82219

Дружба. Друг, товариш, приятель

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Передаючи мікрофон діти по черзі висловлюють свою думку на рахунок даного запитання – кожен з них виокремлює по одній рисі характеру що притаманна другові. А як на вашу думку хто з казкових чи мультиплікаційних героїв є прикладом справжнього другадіти висловлюють власні припущення.

Украинкский

2015-02-26

1.47 MB

1 чел.

Тема: Дружба

Мета: Допомогти учням розібратися у поняттях друг , товариш ,  “ приятель . Поговорити про дружбу. Виховувати бажання бути чуйними й уважними до своїх товаришів, бути самому справжнім другом.

Обладнання: Запис пісні справжній друг, плакат Карлсона, індивідуальний роздатковий матеріал.

                                               Хід заняття

I етап Організаційний момент

  1.   Привітання

       Тому, хто з тобою поруч посміхнись ( 2 рази )

       Незалежно від раси і від кольору очей

       Тому, хто з тобою поруч посміхнись.

               Тому, хто з тобою поруч руку дай ( 2 рази )

               Незалежно від раси і від кольору очей

                Тому, хто з тобою поруч руку дай.

                            Того, хто з тобою поруч обніми ( 2 рази )

                            Незалежно від раси і від кольору очей

                            Того, хто з тобою  поруч обніми.

  1.   Мозковий штурм
  •  Діти, давайте всі разом подумаємо над таким запитанням: яким потрібно бути, щоб мати друзів?

( Мікрофон – передаючи мікрофон діти по черзі висловлюють свою думку на рахунок даного запитання – кожен з них виокремлює по одній рисі характеру, що притаманна другові ).

                             добрим                                          чуйним

                             турботливим                                 чесним

                             відкритим                                      щирим

                             уважним                                         надійним

                              любязним                                     красивим…

Отже, перед нами постав портрет найкращого друга. А як, на вашу думку, хто з казкових чи мультиплікаційних героїв є прикладом справжнього друга(діти висловлюють власні припущення ).

                       На дошці з’являється зображення Карлсона із названими

                       якостями характеру навколо

  •  Діти, як ви важаєте, що таке дружба? ( заслуховування відповідей дітей. На дошці з’являється визначення )

                        

Дружба – це коли люди хочуть бути разом, коли вони цікавлять одне одного, довіряють одне одному.

                                                  Енергізатор “ Іподром ”

    Енергізатор – це звичайною мовою фізкультхвилинки. Дані події відбуваються на іподромі – де ми можемо зустріти коней. На іподромі коні біжать – діти імітують біг коня. На шляху коня зустрічаються бар’єри – діти за допомогою рук імітують стрибок через бар’єр, а також бар’єр з  водою – діти повторюють попередні рухи, додаючи присід із закритим носом. Обов’язковими є трибуни – глядачі, почувши це слово діти піднімають руки вгору і машуть із сторони в сторону. Серед глядачів сидить мама – почувши слово мама, діти машуть однією рукою і промовляють “ Привіт, мамо! ”. І на фініші коней зустрічають кореспонденти – почувши слово фініш діти імітують готовність до фотографування.

                             Біжимо, біжимо, біжимо - бар’єр,

                             Біжимо, біжимо, бар’єр з водою

                              Біжимо, біжимо, біжимо – трибуна

                             Біжимо – мама, біжимо, біжимо

                              Біжимо – фініш….

                                   

II етап Основна частина

                2.1 Ситуація “ Двоє друзів ”

- Як ви гадаєте, чому Франк  так відповів?

                 2.2 Ситуація “ Приятелі і ведмідь ”

- А як поступили б ви, потрапивши у подібну ситуацію?

- Чи були хлопці справжніми друзями?

Висновок: Дружбу можна створювати, зміцнювати, зруйнувати.

                    Дружба залежить від наших якостей і якостей наших друзів.

                    Справжня дружба –коли поважають права друга.

                  2.3 Енергізатор

     В ході жеребкування учні поділяються в групи по два. На двох учням дається маркер, тримаючись вдвох за один маркер і не домовляючись попередньо учні намагаються намалювати що – небудь.

  •  Після учням пропонується підвести підсумок: чи легко було виконувати завдання? Чи вдалося відтворити задумане?

III етап Кооперативне навчання

( за допомогою різних геометричних фігур діти поділяються на чотири команди )

  •  Складіть правила дружби. Один учень, представляє свою команду і отримані результати біля дошки

               Складання загальних правил  дружби:

  •  Уникати сварок;
  •  Допомагати один одному;
  •  Бути доброзичливими;
  •  Бути турботливими;
  •  Не глузувати один з одного;
  •  Вміти вибачати та поступатися…

        2.4  Мої враження від заняття

Діти, перед вами два дерева – чорне і червоне. На цих деревах давайте залишимо своє враження від побаченого і почутого: якщо заняття вам сподобалось, то свій листочок залиште на червоному дереві, якщо ж заняття не припало вам до душі, то свої враження ви залишаєте на чорному дереві.

     V етап Підсумок заняття

   Давайте завершимо наше заняття чудовою дитячою пісенькою про дружбу

                                          Справжній друг

              Дружба віддана не зламається,

              Не розклеється від дощу і хуг.

               Друг в біді не лишить,

               Щирим словом втішить –

               Отакий він незрадливий,

               Справжній друг!

                Ми посваримось – і помиримось,

                “ Нерозлийвода ”, - кажуть всі навкруг.

                 В день чи в ніч негожу

                 Друг мені поможе, -

                Отакий він незрадливий, справжній друг!

                 Друг завжди мене прийде виручить,

                 Він не жде подяк і не жде послуг.

                 Буть комусь в пригоді

                 В будь – якій негоді –

                 Отакий він незрадливий, справжній друг!

 

       

                 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17369. Економічна програма кейнсіанства. Сутність економічних досліджень Дж.Кейнса 80 KB
  Економічна програма кейнсіанства. Сутність економічних досліджень Дж.Кейнса. Запропоноване Кейнсом трактування економічного процесу потрапило у сприятливий грунт оскільки світова економіка після Великої депресії мала потребу в стимуляторах які дозволили б їй
17370. Корпоратизм як форма суспільних відносин 60 KB
  Корпоратизм як форма суспільних відносин Відносини корпоратизму властиві всім капіталістичним країнам з тією лише різницею що ступінь розвиненості соціального партнерства в них різний. З ускладненням суспільного ладу окрема особа усе в меншій мірі здатна здійснити з...
17371. Національний продукт 64 KB
  1. Сукупний національний продукт СНП як результат суспільного відтворення і виробництва. Структура СНП. 2.Система національних рахунків СНР. Виключення повторного рахунку при оцінці СНП. 3. Валовий національний продукт ВНП. Валовий внутрішній продукт ВВП. Сутність ...
17372. Ринковий механізм саморегулювання 82 KB
  Крах моделі ринкового саморегулювання. Кейнсіанська революція в економічній теорії. В економічній історії розвитку ринкової економіки чисте ринкове регулювання проходило через механізм вільної ринкової конкуренції та вільного ціноутворення повної свобод
17373. Економічне циклічне регулювання 78.5 KB
  1 . Економічна рівновага і циклічність. 2. Середні цикли та їх фази. Руйнівна та оздоровча фція економ. криз. 3. Державне антициклічне регулювання. 4. Довгі хвилі в макроекономіці. цикли Кондратьєва 5. Сутність Інфляції. Особливості сучасної інфляції та форми її проя
17374. Закон циклічного розвитку економіки 136.5 KB
  PAGE 10 1а. Закон циклічного розвитку економіки закон який виражає внутрішньо необхідні сталі й суттєві зв'язки між періодичним оновленням різних сторін технологічного способу виробництва передусім окремих елементів основного капіталу в межах цикл
17375. Теорії інфляції 89.5 KB
  Теорії інфляції це розділ сучасної економічної науки присвячений аналізу причин виникнення сутності та шляхів подолання інфляції. Розрізняють чотири основні напрями трактування проблем інфляції: неокласичну кейнсіанську соціальну й марксистську. В межах кожн...
17376. Грошово-кредитна система 83.5 KB
  1. Грошова маса та її структуру. Валютна система. 2. Кредит: сутність функції принципи форми. 3. Банки: їх діяльність і операції. Банківська система України. 4.Грошовокредитна політика держави. 1. Грошова маса та її структуру. Валютна система. Грошова система –це є фо...
17377. Фінансово-бюджетна політика держави 86 KB
  5. Фінанси: сутність та функції. Фінансова система та її структура. 6 . Податки: функції та види. Природа податку на додану вартість. Ставка оподаткування та крива Лаффера. 7. Держбюджет і джерела його наповнення. Бюджетний дефіцит. Державний борг: зовнішній внутрішній. Д