і спричинює пожежу. Страшними є наслідки пожеж. Людина залишається без місця проживання, а найстрашніше – без життя (або згорає, або задихається).

Ще – наркомани і токсикомани, які не в змозі контролювати свої вчинки через «дурман», що є в голові. Не беріть з них приклад! Адже, життя – це найдорожчий скарб.

  •  За тиждень наша бригада виїхала на 10 викликів. П’ять пожеж ми ліквідували швидко. При одній пожежі загинув 43 – річний мешканець нашого міста. Встановили причину – вогонь виник внаслідок не загашеної цигарки.

 Інспектор ДАЇ:

- Я – інспектор ДАЇ. Контролюю дотримання правил дорожнього руху. Щодня я затримую порушників. Трапляються аварії. Іноді по причині незнання правил дорожнього руху, іноді по неуважності. А в основному – коли шофер в нетверезому стані.

Ви – наше майбутнє. У ваших руках – наші дороги.

  1.  Поради лікарів (виступи дітей, лікарі показують на таблиці).

 І лікар:

- Паління – причина багатьох захворювань. У тютюновому димі є більше 30 отруйних речовин, найшкідливіша з них – нікотин. Він вражає мозок, серце, легені, шлунок.

Одна цигарка відбирає 15 хвилин життя. Кожен з 5 курців може не розраховувати на те, що доживе до пенсійного віку. У курців часто болить голова, знижується пам'ять. Одна цигарка прискорює пульс на 10 – 20 ударів за хвилину. Виникає склероз судин серця, стенокардія. Ці напади призводять до інфаркту. У курців руйнується зубна емаль, зуби стають чорними. Паління призводить до гастриту, виразки шлунку. Курці часто хворіють бронхітом і туберкульозом.

 ІІ лікар:

- Алкоголь – це отрута, яка діє на мозок. Вживання алкоголю шкодить печінці, ниркам, серцю, а з часом руйнує весь організм. Дуже небезпечний алкоголь для дітей. Внаслідок вживання алкоголю у них наступають важкі отруєння, які можуть призвести до смерті. Від вживання алкоголю втрачається пам’ять і працездатність.

 ІІІ лікар:

- Наркоманія – це хвороба, викликана вживанням наркотиків. Це речовини, які впливають на мозок. Наркотики – це справжнє зло, яке зводить зі світу багато людей. Навіть одноразове вживання наркотику веде за собою звикання до нього. Врешті-решт, людина не може жити без наркотиків і стає наркоманом.

 IV лікар:

- Не так давно з’явилася ще одна шкідлива звичка – токсикоманія. Слово «токсикант» означає «той, що отруює мозок», «той, що одурманює». Звідси походить і слово «токсичні», тобто отруйні. Люди, які вживають (вдихають) з метою одурманювання такі речі, як клей, ацетон, дихлофос, називаються «токсикоманами». Токсичні речовини негативно впливають на здоров’я людини, вражаючи життєво важливі органи і системи. В першу чергу страждають нервова і імунна системи, органи кровообігу, травлення, зору. Встановлено, що тривалість життя токсикоманів скорочується на 20 – 30 років!


Лікарі говорять: «Курінню» - Ні! (діти відповідають)

 «Алкоголю» - Ні!

 «Наркотикам» - Ні!

 «Токсикоманії» - Ні!

  1.  Закріплення вивченого матеріалу.

  1.  Які прислів’я про шкідливі звички ви знаєте?

  •  Спершу треба розсудити, а тоді робити.
  •  З добрим поживеш – добре й переймеш, з лихим зійдешся – й свого позбудешся.
  •  Баба сім літ похмелялась, та з похмілля і вмерла.
  •  Горілка – усьому добру злодійка.
  •  Де чарка, там і сварка.
  •  Хто з цигаркою ходить, той здоров’ю шкодить.
  •  Намогоричився до самого підборіддя.
  •  П’яному і калюжа по вуха.
  •  Що в тверезого на умі, то у п’яного на язиці.
  •  Як п’ян, то капітан, а проспиться, то й свині боїться.
  •  Хто частенько випиває, той під тином спочиває.
  •  П’яний та дурний – рідні брати.
  •  П’яний гірше скаженого пса.
  •  Набрався, як лин мулу.

2) Робота в зошиті – розподіліть у дві колонки: корисні звички і шкідливі звички:

Вставати щодня  в той самий час, палити по дорозі в школу, нюхати клей, чистити зуби двічі на день, регулярно вживати алкоголь, мити руки після туалету, бути ввічливим, перед сном вжити наркотик.

 

 3) Візит пані Шапокляк (дитина)

  •  Від світанку до зорі радять дітям лікарі.

Алкоголю не вживати, цигарок до рук не брати,

І не їсти блекоту, не курити наркоту.

Я ж вам, пані Шапокляк, раджу все робить не так!

Дам поради залюбки – все робити навпаки.

Це ж і весело, й цікаво, і для діток є забава.

Нащо вам здоровим бути? Треба зразу все забути!

І поради лікарів, й застереження батьків.

Та й не тільки вчителі вчать дітей на цій Землі!

Я умію теж навчити! Нащо вам здоровим жити?

Йдете в школу – закуріть і диміть, диміть, диміть! 

Замість чаю пийте пиво і хворійте всі щасливо.

Як дитина занедужа, це чудово дуже – дуже!

Бо не треба в школу йти, можна в ліжечко лягти,

День і ніч у нім лежати і тихесенько вмирати.

Нащо вам повітря чисте? Коли можна закурити,

Вік свій трохи вкоротити!

Ще у мене є порада, дітям я сказати рада.

Нащо вам здоров’я мати? Краще хворим полежати!

Бо ж не треба з дітьми гратись, ні гуляти, розважатись.

Ані в той футбол ганяти, м’яч в ворота забивати.

Їжте блекоту й дурман, в голові носіть туман.

Бо дурним приємно бути, можна геть усе забути.

І усім наперекір покурити йдіть у двір!

Там на вас давно чекають і дурман в руках тримають.

Ви спиталися у мами чи і я роблю так само?

Ні! Звичайно не роблю! Я себе завжди люблю.

Знайте, пані Шапокляк робить все завжди не так,

Як говорить вам робити, бо вона ще хоче жити!

Гарно жити й працювати та міцне здоров’я мати!

Дитина або вчитель:

Діти, це ви прослухайте, добре все запам’ятайте,

І робіть усе не так, як вам Шапокляк.

Раджу дітям за любки все робити навпаки

І послухати батьків, лікарів і вчителів.

Правильно у світі жити і себе завжди любити.

Бо добро найбільше в світі – це здоров’я ваше, діти!

Щастячка шукать дарма, як здоров’я нема.

Доки діточки малі, їх навчають вчителі,

Лікар дасть пораду й тато, добрих є людей багато

А найперше завжди мама діток вчить добру,

Щоб здоров’ю з юних літ й мудрі діти йшли у світ.

Але й є і Шапокляк, що підкаже щось не так.

Хтось таки з шляху зіб’ється, а вона над ним сміється.

Та, щоб вам спокійно жити, треба все, як слід робити.

Поки ви ще невеличкі, виробляйте добрі звички.

Щоб здоров’я зберегти  і щасливими рости.

4. Підсумок уроку.  


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11758. Исследование авиационной приборной системы слежения за угловым положением вала 460 KB
  Исследование авиационной приборной системы слежения за угловым положением вала Методические указания по выполнению лабораторной работы Исследование авиационной приборной системы слежения за угловым положением вала по дисциплине Теория автоматического уп
11759. Исследование системы автоматического регулирования частоты вращения вала двигателя 797 KB
  Исследование системы автоматического регулирования частоты вращения вала двигателя Методические указания по выполнению лабораторной работы Исследование системы автоматического регулирования частоты вращения вала двигателя по дисциплине Теория автоматичес...
11760. ММДО Шпоры 6.32 MB
  Билет № 1 Загальна задача лінійного програмування. Линейное программирование раздел математического программирования который изучает задачу определения экстремума линейной функции нескольких переменных при линейных ограничениях на переменные в виде рав...
11761. Математичні методи дослідження операцій 2.36 MB
  ВСТУП Дослідження операцій це розділ прикладної математики що займається побудовою математичних моделей реальних задач і процесів економічних соціальних технічних військових і таких інших їх аналізом і застосуваннями. Більшість цих моделей повязані з отри...
11762. Розробка програмного забезпечення автоматизованого дослідження операцій про оптимальне планування асортименту продукції верстатобудівельного заводу 3.97 MB
  Вступ [2] 1. Теоретичні основи дослідження операцій [2.1] 1.1 Завдання на розробку програмного забезпечення [2.2] 1.2 Основні поняття дослідження операцій [2.3] 1.3 Метод послідовного покращення плану перший алгоритм [2.4] 1.4 Задачі лінійного прогр...
11763. Математические методы исследования операций 2.73 MB
  МЕТОДИЧЕСКИЕ УКАЗАНИЯ к изучению курса и выполнению контрольной работы по дисциплине Математические методы исследования операций для студентов специальности 7.080404 Интеллектуальные системы принятия решений заочной ускоренной формы обучения УДК Ме...
11764. Методические указания к выполнению лабораторных работ по дисциплине Математические методы исследования операций 2.62 MB
  Методические указания к выполнению лабораторных работ по дисциплине Математические методы исследования операций для студентов специальностей направления подготовки Компютерные науки дневной ускоренной формы обучения УДК Мето...
11765. Задачі лінійного цілочислового програмування 1.27 MB
  Лабораторна робота № 6 Задачі лінійного цілочислового програмування Короткі теоретичні відомості 21. МЕТОД ГОМОРІ РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЛІНІЙНОГО ЦІЛОЧИСЛОВОГО ПРОГРАМУВАННЯ Розглянемо задачу лінійного цілочислового програ
11766. Тема 1. Двоїстий та модифікований симплекс-метод. Блочні задачі ЛП 876 KB
  Двоїстий та модифікований симплексметод. Блочні задачі ЛП Пряма та двоїста задачі лінійного проґрамування. Звязок між розвязками прямої та двоїстої задач. Отримання оптимального розвязку двоїстої задачі за допомогою симплексметоду. Економічна інтерп