82691

Чи модно бути патріотом?

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Кожен з присутніх має можливість висловити власну думку чи точку зору. Можливо, наша сьогоднішня зустріч допоможе вам знайти відповіді на запитання, які вас хвилюють. Я запрошую всіх, кому не байдуже наше майбутнє, до обговорення.

Украинкский

2015-03-01

60.5 KB

1 чел.

 

 

2014-2015 навчальний рік

Засідання  молодіжної  студії „Чесна думка ”

Тема:  Чи модно бути патріотом?

Мета:  -виховувати в учнів почуття патріотизму до своєї держави, рідного міста,

  •  вчити висловлювати власну точку зору;
  •   формувати активну громадянську позицію щодо актуальних проблем сучасності.

Форма проведення:  дебати.

Хід заходу

1.  Постановка цілей та задач. Представлення гостей та учасників.

Учитель: Добрий день! Ми ради вітати всіх присутніх у нашій студії „Чесна думка”.  Чому „чесна” ?  Тому що ми маємо надію на конструктивний діалог, на те, що сьогодні пролунають ваші власні чесні думки. Кожен з присутніх має можливість висловити  власну думку чи точку зору. Можливо, наша сьогоднішня зустріч допоможе вам знайти відповіді на запитання, які вас хвилюють. Я запрошую всіх, кому не байдуже наше майбутнє, до обговорення. Якщо у вас будуть виникати запитання до гостей студії, ви зможете отримати відповіді на них  під час вільного спілкування.

   

 Учитель:  У студії працюють учні  11 класу нашої школи та гості, яких я зараз вам хочу представити:

  •  Петрик Алла Миколаївна – директор нашої школи;
  •  Наумович Вікторія Олександрівна – шкільний психолог;
  •  Вертелецька Лілія Василівна, Максимчук Ольга Володимирівна – учителі української мови;
  •  Сидорович  Ігор Ігорович – учитель курсу

«Захист   Вітчизни»;

  •  Лісовська Лілія Олександрівна – бібліотекар;

 

2. Питання для обговорення в студії.

Перегляд патріотичного відеоролику

 Діалог з учнями

  1.  Які почуття ви відчули, переглядаючи відеоролик?
  2.  В які моменти ви відчуваєте національну гордість?
  3.  Чи вважаєте ви себе патріотом?
  4.  Ви готові присвятити своє життя процвітанню Батьківщини?
  5.  Хотіли б ви виїхати з України?
  6.  На ваш погляд, хто найвідоміший патріот в нашій країні?
  7.  Чи потрібно говорити про патріотизм?

Учитель: Отже, то хто такий патріот?  Кого можна назвати патріотом своєї країни?

/думками обмінюються школярі  та  гості./

Дякуємо. В словнику української мови  ПАТРІО́Т - той, хто любить свою батьківщину, відданий своєму народові, готовий для них на жертви й подвиги.

 Учитель: Бернард Шоу вважав: „Патріотизм – це коли ви вважаєте, що ця країна  краща за всі інші лише тому,що ви тут народились ”.

  1.  Як вважаєте ви, серед молоді нашого міста чи багато патріотів?

Учитель: Запитання до вас, Алло Миколаївно, як до керівника нашого закладу. Сьогодні рівень патріотизму серед дітей дуже високий. Які заходи, на Вашу думку, повинна вжити школа, аби підтримати патріотичний дух молоді ?

Учитель: Вікторіє Олександрівно, ви почали роботу у нашій школі з досить цікавої форми навчання і і виховання дітей. Ваші нововведення у школі дотичні до нашої теми сьогодні. На вашу думку, що таке патріотизм?  Які риси характеру Ви вважаєте необхідними для виховання патріотизму серед молоді?

Учитель: Ліліє Василівно, у мене до вас питання як до вчителя української мови, Чи може патріот розмовляти російською мовою? Хто він, український патріот?

Перегляд презентації  «11 причин пишатися українською армією»

 

І ведучий:  Чи вважаєте ви популярною службу в сучасній українській армії? Хто з вас має бажання пройти службу в армії?  

/думками обмінюються школярі  та гості /

Учитель:  Як ви  вважаєте чи потрібно вивчати в школі курс „Захист Вітчизни”? Чи є необхідність щось змінити в програмі цього курсу. Якщо так, то що?  

/думками обмінюються школярі, викладач курсу „Захист Вітчизни” Сидорович І.І. та гості/

Учитель: Служба в українській армії повинна бути на терміновій чи контрактній основі?

Учитель:   Чи спроможна армія без допомоги будь кого, самостійно виховувати патріотів своєї держави?

/думками обмінюються школярі /

Учитель: „Захист Вітчизни є захист своїх чеснот ” – говорив відомий художник М. Реріх.

Я хочу представити справжнього героя, патріота України, учасника антитерористичної операції    Новака Олександра

Хочу задати  декілька питань нашому головному гостю   

  •  Чи хотів ти відбувати службу в АТО? Чи була можливість вибирати ?
  •  Що дала служба в армії особисто для  тебе?
  •  Чи вважаєш ти себе патріотом?

Учитель:   Немає ніякої таємниці в тому, що величезна державна машина, при всій своїй потужності, меньш ефективна, ніж сотня волонтерів, які за кілька місяців зробили те, що чиновники не змогли за 20 років. Тому підтримка волонтерів і допомога їм – надважливе завдання для всіх нас. Чим більше людей дізнається про існування волонтерів і чимось допоможе, тим ближче та легше стане наша перемога.        Волонтери Костополя не покладають зусиль у зборі необхідних речей для силовиків.  Просимо їх розповісти про значимість цієї роботи.  

/думками обмінюються школярі   

Учитель: патріот - це людина яка любить свою Батькуівщину. Правда любити можна по різному, але якщо справді любиш, то не словом а ділом. Подумайте самі, і думаю ви будете згідні. Але що людина може зробити для України? Перш за все - працювати на благо Батьківщини. Сумлінно виконувати свій обов'язок, чи ти політик, чи робочий. Навіть якщо ти студент або школяр, бо як ти вчишся - таким і будеш спеціалістом. Друге - дотримуватись законів, не дивлячись на інших. Третє, також не мало важливе - поважати і берегти українську культуру. Так, це важливо.       Важливо, бо Україна без своєї культури - це як людина без характеру і без душі. Патріот, ну добре, хай може не розмовляти на рідній мові, але хоча б добре нею володіти.   І нарешті останнє.   Так от, патріот повинен пам'ятати минуле свого народу, поважати захисників свого народу. А чому?!

А тому що Україна без своїх героїв не Україна. Якби не козаки, Україну би без сумніву вважали частиною Речі Посполитої.   І ми можемо спостерігати що дуже часто борців за Україну хочуть зганьбити. І в них це добре виходить. 

Учитель: Ітак, ми повертаємося до теми наших дебатів і спробуємо знайти відповідь на питання: Чи модно бути патріотом? Чи легко у наш час бути патріотом?

/думками обмінюються школярі та гості за бажанням/

Підсумок. Робота в студії підходить до завершення.  ? Ми маємо надію, що наша зустріч була не марна. Відповіді на які запитання ви хотіли б отримати?

/діти задають запитання гостям/

Чи модно бути патріотом?  У кожного своя відповідь, своя чесна думка, але нам дуже хочеться вірити, що  поки є такі молоді люди, як  

– у нашої держави є майбутнє.

Якщо буде світло в душі, буде краса в людини,
Якщо є краса в людини, буде гармонія в домі,
Якщо є гармонія в домі, буде порядок у нації,
Якщо є порядок у нації, буде мир у світі.

Дякуємо всім за співпрацю  

ІV.  Нагородження гостей    пам’ятними  дарунками.

PAGE   \* MERGEFORMAT 7