82630

В. Чухліба «Повінь»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вдосконалювати навички виразного читання уміння швидко орієнтуватися в тексті збагачувати словник учня; виховати спостережливість любов до природи привчати їх до мудрого використання природи; виховувати цілісне ставлення до природи поясняти місце людини в природі розуміння необхідності...

Украинкский

2015-02-28

105 KB

0 чел.

Тема: В. Чухліба  «Повінь»

Мета: вдосконалювати навички виразного читання, уміння швидко орієнтуватися в тексті, збагачувати словник учня ;

виховати спостережливість, любов до природи, привчати їх до мудрого використання природи;

виховувати цілісне ставлення  до природи, поясняти місце людини в природі, розуміння необхідності гармонійного спілкування людини і природи.

Обладнання: таблиці складів, букв, слів, карток с текстом, таблиці Шульте, рамки, тести, презентація до уроку, ілюстрація  тварин.

Хід уроку

I Організація  класу.

Пролунав і стих дзвінок.

Починається урок.

Всі за парти посідаймо.

Працювати починаймо

Повернемось, посміхнемось до гостей

І радісно промовимо : добрий день

 II  Оголошення теми уроку.

Очікування результату.

  1.  На дошці тема «Що означає бути природі другом? Адже це не тільки, не рубати , не ламати, не убий, це ще вивчай, спостерігай, милуйся».
  2.  План уроку (дод. 1)
  3.   – Сьогодні ми з вами за допомогою оповідання В. Чухліба познайомимося з явищем природи,  яке буває навесні.

Яке це явище, ви здогадаєтися пізніше.

Гра «Дешифрувальник»

77 14 60

ПО ВІ НЬ

III Мовна розминка

  1.  Таблиця Шульте

4

11

15

24

7

22

6

20

2

13

12

18

8

10

16

25

1

14

23

5

9

17

21

3

19

  1.  Таблиця складів
  2.  Таблиця слів, «Піраміда»

на

бач

вода

човен

щавель

ремезок

  1.  Гра «Лишнє слово»

зошит вишня заєць

морква пролісок ремез

гумка яблуня вода

  1.  Гра «Запам’ятай слово»

гніздо

      Десна

вуханю крокодил

кролями

  1.  Скоромовка

Зубки в зайчика болять

Треба зубки лікувать

Викличте до нього лікаря зубного

Читати:

1.Сильний учень

2. Пошепки всі

3.Вголос всі

4.Під рахунок

5.На одному диханні

6.Напамять

7.Які ще знаєте скоромовки ?

IV Словникова робота

  1.  Лексико – орфоепічна

Читання після тексту з підручника.

  1.  Лексико – семантична.

Ремез – це найменша пташка серед синичок, цікава тим, що гніздо робить схожим на рукавичку.(Діти розглядають малюнки пташки і гнізда)

Корч – розгалуження коріння дерев, кущів або пень з корінням.

Десна – ріка, притока Дніпра, що впадає у нього поблизу Києва.

Роздолля – відкритий широкий простір або місцевість.

  1.  Мовно – лексичне

Прочитати  слова в колонках, зєднайте лініями близькі за значенням.

   завирувало                       зігнувся

   чкурне                               закрутило         

   защулився                         дремене  

   зблиснуло                          привязав

   припяв                              мигнуло

  •  Які це можна дібрати слова?

V Робота над текстом.

Ви вже зрозуміли про що піде мова. Повінь. Явище природи весною. Розлив.

Фізкультхвилинка

Шли ведмедики малі.

Нахилились до землі.

Потім встали, руки в боки

І зробили три підскоки.

Потім розминали плечі,

Руки вгору, опустили

І за парти тихо сіли.

2. Первісне читання

  1. Сильний учень

  2. – Як ми зрозуміли покаже тест.

«Так чи ні»

  1.  У човні - Тетянка з дідусем.
  2.  Ремезове гніздо схоже на пухову рукавичку.
  3.  Тетянка на острівці рвала молодий щавель.
  4.  У кущах дівчинка побачила лисичку..
  5.  Зайчика на роздолі випустили на море.

3. Читання «Земне небо»

4. Читання «Буксир»

5. Читання «Дощиком»

6. Вибіркове читання за питаннями.

  1. частина   - Що таке повінь? Поставте своє запитання до абзацу.

  2. частина -  Що здивувало Тетянку?  Чия то була рукавичка? Який ремез?

  3. частина – Чому злякалася Тетянка? З чого весело засміявся тато?

  4. частина – За чим припливли Тетеянка з татом? Для чого їм щавель?

  5. частина – Чому вони взяли зайця на човен? Чому він не тікав?

  6. частина – Чому дівчинка хотіла взіти зайця додому? Що сказав на це батько? Куди подівся вухатий?

  7. Складання павутинки

                                        весна

річки        Повінь                                     вода   

сонце тепло

  1.  Читання за особами. «Дикторське читання».
  2.  Читання додаткового тексту. (в рамці з завданням)

  •  Знайти саме довге слово

Ремез – птах ряду горобцеподібних. Довжина тіла 10 – 12 см, вага 7 – 10 г. В Україні ремез гніздовий птах усієї території. Селиться біля водойм, живиться комахами. Ремез дуже рідкісний і корисний птах. Гніздо ремез будує у вигляді рукавички з боковим входом у вигляді трубки. Гніздо будують разом самка і самець з пуху тополі та очерету. Місце гніздування у ремеза – заболочені та зволожені ділянки, водойми з наявністю очерету та високих верболозів або берег з низько звисаючим гіллям на якому будують своє гніздо.

IV Рефлексія. Підсумок уроку.

  1.  – Діти, ви дуже гарно працювали на уроці: читали, переказували, знаходили потрібне в тексті.
  •  Все здійснилося, що ви очікували від уроку?
  •  Гра «Мікрофон».

  1.  Використання прийому «Шість капелюхів мислення». Едвард де Боно.(дод.2)

Вчити дітей критично мислити.

 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Колір «капелюха мислення»

Білий капелюх

Чорний капелюх

Жовтий капелюх

    

Червоний капелюх

Зелений капелюх

Синій капелюх

                               Суть позиції

Символізує повну відсутність кольору, означає неупередженість, безпристрасність і об’єктивність. Це нейтральна позиція:учні аналізують отримані знання,факти

Чорний колір символізує сум, печаль,негативні емоції. Це позиція «проти»: учні звертають увагу на слабкі сторони, на негативні моменти під час вивчення теми, обережно оцінюють судження.

Жовтий колір – легкий, приємний,радісний, викликає позитивні емоції. Це позиція «за»: учні відзначають актуальність вивченої теми, відмічають необхідність даних знань в житті людини.

Червоний колір символізує вогонь, сильні емоції. Це позиція емоцій, інтуїції, відчуттів, передчуттів:

  •  Які емоції супроводжували учнів сьогодні на уроці?
  •  Які були відчуття?

Зелений – це колір родючості і розвитку, символізує рослину, яка з’явилася на світ з крихітної насінини і тягнеться до життя.

  •  Нові ідеї та пропозиції
  •  Цілеспрямований пошук альтернатив
  •  Обговорення деяких із можливих рішень

Синій колір символізує розум, врівноваженість.Це позиція – роздум,узагальнення досягнутого,»мислення про мислення»

-Що ми досягли? Що треба робити?


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

85687. Проект участка магистральной улицы 232.5 KB
  Проезжая часть улиц должна обеспечивать пропуск транспортных потоков расчетной интенсивности. Поэтому необходимое число полос движения при многополосной проезжей части рассчитывают с учетом пропускной способности одной полосы через интенсивность приведенного транспортного потока.
85688. Иерархия нормативных правовых актов Российской Федерации 209 KB
  Целью настоящей работы является выявление и разрешение проблем связанных с иерархическим построением нормативных правовых актов в Российской Федерации. Для достижения указанной цели были поставлены следующие задачи: Раскрыть понятие и значение иерархии нормативных правовых актов...
85689. Стабилизатор тока 744.89 KB
  Потребителями электроэнергии постоянного тока в диапазоне мощностей, характерных для транзисторных преобразователей, являются электронная аппаратура всевозможного функционального назначения, маломощный электропривод, аккумуляторные батареи.
85690. Анализ финансового состояния «ООО Дракон» 1.19 MB
  Бухгалтерский баланс является важнейшим источником информации о финансовом положении предприятия на отчетную дату. Он позволяет определить состав и структуру имущества предприятия ликвидность и оборачиваемость оборотных активов. Наличие собственного капитала и текущих обязательств, состояние и динамику...
85691. ПРОЕКТИРОВАНИЕ РАЙОННОЙ ЭЛЕКТРИЧЕСКОЙ СЕТИ 220/110 КВ 2.67 MB
  В нормальных режимах работы ЭП первой категории должны обеспечиваться электрической энергией от двух независимых взаимно резервирующих источников питания. Перерыв в электроснабжении ЭП первой категории может быть допущен лишь на время автоматического восстановления питания.
85692. Психологічні аспекти депресивного стану 217.5 KB
  Депресія – це стан зниженого, пригніченого настрою зі спаданням психічної активності, песимізмом, апатією, своєрідними уявленнями, загальмуванням дій. Така проблема, як депресія в наш час стає дедалі актуальнішою. Ця хвороба є поширеною особливо серед підлітків, враховуючи ще сам по собі тяжкий...
85693. Що означає бути людиною? В. Сухомлинський «Який слід повинна залишити людина на землі?» 55 KB
  Мета: Познайомити з твором В.Сухомлинського; вчити давати характеристику головним дійовим особам; порівнювати вчинки і поведінку персонажів; робити висновки щодо прочитаного; розвивати зв’язне мовлення, вміння цінувати думки товаришів; виховувати доброту.
85694. «Осінь така мила…» за методикою В.Сухомлинського «Уроки під небом голубим» 84.5 KB
  Повторити й узагальнити знання учнів про осінь та її відображення в художніх творах; удосконалювати вміння виразного читання напамять віршів; розвивати кмітливість творчі здібності учнів емоційно-образне сприйняття природи; виховувати взаємоповагу в стосунках із ровесниками та дорослими любов до рідної...
85695. УРОК РАДОСТІ. УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ 79 KB
  Формування ключових компетентностей, які сприяють досягненню успіхів у житті, а саме: демонструвати творче мислення; застосувати різни види спілкування в різних ситуаціях; довести здатність пристосування до різних ситуацій; розвивати здібності дослідження та набувати власний досвід...