82152

Харчування та здоров’я

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Пояснити учням значення харчування для здоров’я, розширити уявлення про різноманітність харчових продуктів, вчити дітей правильно харчуватися, розвивати культурно-гігієнічні навички поведінки під час прийому їжі, прищеплювати естетичні смаки щодо сервірування столу, прикрашання страв.

Украинкский

2015-02-25

2.06 MB

0 чел.

Урок з основ здоровя

1 клас

     Вчитель початкових класів Горбачевська А.Г.

Тема:  Харчування та здоров’я

Мета: Пояснити учням значення харчування для здоров’я,

розширити уявлення про різноманітність харчових продуктів,

вчити дітей правильно харчуватися,

формувати здоров'язберігальну та  інформаційну компетентності,   

розвивати культурно-гігієнічні навички поведінки під час прийому їжі,   

прищеплювати естетичні смаки щодо сервірування столу, прикрашання страв.

Обладнання: таблиці “Наша їжа”, “Переїдання”, зразок меню, ілюстрації і

                            малюнки до теми.

Хід уроку

Організаційний момент.

Аналіз щоденника здоров’я та повторення вивченого.

  •  Які корисні справи для свого здоров’я ви робили протягом тижня?
  •  Що таке гігієна?
  •  Які основні правила особистої гігієни ви запам’ятали?
  •  Навіщо потрібно митися? Чистити зуби?
  •  Як правильно чистити зуби? Показати практично.
  •  Що слід робити, щоб завжди гарно виглядати?
  •  Від чого залежить здоров’я людини?

(Від спадковості; від стану навколишнього середовища, від способу життя людини; від якості медичного обслуговування; від правильного повноцінного харчування).

Вивчення нового матеріалу.

Розповідь учителя.

  •  Новонароджена дитина ще не вміє нічого робити, та це їй і не потрібно. Головне, що вона вміє їсти. їжа постачає організм дитини речовинами, які дають йому змогу рости і розвиватися.

Клітини нашого організму постійно руйнуються й оновлюються. Наприклад, клітини шкіри повністю оновлюються за п’ять тижнів, клітини слизової оболонки шлунка — за п’ять діб.

Звичайно, для відновлення клітин потрібні будівельні матеріали та енергія — “пальне”. Все це забезпечується їжею.

Раціональне (збалансоване) харчування.

Раціональне (збалансоване) харчування — це правильно організоване і своєчасне постачання організму добре приготовленою і смачною їжею, яка містить оптимальну кількість різноманітних поживних речовин, необхідних для розвитку і діяльності людини. Тобто, йдеться про оптимальне (за якістю і кількістю) введення в організм компонентів їжі відповідно до його потреб.

Основні принципи раціонального харчування дітей шкільного віку

Перший принцип — баланс енергії.

Другий принцип — баланс харчових компонентів (речовин).

Третій принцип —- різноманітне харчування.

Четвертий принцип — оптимальний режим харчування.

Таблиця «Наша їжа»

Їжа — це білки, вуглеводи, жири, вітаміни, мінеральні речовини, кліть вина, вода.

Білки — будівельний матеріал нашого організму (м’ясо, риба, си бобові, горіхи, яйця).

Вуглеводиосновні виробники енергії (крупи, хліб, овочі, фрукт цукор, варення).

 Жири — продовольчі склади та запаси  “пального” (масло, олія, горіхи, сало, жир, маргарин).

Вітаміни — корисні для людини.

Слово “вітаміни” походить від латинського слова “віта” — життя.

Назва ця не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає, людина важко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.

В організм вітаміни потрапляють з їжею. Отже, потрібно знати, в яких продуктах є необхідні вітаміни.

Сценка “Ми — корисні для людини ваші друзі вітаміни”.

Дійові особи: діти з коронами, на яких написано: “Вітамін А”, “Вітамін В”, “Вітамін С”, “Вітамін D”.

«Вітаміни» (разом). Добрий день! Впізнали нас?

                 Ми — вітаміни,

                Дуже корисні для людини.

Вітамін А. Я — вітамін А, сприяю росту, допомагаю зберегти нормальний зір. Мене багато в моркві, маслі, сирі, яйцях, печінці, помідорах, зеленій цибулі, гарбузі, риб’ячому жирі.

Вітамін В. А я — вітамін В, дуже потрібний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення. Шукайте мене в житньому хлібі, вівсяній та гречаній крупах, у горосі, квасолі, жовтку яєць, печінці, м’ясі.

Вітамін D. А я — вітамін D, зміцнюю кістки, запобігаю рахітові. Живу в молоці, печінці, риб’ячому жирі, житньому хлібі.

Вітамін С. А я — вітамін С, запобігаю застуді, поліпшую кровообіг, сприяю росту, лікую цингу. Багата на мене капуста, картопля, помідори, цибуля, щавель, шипшина, хрін, часник, лимони, настій хвої, чорна смородина.

«Вітаміни» (разом). Хто дружить із нами буде,

                          Всі незгоди позабуде.

                          Виросте міцним, здоровим,

                          Переможе всі хвороби. 

Підсумок.

— Отже, діти, треба вживати різноманітну їжу, щоб збагатити свій організм вітамінами та корисними речовинами, так необхідними для нормального росту і розвитку.

Але з їжею ми отримуємо не тільки вітаміни, а й мінеральні речовини.

Серед мінеральних речовин найважливіше місце посідає йод. Йод потрібен для росту, гарної пам’яті людини. Тільки не  плутайте  з йодом, яким лікують ранки.

Ви вже знаєте, що овочі та фрукти – вітамінові продукти. Овочі увійшли в їжу людини понад тисячу років тому. На земній кулі відомо понад сто різновидів овочевих культур. Але не всі вони містять у собі йод.

Відгадавши загадки, ви дізнаєтесь, які саме овочі  багаті на йод.

1

У земляній сиджу коморі,

А коса моя на дворі    

2

Червоні чоботи

У землі закопані             

3

Довгий, зелений,

Добрий солений, 

Добрий і сирий.

Хто він такий?                 

4

Завітала в хату пані

У червонім сарафані,

Як взялися роздягати –

Стали сльози проливати.     

5

Переплутав ноги,

Переплутав вуса,

Ліг біля дороги

Для нашої спокуси.

І тяжко обминути,

щоб не скубонути      

Багато йоду міститься ще й у продуктах харчування. А в яких саме, вам треба відгадати.

1

Їхали водою пани,

На них срібні жупани –

Лата на латі,

А панам раді в кожній хаті              

2

Розколеш лід – візьмеш золото        

3

Різке, а не вода,

Біле, а не сніг,

Не сіють, не печуть,

Не варять, а всі їдять і хвалять        

Молодці! Гарно постарались, всі загадки розгадали.

Та не всі ці продукти ви вживаєте завжди. А щоб рости, добре вчитися, йод повинен поступати в ваш організм кожного дня. Є дуже хороше вирішення цієї проблеми.

Поміркуйте, без чого, ваша матуся не може приготувати їжі?

(Відповіді дітей)

Відгадайте загадку.

                      Мене саму не їдять,

                     Та й без мене не їдять.       

Так, сіль. Тільки сіль, в яку додають йод – йодована сіль. У багатьох країнах світу, щоб не хворіти, швидше рости, краще вчитися, дітям в їжу додають йодовану сіль. Вона продається не в аптеках, а в продовольчих магазинах.

Робота з підручником.

а) Розгляд ілюстрації.

б) Читання статті.

в) Обговорення висловлення:  “Їжа — джерело тепла, росту, енергії та здоров’я  

   людини”.

г) Формулювання (читання) основних правил харчування.

7.  Гра “Прожени мікроби”.

Виходять діти, які грають ролі мікробів.

Перша дитина. Що притихли?  Не чекали?  Чи нас просто не впізнали?

Друга дитина. Ми — ваші друзі: шкідливі бактерії і мікроби.

Третя дитина. Ми зникнемо лише тоді, коли ви пригадаєте правила, яких ми дуже боїмося.

Відповіді дітей:

  •  Перед їдою завжди треба мити руки.
  •  Овочі та фрукти перед вживанням обов’язково ретельно мити.
  •  Не можна вживати незнайомих продуктів.
  •  Якщо їжа впала на підлогу, то її не можна їсти, бо вона забруднилася.
  •  Не варто споживати продукти, термін придатності яких минув, бо можна отруїтися.
  •  Не можна їсти на ходу.
  •  Потрібно їсти не поспішаючи, добре пережовувати.
  •  Не можна розмовляти з наповненим ротом.
  •  Їсти потрібно красиво, культурно.

(Почувши правила, мікроби поодинці зникають.)

Підсумок. Щоб бути здоровим, недостатньо лише знати правила гігієни, потрібно виконувати самому і переконувати робити це інших.

Корисна порада!

Щоб не захворіти на грип, треба їсти цибулю, часник, капусту, лимони, яблука. Вони багаті на вітамін С, який запобігає застуді, зміцнює захисні сили організму.

IV. Фізкультхвилинка.

Потяг

Я сьогодні — паровоз,

Ви — вагони.

Ми влаштуєм залізничні

Перегони.

Всі шикуємось за мною у рядок,

Йдуть на колії вагони

Із діток (ходьба).

Молоточки взяли дружно

Всі до рук.

Перевірили колеса:

Стук-стук-стук.

(Нахили тулуба з плесканням об коліна долонями.)

Що ж, колеса всі в порядку,

Далі робимо зарядку.

Закрутилися колеса:

Чух-чух-чух,

Почина по розпорядку

Потяг рух (згинання і випрямлення рук).

Паровоз, давай пошвидше

Нам гудок,

Хай біжить-біжить скоріше

Вагончиків рядок.

Швидше, швидше їде потяг,

Чух-чух-чух,

А тепер він уповільнює свій рух.

(Біг протягом 15-20 с.)

Вже повільно їде потяг,

Цок-цок-цок (ходьба).

Все, приїхали.

Зупинка.

В. Чабан

V. Робота в зошиті.

Завдання 1. Обведіть “хмаринкою” продукти, корисні для здоров’я. (Молоко, мед, овочі, фрукти, сік.)

Завдання 2. Намалюйте улюблену страву своєї родини.

VI. Поговоримо про страви.

Наші предки знали, що споживали.

учень. Найпоширенішими стравами в Україні були ті, які виготовлялися з рослинних складників.

учень. Каші становили більшу частину народної їжі. Вони готувалися з гречки, ячменю, вівса, кукурудзи, проса.

учень. Найулюбленіші — овочеві страви: борщ, капусняк, печений гарбуз, огірки, часник, цибуля, перець, хрін.

учень. Наші предки готували різноманітні страви з картоплі: деруни, галушки, оладки.

5  учень. М’ясні страви були рідкістю, натомість споживали багато сала.

6  учень. Страви з птиці готували лише в неділю. Яйця споживали на свята. Молочні страви вживали частіше.

7 учень. В давнину українці очищали свій організм — постилися. Перед великими святами завжди є піст. Постили також у середу та п’ятницю щотижня. У ці дні люди не вживали м’ясної і молочної їжі.

VII. Хвилинка-цікавинка.

Гра “Диво-вагончики”.

Виготовляються картки із зображенням різних продуктів: курка, риба, сир, горох, горіхи, яйця, хліб, крупи, овочі, фрукти, цукор, сіль, варення, сало, масло, олія та ін.

На набірному полотні (або на магнітній дошці) виставляються вагончики, “піч”, “стіл”.

   етап. Завантажити вагончики.

етап. Доставка  пічабо на  стіл ”).

VIII. Повторення та закріплення вивченого.

  •  Чим є для людини їжа?
  •  Що таке вітаміни і навіщо вони потрібні людині?
  •  Які основні правила харчування ви запам’ятали?
  •  Яких правил поведінки слід дотримуватися під час прийому їжі?
  •  Які продукти ви споживаєте найчастіше?

2.    Гра “Так чи ні”.

Я буду називати продукти харчування, а ви будете плескати в долоні тоді, коли почуєте назви продуктів, в яких є йод: морозиво, чіпси, йодована сіль.

3.    Так яку сіль треба вживати, щоб бути здоровими? (йодовану)

4.    Намалюйте овочі, в яких міститься йод.

Додаток

Інформація для вчителя

Про гігієну харчування.

Діти, які харчуються нераціонально:

  •  відстають від своїх однолітків у рості, формуванні статевої конституції;
  •  мають бліде обличчя, погані зуби (рідкі, деформовані, каріозні), порушений прикус;
  •  швидко втомлюються, на уроках неуважні, погано сприймають інформацію вчителя, часто хворіють;
  •  у них домінують негативні емоції (заздрість, озлобленість, роздратування тощо).

Що ж робити?

  •  Прагнути до різноманітності у харчуванні та вимагати цього від батьків.
  •  Переконувати батьків, що якісне й корисне харчування не обов’язково дороге. Такі продукти, як крупи, овочі (капуста, гарбузи, ріпа, цибуля, квасоля, боби, топінамбур), ягоди і фрукти доступні за ціною і можуть вирощуватися на присадибних ділянках.
  •  Періодично дотримуватися вегетаріанського або напіввегетаріанського способу харчування (наприклад, полегшені форми посту).
  •  Вранці обов’язково їсти кашу.

Про худорлявих і повних дітей.

Батьки худорлявих дітей значно частіше хвилюються за них, на відміну від батьків повних дітей. І, як правило, даремно, тому що більшість таких дітей здорові. Наприклад, потрібно знати, що при астенічній будові тіла, коли кістковий скелет тонкий, дещо витягнутий, маса тіла дитини буде на нижній межі, і це не свідчить про патологію.

Інша річ — схуднення після тривалої хвороби або через наявність глистів.

Ще одна категорія худорлявих дітей — діти з аденоїдами. Аденоїди варто видалити, тому що вони призводять до хвороб носоглотки, органів дихання, гальмують розвиток розумових здібностей тощо.

У подібних випадках для дієти добре використовувати продукти, які містять у малому об’ємі багато калорій: нежирне м’ясо і птиця, рис, масло, компоти із сухофруктів, соки тощо.

 Педагогічна ситуація.

Дитина не хоче їсти. Бабуся намагається примусити її з’їсти належну порцію, відволікаючи увагу казками та примовками. Мати обіцяє купити нову іграшку. Батько каже: “Не хочеш — не їж”.

Хто з них правий?

Переїдання викликає несприятливі зміни в серці, жовчному міхурі, печінці, суглобах, дванадцятипалій кишці, підшлунковій залозі, нирках, шлунку, що призводить до розвитку різних захворювань.

Внаслідок переїдання часто виникають ішемічна хвороба серця, атеросклероз, жовчнокам’яна хвороба, подагра, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, діабет.

 Таблиця “Переїдання”.

          

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

49814. Розробка стратегії, аналіз, концептуальне моделювання та проектування бази даних проходження практики студентами ВНЗ 440 KB
  Мета цієї курсової роботи полягає у розробці бази даних предметної області яка має відношення до проходження практики студентами у ВУЗах. Головною ціллю курсової роботі є проектування бази даних проходження практики студентами у ВУЗі на прикладі факультету комп’ютерних наук Національного авіаційного університету. Мета цілі та задачі створення бази даних Головною стратегічною метою бази даних що проектується є автоматизація процесів довгострокового зберігання обліку й обробки даних проходження практики студентами у...
49815. ИЛОВОЙ ТРЕХФАЗНЫЙ МАСЛЯНЫЙ ТРАНСФОРМАТОР ОБЩЕГО НАЗНАЧЕНИЯ МОЩНОСТЬЮ 1400кВ·А 5.2 MB
  Трансформатором называется статическое электромагнитное устройство, имеющее две или более, индуктивно связанные обмотки и предназначенное для преобразования электромагнитной индукции одной или нескольких систем переменного тока в одну или несколько других систем переменного тока.
49817. Проблема согласования библейского повествования о творении мира и современных научных данных 236 KB
  Два мира Физическое состояние человека и мира Первозданный мир Мир после грехопадения. Научно-методическое совещание на тему Преподавание в православных школах вопросов творения мира жизни и человека € проведенное Отделом религиозного образования и катехизации Московского Патриархата.
49818. ПРОГРАМНІ ЗАСОБИ В ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ 153.5 KB
  Створення та редагування елементів принципових схем у відповідності до ЄСКД. Створення та редагування елементів принципових схем у відповідності до ЄСКД у САПР ORCD 9. Розміщення елементів на робочому полі. Автоматична нумерація елементів.
49821. ПРОЕКТУВАННЯ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ 1.07 MB
  Вибір кількості потужності і розташування цехових трансформаторних підстанцій Вибір та порівняння варіантів компенсації реактивної потужності Попереднє визначення розрахункових електричних навантажень економічно доцільної величини споживання реактивної потужності від електроенергетичної системи Qе орієнтовної кількості й потужності трансформаторів цехових ТП і розподільчих пристроїв. Вибір кількості та потужності трансформаторів цехових ТП компенсувальних устав КУ і розподільних пунктів РП.
49822. Значення мотивації для процесу управління. Методи та способи мотивації в управлінській діяльності 233.5 KB
  Визначити поняття «мотивація»; Проаналізувати основні мотиваційні теорії; Визначити роль потреб у процесі мотивації; Дослідити конкретні методи та способи мотивації персоналу в управлінській діяльності; Розкрити процес формування комплексної мотивації в сучасних умовах.