82771

Твоя домівка

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Підручник з основ здоровя ноутбук проектор екран слайд-шоу фрагменти з мультфільмів виставка Візитна карточка моєї домівки. Тож і ми часу не гаймо Урок основ здоровя починаймо. Повторення вивченого Мозковий штурм Що ви зробили сьогодні зранку щоб бути здоровими Що зробите для цього ввечері...

Украинкский

2015-03-02

196.5 KB

0 чел.

Управління освіти Шосткинської міської ради Сумської області

Урок з основ здоров'я  у 3 класі за темою:

«Твоя домівка»

Підготувала вчитель

початкових класів

Синиця О.В.

2012 р.

Тема.  Твоя домівка.

Мета.  Формувати уявлення учнів про домівку як рідне гніздо; розвивати почуття відповідальності за порядок в приміщеннях; виховувати  дбайливе ставлення до свого дому,бажання піклуватися про нього.

Обладнання. Підручник з основ здоров’я, ноутбук, проектор, екран, слайд-шоу, фрагменти з мультфільмів, виставка «Візитна карточка моєї домівки».

                                               Хід уроку

I. Організаційний момент

Ось дзвінок нам дав сигнал -

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок  основ здоров’я починаймо.

II. Повторення вивченого

  1.  «Мозковий штурм»
  •  Що ви зробили сьогодні зранку, щоб бути  здоровими?
  •  Що зробите  для цього ввечері?
  •  А хто вам у цьому допоможе, ви дізнаєтесь, коли допишете букви, якій знищив вірус, і прочитаєте ключове слово.
  1.  Гра «Антивірус».

С

п

і

в

ч

у

т

т

я

П

і

д

т

р

и

м

к

а

В

з

а

є

м

о

д

о

п

о

м

о

г

а

О

б

о

в

я

з

к

и

П

о

р

о

з

у

м

і

н

н

я

  •  Висновок
  •  Сім’я – найближчі для вас люди. У сім'ї, де є співчуття, підтримка, взаємодопомога, обов’язки, порозуміння, завжди пануватимуть добробут і здоров’я.
  •  Я вам бажаю рости здоровими і щасливими, щоб були сильними і  сміливими.
  •  Як дбають про здоров’я у вашій сім’ї? (Відповіді учнів).
  1.  Гра «Так чи ні?»
  •  Для вашого здоров’я корисно:

а) багато рухатися (так);

б) гуляти на свіжому повітрі (так);

в) їсти багато жирної та солодкої їжі (ні);

г) бути охайним (так);

д) пізно лягати спати (ні);

е) бути доброзичливим (так);

ж) мати блакитні очі (ні).

III. Повідомлення теми і мети уроку

1.Вступне слово вчителя

- Кожен має рідний дім. Кожен обирає для себе зручне і красиве житло. Здавна відомо, що оселя має велике значення для здорового щасливого життя. Кожен повинен турбуватися про неї. Саме про це ми й поговоримо на сьогоднішньому уроці.

- Отже, тема відома, тепер з'ясуємо завдання, які ставить перед нами сьогоднішній урок.

- Чого він навчить кожного з нас? (Діти по черзі читають записи.)

Цей урок навчить мене:

- формувати уявлення про домівку як рідне гніздо;

- аналізувати і робити висновки;

- розвивати почуття відповідальності за порядок у приміщеннях;

- піклуватися про дім і дбайливо до нього ставитися.

IV. Робота за темою уроку

1. Читання тексту підручника (с. 39-40)

2. Обговорення змісту прочитаного:

- Як довести,що кожна родина має свою історію?

- Кожний дім неповторний. У кожному домі є щось особливе. Ви принесли речі, які є візитною карточкою вашої оселі.

(У класі організована виставка «Візитна карточка моєї оселі»).

- Чому кажуть, що вдома і стіни допомагають?

- Розгляньте малюнки. Що і хто на них зображено? Складіть речення за малюнками.

- Згадайте,як ви повернулися додому після літнього відпочинку. Що вам видалося незвичним?

- За ким і за чим ви найбільше сумували? (Відповіді учнів) - У під’їздах багатоповерхівок великих міст є чергові (зараз їх називають консьєржками). Чим можуть допомогти чергові у під'їздах? Про це ми дізнаємось, коли прочитаємо статтю на с. 40.

- У яких випадках можна до них звернутися за допомогою?

(Домагань незнайомців, надавання першої допомоги, залишити записку, виклик міліції, пожежної, швидкої.)

3.Створення проблемної ситуації.

- Як на вашу думку,приміщення,в яких ви живете,відпочиваєте, навчаєтесь, впливають на ваше здоров'я?

4.Розв' язування проблемної ситуації.

5.Висновок.

- Отже, здавна відомо,що оселя має велике значення для здорового побуту. Тому кожному з нас треба піклуватися про свою домівку. Бруд є причиною поширення багатьох хвороб. Для того,щоб вдома та в школі було приємно працювати і відпочивати, треба дотримуватися правил гігієни.

Фізкультхвилинка

Добре те, що сонце світить! (Руки підіймають вгору.)

Добре те, що вітер віє! (Імітують коливання дерев.)

Добре те, що цей ось ліс ( Присідають.)

Разом з нами ріс і ріс! (Повільно підіймаються.)

Окотренінг

6. Творча вправа «Я говорю від імені під’їзду.» Робота в групах.

- Уявіть себе складовими під'їзду (двері, вікна, стіни, сходинки) і розкажіть про їхнє життя:

А) тоді,коли про них піклуються;

Б) тоді, коли їх не бережуть,коли пишуть на стінах, малюють у ліфтах та інше.

- Давайте об'єднаємося в групи для виконання цього завдання. (На партах лежать кружечки  двох кольорів.)

Підсумок

Приміщення має добре освітлюватися, бо світло піднімає настрій. Приміщення має бути чистим. Чим чистіше повітря,тим менше в ньому хвороботворних мікробів. Добре, коли в приміщенні є квіти. Вони очищують повітря, знімають втому, радують нас.

7. Розповідь вчителя про право дитини на житло.

- Ви ще маленькі, тому турботи щодо забезпечення вас житлом лягають на плечі батьків. У ст. 47 Конституції України говориться, що кожен має право на житло. Про свій дім треба завжди дбати. Що гарнішою буде ваша квартира, будинок, вулиця, то кращим буде наше місто. Ви маєте право називати свою землю, свій край – своїм. І ми повинні берегти і примножувати його красу.

8. Екскурсія по місту.

- Наш дім не тільки те помешкання,в якому ми живемо. Наш дім – це клас, де навчаємося; це вулиці, по яким ходимо; це наше місто, в якому живемо; це наша країна – рідна Україна.

- Давайте ще раз відчуємо себе у своїй домівці. ( Слайд-шоу « Моє місто»)

Підсумок

- Кожен повинен дбайливо ставитися до своєї оселі, піклуватися про неї.

9. Вірш «Наша хата» (Учень розповідає напам’ять вірш. В цей момент на екрані слайд-шоу українських хат у супроводі музичного оформлення.)

- Рідну домівку у своїх творах оспівують поети, письменники, художники, композитори. А зараз ми послухаємо вірш  Івана Гнатюка «Наша хата».

Наша хата

Я люблю свою хату,

І подвір’я, й садок.

Де і сонця багато,

І в жару – холодок.

Тихо й затишно. Квіти

Коло хати цвітуть.

І невтомно все літо

Бджоли в цвіті гудуть.

Все для мене тут рідне:

Стіни – білі,як сніг,

І віконце привітне,

І дубовий поріг.

І ряденця строкаті,

й рушники на стіні,-

навіть дим в нашій хаті

рідно пахне мені.

10. Робота з підручником (с.40)

- Біля наших будинків є подвір’я. Тут може бути дитячий майданчик, спортивний куточок.

- А як влаштовані ваші подвір’я? (Відповіді дітей.)

- А тепер давайте подивимось на домівки і подвір'я героїв цих  мультфільмів.

11. Аналіз фрагментів із мультфільмів.

А) Казка « Колосок»

- Чи дійсно півник був господарем? Доведіть.

Б) М/ф «Простоквашино»

- Чи дбали про чистоту свого помешкання ці герої? Доведіть.

В) М/ф «Маша і ведмідь»

- У кого був порядок, а хто робив безлад?

- Що б ви порадили дівчинці для того, щоб стати гарною господинею?

V. Закріплення матеріалу

1. Тест

- А зараз у нас самостійна робота. Результат своєї роботи ви дізнаєтесь на наступному уроці.

- Зафарбуйте правильну відповідь.

- Які звички є корисними для здоров’я?

Уранці ми всі разом робимо зарядку.

Увечері всі допізна дивимось телевізор.

Ми їмо багато овочів і фруктів.

Щодня їмо багато цукерок та печива.

Усю хатню роботу виконує мама.

Усю роботу по дому ми розподіляємо між собою.

Наша сім'я загартовується.

Моя  сім'я слідкує за порядком в домі.

2. Робота над прислів’ями

- Прочитайте прислів’я  і подумайте, чи підходять вони до змісту нашого уроку?

Добре тому, хто в своєму домі.

В охайному житлі й життя веселіше.

- Поясніть значення цих прислів’їв (по рядах)

VI. Підсумок уроку.

— Що нового дізналися на уроці?

— Якими ви б хотіли бачити приміщення, в яких живете, навчаєтесь?

— Що найбільше сподобалось вам на уроці?

— Я бажаю вам, щоб ви завжди піклувалися і дбали про свою домівку, про свій клас, а в майбутньому і про нашу Україну.

VII. Д/з

Опишіть свої домівки (фото, малюнок)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

27860. Схема токовой ступенчатой защиты на постоянном оперативном токе в совмещенном и разнесенном исполнениях. Автоматическая частотная разгрузка (требования к АЧР, расчет) 100.5 KB
  Автоматическая частотная разгрузка требования к АЧР расчет Схемы токовых ступенчатых защит 1. Автоматическая частотная разгрузка АЧР Смысл АЧР заключается: при дефиците мощности частота начинает снижатся в сети уже при частоте равной 48 Гц система разваливается. АЧР отключает наименее ответственные потребители восстанавливая таким образом баланс мощности. Работа АЧР должна выполнятся при снижении частоты до 4748 Гц.
27861. Особенности расчета максимальной токовой защиты с дешунтированием катушки отключения выключателя 137.5 KB
  Проверить отсутствие возврата реле после дешунтирования катушки отключения т. возврат реле в начальное состояние на время работы катушки отключения выключателя должен быть исключен. Проверка коммутационной способности переключающих контактов реле. РТ85 МТЗ с независимой выдержкой времени выполненной по схеме неполной звезды на переменном оперативном токе с дешунтированием ОКВ с промежуточным реле РП341 и реле времени РВМ12.
27862. Совместное действие устройств АПВ и токовой защиты. Расчет тока срабатывания поперечной дифференциальной токовой направленной защиты 156.5 KB
  Совместное действие устройств АПВ и токовой защиты. Совместное действие защиты и устройств АПВ Согласованное действие АПВ с действием РЗ можно повысить эффективность устройств автоматики расширить защитные зоны простых токовых быстродействующих защит. При этом допускается не селективная работа защиты с последующим исправлением в результате действия устройств АПВ. При замыкании в точке сети Iотс выключает Q1 →АПВ→ включает его обратно.