82706
Милосердя в нашому житті
Конспект урока
Педагогика и дидактика
Мета: розкрити поняття милосердя; поглибити знання учнів про милосердя і безкорисливість; виховувати повагу добре ставлення до оточуючих; розвивати вміння доводити свою думку аналізувати свої вчинки та вчинки інших; формувати навички творчої роботи; розвивати навички синтезу та аналізу дослідницькі...
Украинкский
2015-03-01
183 KB
5 чел.
Предмет: Християнська етика в українській культурі
Клас: 3
Кількість учнів: 24
Тема уроку: Милосердя в нашому житті
Даний проект - це розвиток свідомого прагнення дитини до добра, пробудження в ній любові, співчуття, жалю, здатності співпереживати, виявляти дієву участь, милосердя й турботу про оточуючих.
МЕТА ПРОЕКТУ: відродження національних традицій благодійності, що направлена на людей, які потребують спілкування, підтримки, оточення їх увагою, надання їм можливості відчути себе незабутими. Розкриття перед дітьми значущість чуйного ставлення до переживань і почуттів інших людей, сприяння розумінню внутрішнього світу тих хто поруч, надання їм емоційної допомоги. Виховання у школярів загальнолюдських цінностей: доброти, милосердя, співчуття, готовності прийти на допомогу.
ПРОЕКТ СПРИЯТИМЕ: формуванню у дітей основних якостей милосердної особистості: співпереживання, співчуття, причетність, турбота про інших; вдосконаленню організаційних та художньо-естетичних здібностей, розвитку духовно-моральних цінностей.
Тема: Ера милосердя
Мета: - розкрити поняття «милосердя»;
Обладнання: - висловлювання видатних людей;
Очікувані результати:
Рух за милосердя найбільш масовий на Землі. Виховання доброти у підростаючого покоління це головна мета взагалі всього суспільства, адже настав час байдужості не тільки до людей, а й до тварин, до природи. Тому очікувані результати цього проекту прищеплювати учням риси людяності, небайдужості до чужих проблем, безкорисливості, доброти, навчити їх захищати слабких та немічних.
Хід уроку
Питання, на які ми повинні сьогодні відповісти:
- Кого ми називаємо «ближнім»?
- Що означають поняття «милосердя»?
І. Технологія «Асоціативний кущ». Робота в групах.
(учень читає вірш)
Не говори про доброту, Коли ти нею сам не сяєш, Коли у радощах витаєш, Забувши про чужу біду. Бо доброта - не тільки те, Що обіймає тепле слово, В цім почутті така основа, Яка з глибин душі росте. Коли її не маєш ти, То раниш людяне в людині.
Немає вищої святині,
Ніж чисте сяйво доброти.
Перед вами слова: шана, щедрість, ненависть, любити, гуманність, байдужість, біль, людяність, взаємодопомога, тривога, чуйність, сум, хвороба, добро, війна, кров, щирість.
Знайдіть слова, які символізують добро. (працює 2 групи)
Презентація Ера милосердя слайд 1
щедрість гуманність людяність
взаємодопомога Добро чуйність
милосердя щирість
скрутну хвилину, це любов до оточуючого світу. Це те, що заставляє нас радіти, любити, співчувати.
ІІ. Технологія «Закінчи думку».
ІІІ. Творча робота в парах.
І група: 7 діл для душі
1. Грішника молитися
2. Невігласа терпеливо переносити
3.Сумніваючомуся з серця прощати 4.Сумного потішити виявити співчуття
5.Кривду навчити
6.Образу навернути
7.За живих і мертвих раду дати
ІІ група: 7 діл для тіла
1. Голодного напоїти
2. Спраглого нагодувати
3. Голого відвідати
4. Подорожнього похоронити
5. Недужого зодягнути
6. Вязня відвідати
7. Померлого в дім прийняти
- Важко, діти, бути й добрим, бо це здатність радіти чужим радощам, успіхам, сприймати чужу радість, як свою.
Учень: Добрим бути просто чи не просто?
Не залежить доброта від зросту,
І дитина робить добру справу,
Як не кине друга на поталу.
Як людей полюбиш, пошануєш,
Силу для добра в душі відчуєш.
І закрутиться земля скоріше,
Якщо разом станемо добріші.
ІV. Реалізація проекту «Ера милосердя»
Презентація Ера милосердя слайд 2
- Поруч із добром стоїть поняття «милосердя».
З цим поняттям ми з вами щорічно зустрічаємося в стінах нашої школи під час наших традиційних заходів.
- Які з них я маю на увазі?
- Ви, діти, своєю участю у всіх благодійних акціях школи доводите, що бережно ставитеся до слабших від себе, до інвалідів.
- Милосердя це слово, до якого ми останнім часом звертаємося все частіше.
- Чому? Тому що наше суспільство втомилося вже від грубощів, несправедливості, розбещеності, черствості душ людських, жорстокості.
2.Формування поняття «милосердя»
Презентація Ера милосердя слайд 3
Милосердя це сила, здатна захистити беззахисне.
Презентація Ера милосердя слайд 4
- Яка відповідальність людини перед суспільством? (Возлюби ближнього свого, як самого себе)
3. Демонстрація біблійної притчі про доброго самарянина.
Презентація Ера милосердя слайд 5
(на полотні учні демонструють притчу про доброго самарянина)
«Один законник встав і, спокушаючи Ісуса, сказав: Учителю! Що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?
Він же сказав йому: Що в Законі написано? Як читаєш?
Він сказав у відповідь: Люби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всією силою твоєю, і всім своїм розумом, і свого ближнього, як самого себе.
Ісус сказав йому: Правильно ти відповів. Ттак зробиш, і будеш жити.
Але він, бажаючи виправдати себе, сказав Ісусові: А хто мій ближній?
На це сказав Ісус: Один чоловік ішов з Єрусалимау в Єрихон і попався розбійникам, які зняли з нього одяг, поранили його і пішли, залишивши його ледь живим. Нагодився один священик тією дорогою, побачивши його, пройшов мимо. Також і Левит надійшов на те місце, поглянув, і пройшов мимо. Проходив же там якийсь самарянин, знайшов його і змилосердився і, підійшовши, перев'язав йому рани, наливши оливи й вина і, посадивши його на свого осла, привіз його в готель і подбав про нього, а на інший день, від'їжджаючи, вийняв два динари, дав їх господареві й сказав йому: Подбай про нього, і більше що витратиш, я, коли повернуся, віддам тобі. Хто з цих трьох на думку твою був ближній?
Він сказав: Хто вчинив йому милість. Тоді Ісус сказав йому: Іди і ти роби так само».
Учень: Озирнися навколо! І що ти побачив?
Безліч сиріт, убогих, голодних, незрячих.
Допомога твоя їм ніяк не завадить.
Милосердя твоє їхню душу розрадить.
Презентація Ера милосердя слайд 6
4. Група літераторів
Слайд 1
Слайд 2
Нас зацікавили ці питання і ми в групі літераторів
Слайд 3
Ми поставили перед собою такі завдання:
Слайд 4
Слайд 5
Демонстрація фотографій
Слайд 6
Демонстрація книжки для читання «Мій шлях добра»
Презентація Ера милосердя слайд 7
5. Група науковців
Слайд 1
Слайд 2
Нам здалися цікавими ці питання. Так сформувалася група науковців.
Слайд 3
Перед нами були поставлені такі завдання:
Слайд 4
В християнстві милосердя одна з трьох доброчинностей разом з вірою і надією. Милосердя складає борг людини.
Слайд 5
З різних джерел ми дізналися, що милосердя це:
Слайд 6
(демонстрація символів милосердя)
Слайд 7
Як утворилося слово «милосердя»?
Це слово має 2 корені
Слайд 8
- Давайте підберемо споріднені слова з коренем «милий».
- Хто милий? (дитина, квітка, кошеня)
- Яке значення слова милість? (допомога, любов, жалість, добро)
Слайд 9
- Тепер підберемо споріднені слова з коренем «серд». (серце)
- Ось воно яке наше серце.
Слайд 10
Хотілося б, щоб кожен з вас осмислив своє життя і жив по цим правилам:
Презентація буклету «Золоті правила життя»
Учень:Милосердя, доброта. Ще з давньоруських часів була вона в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомагати нещасному, знедоленому, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, порятувати хворого і каліку, захистити скривдженого.
Презентація Ера милосердя слайд 8
Ф І З К У Л Ь Т Х В И Л И Н К А
(учні з сонечками в руках і рухами виконують «Пісню на добро» Наталії Май)
Презентація Ера милосердя слайд 9
6. Група істориків
Слайд 1
Слайд 2
Нам здалися ці питання дуже цікавими. Ми вирішили їх дослідити і згуртувалися в групу істориків.
Слайд 3
Ми поставили такі завдання:
Слайд 4
Слайд 5
Демонстрація фотографій
Демонстрація фоторепортажу «Їх кредо служити милосердю»
Учень: Сталося з душею щось людини.
Думаєш: ну як це може бути?
Мати підкидає комусь дитину,
Син відвозить батька до приюту.
Ми рятуєм нині землю й води,
Бо дійшли до крайньої межі.
Та в святих турботах про природу
Не дбаємо про відновлення душі.
Учень: В Україні проживає майже 2 млн. одиноких людей. Близько
200 тис. не здатні себе обслуговувати, 15 тис. проживає в будинках інтернатах. Їх обєднує немічність і самотність. У злигоднях живуть сьогодні 1,5 млн. наших земляків. Цифри це сумні, але це правда!
Презентація Ера милосердя слайд 10
7. Група соціологів
Слайд 1
Слайд 2
Ці питання нас дуже зацікавили і ми обєдналися в групу соціологів.
Слайд 3
Ми ставили такі завдання:
Слайд 4
Слайд 5
Демонстрація фотографій
Слайд 6
Анкета
Слайд 7
Демонстрація фотографій
Слайд 8, 9, 10, 11
Демонстрація діаграм обробленої анкети
Слайд 12
Демонстрація соціальної реклами «Поспішіть творить добро»
Слайд 13
Слайд 14
Демонстрація відеоролика
V. Підведення підсумків.
Презентація Ера милосердя слайд 11
Презентація Ера милосердя слайд 12
«Ти живеш серед людей. Не забувай, що кожен твій вчинок, кожне твоє бажання відбивається на людях, які тебе оточують. Знай, що є межа між тим, що тобі хочеться, і тим, що можна. Перевіряй свої вчинки... Роби все так, щоб людям, які тебе оточують, було добре».
PAGE \* MERGEFORMAT 4
А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать | |||
33462. | Причинний зв‘язок | 32 KB | |
У кримінальноправовому розумінні причинний звязок означає що злочинний наслідок породжується суспільно небезпечним і протиправним діянням субєкта. Якщо ж навпаки суспільнонебезпечні наслідки настали незалежно від того чи було вчинене діяння причинний звязок відсутній. Причинний звязок можливий не тільки між діями і наслідками. | |||
33463. | Система покарань | 28.5 KB | |
Передбачені чинним кримінальним законодавством окремі види покарань утворюють певну систему. Система покарань встановлена ст. 51 КК і є тією юридичною базою на якій ґрунтується діяльність судів по застосуванню покарань. | |||
33464. | Співучастю у злочині | 29 KB | |
Таким чином, при окресленні обєктивних і субєктивних ознак співучасті має місце вказівка на спільність | |||
33465. | Субєкт злочину | 29 KB | |
Передусім субєктом злочину може бути тільки фізична особа, тобто людина. Нести кримінальну відповідальність можуть громадяни України, іноземці й особи без громадянства. Тому не можуть бути визнані субєктом злочину юридичні особи (підприємства, установи, громадські організації і т. ін.). | |||
33466. | Субєктивна сторона злочину | 25.5 KB | |
Відсутність певного мотиву або мети також може виключати склад злочину і кримінальну відповідальность. | |||
33467. | Судимість | 35 KB | |
Підставою судимості є наявність обвинувального вироку суду який набрав законної сили і яким особа засуджується до певного покарання. Тому такими що не мають судимості визнаються: а особи засуджені вироком суду без призначення покарання; б особи засуджені вироком суду із звільненням від покарання; в особи які відбули покарання за діяння злочинність і караність яких виключена законом.Погашення судимості. Погашення судимості це автоматичне її припинення при встановленні певних передбачених законом умов. | |||
33468. | Тлумачення закону | 32 KB | |
Тлумачення закону поділяється на види залежно від суб'єкта тлумачення прийомів засобів та обсягу тлумачення. Залежно від суб'єкта який роз'яснює закон розрізняють легальне або офіційне судове і наукове або доктринальне тлумачення. Легальним офіційним зветься тлумачення що здійснюється органом державної влади уповноваженим на те законом. 150 Конституції України правом офіційного тлумачення законів в тому числі кримінальних наділений Конституційний Суд України. | |||
33469. | Мета злочину | 29 KB | |
В багатьох злочинах субєктивна сторона потребує встановлення мотиву і мети, що є її факультативними ознаками. Вони мають значення обовязкових ознак лише в тих випадках, коли названі в диспозиції статті ОЧ КК як обовязкові ознаки конкретного злочину. У деяких складах злочинів закон вказує на емоційний стан особи | |||
33470. | Фізичний або психічний примус | 27 KB | |
40 КК передбачає що не є злочином дія або бездіяльність особи яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу внаслідок якого особа не могла керувати своїми діями. Підставою виключення злочинності діяння у випадку що аналізується є непереборний фізичний примус під безпосереднім впливом якого особа заподіює шкоду правоохоронюваним інтересам. Фізичний примус насильство це протиправний фізичний вплив на людину наприклад застосування фізичної сили нанесення удару побоїв тілесних... | |||