82234

Wir lesen gern. Ми охоче читаємо

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Узагальнення та систематизація знань учнів, навчання монологічного та діалогічного мовлення в межах даної теми, тренування навичок аудіювання, навчання виразному читанню та віршованому перекладу поезії класиків німецької літератури. Розвивати мовленнєві, інтелектуальні та пізнавальні здібності учнів.

Другие языки

2015-02-26

38.5 KB

2 чел.

Wir lesen gern.

Ми охоче читаємо.

(літературна година у 8 класі

На німецькій мові)

                                    

Вчитель німецької мови

Понич Лілія Іванівна                                                         

Тема: Wir lesen gern.

Мета: Узагальнення та систематизація знань учнів, навчання монологічного та діалогічного мовлення в межах даної теми, тренування навичок аудіювання, навчання виразному читанню та віршованому перекладу поезії класиків німецької літератури.

Розвивати мовленнєві, інтелектуальні та пізнавальні здібності учнів.

Обладнання: портрети класиків німецької літератури, малюнки учнів до творів, зорові опори, хронологічні таблиці, технічні засоби навчання.

Хід уроку:

1.Повідомлення теми і мети уроку.

В: Guten Tag, liebe Kinder! Setzt euch!

Wir beginnen unsere Stunde. Aber ich möchte sagen, dass wir heute eine ungewöhnliche Stunde haben. Wir haben heute viele Gäste. Das sind Deutschlehrer und ich möchte meine geehrte Kolegen herzlich in unserer Schule begrüßen. Zweitens, haben wir heute eine Literaturstunde, die den Klassikern der deutschen Literatur gewidmet ist.

Also, das Ziel unserer heutigen Stunde its heute folgendes: Wir werden heute Schlußvollgerungen und Zusammenfassung zu unserem Thema machen, wir werden unsere monologische und dialogische Fertigkeiten entwickeln, wir üben das ausdrucksvolle Aussagen der Poesiewerken, wir probieren sogar einige Gedichte zu analysieren, spielen, singen und bemühen uns viel deutsch zu sprechen.

B: Also, unser Thema lautet: "Wir lesen gern".

2. Aber zuerst möchte ich gerne wissen, was lest ihr eigentlich, Kinder? Was kann man lesen?

Учні дають різні відповіді.

У: Man kann Gedichte, Poesiewerke, Poeme, Romanen, Artikel u.a. lesen.

B:Ja, das stimmt, dazu braucht man natürlich Bücher. Schüler, sagt mir bitte, ist es wirklich wichtig Bücher zu lesen?

У: Ja, es ist sehr wichtig Bücher zu lesen.

В: Wozu brauchen wir Bucher?

У1,У2: Wir brauchen Bücher, um viel zu wissen, um uns durch Bücher zu bilden , um viele Informationen zu bekommen usw. 

В: Also, wozu lesen wir?

Один учень у вигляді монологу підводить підсумок вищесказаного.

2)Мовна зарядка. Kinder, sagt mir bitte:

B:Welche Sprichwörter und geflügelte Worte zu unserem Thema kennen wir?

У1:Das Buch ist die Ouelle des Wissens(переклад).

У2:Bücher sind unsere Gefährten(переклад).

У3:Lesen macht Spaß und dabei lernt man was(переклад).

У4: Liebt das Buch, daraus kann man etwas erfahren (M. Gorkii) (переклад).

3. Основна частина уроку.

1.Повторення вивченогo.

B:Kinder, schaut an die Tafel. Hier sind die Worte eines berühmten Menschen der Welt geschrieben: "Wer keine Fremdsprache kennt, weiß nichts von seiner eigenen".

В: Sagt mal bitte: Wessen Worte sind das, wem gehören sie.

У:Das sind die Worte von Y.W.Goethe.

B:Schüler, und wer ist dieser Mensch? Bitte mit Hilfe dieser Skizzen erzählt über Goethe.

Учні за допомогою кроків розповідають біографію Й.В.Гете.

В:Also Y.W.Goethe, schrieb viele Poesiewerke und Prosawerke. Wir haben mit

ihnen auch einige seine Werke gelernt.

В: Welches Gedicht von Goethe gefällt dir am besten?

 У:Am besten gefällt mir sein Gedicht "Erlkönig". Einige Schüler sind echte

Schauspieler und sie werden uns jetzt Goethes unschätzbare Ballade "Erlkönig"

inszenieren.

Інсценізація балади Й.В.Гете «Лісовий цар» німецькою та українською мовами.

В: Welches Gedicht von Y.W.Goethe haben wir noch gelernt. Ja, natürlich ist es

sein Gedicht "Wanderers Nachtlied".

B: Wer sagt dieses Gedicht auswendig auf? Учні декламують вірш.

B: Einige Schüler haben auch die poetische Übersetzung dieses Gedichtes geschaffen.

(Учні зачитують переклади вірша Й.В.Гете) .

2.Аудіювання.

Wisst ihr, warum hat J.W.Goethe dieses Gedicht geschrieben und was im Grunde dieses Gedichtes liegt?

2.1.Читання тексту двічі.

2.2.Завдання до тексту (на картках).

В:Also, wir haben gesagt, dass enge Freundschaft zwei deutsche Dichter J.W.Goethe und F. Schiller verband. Jetzt wollen wir ein bißchen spielen.

B: An der Tafel sind die Daten des Lebens und Schaffens von Fr. Schiller

versteckt.

Mit Hilfe des Wurzels wollen wir ein Datum wählen und erzählen, welche Ereignisse damit verbunden sind.(Учні виконують гру).

B:Also. F.Schiller ist mehr als Dramatiket bekannt. Aber er hat auch viele Poesiewerke geschaffen. Wir haben sein Gedicht "An die Freude" auswendig gelernt.

Читання поезії напам'ять (учні). Переклад вірша Миколою Лукашем(учні).

B:Nun, sagt jetzt Schüler, worüber dieses Gedicht ist und was für ein Thema dieses Gedicht hat?

У:Das Thema dieses Gedichtes ist...(учні розкривають українською, або німецькою мовами тему поезії).

В: Der dritte große Deutsche, den man kennen muss, ist selbstverständlich Heinrich Heine.

Ihr bekommt die Aufgabe: Mit Hilfe dieser Listen sollt ihr die Biographie von H.Heine logisch zusammenstellen und erzählen.

Учні складають біографію Г.Гейне і розповідають її ланцюжком. B:Heines Schaffen ist auch unschätzbar und hat eine große Bedeutung in der deutschen Literatur gespielt.

В: Welches Poem von H.Heine ist besonders wunderbar und ihr habt auch es in der Weltliteratur gelesen.

У:Besonders gut gefällt mir das wunderbare Poem von H. Heine "Deutschland. Ein Wintermärchen".

Виразне читання уривка з поеми. В: Worüber ist dieses Poem?

Короткий аналіз поеми.

Віршовані переклади учнів.

В:Schuler, welches Werk von H.Heine gefällt euch am besten.

У:Аm besten gefällt mir das Gedicht von H.Heine "Lorelei"

B:Was liegt im Grunde dieses Gedichtes?

У:Іm Grunde dieses Gedichtes liegt ein Märchen.

Учні розповідають казку про Лорелею.

Учні співають пісню у супроводі касети.

Віршовані переклади учнів із демонстрацією малюнків.

5.B:Am Ende unserer Stunde wollen wir uns etwas entspannen (Гра: "Rate mal!")

B:Jetzt stelle ich euch ein Rätzel vor. Wessen Werk ist das? 

Учні зачитують назви творів і відгадують авторів цих творів.

З.Заключна частина уроку.

В: Wir haben heute viel über die Klassiker der deutschen Literatur gesprochen. Ihr habt heute sehr tüchtig gearbeitet und ich danke Ihnen herzlich fur die Mitarbeit. Gewiss doch, bekommt ihr heute nur hohe Noten. Die Hausaufgabe ist folgende, schreibt zu Hause einen Autsatz "Mein Lieblingsdichter". Aufwiedersehen.Alles Beste!


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

69243. Системи трудового і професійного навчання 201.5 KB
  Системи трудового і професійного навчання Поняття системи трудової підготовки. Історія виникнення основних систем трудового і професійного навчання: предметної предметно-операційної операційної операційно-предметної системи ЦШ операційно-комплексної тощо.
69244. Особливості процесу трудової, профільної і професійної підготовки 128.5 KB
  Проілюструємо на деякому фактичному матеріалі готовність учнів до розуміння будови принципу дії деревообробних та металорізальних верстатів та явищ що супроводжують процес різання матеріалів.
69245. Зміст трудового, профільного і професійного навчання 185.5 KB
  Аналіз сучасного змісту трудового профільного і професійного навчання в школі відповідно до Державних стандартів середньої освіти та структури загальноосвітньої школи. Характеристика змісту трудового навчання в початковій основній і старшій школі.
69246. Дидактичні принципи трудового навчання 57.5 KB
  Дидактичні принципи трудового навчання Поняття про загальні принципи трудової підготовки. Характеристика загальних принципів трудової підготовки: гуманізації індивідуалізації та диференціації політехнічна спрямованість трудової підготовки поєднання навчання з трудовою діяльністю тощо.
69247. Методи трудового навчання 141 KB
  Характеристика методів трудового навчання за характером пізнавальної діяльності і самостійності учнів пояснювальноілюстративний репродуктивний метод проблемного викладу частковопошуковий і дослідницький. Методи самостійної роботи учнів.
69248. Форми організації трудового, профільного і професійного навчання 145.5 KB
  Форми організації навчальнотрудової діяльності учнів на уроці індивідуальна парна групова і фронтальна; формою організації роботи учнів фронтальна або групова бригадна або ланкова чи індивідуальна за розподілом праці; формою організації навчання групова коли навчання проводиться...
69249. Навчально-матеріальна база трудового, профільного і професійного навчання 60 KB
  Основні ергономічні вимоги до робочого місця учнів та вчителя. Атестація робочих місць учнів. Якщо майстерні розраховані також на учнів старших класів то тут можуть бути кабінети автосправи електротехніки радіотехніки та ін.