82202

Збережи світ навколо себе

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Пропоную дослідити протягом засідання наступні питання: що складає довкілля; чи потрібні людям вода повітря сонце; знайти шляхи збереження довкілля; зробити висновки щодо ставлення до природи особистого значення кожної людини в справі збереження життя на Землі.

Украинкский

2015-02-26

58.5 KB

1 чел.

Позакласний захід для учнів 3 класів

Тема:            «Збережи світ навколо себе»

(засідання науковців у дослідницькій лабораторії)

Мета:  з`ясувати, що складає довкілля; дослідити, чи потрібні людям вода, повітря, сонце; знайти шляхи збереження довкілля; вчити дітей аналізувати події, висловлювати власні думки, робити висновки; розвивати навички роботи в групі, вміння ладнати в колективі й доходити спільної думки; виховувати бережливе ставлення до природи, усвідомлення значення особистого внеску кожної людини в справу збереження життя на Землі.

Обладнання: словники, газети, журнали; ножиці, клей, олівці, фломастери, альбоми; білі халати для співробітників лабораторії, бейджики з написами «ПРОФЕСОР», «НАУКОВЕЦЬ», «ЕКСПЕРТ», «ЛАБОРАНТ»;  табличка на кожному столі

Оформлення дошки: малюнок земної кулі у віночку зі стрічками.

Гості: діти в костюмах «Повітря», «Земля», «Вода»,»Сонце»

Хід заняття

1. Організація класу, знайомство з членами лабораторій (діти поділені на 3 групи - «лабораторії», в кожній групі є лаборант, науковець, експерт).

2. Оголошення мети заняття.

Учитель:

Шановні добродії! Оголошується початок роботи дослідницьких лабораторій. Завдання для всіх учасників незвичайне, але реальне для виконання. Пропоную дослідити протягом засідання наступні питання:

  •  що складає довкілля;
  •  чи потрібні людям вода, повітря, сонце;
  •  знайти шляхи збереження довкілля;
  •   зробити висновки щодо ставлення до природи, особистого значення кожної людини в справі збереження життя на Землі.

3. Очікування.

Учитель:

Висловіться, будь ласка, чого ви очікуєте від роботи лабораторій?

(висловлювання учнів)

4. Відкриття засідання  в лабораторіях.

Професор:

Все, що є навколо тебе:

сонечко, хмаринка, небо,

і пісок, каміння, води

й люди – часточка природи.

Поле, гори і травинка,

ліс, повітря і водичка,

бджілка, пташечка і зорі,

вільний вітер на просторі.

квіточки і різне зілля –

це і є наше довкілля!

  •  Пропоную дослідити в лабораторіях, чи потрібно нам все це, чи, може, без чогось можна було б прожити. Для першого досліду запрошую ПОВІТРЯ.

(Входить у клас хлопчик у прозорій накидці)

ПОВІТРЯ:

Я – повітря! Землю обіймаю,

усю планету! Я всюди є!

Усе живе я киснем напуваю,

а кисень всім життя дає.

Без мене і хвилинки не прожити

Ні в небі, ні на суші, ні в воді.

Не міг би і комарик полетіти,

живе все опинилося б в біді.

Хоч я невидиме, та всім потрібне,

даю життя, тому й чарівне,

я велетенське та газоподібне,

рукою не відчуєш ти мне.

Науковець1:

Спробуємо без тебе прожити, чи вдасться? Може ти нам не дуже потрібне? Давайте спробуємо затулити ніс, рот та не будемо дихати. Спробуємо…(діти виконують експеримент)

То як? Не виходить?!  

(Науковець знаходить потрібну інформацію  у словнику й переказує):

Повітря – невидимий газ без кольору і смаку, без запаху. Воно є всюди на Землі. Повітря складається з кисню, азоту, а інших газів у 100 разів менше, а ще має масу неабияку: на дорослу людину воно тисне масою 12-15 тон. Простягніть долоню. Чи відчуваєте тиск? Ні! А насправді на долоню кожного  зараз тисне 150 кг повітря.  

А якби воно раптом зникло, то сталася б катастрофа: через кілька секунд вода на планеті випарувалася б і закипіла, Сонце б спалило все живе.  А погляньте у вікно. Яке блакитне небо. Чим чистіше повітря, тим воно блакитніше.  Щоб рости здоровими, щоб була хороша увага і пам`ять, нам потрібно чисте повітря, насичене киснем.

(Всі у групах  розглядають ілюстрації у журналах, газетах, радяться, сперечаються: чи можна прожити без повітря)

Професор:

Яке приймемо рішення?

Експерт озвучує рішення. (Приблизно)

Повітря потрібне людям. А особливо чисте повітря. Гадаю, що нам треба і в класі,  і вдома частіше провітрювати кімнату, намагатися не забруднювати повітря! Особливо восени: не спалювати листя. Без повітря не тільки людині не обійтися, а й пташкам, метеликам, звіряткам!

Лаборант (виходить і вивішує на дошку навколо  земної кулі малюнки хмар, метеликів, тварин)

Професор:

Пропоную дослідити, чи потрібна нам вода.

(У клас входить дівчинка у блакитному костюмі)

ВОДА:

А я - вода! Я на планеті всюди.

Життя буяє, доки є вода.

Живуть рослини, звірі, люди,

а зникну я – прийде до всіх біда.

Засохне ліс, загинуть море й річка,

пустеля стане всюди, суховій.

Без  кольору і без смаку водичка,

А сила велетня в воді святій.

Науковець 2:

(Знаходить інформацію у словнику)

Так, без води життя не буде! Людина і більшість тварин складаються  на дві третіх з води, а деякі рослини – на чотири п`ятих. Вода становить дві третини від усієї поверхні планети, а решта – суша. Але кількість прісної води на планеті постійно зменшується, а люди, тварини, рослини не зможуть прожити без води.

Професор:

Яке приймемо рішення?

(В лабораторіях іде обговорення питання)

Експерт: озвучує рішення. (Приблизно)

Вода потрібна на Землі. Ми заздалегідь провели дослід. Для цього  брали дві квітки: одну поливали, а іншу – ні. Спостерігали. Через деякий час квітка, яку не поливали, просто  «померла». Так і все живе на цьому світі.  Без води не прожити, тому не можна забруднювати річки, ставки, а треба розчищати підземні джерела і маленькі струмочки, висаджувати на берегах річок верби, тополі, щоб зміцнювати береги.

Лаборант (прикріплює на дошці малюнки: дощик із  хмаринки,  річку, райдугу)

Професор:

А може без Сонця проживемо?

(Входить дівчинка в жовтому платтячку й оранжевому капелюсі)

СОНЦЕ:

Я – Сонце, велетень, зоря, світило.

Тримаю всі планети – ось в чім річ.

Я Землю всю проміннячком зігріло,

Коли свічу – є день, як ні – то ніч.

Без світла і тепла життя б не стало,

без Сонця – холод і пітьма.

(В лабораторіях вирішують питання: чи можна прожити землянам без Сонця)

Науковець 3:

(Знаходить інформацію у словнику)

Сонце – це велетенська розпечена куля, що має велику масу. З неї можна було б зробити 330 тисяч таких планет, як Земля. Відстань до Сонця 150 млн. кілометрів. Температура на поверхні Сонця – 6000 градусів. Тому і на великій відстані воно зігріває все живе на нашій планеті.

Експерт: озвучує рішення. (Приблизно)

Ми заздалегідь проводили дослід: дві  однакові квітки поставили на підвіконня, одну не ховали від сонячних променів, а другу накрили. Через кілька днів побачили, що квітка, хоча її ми поливали, без сонячних променів  стала бліда та квола.

Так, без Сонця й нам не обійтись, бо від нього нам тепло, співають птахи, влітку нагрівається вода в річках та морях, то й можна купатися, загоряти.  Без  світла і тепла не можливе життя на Землі.

Лаборант (прикріплює на дошку малюнок сонечка з променями)

Професор:

А щодо планети Земля?!

(Входить дівчинка в костюмі Землі – в плямах різного кольору, як на карті,

у листочках, квітках)

ЗЕМЛЯ:

А я – Земля! Чому ж я не казкова?

Усе життя – це казка чарівна.

А ось жучок заліз собі на зілля,

у небі пташка пісеньку співа.

Навколо тебе чарівне довкілля,

бо ж я – планета гарна і жива.

Це я – Земля! А як без мене жити?

Усе б живе пропало б назавжди.

У космосі вам добре всім летіти.

І поки є Земля – нема  біди.

(В лабораторіях іде обговорення)

Науковець 4:

(Демонструє ілюстрації з  журналу)

Земля – це наш космічний дім, планета, на якій ми живемо. Ми всі – космонавти, обертаємося на своїй планеті навколо Сонця, летимо разом з нею у космосі з величезною швидкістю. Земля – третя планета Сонячної системи. Земля – єдина планета, яка тримає на своїх просторах людей, тварин, рослини.

Експерт: озвучує рішення. (Приблизно)

Земля – наш дім, а в домі хочеться тепла і затишку, тому необхідно доглядати за ним. Ми обговорили цю проблему і зрозуміли, що треба саджати більше дерев, піклуватися про тварин, не смітити.

Лаборант (прикріплює на дошку жука, пташку, квітку).

5. Заключна бесіда.

Професор:

Ось ми і познайомилися з велетнями нашого довкілля. Усі ми залежимо від них, і чим довше вони будуть існувати, тим довше будемо жити ми всі.

Учитель:

Так які шляхи  збереження довкілля запропонуєте, шановні науковці?

Відповіді дітей. «Операція «Я можу!» (приблизно)

Я можу навесні посадити дерево!

Я можу прикрасити подвір`я квітами!

Я можу зробити птахам шпаківню!

Я можу  змайструвати годівничку!

Я можу щодня поливати квіти в класі і вдома!

Я можу слідкувати, щоб не ламали дерев і кущів!

Я можу осіннє листя закопувати осінню на городі, а не спалювати!

Я можу розчистити джерельце!

Учитель:

Ти на Землі живеш, дитино!

Захоплюйся, дивуйся, усміхнись.

Рятуй цей світ щоднини,

обличчям до довкілля повернись!

6. Підведення підсумків.

Учитель:

Діти, чи здійснилися ваші очікування?

(Відповіді учнів)

Діти виходять до дошки, стають по обидва боки від дошки, співають пісню «Ми – разом!»


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

41093. Система підтримки прийняття рішень PLEXSYS 40 KB
  Система підтримки прийняття рішень PLEXSYS Загальне описання ГСППР PLEXSYS Одним із найперспективніших напрямів розвитку СППР є створення групових систем підтримки прийняття рішень ГСППР. Дослідження галузі ГСППР дають змогу переглядати ролі й обов’язки в групових діях пов’язаних із оцінюванням ситуації виявленням і генеруванням ідей діалектикою обговорення а також розв’язанням інших завдань які приводять до прийняття групових рішень. ГСППР об’єднують комунікації обчислення і технологію підтримки рішень з тим щоб допомогти деякій...
41094. Архітектура СППР та суміжні питання 50 KB
  Архітектура СППР та суміжні питання Архітектура СППР визначається характером взаємодії основних її складових інтерфейсу користувача; бази та сховища даних документів і правил; моделей і аналітичних інструментів; інфраструктури комунікацій і мереж а також елементів цих частин. Ефективне поєднання всіх елементів СППР дає змогу уникнути ряду труднощів щодо побудови СППР і підвищити продуктивність комп’ютерної системи за рахунок: особливої інтеграції бази даних СППР з іншими внутрішніми і зовнішніми базами даних; скорочення тривалості...
41095. Компоненти користувацького інтерфейсу 655 KB
  Призначення та загальні ознакикористувацького інтерфейсу Важливість та ефективністькористувацького інтерфейсу СППР Комп’ютерні системи підтримки прийняття рішень призначені для розв’язування завдань користувачами а тому невіддільною складовою їх роботи має бути точне дотримання вимог щодо деяких параметрів здобутих від користувачів урахування їх побажань за проектування системи. При цьому якщо система функціонує коректно але подає результати у спосіб який є незручним для користувача то роботу такої системи не можна вважати задовільною...
41096. НЕОБХОДИМОСТЬ ДЕНЕГ, ИХ ВОЗНИКНОВЕНИЕ И СУЩНОСТЬ 656.5 KB
  Деньги возникают при определенных условиях осуществления производства и экономических отношений в обществе и способствуют дальнейшему их развитию.
41097. СИСТЕМА БЕЗНАЛИЧНЫХ РАСЧЕТОВ 627.73 KB
  Сущность принципы организации и значение безналичных расчетов. Аккредитивная форма расчетов ее сущность и сфера применения. Денежные средства на расчетных и других аналогичных счетах в банках отражаются посредством записи остатков оборотов по лицевым счетам вследствие безналичных расчетов.
41098. Коммерческие банки. Сущность и организационная основа деятельности коммерческих банков 103.42 KB
  Принципы деятельности коммерческого банка. Функции коммерческого банка Банки одно из центральных звеньев системы рыночных структур. Основное назначение банка –посредничество в перемещении денежных средств от кредиторов к заемщикам и от продавцов к покупателям. Наряду с банками перемещение денежных средств на рынках осуществляют и другие финансовые и кредитнофинансовые учреждения: инвестиционные фонды страховые компании брокерские дилерские фирмы и т.
41099. Управление заемным капиталом 1.25 MB
  Обеспечение своевременных расчетов по полученным кредитам На второй стадии анализа определяются основные формы привлечения заемных средств анализируются в динамике удельный вес сформированных финансового кредита товарного кредита и текущих обязательств по расчетам в общей сумме заемных средств используемых предприятием. Эти формы дифференцируются в разрезе финансового кредита; товарного коммерческого кредита; прочих форм. К числу важнейших из этих условий относятся; а срок предоставления кредита; б ставка процента за кредит;...
41101. ОСНОВЫ МЕЖДУНАРОДНЫХ ВАЛЮТНЫХ, РАСЧЕТНЫХ И КРЕДИТНЫХ ОТНОШЕНИЙ 370.33 KB
  С середины 70х годов используется паритет на базе валютной корзины; режим валютного курса фиксированный плавающий в определенных пределах; наличие или отсутствие валютных ограничений; регулирование международной валютной ликвидности страны; официальные золотые и валютные резервы стран; счета СДР ЭКЮ резервная позиция в МВФ; регламентация использования международных кредитных средств обращения и форм международных расчетов; режимы валютного рынка и рынка золота;статус национальных органов регулирующих валютные...