82143

КОРИСНІ ТА ШКІДЛИВІ ЗВИЧКИ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Викликати прагнення у дітей зберігати й зміцнювати здоров’я. Довести до їх відома інформацію, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров’я. Формувати вміння піклуватися про своє здоров’я. Виховувати бажання підтримувати тпрадиції здорового способу життя.

Украинкский

2015-02-25

53.5 KB

1 чел.

ЄНАКІЄВСЬКИЙ   НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС  №8

      КОРИСНІ  ТА ШКІДЛИВІ

                    ЗВИЧКИ

                                                  КОНСПЕКТ

                                                                              ІНТЕГРОВАНОГО  УРОКУ                                                                                            

                                                                      З  УКРАЇНСЬКОГО  ЧИТАННЯ,

                                                                              ОСНОВ ЗДОРОВ’Я

                                                                               У  3  КЛАСІ

                                                                          Учитель: Деменчукова В. Г.

                                         м.Єнакієве 2012 р.


Тема: Корисні та шкідливі звички.

Мета: Викликати прагнення у дітей зберігати й зміцнювати здоровя.

Довести до їх відома інформацію, що шкідливі звички є основною причиною порушення здоров’я.Формувати вміння піклуватися про своє здоров’я.Виховувати бажання підтримувати тпрадиції здорового способу життя.

Обладнання: записи музики, мікрофон, картки, шкала оцінок.

Інтерактивні методи: мозковий штурм, технологія „Кути”, метод „Прес”,технологія „Висуваємо гіпотезу”, технологія „Шкала оцінювання”

                                          Хід уроку

І.Створення емоційного настрою.

Учитель:

- Любі діти!Сьогодні чудовий ранок. Я бажаю вам гарного настрою, сил, здоровя.Хай вам щастить!

ІІ Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети.

-Сьогодні на занятті ми з вами поговоримо про здоров’я, пізнаємо способи його збереження та загартування.Інакше говорячи, складемо рецепт здоровя.

Ми з вами маємо чудове право – право на життя й здоровя. У статті 49 Конституції України стверджується: „Кожен громадянин має право на охорону здоровя”. Ми повинні вміти користуватися цим правом.

Мозковий штурм.

Учитель:

-Існує багато шляхів збереження і зміцнення здоров’я.

Що треба робити вам, щоб не хворіти і бути здоровим?

(Учитель записує вислови дітей без коментарів).

-Дякую за цікаві ідеї.

ІІІ. Робота над розкриттям теми

1.Гігієна

Учитель:

-Діти, зараз ми дізнаємося про перший рецепт здоров’я.Для цього ви прочитаєте оповідання О. Буценя „На вулиці”(О Хорошковська.Українська мова.Читання і розвиток мовлення.3 клас.сторінка 45) і підготуєте відповіді на такі питання:

-Як описано дівчинку?(чепурна,охайна)

- Яке у неї плаття?(випрасуване, чисте)

-У яких строках головна думка?

Я бачу,що у нашому класі  всі ви охайні, серед вас немає нечепур.А які ж правила гігієни слід виконувати щодня?

1 учень:

Знаєм правила прості:

Треба жити в чистоті!

  Умиватись вранці з милом,

 Щоб усі за нас раділи.

2 учень  

 Шию, руки й ноги мити                                           

 Завжди чистому ходити,                                             

 Зуби зранку вичищати   

 Й перед тим, як спать лягати.

3 учень:

                                       

 Ногті добре доглядати.

 Не виходити патлатим.

 Перед їжею ми руки

 З милом миєм без принуки.

Учитель:                                                                                                                                          

-Що напишемо у рецепті здоровя?(Гігієна)

-Яка ця звичка- корисна чи шкідлива?

2.Спорт

Учитель:

-Теппер ми дізнаємося другий рецепт здоров.я.

4 учень:

Фізкультура, спорт,здоров.я-

Речі кожному потрібні.

Бути сильним і здоровим-

Це найбільша радість в світі!

5 учень:

Якщо бути спорту вірним,

То хвороби не пізнаєш.

Завжди будеш ти веселим

І в навчанні не відстанеш.

6 учень:

Діти нашого класу полюбляють спорт.Багато хто з них займається в спортивних гуртках.Спорт допомагає нам рости здоровими, сильними,вчитися добре..

Полюбляємо зарядку

І ритмічні вправи

Для здоров.я вони-плюс,

Намотай собі на вус.

(Під звуки музики діти виконуюють вправи валеозарядки).

Гра”Мікрофон”.

-Що для вас значить спорт?Ваше відношення до нього?

-Вам запропонували не піти на урок фізкультури.Ваші дії?

(Записуємо рецепт).

Учитель:

-Є багато рецептів, які допомагають бути здоровими. Розкриємо ще один з них.

3.Корисні продукти

7. учень:

Наші Катя і Антошка

На обід їдять картошку.

Ваня з Славою рішили,

Помідори покришили.

Цибулину, капустину,

Солі всипали частину.

8. учень:

І сказав Ванюша:”Все!

Ось у цьому у салаті

Вітамінів є багато”.

Щоб хороші очі мати,

Треба вітаміни А вживати,

Що живуть у цибулині,

У червоній є перчині,

І в морквині, в абрикосах,

Їжте, діти, вони хороші!

9. учень:

Хто нам скаже, де живе

Вітамін для діток”В”?

В яблуневий сад підем,

В стиглім яблуці знайдем.

10.учень:

Вітаміни всі смачненькі,

І солодкі, і кисленькі,

Їжте, діти, їх охоче,

Кожен, хто коли захоче.

11.учень:

Щоб здоровим буть завжди,

Знай бо ти, дитино,

Що продукти вибирай

Повні вітамінів.

Технолоя”Кути”. Гра”Корисно-некорисно”.

Учитель:

-Зараз дізнаємося, чи добре ви засвоїли, які продукти корисні, бо в них багато вітамінів, а які ні.

(Діти беруть картки з малюнками продуктів.За сигналом учителя „дзвоник” діти розходяться у різні кутки за ознакою”корисно-некорисно”).

Технологія”Висуваємо гіпотезу”.(Робота в 4 групах.)

Учитель:

-А тепер вам треба висунути гіпотезу. Що може бути причиною цих подій:

У Василя в саду біля яблуні розболівся живіт...

Фізхвилинка

(Діти виконують рухи під словесний супровід учителя)

Два ведмедики Тіп і Топ зїли смачні,але немиті яблука. У них розболілися животики.Ведмедики скаржаться:

Ой-ой-ой, живіт болить.

Ой-ой-ой,мене нудить.

Ой, ми яблук вже не хочем!

Захворіли Тіп і Топ.

.(Аліфанова І.А.)

-Чому не можна їсти немиті фрукти?  

-Який ще рецепт запишемо?(Корисні продукти).

4.Режим дня

-Продовжуємо далі дізнаватися рецепти здоров.я.

Кросворд”Режим дня”

1.Що ти робиш зранку кожен день?(Прокидаюся)               1 р

2. Нащо граєшся водою?                                                              е

 -  Щоб не стрітися з бідою.(Вмиваюся)                                   ж                                   3.Одяг складений, чистенький

  Ти зробив це так швиденько.(Одягаюся)      

4. Вже зібравшись ти щоранку,

     Приступаєш до сніданку.(Снідаю)                                     6и  

5. Від сніданку пропав вже слід,                                               2м

   Наближається обід.(Обідаю).                                                5д   

6. Повітря чисте замінить                                                          4н

   Найкращі вітаміни.(Відпочиваю).                                        3я

7. А на кінець сказати:

 -Я лягаю спати.

-Назвіть, про який рецепт ви двзналися щойно?(Режим дня).

-А зараз довідаємося, чи дотримуєтесь ви режиму дня. Пограємо

.Гра ”Так чи ні”.

Кожного ранку встаю о 7 (так)

Вставши, швиденько вдягаюсь (так)

Потім вмиватись я забуваю,

Так і до школи іду. (ні)

Зубки чищу я щодня (так)

Милом личко я вмиваю (так)

Та грязненькою ганчіркою

Очі протираю. (ні)

Вранці снідать не люблю (ні)

Із мікробами дружу (ні)

З вітамінами дружу

Щоб здоровим бути.(так)

ІY.Робота з підручником.

1.Опрацювання статті „Корисні звички”(сторінка 50)

-Чому звички названі корисними?

-А тепер  дізнаємося, що ж шкодить нашому здоров.ю.

2.Звіт медиків.

Медик: Куріння-злісний ворог здоров.ю.У курячої людини збільшується ризик захворювання на рак та туберкульоз, знижується пам.ять.Під час куріння людина шкодить собі й тим, хто знаходиться поруч.Кожен, хто палить, скорочує  своє  життя  на 8-9 років.

Медик:Для дітей алкоголь – це отрута.Діти можуть померти майже від чарки горілки.Алкоголь погіршує мислення, притупляє пам.ять.Ніколи не торкайтеся алкоголю,хто б його не пропонував.

Медик: Наркотики і цигарки,спиртне-

Це просто страх.

Як подружитися з ними-

Здоров.ю буде крах.

Назавжди це запам.ятай,

Та їх ніколи не вживай!

3.Гра”Мікрофон”

-Якщо вам друзі запропонують закурити, ваші дії...

-Так що ж шкодить вашому здоров.ю?

Y.Закріплення вивченого матеріалу

1.Метод”Прес”.

Робота у групах.Учитель роздає 5карток.

1 група-Шкідливі звички.

2 група-Спорт.

3 група-Вітаміни.

4 група-Гігієна.

5 група-Режим дня.

Діти висловлюють власну думку, пояснюють точку зору за таким алгоритмом:

Я вважаю, що...

Тому, що....

Наприклад...

Тому ми вважаємо...

2.Самостійна робота в зошитах (стор.48 №2)

-Визначте корисні та шкідливі звички.

3.Технологія” Шкала оцінювання”

-Діти, давайте зараз чесно оцінимо свої дії по зміцненню здоров.я.Для цього приклейте картку зі своїм ім.ям навпроти тієї оцінки, яку б ви собі постаквили.

YІ.Підсумок уроку

Учитель:

-Вирішити проблему здоров.я повинна сама людина. Мало народитися здоровим, треба вміти щодня дбати про своє здоров.я та не давати шкідливим звичкам узяти верх над вашею волею й бажанням бути здоровою людиною.

Зробіть для себе правильний вибір!

Література:

1.Ярош Г. Сучасний урок у початковій школі.-Харків, 2007.

2. Куприянчик Л. Здоров.я чисте джерело.-Ранок, 2006.

3. Розкажіть онуку.-2008-№1-с.83-88

Учителя:

            Донецька область, м. Єнакієве

            Навчально-виховний комплекс №8


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40478. Декабристы и фольклор 22.5 KB
  Декабристы и фольклор. Исторические условия в которых формировались взгляды декабристов на фольклорное творчество: война 1812 года усилила проблему крепостного права. Причины обращения к фольклору оставались политическими. Но декабристы не находят в фольклоре подтверждения своей догадки = весь фольклор который они имели на тот момент ненастоящий фольклор.
40479. Загадки 45 KB
  Детский фольклор область народной культуры своеобразный инструмент социализации ребёнка. его сюжетнотематической основе роли и функциях в жизни ребёнка системе поэтических средств. посвоему способствует сохранению душевного и физического здоровья ребёнка развитию его личности установлению её многообразных отношений в сообществе взрослых и детей. Колыбельные песни произведения назначение которых успокоить и усыпить ребёнка.
40480. Заговор 20.5 KB
  Заговор. Заговоры примыкают к обрядовой поэзии. Заговор словесная формула пользующаяся репутацией неотразимого средства для достижения определенных результатов. Заговор проявление мифологического сознания.
40481. Историческая школа в русской фольклористике 20 KB
  Принципы В основе фольклора история. Теория аристократического происхождения фольклора деревенские танцы Недостатки Что же тогда лежит в основе волшебных сказок.
40482. Календарная обрядовая поэзия 22 KB
  Перемены происходят так медленно что за время жизни одного человека они практически незаметны. Святки месяц перед крещением 6 декабря 6 января время отдыха и праздника у крестьян. Веселое и страшное время: самое тёмное время разрядка после тяжелого года бога надо любить и бояться Бог на радостях что сын родился открыл двери ада и выпустил нечисть погулять Рождество Христово мистическое пришествие Христа в наш мир. Жанры: колядки песни которые пели во время колядования.
40483. Литература и фольклор 21 KB
  Литературы всех народов мира сложились на основе устного народного творчества которое возникло и развилось значительно ранее письменности. Использование фольклора с развитием литературы становилось все более глубоким творческим. В истории литературы и фольклора любого народа существовали периоды сближения и отдаления: в период классицизма литература и фольклор стояли довольно далеко друг от друга. в период романтизма связи литературы и фольклора значительно расширяются что определялось принципами национальной самобытности осуществление...
40484. Миф и фольклор 28.5 KB
  Зооморфные мифы человек отождествляется с тем или иным животным. Космогонические мифы мифы о сотворении мира. Древние мифы исчезают = отношение к ним исчезает. Пустые мифы первые фольклорные тексты.
40485. Мифологическая школа в русской фольклористике 21 KB
  В XIX веке существовали две теории что такое миф: солярная мифы обожествление небесных светил метеорологическая мифы обожествление природных явлений Недостатки Фольклор только память о мифе это преувеличенная точка зрения.
40486. Народная несказочная проза 22.5 KB
  Также бывают историкопатриотические легенды. Классификация легенд: легенды о сотворении мира о происхождении солнца месяца звезд земли и неба; легенды о животных; легенды о Боге Христе святых; легенды о наказании злых и прощении грешников; социальноутопические легенды; семейные легенды; легенды с сатирическими мотивами.