82148

Повторення та узагальнення вивченого про займенник. Творча робота над вживанням займенників

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: повторити й узагальнити вивчене про займенник провести підготовку до контрольної роботи; розвивати вміння використовувати займенники у мовленні; виховувати працелюбність бажання вести здоровий спосіб життя; спонукати до творчості реалізувати потреби учнів у спілкуванні.

Украинкский

2015-02-25

35.5 KB

0 чел.

Шиш О.І. 

ЗОШ №50

м. Маріуполь                                               

                                                                   Укр.мова (4 клас)                                               15.02.13                                        

Тема. Повторення та узагальнення вивченого про займенник.

          Творча робота над вживанням займенників.

Мета: -- повторити й узагальнити вивчене про займенник, провести підготовку до

               контрольної роботи;

           -- розвивати вміння використовувати займенники у мовленні;

           -- виховувати працелюбність, бажання вести здоровий спосіб життя;

           -- спонукати до творчості, реалізувати потреби учнів у спілкуванні.

Обладнання: презентація «Сонячний колір», підручник, таблиця «Телефон»,

                        слова до «Ассоціативного куща», « Сенкани», смайлики, аудіозапис   

                        дитячого сміху

Хід уроку

І. Оргмомент.

-- Сьогодні незвичайний день. В народі кажуть «Стрітення», коли Зима зустрічається з Весною. Що ви знаєте про це свято?

 (Якщо у цих змаганнях переможе бабуся Зима, то довго іще буде холодно, а якщо красуня Весна візьме гору, то поверне на тепло. Наші бабусі та дідусі це свято називали ще Зимобором або Громниці. У церквах в цей день святили воду та свічки, які використовували найчастіше під час небезпечних гроз та блискавок. Стрітенською водою благословляли синів на військову службу або того, хто вирушав у далекі мандри.)

-- Давайте подивимось декілька картинок природи та наберемося сили від теплого сонячного кольору у цей сірий похмурий день. І хай швидше приходить Весна.

Презентація «Сонячний колір»

ІІ. Повідомлення задач уроку.

-- Сьогодні на уроці нам треба повторити вивчене за темою «Займенник», щоб підготуватися до контрольної роботи на наступному уроці. Будемо розвивати свої уміння використовувати займенники у своєму мовленні, розвивати свою кмітливість.

ІІІ. Словникова робота. Гра «Телефон» 65216 – океан; 9477767 – шістсот.

-- До якої частини мови належить кожне слово?

-- Чи є у списку словникових слів займенники?

-- Зашифруйте будь-який займенник своєму товаришу.

ІV. Актуалізація опорних знань. «Мозковий штурм»

   -- Що ви знаєте про займенник? «Ассоціативний кущ»

Займенник

Хто? Який? Скільки?

Вказує на предмет, ознаку, кількість, але не називає

Особові

Має особи (1, 2, 3)

Змінюється за числами і відмінками

Має рід (в однині 3-ї особи)

В реченні – підмет або присудок.

Уникати повторів.

V. Закріплення

1. Знайти особові займенники в прислівях.

Здоровий не знає, який він багатий.

Якщо ти день починаєш з зарядки, у тебе здоров’я в порядку.

Вартість здоров’я знає лише той, хто його втратив.

-- Чому саме про здоров’я ми заговорили у день Стрітення.

(Погода швидко змінюється, одягатись треба по погоді)

2. Диктант із завданням. Виправте помилки, пов’язані з вживанням займенників.

Я в нікого ніщо не просила.

До неїної сестри приїхали гості.

На нього столі лежать улюблені книги.

Ми прийшлим до їх ще зранку.

VI. Диференційоване завдання: вправа 68 / вправа 70 (учні з недостатньою швидкістю письма / сильні учні)

ФІЗПАУЗА. СМІХОТЕРАПІЯ.

VІІ. Творча робота.

1. Перебудуйте текст , замiнивши 1-шу особу однини на 2-гу особу однини. (в парах)

            Я блукав по весняному лiсi. Настрiй у мене був пiднесений. Я радiв веснi. Та  

    раптом менi почулося жалiбне попискування.  На лiсовiй стежинi я побачив

   зайчика , який потрапив у сiльце. Вiн дивився на мене вологими очима i тремтiв вiд

   страху . Моє дитяче серце пiдказало як треба дiяти ...

            Зайчик зупинився , вдячно подивився на мене i подався геть.

2. Вправа 74. ( самостійно)

3. Скласти по 2 тестових завдання до контрольної роботи з теми «Займенник» (в групах)

VІІІ. Сенкан. (робота в групах) Встанови пропущене слово.

Сенкан 1

1. …

2. найкоротший, односкладовий

3. вказує, не називає, хвалиться

4. Його часто використовують хвалькуваті діти.

5. займенник

Сенкан 2

1. …

2. двоскладовий, жіночий

3. вказує, не називає, замінює

4. для дівчаток і жінок

5. займенник

Сенкан 3

1. …

2. односкладовий, чоловічий

3. вказує, не називає, замінює

4. для хлопців та чоловіків

5. займенник

Сенкан 4

1. …

2. односкладовий, короткий

3. вказує, не називає, замінює

4. об’єднує друзів у суперечці

5. займенник

ІХ. Рефлексія.  а)   НАВЧИВСЯ …

                                       ЗАПАМЯТАВ …

                                       МОЖУ ПОХВАЛИТИ СЕБЕ ЗА …

                             б)  Позначте на смайлику своє ставлення до контрольної роботи. Хто

                                  вважає, що він готовий до тестової роботи, поставте посмішку.     

                                  Смайлик прикріпить до класної дошки.

Х. Домашнє завдання за вибором:  1. с. 41 питання (письмово)

                                                                  2.  кросворд  впр. 75 с. 39

                                                                  3. твір-казка «Пригоди займенника» (5-7 речень)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

66719. Классификация отраслей промышленности 50.33 KB
  Производственную сферу образуют отрасли: непосредственно создающие материальный продукт промышленность и строительство сельское и лесное хозяйство; доставляющие материальный продукт потребителю транспорт и связь; связанные с продолжением процесса производства...
66720. Классификация грузовых автотранспортных средств 1.4 MB
  Именно поэтому грузовые автомобили относятся к числу наиболее востребованных типов спецтехники. Универсальность функциональная гибкость и рыночная ликвидность все эти факторы способствуют повышенному спросу на технику для грузоперевозок к числу которой относятся грузовые автомобили...
66721. Ковда Виктор Абрамович 276.5 KB
  В этом отношении почвоведение получило приоритетность в отношении изучения почвенных ресурсов для жизнеобеспечения населения. Из всех объединений почвоведов к началу 1922 года сохранился только почвенный отдел ВЭО в Петрограде.
66722. Колегія Павла Галагана 119 KB
  Українська інтелектуальна еліта має формуватися на національній ідеї, що є джерелом культурно-історичної динаміки нації, отже, й система освіти має ґрунтуватися на глибокій і цілісній національній основі. Одним з осередків формування інтелектуальної еліти українського народу є середні загальноосвітні...
66723. Разработка комплексной диагностики системы управления таможенного органа 309 KB
  Хозяйствующий субъект является открытой системой, взаимодействующей с внешней средой. Внешняя среда оказывает влияние как на эффективность организации в целом, так и на его ключевые подсистемы.
66724. Перевозки грузов автомобильным транспортом 123.5 KB
  За последнее десятилетие существенно изменились экономические связи в стране. Директивные методы управления уступают рыночным отношениям. Грузовой транспорт стал работать в условиях развивающейся конкуренции. Повышаются требования к срокам доставки грузов, что влияет и на процессы подготовки и приемку грузов.
66725. АЛЕКСЕЙ АНДРЕЕВИЧ РОДЕ 246 KB
  Труды А.А. Роде — не просто источник исчерпывающей информации по многим конкретным проблемам почвоведения. По ним можно учиться глубокому творческому подходу к познанию сложнейших проблем мироздания, высокой принципиальности в отстаивании своих убеждений...
66726. ЛАЗЕРНЫЕ ПРИНТЕРЫ 242.5 KB
  Лазерные принтеры менее требовательны к бумаге, чем, например, струйные, а стоимость печати одной страницы текстового документа у них в несколько раз ниже. При этом недорогие модели лазерных и светодиодных монохромных принтеров уже способны конкурировать...