82606

Чим ми пізнаємо навколишній світ?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: ознайомити учнів із засобами, якими людина пізнає навколишній світ – руками; навчати дітей методам пізнавання навколишнього середовища: спостереження, обстеження, практична робота, експериментування; розвивати у дітей вправність рук, звернути увагу дітей на чутливість шкіри пальців рук...

Украинкский

2015-02-28

173 KB

0 чел.

Брянківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

Брянківської міської ради

Луганської області

Урок громадянського виховання

у 1 класі ЗОШ №4 м. Брянки

«Чим ми пізнаємо навколишній світ»

Підготувала:

вчитель 1 класу

ЗОШ №4 м.Брянки

Крівцова Надія Миколаївна

м. Брянка

2013

Урок громадянського виховання

«Чим ми пізнаємо навколишній світ»

Мета:

  •  ознайомити учнів із засобами, якими людина пізнає навколишній світ – руками;
  •  навчати дітей методам пізнавання навколишнього середовища: спостереження, обстеження, практична робота, експериментування;
  •  розвивати у дітей вправність рук, звернути увагу дітей на чутливість шкіри пальців рук;
  •  виховувати працьовитість, охайність.

Обладнання:

  •  бумбокс;
  •  презентація;
  •  клаптики тканини з ґудзиком та голкою з ниткою;
  •  шматочки тіста та начинка для вареників;
  •  аплікація з паперу;
  •  робота з природним матеріалом (пісок).

ХІД УРОКУ:

  1.  Організація класу.
  2.  Повідомлення теми уроку.

- Розкажіть, будь ласка, чим людина розпізнає запах; чим вона слухає; чим дивиться та розпізнає навколишній світ на дотик. Сьогодні на уроці ми знайомимось… (слайд 1)

  •  У двох матерів по п’ятеро синів (руки та пальці)

- Як ви гадаєте, навіщо людині потрібні руки?

- Яку роботу ви виконуєте руками?  (слайд 2)

- Покажіть праву, ліву руки.

- Назвіть пальці. (слайд 3) Чи допомагають пальці пізнавати навколишній світ?

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь, як саме розвивати вправність рук, яку роль відіграє шкіра на пальцях рук, як доглядати за своїми руками?

III. Робота над вивченням нового матеріалу.

Оповідання «Десять робітників» - учитель.

 Зайшов я колись до однієї жінки в хату. Дивлюсь, а в неї в хаті так чисто, гарно так; діти умиті, чисто вдягнуті, обід зварений.

  •  Як ви встигаєте все поробити? – питаю.

А вона каже:

  •  

Як же мені не встигнути! У мене служать аж десять добрих робітників, вони мене слухають: що не скажу – зроблять, один одному допомагають…

За М. Коцюбинським

  •  Про яких робітників йдеться в оповіданні? Покажіть їх.
  •  Де знаходяться пальці? (на руках, ногах).
  •  Покладіть руки на парту і розгляньте їх. Чим покриті руки? (шкірою).
  •  Шкірою людина відчуває дотик, біль, холод, тепло. Шкірою ми також відчуваємо, які предмети на дотик: гладенькі чи жорсткі, м’які чи тверді.
  •  Навіщо людини потрібні руки? Яку роботу ви виконуєте правою рукою? А лівою?
  •  Вам доводилося чути вислів у нього золоті руки. А які руки називають золотими?

Учитель допомагає учням пояснити цей вислів.

  •  Послухайте вірш.

Наша мама у артілі

Робить на пекарні,

Випікає білі-білі

Паляниці гарні.

А для нашого садка

Ще біліша є мука,

І вона з тої муки

Нам готує пиріжки.

   Платон Воронько

(слайди 4,5)

  •  Чи можна мамині руки назвати золотими? Чому? Запам’ятайте:
  •  Працьовиті руки поважайте, любі діти!
  •  Руки тримай у чистоті.
  •  Перед їдою завжди мий руки.
  •  Коли приходиш з вулиці, туалету -  мий руки.
  •  Після кожного миття рук ретельно витирай кожен пальчик.(слайди 6,7,8,9)
  •  

 

  •  Гра «Що ми робимо руками». Учитель називає усілякі дії. Якщо дію можна зробити руками, учні сплескують.
  •  Ліпимо вареники.
  •  Співаємо пісні.
  •  Вишиваємо руками.
  •  Танцюємо танок.
  •  З’їжджаємо з гірки.
  •  П’ємо молоко.
  •  Малюємо картину.
  •  Біжимо наввипередки.
  •  Беремо хліб.
  •  Читаємо книжку.
  •  Пишемо листа. (слайди 10,11,12,13,14,15)

IV.  Фізхвилинка.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

Розділення класу на чотири  групи. Кожна група виконує своє завдання:

1-а група - ліпить вареники;

2-а група – пришиває ґудзик;

3-а група – робить аплікації;

4-а група – робота з природним матеріалом (піском) (контур руки).

VI. Підсумок уроку. (слайди 16,17,18,19,20)

  •  Про що дізналися на уроці.
  •  Що допомагає вам відчувати смак життя?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

76691. Судоходные сооружения канала имени Москвы 74.5 KB
  Сооружения канала создают замечательный архитектурный ансамбль; каждый шлюз имеет особый облик. Башни шлюзов имеют завершения в виде декоративных надстроек или скульптур. Крупнейшим сооружением канала имени Москвы является Северный (Химкинский) речной вокзал, построенный по проекту А. М. Рухлядева...
76692. Будова й еволюція всесвіту 57 KB
  Наше Сонце також є рядовою зорею входить до складу нашої Галактики яка у свою чергу включена в Місцеве скупчення галактик. Молочний Шлях який ми бачимо на нічному небі у вигляді сріблястої смуги розсипаних зір становить основну частину нашої Галактики.
76693. Биологическая адаптация человека 151.5 KB
  Целью моей работы является изучение биологических и социальных аспектов адаптации человека ее опосредованный характер. Биологические и социальные аспекты адаптации человека Экология человека или социальная экология это область экологии изучающая взаимодействие человеческого общества и окружающей среды.
76695. История космических иследовании 21 KB
  Освоение космоса, космические исследования относятся к одному из основных направлений научно-технической революции. Рассмотрение этого направления в технико-экономическом аспекте представит определенный интерес для специалистов, разрабатывающих международные программы сотрудничества в области экономики, науки и техники.
76696. Творчість Григорія Сковороди 45.5 KB
  Григорій Савович Сковорода народився 3 грудня 1722 р. в селі Чорнухах, що на Полтавщині, у сім’ї малоземельного козака. У дитинстві малий Гриць дуже любив сидіти під вербою, спостерігати за навколишнім світом і грати на сопілці, подарованій старим кобзарем.
76697. Неолітична революція 33.06 KB
  Неолітична революція полягала в тому що людина від полювання і збиральництва перейшла до привласнювання, тобто почала розводити тварин (рогата худоба,коні,подекуди дикі свині)та почала вирощувати рослини замість того, щоб шукати їх.
76698. Личность. Структура личности 34.46 KB
  Понятие личности относится к числу наиболее сложных в человекознании. На данный момент выделяют четыре теории личности: Биологизаторская по данной теории каждая личность формируется и развивается в соответствии с её врожденными качествами и особенностями социальное окружение...
76699. Маркетинг в общественном питании 35.89 KB
  Применение маркетингового подхода обеспечивается по отношению к таким элементам как: персонал – знания умения и навыки которые устанавливаются исходя из требований к уровню качества продукции и услуг; процесс -– этапы производства продукции и обслуживания потребителя...