82708

М.Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити правильно висловлювати свої думки, характеризувати героїв казки; удосконалювати діалогічне мовлення; розвивати увагу, пам’ять, спостережливість, уміння переказувати за малюнковим планом виховувати моральні принципи, дружбу, товариськості і взаємодопомоги.

Украинкский

2015-03-01

439 KB

8 чел.

НАВЧАЛЬНО ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС № 12

М.ТРУБЛАЇНІ «ПРО ДІВЧИНКУ НАТАЛОЧКУ ТА СРІБЛЯСТУ РИБКУ»

(конспект уроку з українського читання в 2 класі)

                                                          

                                                            ВЧИТЕЛЬ ТАЛАЩУК Т.М.

РІВНЕ 2012

Тема: М.Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»

Мета: вчити правильно висловлювати свої думки, характеризувати героїв казки; удосконалювати діалогічне мовлення; розвивати увагу, пам'ять, спостережливість, уміння переказувати за малюнковим планом виховувати моральні принципи, дружбу, товариськості і взаємодопомоги.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Обладнання:  картинки «сходинок» слів, портрет письменника М.Трублаїні, ілюстрації до казки, слайди (1-ребус, 2-види казок, 3-крилатий вислів, 4-творчість Трублаїні, 5-ілюстрації до казки)

Хід уроку:

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

Емоційний настрій на урок

Знову день почався, діти!

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати -

Кличе в подорож дзвінок.

Сьогодні в нас урок незвичайний,

Він вчить багато нас чому.

Хай буде він для вас навчальний,

За це подякуєм йому.

А що ми будемо робити?

А що ми будемо читати?

Ви можете усі сказати,

Як спробуєте ребус відгадати.

(показ слайду – 1)

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

 

  •  Який розділ опрацюємо?
  •  Який вид казок ми розглянемо?

(Показ слайду -2)

  •  Чим подобаються казки?
  •  Хто головні герої цих казок?
  •  Чого навчають казки?

(Складання інформаційного грона «Чого навчають казки»)

КАЗКА

НАВЧАЄ

добра

мудрості

сміливості

любові

взаємодопомоги

дружби

  

 

III. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ,

 (Показ слайду – 3 )

  •  Сьогодні на уроці ми прочитаємо казку відомого українського письменника Миколи Трублаїні.
  •  Цей письменник написав багато чудових творів. Він знайомив дітей з життям народів. «Моя мета, - писав письменник,- запалити юних читачів бажанням стати дослідниками, моряками, інженерами, вченими, що перемагають усі стихії»

(Показ слайду – 4)

  •  Розгляньте портрет М.Трублаїні та відомості про його творчість. Де народився письменник?
  •  Які твори писав?
  •  Прочитайте назву казки. Як ви думаєте, про кого у ній йдеться?

IV. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ

Опрацювання казки М.Трублаїні «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»

  1.  Читання казки вчителем
  •  Чи правильне припущення ви зробили?
  •  Які є ще дійові особи, крім уже названих?

  1.  Словникова робота

 (Робота на картках. Читання «сходинок» слів).

білий                             на дно                             не їж

великий                        у воді                               чого ти

сріблястий                    на берег                          мене тут

глибокому                    в озері                             одного разу

  1.  Самостійне напівголосне читання тексту.

(Використання методу «Читання з позначками»)

  •  Тепер ви попрацювали з текстом самостійно. У кожного з вас є олівець. На дошці прикріплено позначки, які ви зробите у тесті напроти кожного абзацу.

+ - я це знаю

! – нова інформація

? – не зрозумів

  •  Про що розповідається в даному тексті?
  •  Яких позначок у вас більше? Чому?
  •  Як ви вважаєте, чому автор написав таку казку?

  1.  Фізкультхвилинка.

Засиділися в гостях у казки

Встали дружно.

Лінь, як пил, стряхніть із себе,

Присідання зробити треба –

Раз, два, три, чотири, п'ять.

Руки-крила піднялися

Разом – дружно в небо.

Політали покружляли,

Дружно сіли й тихо стало.

  1.  Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.
  •  Прочитайте опис озера, де жила рибка.
  •  Який був лебідь? Прочитайте.
  •  Для чого лебедю черевики?
  •  Прочитайте де їх шукала рибка?
  •  Хто їй допомагав?
  •  Про що переживала рибка?

(Робота в парах. Складання схеми «Які почуття переживала срібляста рибка»)

страх

біль

відчай

сміливість

спокій

Бажання жити

терпіння

радість

  1.  Творче переказування казки

  •  Розгляньте ілюстрації до казки

 (Показ слайду – 5)

  •  Чи відображають вони порядок послідовності події казки?
  •  А у якій послідовності відбувалися події?
  •  Розкажіть казку за ілюстраціями.

  1.  Визначення головної думки казки.

  •  Складіть прислів'я, з’єднавши стрілками його частини. Яке з них виражає головну думку казки?

Два хитрих мудрого

Друзі пізнаються

Лихий доброго

в біді

не переважить

псує

  •  Як ви розумієте прислів'я «Друзі пізнаються в біді»?
  •  Чи є у вас друзі?

(Складання «Доміно» - «Для мене дружба – це……»)

Дружба       допомога     чесність      довіра       вірність      взаємодопомога підтримка         розуміння.

V. ПІДСУМОК УРОКУ

  •  Що автор хотів нам сказати цією казкою?
  •  Чи просили ви колись у когось допомоги?
  •  Чи траплялось, що вам відмовляли?
  •  Що ви відчували?
  •  Що зрозуміли, прочитавши казку?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Диференційоване завдання:       а) намалювати малюнок до казки;

                                                     б) дібрати прислів'я та приказки про дружбу;

                                                     в) скласти казку про дружбу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

54224. Корекція знань, умінь, навичок. Масштаб 291.5 KB
  Організаційний момент Учні вітають гостей. Вчитель повідомляє про те що за роботу на відкритому уроці всі учні отримають оцінку. Учні користуються зошитами для контрольних робіт виставляють оцінки в щоденники. Вправа Мікрофон: учні формулюють основні правила на використання дій з десятковими дробами.
54225. Узагальнюючий урок по темі «Звичайні дроби» 273 KB
  А які знання ми з вами застосували при поділі цих цукерок Знання про звичайні дроби. Я думаю що ви ще раз переконалися що знати все про звичайні дроби корисно а інодіще й смачно Правда Тому на сьогоднішньому уроці ми з вами пригадаємо все що вивчили про звичайні дроби. Але він каже що теж дещо знає про дроби.
54226. Множення і ділення натуральних чисел, їх властивості 231 KB
  Вироблення навиків розвязування вправ на множення і ділення натуральних чисел. Розвязування рівнянь на основі залежностей між компонентами дій множення і ділення розвязувати текстові задачі що потребують використання залежностей між величинами зокрема розвязувати задачі за допомогою рівнянь Обладнання: Дидактичний матеріал із завданнями для різних етапів уроку. Сьогодні ми повинні повторити всі прийоми множення та ділення переконатися що ми навчилися виконувати вправи на множення та ділення натуральних чисел розвязувати...
54227. Практичне застосування відсотків 209.5 KB
  Мета: Поглибити знання з теми; Розвивати в учнів пізнавальний інтерес уміння використовувати набуті знання навички й уміння в нових ситуаціях; Формувати навички взаємоконтролю і самоконтролю уміння обєктивно оцінити результати індивідуальної роботи; Виховувати інтерес до математики почуття колективізму та вміння працювати в групах. Удосконалити практичні вміння та навички розвязувати задачі на відсотки. Оцінити рівень засвоєння учнями знань та вмінь розвязувати задачі на відсотки. Ви розвязували багато задач на відсотки.
54228. Решение задач с помощью уравнений 297 KB
  Оборудование: мультимедийное оборудование, презентация, инидвидуальные карточки с дополнительными, тестовими заданиями, роздаточный матеріал «Алгоритм решения задач с помощью уравнений»
54229. Действия с натуральными числами 148.5 KB
  Цель: обобщить, систематизировать знания и умения учащихся по теме; закрепить навыки решения задач и упражнений на действия с натуральными числами; развивать четкость и логику мышления; воспитывать чувство патриотизма, гордости, любви к Украине, родному городу Луганску.
54230. Розвязування задач на додавання і віднімання натуральних чисел 106.5 KB
  Мета: Навчальна: удосконалити вміння застосовувати правила та властивості додавання і віднімання натуральних чисел до розвязування задач; Розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення обчислювальних навичок учнів культуру математичної мови і записів; формувати інтерес до математики; Виховна: виховувати самостійність наполегливість взаємодовіру навчити працювати за аналогією. Обладнання і наочність: плакати з короткими...
54231. Дії з натуральними числами 3.21 MB
  Мета: узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок; розвиток логічного мислення, обчислювальних навичок, інтересу до математики, культури математичного мовлення, самостійності; виховання віри в свої сили, уважності, наполегливості.
54232. Десятичная дробь. Чтение и запись десятичной дроби 194 KB
  Тип урока: урок усвоения знаний и умений Цели урока: повторить учебный материал по теме: Обыкновенные дроби сформировать у учащихся понятие о десятичной дроби; сформировать умение...