82705

Як Шевченко у футболі, забиваемо ми голи

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчальна: ознайомити учнів з поняттями досягнення; обговорити складові успіху; на прикладах відомих людей показати шлях до здійснення мети; поглиблювати знання людей про видатних людей; розвивальна: розвивати вміння аналізувати і робити висновки; розвивати навички пошукової активності...

Украинкский

2015-03-01

269 KB

0 чел.

Інформаційно – методичний центр управління освіти виконавчого комітету

Славутської міської ради

Чапайло Л.І.

Урок у 4 класі з курсу «Я і Україна. Громадянська освіта».

Досягнення

Славута - 2012

Мета:

навчальна:

- ознайомити учнів з поняттями  «досягнення»;

- обговорити складові успіху;

- на прикладах відомих людей показати шлях до здійснення мети;

- поглиблювати знання людей про видатних людей;

розвивальна:

- розвивати вміння аналізувати і робити висновки;

- розвивати навички пошукової активності;

- розвивати пізнавальний інтерес;

виховна:

- виховувати працьовитість,наполегливість;

- виховувати бажання задумане доводити до кінця.

Групи компетентностей, що формуються:

загальнокультурна, навчальна, пізнавальна, соціальна, інформаційна, комунікативна компетентності та компетентність самостійно навчатися.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, фотографії,енциклопедії.


Хід уроку

І.Організація класу.

         Думай, прагни,живи!

Розум, увагу, прояви.

Активним і уважним будь

Про старанність не забудь!

ІІ.Повідомлення теми і мети уроку.

« Відновіть прислів’я».

Сила та розум за велике безділля.

Маленька праця краще а й та працює.

Як дбаєш так і маєш.

Бджола мала, краса людини.

Голова без розуму, як ліхтар без світла.

Праця сприяє успіху, а лінощі стоять на заваді.

Слайд 2

-Яка тема спостерігається у цих прислів’ях?

- Про знання, працьовитість, наполегливість та інші  ознаки  ми будемо говорити на сьогоднішньому уроці. А ще поговоримо про досягнення, про те, як можна досягти поставленої мети.                                                                                                                     –Ось у нашому класі вчаться діти одного віку, мають однакові навчальні предмети, але хтось  любить природу, а комусь до вподоби музика, мистецтво чи спорт.             Усі люди до чогось прагнуть Хтось мріє стати комп’ютернимгенієм, хтось-лікарем, хтось-спортсменом.                                                                                                               Мрія надихає людину, дає сили у досягненні мети. Сьогодні на уроці ми спробуємо зрозуміти, чому одні люди успішні, а інші-ні.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Розповідь учителя.                                                                                                               

- Кожен з вас має якісь здібності. Хтось пише вірші, гарно співає чи малює, хтось швидко розв’язує задачі, а хтось відвідує гурток футболу. Багато людей професійно займаються футболом, але чемпіонами стають деякі. Можливо знаєте чому?

2.Опрацювання статті «Досягнення» в підручнику.

- А серед вас є такі, хто вже знає ким хоче стати в майбутньому? Розкажіть.

3. Опрацювання статті «Наш Андрій Шевченко».  

Слайд 3

- Які досягнення має Андрій Шевченко?

-  Що допомогло йому досягти успіху?   

ІV. Фізкультхвилинка.  

Слайд 7

4. Технологія «Кожен навчає кожного».

-У статті ви читали слова вдячності футболіста до свого тренера. Як його звали?

Учень 1

Валерій Васильович  Лобановський

 (1939-2002)

В. Лобановський був довгий  час тренером  «Динамо». Гравці завжди з повагою  і вдячністю говорили про свого тренера.Його вважали  другим найкращим  тренером  світу. Під керівництвом  В. Лобановського  «Динамо» вдвічі  вигравав Кубок володарів кубків.Він був тренером  збірної України. А ще має почесні

званя:Майстер спорту, Заслужений тренер, Герой України. Але у підніжжя свого досягнення був вихованцем футбольної школ, футболістом «Динамо» у 18 років. Наполегливість та праця піднесли його до вершин успіху. І після смерті В.Лобановського на його честь названо стадіон у м. Києві.

- У футболі видатне досягнення – нагорода «Золотий м’яч”. Ви вже знаєте, що його завоював А. Шевченко. А хто ще з наших земляків - футболістів теж завоював «Золотий м’яч»? (О. Блохін).

Слайд 5

Учень 2

Олег Блохін

Олег  Блохін  - радянський футбол (нападник), володар безлічі рекорд радянського футболу. Після закінчення кар'єри футболіста став тренером. В даний час – головний тренер збірної України з футболу. Олег Володимирович вважається одним з кращих  футболістів в історії радянського футболу Володар  «Золотого м'яча» (1975). Майстер спорту міжнародного класу СРСР (1975), Заслужений майстер спорту СРСР  (1975), заслужений тренер України (2005).

Слайд 6

5. Розповідь вчителя.

- Які ще футбольні команди в Україні ви знаєте? (Донецьк –«Шахтар», Львів - «Карпати»).

- Усі футболісти, тренери, вболівальники, пересічні громадяни України та інших країн з нетерпінням очікують ту спортивну подію, яка примусить затамувати подих і прискорить серцебиття. Це Євро 2012. У цьому  році в Україні має відбутися чемпіонат  Європи з ф футболу. Ця подія відбувається раз на чотири роки. У 2012 році  Україна буде в полі зору європейських держав. У чотирьох містах нашої держави  будуть відбуватися змагання. Це Київ, Донецьк, Львів, Харків.

VІ. Закріплення знань,умінь і навичок.                                                                            

- Великих успіхів людина може досягти не тільки у спорті, а й у інших галузях науки.

1.Робота в групах.

Учні отримують конверти із завданнями, у яких окремо записані прізвища відомих  людей і окремо коротка інформація про кожного з них. Учні мають визначити, яке кому досягнення належить. При потребі діти можуть користуватися додатковою літературою.  

Слайд 8

VІІ. Підсумок уроку.                                                                                                              –Зараз я хочу дати вам декілька порад, використовуючи при цьому народну творчість. Прочитайте прислів’я  і поясніть їх зміст.  

Слайд 9

  •  Послухайте вірші і скажіть, що в них спільного? Чи можуть досягти успіху герої віршів? Чому? (Учні розказують вірші)               

Ходить ледар, байди б’є.

-В мене,- каже,- діло є!

Не пішов до школи, бо лежав у ліжку.

Не зробив уроків, бо закинув книжку.

Не взув черевики – змучивсь від роботи.

Не сказав «Добридень», бо не мав охоти.

Пить не дав Азору, бо не йти ж по воду?!

Пташку не годує – час втрачати шкода!

Кликали вечерять – не пішов, не встиг.

Ледь дійшов до ліжка і в одежі ліг.

Снилось – він працює, так працює тяжко,

Що не міг вже далі спати, бідолашка!

                                                                     Ян Бжехва                                                      

Так чи ні?

Зранку борються в мені

Два бажання: так і ні.

Уставати з ліжка

Чи полежать трішки?

Перше каже: так!

Виростеш козак.

Друге каже: ні!

Ти ростеш – у сні.

Що ж мені робити:

Як їх помирити?

VІІІ. Домашнє завдання

Знайти інформацію про відомих людей Славутчини.

PAGE   \* MERGEFORMAT4


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

65351. Технологічна спадковість в процесах листового штампування при створенні безпечних конструкцій 7.94 MB
  Для досягнення поставленої мети були сформульовані такі завдання: розробити експериментально-розрахунковий метод визначення енергії пластичного деформування листових матеріалів в процесах холодного штампування а також енергопоглинання...
65352. МАРГІНАЛЬНА ПОВЕДІНКА ОСОБИ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ 142 KB
  Проблема маргінальної поведінки особи та маргіналізації суспільства виступає постійним явищем існування людської історії а її гострота безпосередньо повязана з тими суспільними процесами які притаманні певній соціальній спільності...
65353. МІКРОКОМПОНЕНТНИЙ СКЛАД ПИТНИХ ПІДЗЕМНИХ ВОД ВОДОЗАБОРІВ МАЛИХ МІСТ ХАРКІВЩИНИ 1.21 MB
  Техногенне навантаження на навколишнє середовище в цілому та геологічне середовище, зокрема, відноситься до важливих екологічних проблем. Однією з таких актуальних проблем є вплив техногенного навантаження на геохімічний стан підземних вод...
65354. ОЗДОБЛЮВАЛЬН МОДИФІКОВАНІ БУДІВЕЛЬНІ РОЗЧИНИ НА ОСНОВІ БІЛОГО ПОРТЛАНДЦЕМЕНТУ 849 KB
  При використанні сучасних розчинів які мають досить значну номенклатуру за рахунок широкого впровадження технології сухих будівельних сумішей модифікованих СБСМ існує певне обмеження у застосуванні складів на основі білого портландцементу ПЦБ для оздоблення...
65355. АНАЛІЗ ТА МЕТОДИ УПРАВЛІННЯ РЕЖИМАМИ ЕЛЕКТРИЧНИХ СИСТЕМ З ГНУЧКИМИ ПЕРЕДАЧАМИ ЗМІННИМ СТРУМОМ 262.5 KB
  Сьогодні в світі електроенергетики спостерігаються протиріччя між ринковими економічними відносинами та надійністю режимів роботи електричних систем. Економічні перетворення, що відбуваються у вітчизняній електроенергетиці...
65356. ГІДРОІМПУЛЬСНИЙ ПРИВОД МЕМБРАННОГО НАСОСНОГО АГРЕГАТУ ДЛЯ ПЕРЕКАЧУВАННЯ ВИСОКОВ’ЯЗКИХ, АГРЕСИВНИХ ТА АБРАЗИВОВМІСНИХ СЕРЕДОВИЩ 235.5 KB
  Використання гідроімпульсних приводів для насосних агрегатів у вищезазначених галузях промисловості суттєво поліпшить вихідні параметри та характеристики вже морально застарілих та малоефективних приводів насосів а саме...
65357. Удосконалення методу оцінки характеристик вихідного сигналу ферозонда при контролі дефектів суцільності феромагнітних виробів 675.5 KB
  Також існує необхідність у методиці розрахунків вихідного сигналу ферозонда що вимірює поле дефекту йдеться про методику яка могла б урахувати не тільки параметри ферозонда але й вплив на функцію перетворення ферозонда...
65358. Програмно-педагогічне забезпечення міжпредметних зв’язків інформатики з математикою і фізикою у навчанні майбутніх інженерів 322.5 KB
  Сучасна комп’ютерна техніка розвивається стрімкими темпами, а також плідно взаємодіючи з фізикою, математикою, біологією та іншими науками. Створюються нові інформаційні технології, програмні засоби, що дозволяють моделювати різні явища.
65359. Моделі, методи та засоби обробки наборів зображень 1.55 MB
  Одним із об'єднувальних базисів для усіх цих задач є попередня обробка зображень наборів зображень та відеопослідовностей яка сьогодні ґрунтується на опрацюванні окремих зображень. Цим зумовлювався розвиток лише методів малої алґоритмічної складності які стосувались окремих зображень.