82154

ЗДОРОВО БУТИ ЗДОРОВИМ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Навчати дітей веденню здорового способу життя; формувати навички доброзичливого спілкування; поглиблювати знання про правила загартування; розвивати прагнення до вживання національних страв як засобу збереження і зміцнення здоровя.

Украинкский

2015-02-25

64.5 KB

1 чел.

ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

УРОК-ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПРОЕКТУ

«ЗДОРОВО БУТИ ЗДОРОВИМ»

Степчин Світлана Леонідівна, Новоград-Волинська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів «Школа сприяння здоров’ю», вчитель початкових класів

Основи здоров’я

2 клас

Мета. Навчати дітей веденню здорового способу життя; формувати навички доброзичливого спілкування; поглиблювати знання про правила загартування;  розвивати прагнення до вживання національних страв як засобу збереження і зміцнення здоровя.

Обладнання. Сонечко з промінчиками, на яких записано правила здорового способу життя, картки для роботи в групах, картки для створення асоціативного куща «Шкідливі звички», предмети особистої гігієни, пазли, набір продуктів харчування, виставка малюнків «Я веду здоровий спосіб життя».

Література. Будна Н.О., Голінщак Ж.А. Уроки з кусу «Основи здоровя». 2 клас: Посібник для вчителя.– Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2004. – 192 с.; журнал «Розкажіть онуку»

Хід уроку

І. Організаційна підготовка учнів

Треба разом привітатись:

«Добрий день!»

Дружно, голосно сказати:

«Добрий день!»

Вліво, вправо поверніться,

Своїм друзям посміхніться.

«Добрий день!»

- Цим чудовим привітанням ми бажаємо один одному добра, створюємо гарний настрій і розпочинаємо урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  •  Діти, яку людину можна вважати здоровою?

Хто здоровий, той сміється.

Все йому в житті вдається.

Не марнує ні хвилини –

Це ж чудово для людини!

Хто здоровий, той не плаче.

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати,

Вчитись і відпочивати.

Хто здоровий – не сумує,

Над загадками мудрує.

Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде.

Бо здоров’я – це прекрасно.

Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини

  Всі дороги і стежини!

ІІІ. Повідомлення теми уроку

  •  Від чого ж залежить здоровя твоє?

З цієї проблеми статистика є.

Найбільший відсоток – 50 припадає

На спосіб життя. Хто про себе не дбає,

Не довго здоров’я міцним збереже,

Принаймні таким, яким маєте вже.

  •  Отож сьогодні на уроці ми повторимо який спосіб життя вести, щоб здоровя зберегти. Тема нашого уроку «Формування здорового способу життя»

ІV. Закріплення та узагальнення вивченого матеріалу

Презентація проекту «Здорово бути здоровим»

  1.  Складання асоціативного куща «Здоровий спосіб життя» (Додаток 1)
  •  Придивіться до сонечка, яке на дошці, чого немає у нього? (Промінців)
  •  Давайте повернемо сонечку промінчики. А для цього пригадаємо яких правил у житті треба дотримуватись, щоб зберегти та зміцнити своє здоров’я. (Учні називають правила формування здорового способу життя, прикріплюючи сонечку промінчики)
  1.  Дотримання режиму дня.
  •  Ці промінці не прості, вони – чарівні. Перший промінчик чарівний дарує нам зустріч з Режимом Дня.
  •  Поради Режиму Дня (Додаток 2)
  •  Любі діти, візьміть до уваги ці корисні поради. Скажіть для чого потрібно їх дотримуватись? (Щоб встигнути багато зробити, щоб не перевтомлюватись, щоб бути здоровим)
  1.  Особиста гігієна.
  •  Другий промінчик хоче, щоб ми послухали маленького Віруса.
  •  Інсценівка Віруса і Мухи. (Додаток 3)
  •  Діти, ми говорили хоч і жартома, але про дуже важливі речі. Адже ми хочемо, щоб ви завжди були здоровими, дружили з милом та водою, уміли боротися з хворобами.
  1.  Рух та фізичні вправи.
  •  Третій промінчик веселий, грайливий хоче з нами танок станцювати.

Ой, заграйте нам, цимбали,

Заспівай, трембіто,

Щоб всі діти танцювали

По білому світі.

  •  Фізкультхвилинка (Діти виконують вивчений танок «Летка-єнька»)
  •  Як впливає на здоров’я людини рух: танці, зарядка, фізкультхвилинки, рухливі ігри, заняття спортом, посильною фізичною працею? (Активізують діяльність легень і серця, виробляють правильну поставу, піднімають настрій, позитивно впливають на здоров’я)
  1.  Раціональне харчування.  
  •  Наступний промінчик дарує нам зустріч з Вітамінкою.
  •  Поради Вітамінки. (Додаток4)
  •  Які поради Вітамінки ви запам’ятали? Чому їх слід дотримуватися? (Щоб наш організм отримував потрібну кількість поживних речовин: білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і був здоровий)
  1.  Загартування.
  •  А цей ось промінчик – жартівник вам загадки посилає. Коли відгадаєте, тоді прийдуть його посланці з корисними порадами.

Хто з неба дивиться на нас, загляда в віконце,

Добрий, теплий, жовтий друг, це, звичайно, … (сонце).

Не захворієш ти ніяк, не стрінешся з бідою,

Як будеш умиватися – подружишся з … (водою).

Будь другом хмарки, дощику, будь другом навіть вітру.

Гуляй завжди, відпочивай на свіжому … (повітрі).

  •  Поради Сонечка, Хмаринки, Вітерцю. (Додаток 5)
  •  Подякуємо Сонечку, Хмаринці й Вітерцю за поради і візьмемо їх до виконання.
  1.  Шкідливим звичкам – НІ!
  •  Ось цей промінчик просить, дитино, тебе шкідливим звичкам сказати: «НІ!»
  •  Складання асоціативного куща «Шкідливі звички» (Додаток 6)

Шкідливі звички, мовби тінь,

Все ходять за тобою,

І все чекають на ту мить,

Щоб потягнуть з собою.

Подумай, перш ніж щось зробить,

Як далі будеш ти з цим жить.

  1.  Робота в групах.   (Повторити правила сумісної роботи)
  •  1 група. Виберіть правильну відповідь. Розкажи чи ти дотримуєшся режиму дня. (Додаток 7)
  •  2 група. Підготуйте і проведіть улюблену фізкультхвилинку з учнями класу.
  •  3 група. Вибери предмети, призначені для підтримання особистої гігієни.  
  •  4 група. Склади пазли і прочитай вислови. (Додаток 8)
  •  5 група. З даного набору продуктів вибери ті, з яких можна приготувати салат, корисний для здоров’я. (Яблуко, сухарики, кетчуп, мед, морква, майонез)
  •  6 група. В учнів класу та гостей створіть настрій, який покращує здоров’я.

Презентація результатів роботи груп

V. Підсумок уроку

- Від чого залежить твоє здоров’я? (Найбільше – від способу життя)

 -  Який спосіб життя ведеш ти?

- Ви показали це на виставці малюнків «Я веду здоровий спосіб життя»

- Якщо ви знаєте як берегти і зміцнювати своє здоров’я, то обов’язково прикладете всі свої зусилля, щоб бути здоровими.

Будьте всі здорові, діти, з усмішкою в світ ідіть,

Хай вам щиро сонце світить, всі здоровими ростіть!

Додаток 1. Асоціативний кущ «Здоровий спосіб життя»

     

Додаток 2.   

Поради Режиму Дня

Дотримуйся режиму дня,

живи по розпорядку,

прокинувшись, бігом роби

ранкову ти зарядку.

 Швиденько ліжко застели

 і починай вмиватися,

 м’яким, пухнастим рушником

 умієш витиратися?

  Уже чистенькі вуха, ніс,

  і щічки, й оченята,

  ну а тоді вдягатися

ти можеш починати.

Із кухні мама погука:

«Сніданок вже готовий».

Поївши смачно, ти бігом

збираєшся до школи.

У школі час не йде – летить,  

уроки вмить скінчилися,

додому прийшовши,  воду ллєш,

щоб руки добре вмилися.

Перевдягнися, а тоді –  

До столу пообідати.

«Що ж апетитне жде мене?» -

Так хочеться розвідати.

Уже смачне зникає вмить,

Ти йдеш відпочивати,

Чи на подвір’ї поганять,

Із друзями погратися.

Вже час проходить, і тобі

Пора учить уроки.

А потім з телевізором

Ти робиш мовчки кроки.

Нарешті пісня для малят

З екрану ніжно лине,

І мами усмішка сія:

«Вже, на добраніч, сину!»

Додаток 3.  

Вірус. 

Я – вірус маленький,

Невидимий, дрібненький!

Та коли попав на руки,

Роблю дуже страшну штуку:

Розростатись починаю

І хворобу викликаю!

Я – вірус маленький,

Невидимий, дрібненький!

Разом із мікробами на пару

Я придумав страшну кару

Тим, хто з вас не миє руки,

Хто не слухався науки

Про гігієну й чистоту,

Хто істину забув просту:

«Якщо хочеш мати міцне здоров’я,

Подружися з милом і водою».

А тепер прошу вас, малятка,

Відгадать про мою подружку загадку.

Щось на кухню залетіло

І на стіл одразу сіло,

Дозволу не запитало,

Над тарілкою кружляло,

Куштувало пиріжки, цукор, каву та вершки.

Скажеш «Киш!», воно не слуха.

Це нахабна чорна … (муха).

Муха.

Жу-жу-жу! Я гарна мушка!

Перевірю ваші вушка,

Чи чисті ваші руки, нігті,

Чи не відростили кігті.

Пошукаю собі друзів:

Нечупар, брудних, замурзаних.

Я в бруді добре розбираюся,

Бо на смітниках гуляю.

Ну, діти, приготуйте руки!

Їх перевіряти буде муха!

(Вірус та Муха перевіряють руки та нігті дітей. Якщо в когось вони брудні, Муха кричить: «Ось цього хлопчика я поцілую!». Якщо всі чисті: «Отакої, усі чисті. Навіть нема з ким дружити. Полечу шукати замазур в іншому місці!»)

Додаток 4. 

Поради Вітамінки

На розвиток, і ріст, і зір

Впливають вітаміни,

Що прибувають в гарбузах ,

Морквині, горобині.

У яйцях, маслі, молоці

Вони ще проживають.

Це вітаміни групи А –

Їх так ще називають.

Їжте часто ви лимони.

Пийте чай з шипшини

Не забувайте ви ніколи

Про С-вітаміни.

Їж печінку, молоко,

Масло, хліб, свинину,

Рибу, гречку і жовтки,

Навіть картоплину.

Споживай частіше ти

Ці смачні продукти,

Ще до цього не забудь

І про свіжі фрукти.

Пам’ятай, школярику,

Знай, кожна дитина,

Що в продуктах цих живуть

В-вітаміни.

У риб’ячому  жирі, яйцях, молоці

 D-вітаміни містяться оці.

Їх дорослим і дітям треба споживати:

Вони зуби й кістки будуть доглядати.

Ти ці продукти споживай.

Здоров’я добре й гарне май.

Додаток 5.

Поради Сонечка

  •  Не довго – хвилин десять – у перші дні загоряй.
  •  Як загоряєш – то завжди панамку одягай.
  •  Перед обідом і надвечір – лише в цей час ти засмагай.

Поради Хмаринки

  •  Умивайся ти водою та лиш тільки холодною.
  •  Лиш у ванні ти зимою подружися із водою.

Поради Вітерцю

  •  Гуляти треба на дворі щодня кілька годин.
  •  На свіжому повітрі ти бігай, в ігри грай.
  •  Гуляй ти взимку, навесні, влітку й восени.

Додаток 6.

Асоціативний кущ «Шкідливі звички»

Додаток 7.

Вибери правильні відповіді.

Режиму дня необхідно дотримуватися, щоб …

  •  бути здоровим;
  •  встигнути багато зробити;
  •  добре вчитися;
  •  заслужити похвалу старших;
  •  не перевтомлюватись.

Додаток 8.

Проста їжа – найкорисніша.

Рухайся більше – проживеш довше.

Сміх – запорука здоров’я.  

PAGE   \* MERGEFORMAT1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

25752. Аудит затрат на производство продукции (работ‚ услуг) 50.5 KB
  Методика и цели преследуемые при проведении аудита предполагают проверку надежности учетной информации; точности достоверности и полноты отражения отдельных элементов и статей затрат; выявления случаев нарушения достоверности общей калькуляции себестоимости товарной продукции и результатов хозяйственной деятельности; соблюдения требований вытекающих из специфики проверяемого хозяйствующего субъекта; ограничений учетного периода; оценку общей информации представленной в финансовой отчетности а также применение и раскрытие принципов...
25753. Аудит учета основных средств 29 KB
  проверка договоров и первичной документации их наличие и движении 2. проверка правильности оценки и переоценки ос 3. проверка полноты оприходования и правильности отражения в учет регистрах хоз операций по перемещению и выбытию 4. проверка соблюдений условий для отнесения имущества к оснк РФ пбу 601 классификатор 2.
25754. Аудит продажи и финансовых результатов деятельности организации 36 KB
  Положение по ведению бухгалтерского учета и бухгалтерской отчетности в РФ Приказ МФ РФ № 34н от 29 июля 1998 г. План счетов бухгалтерского учета и Инструкция по его применению Приказ МФ РФ № 94н от 31 октября 2000 г. Аудит учета финансовых результатов и их использования. Объектом проверки финансовых результатов является бухгалтерская прибыль убыток представляющая собой конечный финансовый результат выявленный за отчетный период на основании бухгалтерского учета всех хозяйственных операций организации и оценки статей бухгалтерского...
25755. Аудит кредитов 52.5 KB
  Задачи аудита кредитов займов и средств целевого финансирования: изучение кредитных договоров договоров залога договоров займа источников поступления средств целевого финансирования; оценка состояния синтетического и аналитического учета кредитов займов и средств целевого финансирования; изучение правомерного расходования средств кредитов займов целевого финансирования; установление правильности отражения на счетах бухгалтерского учета и в бухгалтерской отчетности кредитов займов и средств целевого финансирования; проверка...
25756. Аудит расчетов с бюджетом 32.5 KB
  Налоговая инспекция имеет право перепроверить правильность представленного аудиторами заключения в случаях если ею будет установлена недоброкачественность аудита приведшая к ущемлению интересов бюджета. Аудитору необходимо проверить: правильно ли исчислены налогооблагаемые базы; правильность исчисления прибыли переходного периода; правильно ли применены ставки налогов и платежей; своевременно ли и полностью уплачены платежи в бюджет; правильно ли и обоснованно применены льготы; правильно ли ведется аналитический и синтетический...
25757. Аудит расчетов с персоналом по оплате труда 78.5 KB
  Целью аудита расчетов по оплате труда является установление соответствия применяемой в организации методики учета и налогообложения операций по оплате труда и расчетов с персоналом действующим в РФ нормативным документам. Основные задачи аудита: оценка существующей в организации системы расчетов с персоналом и ее эффективности; оценка состояния синтетического и аналитического учета операций по оплате труда и расчетов с персоналом организации в проверяемом периоде; оценка полноты отражения совершенных операций в бухгалтерском учете;...
25758. Аудит расчетов с поставщиками и покупателями 33.5 KB
  Этому участку учета свойственны определенные факторы риска обусловленные следующими причинами: отсутствие многократного контроля за первичными документами на стадии их создания и проверки как это происходит с документацией создаваемой на предприятии; сложность восстановления отсутствующих и исправления неправильно оформленных документов; большая вероятность несвоевременного поступления подтверждающих документов; отсутствие унификации значительной части первичных документов подтверждающих совершение этих операций особенно операций...
25759. Аудит учредительных документов и расчетов с учредителями организации 33.5 KB
  Задачами аудита учредительных документов являются: Изучение статуса юридического лица организации сферы деятельности и права его функционирования; Изучение наличия лицензий по видам деятельности; Проверка порядка формирования изменения уставного капитала и изучение его структуры. № 128ФЗ О лицензировании отдельных видов деятельности; Федеральный закон от 08. № 129ФЗ О государственной регистрации юридических лиц и индивидуальных предпринимателей; План счетов бухгалтерского учета финансовохозяйственной деятельности организаций...
25760. Законы пластической деформации 94 KB
  Если деформация, вызванная внешними силами, исчезает при прекращении действия внешних сил и твердое тело полностью восстанавливает свои исходные форму и размеры, то такую деформацию называют упругой. Если же при прекращении действия внешних сил твердое тело не полностью восстанавливает свои исходные форму и размеры