82144

Голосні та приголосні звуки. Зимовий малюнок

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Обладнання: Предметні картинки сніжинки різної форми таблиці для читання склади на картинках гірлянди у формі зірочок зошити ручки магнітофон. До дітей спускаєтся сніжинка Логопед: Ось і завітала перша сніжинка використовувати фон для розглядання сніжинки. Роздати дітям сніжинки з позначеннями...

Украинкский

2015-02-25

140 KB

0 чел.

Голосні  та приголосні звуки. Зимовий малюнок.

(Заняття для дітей з вадами ФФР)

Дейнека Тетяна Петрівна, дефектолог-логопед І категорії,

Медведівська ЗОШ 1-3 ступенів, АР Крим

Тема:   Голосні та приголосні звуки. Зимовий малюнок.

Мета: Удосконалювати вимову, артикуляцію голосних та приголосних звуків, закріплювати вміння виділяти звук в слові, ділити слово на склади; розвивати память, мислення, увагу.

Обладнання: Предметні картинки, сніжинки різної форми, таблиці для читання, склади на картинках, гірлянди у формі зірочок, зошити, ручки, магнітофон.

Хід заняття

У нас сьогодні ніби свято.

Зима вклонилася нам радо,

А ну ж на мене подивіться

І веселенько посміхніться.

І.  Організаційний момент

Звучить легка мелодія, тиха, спокійна.

До дітей «спускаєтся» сніжинка

Логопед: Ось і завітала перша сніжинка (використовувати фон для розглядання сніжинки). Подивіться, який малюнок намалювала Зима на цій сніжинці.Приготуйте, будь ласка вказівний пальчик. Намалюємо у повітрі кожний свою сніжинку. А тепер покладіть свою «сніжинку» на руки і зігріємо її.

ІІ. Дихальна вправа: подмухати на долоні, в цей час логопед доторкується  

    крижинкою, на долоні залишається мокрий слід.

- Діти. Яка сніжинка? (Описують ознаки)

  Діти стоять. По колу «передають сніжинку» і підбирають слова: холодна, легка, біла, красива...

(Роздати дітям сніжинки з позначеннями: сніг, дощ, град, крига, льод.)

- Яка ознака характерна для зими?

- Як сказати одним словом:

каток залитий водою  криговий;

намети на снiгу снiговi;

кулька iз  снiгу  снiжна;

баба iз снiгу –  снiгова;

фiгура iз льоду льодова.

III. Демонстрація предметних картинок:

  •  хуга  завиває: в-в-в;
  •  завивання вовка у мороз: у-у-у;
  •  пісня водички, коли заливають каток: с-с-с;
  •  їдемо на лижах: ш-ш-ш;
  •  їдемо на ковзанах: г-г-г.

ІV. Розвиток цілісного  сприймання:

Скласти картинку з частин до мультфільму «Ну, постривай!»

(фрагмент із мультфільму, де вовк одягає ковзани)

  •  Слухайте уважно завдання: потрібно скласти картинку: перша частина під мольбертом, друга на столі, третя біля книжкової шафи. Зробити описову розповідь за картинкою.

V. «Хоровод сніжинок»

Прочитати речення по просліджувальному шляху:

Катання                     ковзанах         санках           на

Виставити слова і прочитати речення: «Катання на санках, ковзанах»

VI. Шифр сніжинок

Прочитати по  схемах сніжинок склади

* * * *           *

*                  *  *

*                *      *

*              * * * * *

* * * *   *             *   

*         *        * * *

*         *      *        *

*  *** *      *        *

*         *      *        *

*         *        * * *

*     *     *    *       *

 *   *   *        *    *

  *  *  *           * *

 *   *   *           *

*     *    *         *

* * * *        * * * *

*       *        *

*       *        * * * *

*       *        *

*       *        * * * *

        «са»                         «но»                         «жу»                            «пе»

VII. «Плутанина»

       Запрошую на загадкову галявину, де зустрілись всі «12 місяців»

Вам потрібно взяти на свою сніжинку те, що підходить до теми  «Зима».

(Додаток 1)

VIII. Конкурс «Найкраща сніжинка»

        Хто швидше і правильніше справиться із завданням, та команда переможе (Дві команди малюють по опорним точкам сніжинки)

                             *

*                                                             *

 

*                                                             *

                             *

                             *

*                                                            *

*                                                            *

 

                             *

IХ. «Раз, два, три ... зірочка гори!»

(Включення гірлянд, які розміщені по залу)

  •  Подивіться, як  багато зірочок горить! Якого вони кольору?
  •  Складіть речення.

Х. Діти відкривають конверти із завданням – із складів скласти слова:

МА …(ШИ-НА); МА …(ЛИ-НА); МА …(ТРОС); МО …(РОЗ);

ЗИ …(МА); ВО …(ДА); КРИ …(ГА).

ХІ. Робота в зошитах

    Сніг на полях, лід на річках,

    Хуга гуляє, - коли це буває?    (Взимку)

Намалювати зимовий малюнок.

ХІІ. Загадки:

  1.  Я падаю на ваші хати.

Я білий- білий,волохатий.

Я прилипаю вам до ніг,

І називаюсь просто … (Сніг)

  1.   Вдень по небу гуляє,а ввечері на землю сідає.  (Сонце)
  2.  Сірий,голодний, в лісі проживає, часто полює і зайців лякає. (Вовк)
  3.  Без рук, без ніг, а узори малює.       (Мороз)

Запишіть відгадки у клітинки. Прочитайте слово у виділених клітинках.

Назвіть в ньому голосні та приголосні звуки.

с

н

і

г

с

о

н

ц

е

в

о

в

к

м

о

р

о

з

ХІІ.Підсумок заняття.

  •  Що вам запамяталося більше всього?
  •  Які слова знають сніжинки?

Ви сьогодні гарно працювали. Молодці!


Список використаної літератури

  1.  Л.А.Владимирская «От осени до лета». Изд-во: «Учитель»,2002 г., г.Волгоград.
  2.  Т.Н.Хоменко «Сонячний промінець». Вид-во:Київ,2005р. «Благовіст»
  3.  Л.С. Вавіна «Розкажіть онуку», К.: Літера ЛТД, 2009р.
  4.  Г.Й. Блінова «Подолання мовленевих вад дітей», Київ, 2005 р.


Додаток 1

 

 

 

 

  

 

  

    


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

37815. Улучшение структуры кожи людей в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 454 KB
  Задачи: научиться улучшать структуру кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп; научиться использовать инструменты Heling Brush Восстанавливающая кисть и Lsso Лассо для ретуширования кожи человека; научиться удалять темные круги под глазами с помощью инструмента Ptch Заплатка. Удаление физических изъянов кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп Выполняя данное упражнение вы удалите физические изъяны кожи с помощью инструмента Clone Stmp Штамп. Подбор размера кисти инструмента Clone Stmp 3. Свойства инструмента Clone...
37816. Корректировка глаз в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 919 KB
  Задачи: научиться выполнять корректировку контраста глаз с помощью инструментов dodge и burn; научиться выполнять живописную обработку глаз; научиться удалять эффект красных глаз с помощью двух методов: 1 выделение и уменьшение насыщенности 2 выделение и подстановка. Мы смотрим в глаза человеку чтобы понять его душу чтобы проверить говорит ли он правду а также чтобы установить тесный контакт. Подчеркивание глаз человека может придать портрету более интригующий вид а увеличение контраста цвета и деталей в области глаз...
37817. Ретуширование и восстановление 567.5 KB
  Использовать инструменты Heling Brush Лечащая кисть и Ptch Заплатка для смешивания исправлений. Использовать инструмент History Brush Историческая кисть для частичного восстановления изображения в предыдущее состояние. На панели параметров инструмента откройте всплывающую палитру Brush Кисть и выберите кисть среднего размера с мягкими краями например кисть Soft Round 21. На панели параметров инструмента в открывающемся списке Brush Кисть выберите кисть диаметром примерно 13 пикселов.
37818. Обработка контуров в растровом графическом редакторе Adobe Photoshop 1.04 MB
  Задачи: научиться выполнять корректировку контура посредством простого переноса фрагментов изображения; научиться применять средство Liquify для обработки контуров человека. Корректировка контура с помощью простого переноса фрагментов изображения Данная методика предназначена для корректировки контура посредством простого переноса фрагментов изображения. Выполняя данное упражнение вы уменьшите объем ягодиц и бедер посредством простого переноса фрагментов изображения: До обработки После обработки Рис. Сравнение изображения До...
37819. встановлення ОС Windows 98 33.5 KB
  Якщо з розділами все гаразд то починаємо встановлення ОС.exe Після запуску система автоматично почне встановлення. Вибираємо необхідну мову встановлення.
37820. Логические основы редактирования 39 KB
  Необычный фестиваль на Кубани Почти 300 участниц представляющих 29 регионов страны съехались в Краснодар на первый фестиваль женского спорта России. Прошли уже две спартакиады трудящихся в Самаре и Тамбове теперь вот женский фестиваль. Зато фестиваль удался на славу. Краснодарцы очень тепло встречали фестиваль.
37821. Вычислить количество букв d и c в потоке данных (поток данных ввести произвольно на клавиатуре) и вывести результат на экран 14.89 KB
  Вывод: выполняя лабораторную работу, я научилась работать с потоками данных.
37822. Робота із утилітою SiSoftware Sandra 26 KB
  SiSoftwre Sndr розроблена для роботи в ОС Windows 32. Запустити програму SiSoftwre Sndr Ознайомитись із меню програми. За допомогою SiSoftwre Sndr отримати інформацію про систему список підключених пристроїв.
37823. РЕКУРСИВНЫЕ ФИЛЬТРЫ 143.5 KB
  = Координаты нуля фильтрапробки на zплоскости. = Частота режекции в единицах главного диапазона Ширина фильтрапробки на уровне 0.9 полосы подавления должна быть равна Гц = Координаты нуля фильтрапробки на zплоскости.