82713

Добро все переможе

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета. Розширити, уточнити, закріпити уявлення учнів про добро, дружбу, товаришування, розвивати товариські почуття, готовність бути доброзичливим, формувати у дітей соціальну компетентність, високу духовність, моральну чистоту, орієнтувати учнів на цінності особистості, виховувати добрі та поважні...

Украинкский

2015-03-01

89.5 KB

0 чел.

Інтегрований урок доброти ( читання, математика та музика)  2 клас.

Тема. Добро все переможе.

Мета.  Розширити, уточнити, закріпити уявлення учнів про добро, дружбу, товаришування, розвивати товариські почуття, готовність бути доброзичливим, формувати у дітей  соціальну компетентність, високу духовність, моральну чистоту, орієнтувати  учнів  на  цінності особистості, виховувати добрі та поважні почуття одне до одного, бажання завжди жити в мирі й злагоді.

Обладнання. Презентація  з прислів’ями, роздрукований текст оповідання  В.О.Сухомлинського «Усмішка »,  галявинка доброти   (  моделі квітів, будяків ), сердечка, картки зі словами ( гра «Місток дружби »), музичний супровід.

Тип уроку. Урок узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок.

                               Хід уроку

І. Організаційний момент. Девіз уроку.

Думай добре,

Роби добре –

І буде добро!

Привітання  вчителя.

Добрим бути просто чи не просто?

Не залежить доброта від зросту.

Не залежить вона і від віку.

Тож настав час добро творити!

Бажаю вам доброго  та творчого настрою на уроці.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Вчитель. Я знаю, що ви всі любите таємниці. Розкрийте зміст слова « ТАЄМНИЦЯ».

Відповіді учнів:

« ТАЄМНИЦЯ» - те, що приховується від інших.

 « ТАЄМНИЦЯ» - відоме не всім.

« ТАЄМНИЦЯ» - секрет.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

У світі безліч таємниць

Учись – і зможеш їх  відкрить.

Тож починаємо крокувати та таємниці відкривати!

ІІІ. Основна частина.

1.Мовна розминка.

Вчитель.

Дізнаємося, що І таємниця приховує. Нам необхідно чітко рухатися за дороговказом.

Д              Р     О      В              П        Е          М     О        

    О      Б                       С    Е               Р     Е            Ж     Е!

                 І таємниця (слайд 1)   

                                                                        

Усі разом прочитаємо.   

Так  І таємницю  відкрито! Молодці!

Вчитель.

А що таке «ДОБРО»  давайте поміркуємо.

2. Створення асоціативного куща. Відповіді учнів.

                              ДОБРО

 

Вчитель. Доберіть, будь ласка, протилежні слова до слова «ДОБРО».

Відповіді дітей.

«ЗЛО»,  «ЖОРСТОКІСТЬ», « БАЙДУЖІСТЬ ».

Вчитель. Давайте позбавимося цих брудних слів. Виженемо їх із нашого класу,життя.

( Імітування рухів учнями та вчителем.)

Учень.

Щоб від зла та байдужості боронитись.

Добру і милосердю ми будемо вчитись.

3. Опрацювання оповідання   В.О.Сухомлинського «Усмішка».

( У кожного учня роздрукований текст оповідання на парті )

                               Усмішка

Був сонячний травневий ранок. На зелених луках, що починалися одразу ж за селом, розквітнули жовті кульбабки, дзвеніли бджоли й джмелі, в блакитному небі грав на срібних струнах жайворонок.

Цієї тихої ранкової хвилини з хати вийшла маленька дівчинка. У неї були блакитні очі, біле, мов спіла пшениця, волосся. Вона почимчикувала зеленими луками. Побачила барвистого метелика й усміхнулась, їй стало так радісно, що захотілося, аби цілий світ бачив її усмішку.

Усміхалася дівчинка й тупала за метеликом. Він летів повагом,непоспішаючи.
Коли це дівчинка побачила діда. Він ішов їй назустріч. Погляд його був похмурий, брови насуплені, в очах — злість. Дівчинка несла назустріч дідові усмішку. Вона сподівалася: ось зараз і він усміхнеться.

Невже в такий радісний день можна бути похмурим і непривітним? Уже в глибині її душі піднялася маленька хвиля страху, але вона усміхалась, вона несла назустріч дідові свою усмішку й закликала його: «Усміхніться й ви, дідусю!»
Та дід не усміхнувся. Погляд його залишався похмурим, брови — насупленими, очі — злими.

Страх оволодів серцем дівчинки. Усмішка погасла на її лиці. І тої ж хвилини їй здалося, що затьмарився, спохмурнів цілий світ. Зелений луг посірів. Жовті сонечка кульбабок перетворилися на фіолетові плями, блакитне небо стало блідим, а срібна пісня жайворонка тремтіла, мов той струмок, що ось-ось помре.

Дівчинка заплакала. За хвилину дід уже був далеко. Вона бачила тепер його спину, але й спина здавалася їй злою і непривітною.

Дівчинка йшла собі луками далі. Її серце затремтіло, коли вона побачила - знову назустріч хтось іде. Придивляється — аж то бабуся, з ціпком старенька дибає.

Дівчинка насторожилась і запитливо глянула в її очі. Бабуся усміхнулась. І такою доброю та щирою була усмішка, що цілий світ навколо дівчинки знову ожив, заграв, заспівав, переливаючись різними барвами. Мов маленькі сонця, знову заясніли кульбабки, задзвеніли бджоли й джмелі, заграв на срібних струнах жайворонок.

4. Аналіз змісту оповідання.

Читання  оповідання учнями:

  •  «ланцюжком»,
  •   в парах,
  •   «Дощиком»,
  •   « Естафетою ».

Вчитель. Подаруємо усмішку один одному та всім присутнім. Та відкриємо ІІ таємницю.

 

                      ІІ таємниця  ( слайд 2 )

Вчитель. Людина повинна жити так, щоб від неї було радісно, добре всім.

ІV. Фізкультхвилинка (пісня про дружбу).

5. Практична  робота.

Вчитель.

Гра « Місток Дружби ».  Допоможемо зустрітися словам.

(Учні поєднують пари слів за допомогою стрілочок.)

 добрі                       товариш

справжній                справи

любляче                    турбота

 безмежна                   серце

Учень. Відкриваємо ІІІ таємницю.

                     ІІІ таємниця ( слайд 3 )

Вчитель.

Зараз ми дізнаємося, які ви справжні друзі. Друзі завжди прийдуть на допомогу. Врятуйте галявину доброти від будяків. Знайдіть приклади, які не вірно розв’язані та обчисліть їх. 

    

        2*8 + 4 = 22

                                5*9 - 5 = 21

                                    

                                          3*4 + 5= 19            

            4*8 -9  = 23

Учні, обчисливши приклади, виправляють відповіді на вірні.

Вчитель.

Ви справжні друзі – врятували галявину! Назвіть, будь ласка, круглі числа.

Учні. 20,40.

Вчитель.  Молодці. Відкрию вам ІV таємницю.

                         

                        ІV таємниця ( слайд 4 )

Учень. Відкриваємо V таємницю, крокуючи від серця до серця ( таємницю відкрито, за умови вірного кінцевого результату.)

                         

                     V таємниця ( слайд 5 )

   

V. Підсумок уроку.

Вчитель. Подаруємо свої щирі сердечка своїм друзям  і  добрі слова для  самих рідних людей, а саме батькам, присутнім  на уроці.

Лунає музика. Діти промовляють теплі слова  присутнім  на святковому уроці.

Вчитель. Сійте тільки зерна доброти і проростуть вони урожайною нивою.

Нагородження учнів 2-В класу медалями у  різних номінаціях.

Виконання « Прощальної пісеньки ».


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

50455. Исследование способов пуска асинхронного двигателя 144 KB
  Исследование способов пуска асинхронного двигателя. Цель работы: Исследовать особенности различных способов пуска и использования результатов для практических задач. Пуск асинхронного двигателя является кратковременным до 5 сек. Поэтому снижение токов нагрузки в период пуска при одновременном сохранении механических параметров электродвигателя является крайне желательно особенно для двигателей большей мощности свыше 50 кВТ.
50456. Объектно-ориентированное программирование. Методические указания 298.5 KB
  Возвращаемое значение - объект FormattedString который содержит копию nCount символов, начиная с индекса 0. Возвращаемый объект CString может быть пустым. Параметры nCount - количество символов, подлежащих копированию.
50458. Определение радиуса кривизны линзы с помощью колец Ньютона. Ознакомление с явлением интерференции в тонких прозрачных пластинках 39 KB
  Минимум освещенности темное кольцо 3 Как связаны величины с радиусом линзы R и радиусами колец rk Из рис. видно: Учитывая малость величины R и разлагая в ряд получим: Таким образом оптическая разность хода между двумя интерферирующими лучами равна: 4 Принимая во внимание условие интерференции 3 получим для темных колец Аналогично можно найти и для радиусов светлых колец.
50459. Определение показателя преломления плоско-параллельной пластинки при помощи микроскопа 39.5 KB
  Цель работы: изучение законов геометрической оптики применение закона преломления для определения коэффициента преломления прозрачных объектов. 3 синус угла падения i относится к синусу угла преломления r как скорость света в первой среде относится к скорости света во второй среде Последний закон говорит о том что свет распространяется в различных средах с разной скоростью. Для двух данных сред и для луча данной длины волны отношение скорости света в среде 1 к скорости света в среде 2 или...
50460. Определние разрешающей способности и числовой апертуры микроскопа 74 KB
  Цель работы: ознакомиться с устройством микроскопа принципом действия и основными характеристиками. Введение Теория микроскопа. Основными оптическими частями простейшего микроскопа являются рис.
50461. Изучение сферических линз 79 KB
  Для тонких линз верна формула: 1 где d и расстояния предмета и его изображения от оптического центра линзы; n показатель преломления линзы относительно среды в которой она находится; R1 и R2 радиусы кривизны поверхностей ограничивающих линзу. Оптическим центром О линзы называется точка проходя которую лучи не изменяют своего направления. Плоскость перпендикулярная главной оптической оси и проходящая через центр оптический называется главной плоскостью линзы. Величина постоянная для данной линзы называется оптической...
50462. Измерение высоких температур с помощью оптического пирометра с исчезающей нитью 75.5 KB
  Поток световой энергии падающий на поверхность непрозрачного тела частично отражается частично входит внутрь тела и поглощается. Поэтому тела поглощающие лучи нагреваются. Предположим что в теплообмене участвуют тела образующие замкнутую систему окруженную адиабатической оболочкой т.
50463. Дифракция на щели и на решетки 98.5 KB
  Распределение интенсивности от N источников света. В действительности как известно нельзя создать даже двух одинаковых источников света. Поместим пластинку Р которая состоит из прозрачных и непрозрачных промежутков на пути параллельного пучка света даваемого одним источником. Сколько же света будет в точке наблюдения Р до которой доходят лучи от N прозрачных промежутков и распространяющихся под углом  к оси Ответ на этот вопрос дает формула 12.