82230

Формування правильної постави засобами фізичних вправ

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета уроку: укріпити здоров’я учнів, формувати правильну поставу, сприяти профілактиці плоскостопості; вироблення гарної ходи, вміння правильно сидіти за партою. Тип уроку: вивчення та узагальнення знань. Час:45 хв. Інвентар: гімнастичні килимки, мішечки з піском, магнітофон, музичні диски.

Украинкский

2015-02-26

49.5 KB

0 чел.

План-конспект

уроку хореографії

для учнів початкової школи

Тема уроку: Формування правильної постави засобами фізичних вправ

Мета уроку: укріпити здоровя учнів, формувати правильну поставу, сприяти профілактиці плоскостопості; вироблення гарної ходи, вміння правильно сидіти за партою.

Тип уроку: вивчення та узагальнення знань.

Час:45 хв.

Інвентар: гімнастичні килимки, мішечки з піском, магнітофон, музичні диски.

Керівник гуртка хореографії: Ніколайчук О.О.


Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні

вказівки

Вступна частина

16 хв

1.Організаційний момент:

-шикування в колону по одному перед входом до зали;

-маршування по колу;

-перебудова на лінії;

- привітання, уклін.

2.Гімнастика для ніг    « профілактика плоскостопості»:

-піднімання на півпальцях на місці, не відриваючі носки від підлоги, намагаємося піднімати вище п'яти;

-ходьба на п'ятах, руки за спиною;

-ходьба на носках, руки за головою;

- перекати з п'ятки на носок, руки на поясі;

-підводитися на носки і опускатися на всю стопу.

3. Розминка по колу:

-перешикування з кола на лінії;

  - танцювальний крок з носка;       

  - кроки на півпальцях;

   - кроки на п’ятках;

     -кроки з чергуванням півпальці-пятки.;

     -кроки з високим підніманням стегна;

-кроки на зовнішній та внутрішній стороні стопи;

-підскоки з високо піднятими колінами;

-біг з натягнутими підйомами вперед-назад-в сторони;

-галоп правим та лівим боком;

4. Вправи для вирівнювання дихання обличчям в коло:

- вправа «Квітка».

-вправа « До сонечка».

5. Вихід на робочі місця на середину зали.

3 хв

4 хв

6 хв

2 хв

1 хв

Під звуки маршу зайти до зали.

Перевірка  постави й рівняння.

Перевірити наявність учнів.

Провести інструктаж з техніки безпеки.

Музичний супровід -2/ 4.

Розігріти мязи ніг і ступнів.

Використовувати показ, заохочення, похвалу.

Музичний супровід -2/ 4.

Підготувати мязи тіла до більшого навантаження.

Кожен рух виконується на 1-8 такти.

Під час ходи діти тримають руки на талії. Правильно тримати корпус, руки, голову.

Зробити носом спокійний тривалий вдих. Затримка дихання. На тривалому видиху тихо промовити «АХ!».

Підняти руки через сторони вгору, зробити вдих через ніс. Через боку опустити руки і тихо промовити на видиху «Ф-ф-ф».

Діти йдуть  по колу один за одним та шикуються у лінії.

 

Основна частина

21 хв

1.Партерна гімнастика:

-вправи для ступнів

-розведення ніг в сторони і схрещування прямих ніг;

-згинання й розгинання ніг в колінах, сидячи.

-почергове підняття колін до долоні однойменної руки;

-пересування вперед на сідничних мязах;

-лежачи на спині, почергове згинання й розгинання ніг в колінних, тазостегнових й гомілковостопних суглобах-«велосипед».

-лежачи на спині, руки прямі в горі-одночасно з махом рук перейти в положення сидячи;

-стійка на лопатках;

-вправа «місток»;

-лежачи на животі «корзинка»;

-вправа «лотос».

2.Вправи біля стіни та гімнастичної стінки:

-основна стійка, торкаючись спиною стіни, прийняття правильної постави;

-вис на гімнастичній стінці по одному.

3.Ходьба з мішечком на голові для контролю правильної постави.

14 хв

2 хв

3 хв

2 хв

Словесна вказівка: розгорнути гімнастичні килимочки і сісти на них з витягнутими ногами вперед, спина рівна. 

Вправи виконуються в повільному темпі на килимках  фронтально  під музичний супровід (муз. розмір 3/4). Максимально слідкувати за корпусом.  Виконувати в повільному темпі. Дихання спокійне.

При цьому лопатки, сідниці, гомілки ніг і п’яти повинні фіксуватися у стінки,відчуття постави контролюється самою дитиною.

Підстраховувати учнів, що знаходяться у висі.

Прагнути не упустити мішечок з голови.

Заключна частина

8 хв

1.Рухлива гра «Тримайся завжди прямо».

2.Підсумки уроку.Уклін.

6 хв

2 хв

Діти перед дзеркалом приймають правильну поставу і йдуть простим кроком із зміною темпу, переходять на біг. За сигналом швидко займають свої місця перед дзеркалом. Один з учасників перевіряє поставу і робить зауваження.

Похвалити учнів, підвести підсумки уроку. Організовано вивести дітей з хореографічної зали.

PAGE  3


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

83172. Иммунитет. Иммуная система человека 31.24 KB
  Существенное значение в возникновении инфекционного процесса его развитии и исходе заболевания имеют также свойства и состояние зараженного организма которые зависят от условий жизни материальной обеспеченности характера и условий труда быта питания человека и других факторов.
83173. Финансовая ответственность и правонарушение 22.87 KB
  Самостоятельность финансовой ответственности подчеркивают специфические особенности финансового правонарушения. Понятие финансовое правонарушение носит собирательный характер оно объединяет бюджетные налоговые валютные и банковские правонарушения. Помимо конкретного перечня правонарушений Бюджетный кодекс содержит и само понятие...
83174. History of Basketball 23.7 KB
  Basketball is an extremely popular all around the world. The object is to put a ball through a hoop, or basket, and thus score more points than the opposing team. Teams comprise of ten players, with a maximum of five on court at any one time. Substitutions are unlimited during the course of the game.
83175. Нормы международного таможенного права в правовой системе Российской Федерации 32.46 KB
  Таможенное право комплексная отрасль права представляющая собой систему правовых норм различной правоотраслевой принадлежности которые устанавливаются санкционируются государством и предназначены для регулирования общественных отношений связанных с перемещением товаров и транспортных средств через таможенную границу взиманием таможенных...
83176. Развитие экономической теории в России 578.25 KB
  Успешное восстановление послевоенной экономики зависело не только от решения таких основных задач как собственно реконструкция восстановление разрушенного реконверсия перевод военного производства на выпуск гражданской продукции но и самого выбора варианта послевоенного хозяйственного развития страны.
83177. Сердечно – сосудистая система 606.63 KB
  В состав сердечно-сосудистой системы входит сердце орган который заставляет кровь двигаться нагнетая ее в кровеносные сосуды полые трубки различного калибра по которым она циркулирует. Кровь состоит из плазмы и приблизительно равного ей объема форменных элементов преимущественно красных клеток крови.
83178. Органы исполнительной власти Республики Беларусь 47.15 KB
  Исходя из данного определения - следующий уровень системы исполнительных органов – это республиканские органы государственного управления и иные государственные организации. Согласно Указу № 289 сюда входят министерства, государственные комитеты, являющиеся республиканскими органами государственного управления...
83179. Анализ природных ресурсов Кемеровской области 94.13 KB
  Кузнецкий бассейн расположен в Западно-Сибирском экономическом районе на территории Кемеровской области. Крайний юг области обширная территория средне-высоких гор Горной Шории. С 1943 центр Кемеровской области. Минерально-сырьевые ресурсы На территории области выявлены полезные ископаемые: уголь каменный бурый и горючие сланцы; чёрные металлы руда железная марганцевая; цветные и благородные металлы руда серебро ртуть свинец цинк медь барит бокситы нефелиновые руды...
83180. Несиметричні короткі замикання 71.15 KB
  Найбільш частим виглядом КЗ є несиметричні КЗ – однофазні, двофазні, двофазні на нейтраль. Вони є граничним випадком несиметричного навантаження. При несиметричних коротких замиканнях сталі струми короткого замикання досягають максимальних значень.