82711

Хоч не пишно, аби затишно. Українська народна казка «Рукавичка»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: поглиблювати знання учнів про казку як вид усної народної творчості вчити виділяти в тексті дійових осіб спостерігати за структурою і сюжетом казки; розвивати навички діалогічного мовлення правильно інтонувати речення; вдосконалювати техніку читання учнів використовуючи різні види робіт над текстом...

Украинкский

2015-03-01

169 KB

2 чел.

Тема. Хоч не пишно, аби затишно. Українська народна казка “ Рукавичка ”. ( Слайд 1, 2 )

Мета:поглиблювати знання учнів про казку як вид усної народної творчості, вчити виділяти в тексті дійових осіб, спостерігати за структурою і сюжетом казки;

розвивати навички діалогічного мовлення, правильно інтонувати речення; вдосконалювати техніку читання учнів, використовуючи різні види робіт над текстом; формувати уміння переказувати казку, зіставляючи зміст прочитаного тексту й ілюстрації; збагачувати активний словниковий запас; вчити правильно висловлювати свої думки; виховувати бажання бути щирим, добрим.

Обладнання: мультимедійна дошка, презентація, маски тварин, картки для роботи в групах, тестові завдання.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Нумо, дітки, підведіться.

Один одному всміхніться.

Чули, вже дзвенів дзвінок –

Починаємо урок.

У нас сьогодні в класі свято,

Гостей зібралося багато.

Ану ж до них ви поверніться

І веселенько так всміхніться,

І всі разом скажіть їм:

  •  Добрий день!

Наш девіз: ( Слайд 3 )


                        Думати — швидко,
 
                        Відповідати — чітко,
                        Працювати — дружно,
 
                        Запам'ятовувати — міцно.

II.     Мовна розминка. ( Слайд 4 )

  1.  Читання складової таблиці.

  1.  Робота над скоромовкою. ( Слайд 5 ).

                 Хитру сороку спіймати морока,

                 А на сорок сорок – сорок морок.

III. Перевірка домашнього завдання. 

  1.  Бесіда за прочитаним.

- Який розділ почали вивчати?

- Чому вони називаються народними?

- Яку казку читали вдома?

  1.  Тест  ( Слайд 6, 7 ).

1. Твір «Вовк та козенята» є:

а) оповідання;     б) казка;     в) вірш.

2. Хто головні герої твору?

а) вовк, коза, козенята;     б) вовк, лисиця, козенята;  в) вовк та коза.

3. Як козенята дізналися, що то була не їхня матір?

 а) козенята впізнали вовка за зовнішнім виглядом;   

б) козенята впізнали вовка по голосу;

в) козенята піддивилися за вовком.

4. Скільки у кози було дітей?

а) шестеро;    б) семеро;   в) восьмеро.

5. Куди ходила коза?

а) у поле відпочивати;   б) у ліс за їжею;   в) на город за капустою.

6. За що коза похвалила дітей?

а) за те, що вовкові дверей не відчинили;   

б) за те, що до вовка не відзивались;   

в) за те, що добре заховались.

7. Чому козенята залишились живі?

а) тому що вовкові вони не смакували;    

б) тому що вони були слухняними і виконували вказівки мами;

в) тому, що добре заховались.

8. Чому цей твір казка?

 а) тому що її люблять розповідати бабусі;  

    б) тому що в ній звірі розмовляють;  

    в) тому, що її мені читала в дитинстві мама.

  •  А тепер дітки обміняйтеся роботами і проведемо взаємоперевірку ( я тобі – ти мені ). Після цього проводжу аналіз тестового завдання.

ІV. Повідомлення теми і мети уроку. ( Слайд 8 )

Існує книг багато на землі.

Вони цікаві, мудрі, гарні.

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Всяк казочку читати полюбляє.

Казка – це світ чарівний та незвичний,

Казка – це диво, сповнене краси.

Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.

У казці звірі мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку і  діти, і дорослі всі.

-Сьогодні на уроці ми прочитаємо ще одну казку. А назву її ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку. ( Слайд 9 )

                             Де ж усі сховались звірі?

                             У якій такій квартирі?

                             Дуже тісна, невеличка

                             Це чудова…(Рукавичка).

V. Фізкультхвилинка.

У країні казочок жив веселий Колобок.

Разом з ним усі звірятка

Вишикувались на зарядку.

Похитали головою,

Раз – притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Трішки ними потрясли,

Нахилились вліво, вправо,

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись.

Головою похитали

Й працювати знов почали.

VІ. Опрацювання казки “ Рукавичка .

  1.  Комбіноване читання казки вчителем і учнями. ( Слайд 10 )

- Які тварини залізли в дідусеву рукавичку?

- Чи в повному об’ємі казка у підручнику?

- Якої частини немає?

  1.  Мовчазне читання казки учнями.

  1.  Словникова робота. ( Слайд 11 )

           шкряботушка                                    біжить

           скрекотушка                                      де не взявся

           побігайчик                                         вилазить

          сестричка                                           суне

          братик                                                 влізла

          іклан                                                    плигає

          набрідь                                                прибіг

  1.  Робота в групах.

Осінь, осінь… Лист жовтіє.

З неба часом дощик сіє.

Червонясте, золотисте

Опадає з дерев листя.

На прогулянку підем,

Там листочків наберем.

Будемо листки збирати,

Разом з ними працювати.

  •  А зараз за кольором листочка сформували групки ( 4 кольори листочків – 4 групи ). У вас на парті лежить великий листочок відповідного кольору. Сідаємо в групках за кольором листочків.

1 група: “ Логікомудрія ” ( Слайд 12 )

            

Девіз: Зуміємо!

Розплутайте порівняння:

                         дужий, як                                 лисиця

                         вірний, як                                 заєць

                         швидкий, як                             ведмідь

                         кучерявий, як                          собака

                         хитрий, як                                баран

                         голодний, як                            вовк

2 група: “ Мовний центр ” ( Слайд 13 )

Девіз: Спробуємо!

З’єднати схему, що відповідає назві героїв казки.

 

                     - о – = о =                 лисиця

                     - о – о = о                 кабан

                     - о = о =                    ведмідь

                     - о – о –                    заєць

3 група: “ Математичний центр ” ( Слайд 14 )

Девіз: Зможемо!

- Скільки всього звірів було в рукавичці? Назвіть їх.

- Хто прийшов перед вовком?

- Хто прийшов п’ятим?

- Хто прийшов перший, а хто останній?

- Назвіть всіх тварин у порядку збільшення: від найменшої за розміром до найбільшої.

4 група: “ Центр кмітливості ” ( Слайд 15 )

Девіз: Це нам під силу!

Знайти пару:

                  Мишка              скрекотушка

                  Жабка               сестричка

                  Лисичка            шкряботушка

                  Вовчик              іклан            

                  Кабан               братик

                  Зайчик              набрідь

                  Ведмідь            побігайчик

  1.  Читання казки в ролях.

  1.  Інсценізація уривку казки.

  1.  Розвиток зв’язного мовлення.

- Розгляньте малюнки. Кого з героїв художник не зобразив?

- Пригадайте, як закінчилася казка? Розкажіть її кінець.

VІІ. Підсумок уроку.

  - А зараз підсумок уроку ми проведемо у вигляді інтерв’ю.

- Яку казку ми прочитали?

- Які герої казки вам запам’яталися?

- Чого навчає нас ця казка?

Оцінювання учнями своєї роботи. Візьміть личка та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці: ( Слайд 16 )

-  працював ефективно, творчо, активно;

-  старався

- працював нижче своїх можливостей

VІІІ. Домашнє завдання. ( Слайд 17 )

1 гр.  Виразно читати казку за особами.
2 гр.  Детально переказувати.
3гр.   Скласти загадку про рукавичку.

4 гр. Намалювати ілюстрацію до уривка казки.

Ось і уроку кінець!

Хто плідно працював – молодець!

Ви дружні й активні були увесь час.

І усмішка сяє на ваших устах.

Збігла подорож як коротка мить.

Час наш дуже швидко біжить,

Ще попереду у вас багато кроків

І цікавих, і важких уроків.

Дякую за увагу і плідну працю. ( Слайд 18 )


Конспект відкритого уроку

з читання у 2 класі

Тема. Хоч не пишно, аби затишно.

Українська народна казка “ Рукавичка ”.

Підготувала: Кравчук С.П.   

Вчитель початкових класів

Манява

Жовтень, 2012


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

79472. Социально-культурная деятельность в эпоху Екатерины II 28.14 KB
  Ассамблеи в эпоху Екатерины 2 стали уступать место балам по случаю больших торжеств или семейных событий маскарадам званым ужинам. Характерен ответ Екатерины II на вопрос Фонвизина: Отчего у нас не стыдно не делать ничего – в обществе жить не есть не делать ничего. Можно в этом отношении вспомнить проекты Екатерины II если публично проводились такие маскарадные ряженья как например знаменитая карусель на которую Григорий Орлов и другие участники явились в рыцарских костюмах то в сугубой тайне в закрытом помещении Малого...
79473. Классификация социально-культурных проектов и основные этапы их разработки 28.08 KB
  В зависимости от объявленных целей и организационных средств которыми пользуются социокультурные проекты могут быть: Бизнесхарактера: используются средства деловой организации. Социокультурные проекты ориентируются на выработку культурных ценностей новых ценностных отношений. Проекты в сфере культуры можно различать и классифицировать по следующим признакам: цели деятельности принцип укорененности и принцип организации. По целям деятельности проекты подразделяются на коммерческие и некоммерческие Коммерческими считаются проекты...
79474. Методика формирования медиакультуры личности (на примере кино и телевидения) 27.7 KB
  Кино и ТВ являются полноправными и эффективными составляющими СКД. Например фильм Кормление ребенка выполняет просветительскую функцию кино.Толстого – это 1 космическая одиссея в кино Люк Бессон Голубая бездна открытие глубоководных сцен снятых в океане и море.
79475. Принципы социально-культурной деятельности 27.21 KB
  СКД это обусловленная нравственноинтеллектуальными мотивами общественно целесообразная деятельность по созданию освоению сохранению распространению и дальнейшему развитию ценностей культуры. Первое направление этой деятельности связано с созданием ценностей культуры как на профессиональной так и любительской основе; второе практически объединило всех людей которые в большей или меньшей мере усваивают богатства мировой и национальной культуры; третье направление выразилось в деятельности музейных и библиотечных работников...
79476. Методика разработки сюжетно-композиционного решения театрализованных мероприятий и культурно-досуговых программ 25.83 KB
  Конфликт в сценарнодосуговом мероприятии решается на уровне борьбы идей столкновении идеологии образов жизни преодоление препятствий борьбы с природой. Составляющими конфликта являются: Конфликтная ситуация наметилась основная расстановка сил основное противоречие. Начинает действовать конфликт.
79477. Коммерческие структуры в культурно-досуговой сфере и социальные требования к их деятельности 21.6 KB
  Коммерческие такие фирмы основная цель которых извлечение прибыли; Юридические лица являющиеся коммерческими организациями могут создаваться в форме хозяйственных товариществ общественных и производственных кооперативов государственных и муниципальных предприятий. В СКД существуют как некоммерческие так и коммерческие структуры. Некоммерческие организации распределяют прибыль на установочную деятельность а коммерческие распределяют между участниками дела.
79478. Тенденции развития инфраструктуры социально-культурной сферы в современных условиях 27.72 KB
  К инфраструктуре социальнокультурной сферы как совокупности материальных организационных финансовоэкономических кадровых информационнометодических и иных условий осуществления социально культурной деятельности на индивидуальном и общественном уровнях обеспечивающих удовлетворение духовных потребностей людей и развитие их творческих потенций относятся: система образования средства массовой информации учреждения искусств театры киностудии филармонии цирки художественнотворческие мастерские любительские студии и т....
79479. Методика удовлетворения и дальнейшего развития информационно-познавательных потребностей средствами социально-культурной деятельности 26.7 KB
  Блюменау предлагает девять сущностей информационной потребности: нужда потребность; нужда потребность в знаниях; потребность в дополнительных знаниях информационная потребность; потребность в объективно необходимой информации; потребность в потенциально необходимой информации; общественная потребность в знаниях; коллективные информационные потребности; нужда в избирательном отношении к воспринимаемым им сигналам то есть информационный интерес метаинформативная потребность 11 49. Современное поколение подростков находится под...
79480. Особенности информационно-методического обеспечения деятельности культурно-досуговых учреждений 25.61 KB
  Методическое обеспечение понимаемое как система управленческих действий нацеленное на создание технологической базы фактически влияет на качество работы и конкурентоспособность фирмы. актуализируется: от того решения что мы будем заменять на новое когда мы будем это делать за какие деньги почему и за какой срок каким способом Зависит реализация принятых решений место положения фирмы на рынке. Чтобы понять каков оптимальный уровень методической базы надо знать: средний уровень рынка возможности предрасположенность фирмы...