82703

Охорона природи в Україні

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Інтерактивна дошка презентація Охорона природи в Україні атласи гасло: Не просто слухати а чути. Яку тему вивчали на минулому уроці Яка кількість населення України Які народи складають населення України Яка державна мова України На що поділена територія України Скільки областей в Україні...

Украинкский

2015-03-01

373.5 KB

1 чел.

Середня загальноосвітня школа №158

Дніпровського району м. Києва

Урок природознавства

в 4 класі на тему:

       

                            Підготувала  і провела

                           Черненко Т.Я., вища                               кваліфікаційна категорія,

                             вчитель-методист

          

2012 рік

Тема.             Охорона природи в Україні.

Мета.           Ознайомити з впливом людини на природу. Продовжити формувати поняття «охорона природи», навички роботи з географічними картами, підручником, розвивати пізнавальний інтерес. Вчити правильній поведінці в природі, виховувати  любов до неї.

Тип уроку.    Комбінований, з використанням інтерактивної дошки.

Обладнання. Інтерактивна дошка, презентація «Охорона природи в Україні»,  атласи,  гасло:    Не просто слухати, а чути.

                   Не просто дивитися, а бачити.

                  Не просто відповідати, а міркувати.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок.

Всім серцем торкнемось проблеми народу:

Україну турбує охорони природи!

ІІ. Перевірка д/з.

- Яку тему вивчали на минулому уроці?

- Яка кількість населення України?

- Які народи складають населення України?

- Яка державна мова України?

- На що поділена територія України?

- Скільки областей в Україні?

- Яка республіка входить до складу України?

- Назвіть столицю цієї республіки.

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. 

(перегляд презентації 1-2 слайди)

           

ІV. Актуалізація опорних знань.

1. Бесіда.

- Чому в Україні треба охороняти природу?

- Чим забруднюються повітря, вода, грунти?

- Як впливає діяльність людини на довкілля тварин, рослин?

- Які природоохоронні заходи ви знаєте?

- Яку участь в охороні природи беруть школярі?

V. Мотивація навчальної діяльності (проблемна ситуація).

  1.  (перегляд презентації 3-4 слайди)

       

2. Проблемні запитання.

- Чому зникло так багато тварин?

- Хто в цьому винний?

- Чи є сьогодні в Україні тварини або рослини, що можуть зникнути?

- Як ви гадаєте, чи вирішується взагалі в Україні проблема охорони природи?

VІ.  Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.

  1.  Робота з підручником
  2.  Розгляньте малюнки на с.140, розкажіть, про що вони говорять
  3.  Прочитайте текст на с. 140-141 ( 6 абзаців), знайдіть відповіді на питання:

- Як природа потерпає від діяльності людей?

2. (перегляд презентації 5-7 слайди)    

  1.  Розповідь з елементами бесіди.

(перегляд презентації 8-10 слайди)

 - Чому книга називається «червоною»?

- Невже тільки за обкладинку?

- Чому так не називають інші книги з червоними обкладинками?

- Які природоохоронні заходи проводяться в Україні?

  1.  Захист творчих робіт учнів на тему «Найбільші заповідники України».

(перегляд презентації 11-15 слайди, розповіді дітей)

    VІІ. Закріплення та осмислення знань.

  1.  Бесіда.
  •  Від чого потерпає природа України?
  •  Яка найбільша екологічна катастрофа, що відбулася в Україні, вам відома?
  •  Що таке заповідники?
  •  Які заповідники створені в Україні, скільки їх?
  1.  Гра «Блискавка». (підручник с.141-142)

-  Якомога швидше відшукайте в підручнику і дайте відповіді на запитання:

  •  Що таке національний парк?
  •  Назвіть національні природні парки.
  •  Що таке заказник?
  •  Які вони бувають?

VІІІ.    Узагальнення та систематизація знань

1. Розвиваючі ігри

(перегляд презентації 16-19 слайди)

  1.  Написання тесту.

(презентація 18-25 слайди)

ІХ.  Підсумок уроку.

  1.  (презентація 26-27 слайди)

2. Д/з  Творча робота за вибором:

  1.  Підготувати разом з батьками фоторепортаж «Екологічні хвороби мого міста».
    1.  Розробити власну «Програму збереження природи в Україні».
    2.  Підготувати розповідь про зоопарки України.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

11046. Промышленные роботы. Основные определения и классификация 295.5 KB
  Промышленные роботы. Основные определения и классификация. Общие сведения о промышленных роботах Исторически мехатроника развивается в основном на базе робототехники. Однако мехатронный подход может быть реализован отнюдь не только в робото
11047. Манипуляторы робототехнических систем 219.5 KB
  Манипуляторы робототехнических систем 6.1. Манипулятор. Кинематические пары цепи и схемы. Базовым элементом робота является манипулятор механизм обладающий несколькими степенями подвижности который предназначен для перемещения и ориентации объектов ...
11048. Кинематика манипулятора. Прямая и обратная задача. Геометрия рабочего пространства 179.5 KB
  Кинематика манипулятора. Прямая и обратная задача. Геометрия рабочего пространства. 7.1 Общие сведения о кинематике манипуляторов. В процессе изучения кинематических свойств многозвенных механизмов возникает необходимость описания движения их звеньев без уче...
11049. Мехатронные транспортные средства, устройства бытового и медицинского назначения. Периферийные устройства компьютеров как мехатронные объекты 513.5 KB
  Мехатронные транспортные средства устройства бытового и медицинского назначения. Периферийные устройства компьютеров как мехатронные объекты. 8.1 Мехатронные транспортные средства. Современная автомобильная МС включает как правило целый ряд подсистем выполн
11050. Информационные системы в мехатронике 96.5 KB
  Информационные системы в мехатронике 1. Место и роль информационных систем Информационная система ИС представляет собой совокупность функционально объединенных измерительных вычислительных и других вспомогательных технических средств предназначенных для получ
11051. Первичные измерительные преобразователи 139.5 KB
  Первичные измерительные преобразователи Основные определения Измерительный преобразователь ИП средство измерения предназначенное для преобразования входного измерительного сигнала измеряемой величины в выходной сигнал более удобный для дальнейшего преобра...
11052. Принципы передачи и преобразования информации 130 KB
  Принципы передачи и преобразования информации Во многих встречающихся на практике случаях функциональный блок мехатронного устройства являющийся потребителем информации удален от первичного источника информации например датчика на некоторое иногда довольно зна...
11053. Системы управления мехатронными объектами 123 KB
  Системы управления мехатронными объектами Мехатронные объекты являются ярким примером реализации сложных законов управления. Системы управления применимы в тех случаях когда объект процесс обладает управляемостью т.е. существует возможность изменения его некотор...
11054. Построение структуры системы управления, программная реализация регуляторов 136 KB
  Построение структуры системы управления программная реализация регуляторов Большинство систем процессорного компьютерного управления содержат в своем составе различные регуляторы выполненные программным образом либо реализованные аппаратно. В настоящее время н...