82776

Лаймен Френк Баум. Чарівник Країни Оз

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Організаційна частина Добрий день друзі Слайд В ефірі дитяча телепередача У світі веселих пригод та дивовижних мандрівок з казковими героями. Анонс нашої передачі: Слайд Отже ми будемо працювати у різних рубриках. Слайд Ми її проведемо у вигляді інтерв’ю.

Украинкский

2015-03-02

118.5 KB

0 чел.

Тема. Лаймен Френк Баум. Чарівник Країни Оз

Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом американського письменника  Лаймена Френка Баума. Продовжити формувати навички правильного, свідомого виразного читання, дотримуватися наголосів, пауз, інтонацій речення, використовуючи вибіркове читання і читання в особах; вчити робити висновки з прочитаного. Розвивати зв’язне мовлення, вміння аналізувати текст. Поповнювати словниковий запас. Виховувати інтерес до читання, чуйність, доброту, бажання допомагати іншим.

Хід уроку

І. Організаційна частина

Добрий день, друзі!

Слайд

-  В ефірі дитяча телепередача «У світі веселих пригод та дивовижних мандрівок з казковими героями». І я, Нещадимова Світлана Андріївна, постійна її ведуча. Глядачами телепередачі є наші гості. Давайте привітаємо їх. Ви, учні 4-А класу школи №5, будете головними, активними учасниками нашої передачі. Глядачі протягом всієї телепередачі визначатимуть учнів, які будуть найбільш активними, кмітливими, уважними. А в кінці телепередачі їх відмітять.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку.

1. Анонс нашої передачі: Слайд

- Отже, ми будемо працювати у різних рубриках.

  1.  Підготовча рубрика (згадаємо матеріал, який вивчали на минулих уроках)
  2.  Інформаційна рубрика (ви отримаєте цікаву інформацію про письменника Лаймена Френка Баума)
  3.  Практична рубрика (будемо читати уривки казкової повісті та обговорювати прочитане)
  4.  Рубрика відпочинку
  5.  Творча рубрика (вам необхідно творчо попрацювати: скласти план, та переказати частину казки)
  6.  Рубрика «Сторінка добра»
  7.  Відео рубрика (це для вас буде сюрприз)

 

 ІІІ. Актуалізація опорних знань

- Отже, переходимо до першої рубрики «Підготовчої». Слайд Ми її проведемо у вигляді інтерв’ю.

«Мозковий штурм»

  •  З яких творів ці уривки?

«  - Поллі, не роби дурниць! – вигукнув хлопець. – Не чіпай ці штуки!

Але запізно. Коли Дігорі закричав, рука дівчинки вже торкнулася одного з дивних перснів. Тієї ж миті, без найменшого спалаху, шуму або ще чогось такого, Поллі зникла. Дігорі та дядько Ендрю залишилися в кімнаті самі.»

«…Біля платформи, заповненої людьми, стояв яскраво-червоний паротяг. Угорі на ньому був напис: «Гоґвортський експрес, 11-та година». Гаррі озирнувся й на місці квиткового компостера побачив ковану залізну арку з написом «Платформа номер дев'ять і три чверті». Він таки досяг свого.

Над головами гомінкої юрби слався дим паротяга, а між ногами снували коти найусілякішої масті. Роздратоване ухання сов перекривало загальний галас і скрегіт важких валіз. …»

  •  Що об’єднує ці твори? (Події відбуваються у чарівних країнах Нарнії, Гоґвортс
  •  До якого жанру вони належать?
  •  Твори яких жанрів ви знаєте?
  •  Який твір називається казковою повістю?
  •  Чим він відрізняється від казки та повісті?
  •  Які автори працювали в цьому жанрі?

- Я вдячна за ваші відповіді

  -  І сьогодні ми поринемо у світ веселих пригод та дивовижних мандрівок з казковими героями.

- Ми будемо опрацьовувати уривки з твору американського письменника Лаймена Френка Баума «Чарівник Країни Оз» Слайд про пригоди маленької дівчинки на ім’я Дороті у чарівній Країні Оз.

 1. Визначення очікувань

- А тепер скажіть мені по секрету: чого ви очікуєте від сьогоднішньої телепередачі? (Дізнатися щось нове, краще читати, виразно читати, вчитися співпрацювати з однокласниками.)

- Як же ви повинні працювати, щоб ваші очікування здійснилися?

ІV. Розповідь про письменника

 - Настав час перейти до інформаційної рубрики. Учасники рубрики розкажуть нам про Лаймена Френка Баума. Слайд

1. Розповідь дітей

Американському письменникові Френку Бауму було вже за п'ятдесят, коли він написав книгу «Дивні пригоди чарівника країни Оз», яка зробила його ім'я відомим.

Саме Френка Баума вважають основоположником американської літературної казки.

Народився   творець   чотирнадцяти   книг   про  країну  Оз   15  травня   1856   року  у  штаті   Нью-Йорк. Він був сьомою дитиною в родині. Уже з дитячих літ захопився колекціонуванням марок. Та сімнадцятирічний юнак  потягнувся до літератури. Френк пише веселі вірші для дітей, казки, оповідання.  

Одного вечора письменник почав розповідати  своїм дітям казку про вифантазуване ним Смарагдове місто та його мешканців. І автор, і слухачі захопилися розповіддю так, що місто стало країною, а казкова історія — 14 окремими книгами

Відразу після появи друком казка здобула шалений успіх, читачі просили її продовження.

Всього Баум написав для дітей майже шістдесят книг. Чотирнадцять про країну Оз. Після цього сім американських   письменників   продовжили   розповіді   про мандрівки  до  чарівної  Країни  Оз.   Понад  сорок книжок склали Озіану. Серед них і книга російського письменника О. Волкова «Чарівник Смарагдового міста».

- Поаплодуємо виступаючим

2. Робота в зошитах 1 завдання

(Сторінка із зошита)

Лаймен Френк Баум. Чарівник країни Оз

1. Лаймен Френк Баум ( 1856 – 1919) – американський письменник, основоположник американської літературної казки. Письменнику було вже за ________________, коли він написав книгу «__________________________», яка зробила його ім’я відомим.

2. Заповни пропуски в описах.

Хатина їхня була ____________________, на одну ______________, і збили її ____________________. Горища _______________, погреба – _________________.

Тото, _________________, ______________ песик із _______________

_____________кудлами й _________________очицями, що весело поблискували обабіч ___________________, _____________________, ___________________, __________________ носика.

3. Підпиши ілюстрацію, знайди опис цього явища.

________________________

4. Склади план. Перекажи стисло за планом від імені дійової  особи казки.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________  ______________________________________

______________________________________

V. Опрацювання І частини уривка з твору Лаймена Френка Баума «Чарівник Країни Оз»

 - Переходимо до наступної – «Практичної рубрики» Слайд

1. Словникова робота

- Почнемо зі словникової роботи. Ознайомимось з лексичним значенням деяких слів. Слайд

А) Прерія – це безлісі рівнини Північної Америки з густою трав’янистою рослинністю. Слайд Понад 100 років тому вони були майже зовсім розорані, і на їхніх родючих ґрунтах почали вирощувати зернові культури. Слайд Нині це найважливіші сільськогосподарські райони США і Канади.

Раніше у преріях водилися бізони Слайд Слайд, койоти, Слайд Слайд лисиці, тхори, Слайд Слайд змії, тетеруки, індики. Слайд Цікаво, що саме з прерій по всьому світу поширилися індики, але вже як свійські птахи. Слайд

 Продовжимо словникову роботу Слайд 

Смерч – сильний вихор, що здіймає стовпом воду й пісок.

Обрій –

Казанок – металева посудина з дужкою, в якій варять страви.

Гриф – великий хижий птах. Слайд Слайд

Смарагд – дорогоцінний камінь яскраво-зеленого кольору.

Уста –

Чоло –

Потічок –

Не збочиш – не зійдеш

Око тішити – радувати

Збились з ніг - шукали

2. Читання І частини уривка комбінованим способом.

- Яка незвичайна подія трапилась  з дійовими особами?

( 1спосіб – читає вчитель, 2спосіб – ланцюжком у групах (діти об’єднуються у групи по 4 учні, у кожній групі читають ланцюжком,  лідери груп керують, контролюють)

3.  Бесіда за змістом прочитаного

- Назвіть дійових осіб.

- Де мешкала Дороті?

- Хто розважав дівчинку?

- Яка незвичайна подія трапилась  з дійовими особами?

4. Підготувати питання по змісту тексту (робота в групах)

5.  Робота в зошиті 2,3  завдання (у групах)

- Я дякую учасникам цієї рубрики, всі гарно, результативно попрацювали, час перейти до рубрики «Відпочинку» Слайд

VІ. Фізхвилинка

VІІ. Опрацювання ІІ частини уривка комбінованим способом (учитель – учні хором).

 - Повернемося до практичної рубрики, Слайд

і опрацюємо ІІ частину уривка казки. 

- Які пригоди сталися з Дороті?

1. Читання комбінованим способом (1спосіб – хором, 2спосіб – учитель, 3 спосіб – у особах, 4 спосіб – самостійно)

2. Аналіз змісту

  •  Де приземлилась хатинка?
  •  За що їй дякувала Відьма Півночі?
  •  З ким зустрілась дівчинка?
  •  Куди їй потрібно було йти?
  •  Чому, на вашу думку, Дороті, незважаючи на те, що опинилася далеко від дому, не злякалася?
  •  Доведіть, що жителі цього краю були добрими та вдячними.

 - Завершилась «Практична рубрика», де всі гарно попрацювали. Переходимо до наступної «Творчої рубрики». Слайд

3. Складання плану (в зошиті 4 завдання). Розвиток мовлення.

 1) Поділ тексту на частини

2) Складання плану (парна робота)

3) Переказ частин від імені різних осіб

- І ця рубрика успішно завершилась. Давайте поаплодуємо собі.

VІІІ. Узагальнення і систематизація знань

Наступна рубрика Слайд «Сторінка добра».

  •  Прочитайте прислів’я. Виберіть те, яке виражає головну думку твору.

Слайд

І сила перед розумом никне.

Слайд

Життя дається людині на добрі діла.

Слайд

Будеш трудиться – будеш кормиться.

- Який висновок можна зробити? (потрібно творити добро, бути чуйним один до одного)

ХІ. Підсумок уроку

- Як називається твір з яким ми працювали?

- Хто автор книжок про чарівну Країну Оз?

- Чому вчить нас цей твір?

- Чи справдилися ваші очікування?

Х. Мотивація учнів до читання казок

- У нас залишилась ще одна рубрика Слайд

«Відео-рубрика» (мультфільм).

- Але я нагадую, глядачі визначають найактивніших учасників телепередачі.

Мультфільм

- Ви переглянули уривок мультиплікаційного фільму. Для того щоб дізнатися як Доллі познайомилася зі своїми друзями і як розгорталися події далі, прочитайте уривки у підручнику на с.374-395, або знайдіть книжки про Країну Оз у бібліотеці.

  - Хто був найактивнішим учасником телепередачі? Хто заробив приз глядацьких симпатій? (присутні вручають призи)

Слайд3

- Я вдячна вам за продуктивну співпрацю.

- На цьому наша телепередача «У світі веселих пригод та дивовижних мандрівок з казковими героями» завершена. І я, постійна її ведуча, Нещадимова Світлана Андріївна, прощаюся з вами. До нових зустрічей.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

78936. Ряд Фурье 2.11 MB
  Ввести понятия ряда Фурье с опорой на физический контекст лекций. Рассмотреть физические задачи, приводящие к понятию ряда Фурье. Изучить свойства четной и нечетной периодической функции, а также ряд Фурье в комплексной области. Дать характеристику приложению рядов Фурье
78937. Постпозитивизм. Тезисы Поппера 23.5 KB
  Постпозитивизм Постпозитивизммножество концепций на смену позитивизму; внимание уделяется рациональным методам познания. Постпозитивизм – историческая школа течение: критический рационализм наиболее авторитетная часть постпозитивизма.
78938. Социологический и культурологический подходы к исследованию науки 25 KB
  Основные функции современного соц. сциентизма: социолог не определяет цели и их проблемы исследования, это результат руководства общества; так называемые руководители общества получают от социологов данные, рекомендации и прочие «орудия» технологического плана, которые они могут применять или нет в каждом нужном направлении; для выработки своих рекомендаций социологи должны полностью отказаться от фил. взглядов на общество.
78939. Традиционалистский и техногенный типы цивилизационного развития 25.5 KB
  Понятие цивилизации впервые возникло в 18 веке во Франции для обозначения общества в котором господствует свобода равенство и братство. Традиционные цивилизации. Техногенные цивилизации. Особенности техногенной цивилизации: Ориентация на совершенствование техники производства.
78940. Соотношение науки, философии, искусства, обыденного познения 36 KB
  Соотношение науки философии искусства обыденного познения. Проблема отличия науки от других форм познавательной деятельности – это проблема демаркации т. 5 Для науки характерна постоянная методологическая рефлексия. Иногда можно выделить конденсат народной науки в виде заветов примет наставлений ритуалов и пр.
78941. Стратегии порождения научных знаний 29 KB
  Иными словами элементы предпосылки ростки будущей науки формировались в недрах другой духовной системы но они еще не выделялись из них как автономное самостоятельное целое. Действительно предпосылки науки создавались в древневосточных цивилизациях Египте Вавилоне Индии Китае Древней Греции в форме эмпирических знаний о природе и обществе в виде отдельных элементов зачатков астрономии этики логики математики и др. Постепенно складываются в самостоятельные отрасли знания астрономия механика физика химия и другие...
78942. Культура античного полиса и становление первых форм теоретической науки 31.5 KB
  Так в древнеегипетской цивилизации носителями знаний были жрецы в зависимости от уровня посвящения обладавшие той или иной суммой знаний. Знания существовали в религиозномистической форме и только жрецы могли читать священные книги и как носители практических знаний имели власть над людьми. Предпосылкой возникновения научных знаний многие исследователи истории науки считают миф. Особенности греческого мышления которое было рациональным теоретическим что в данном случае равносильно созерцательному наложили отпечаток на формирование...
78943. Развитие форм научного мышления в средние века 41 KB
  Но в это время существуют уже области знаний которые подготавливали возможность рождения науки. Каковы особенности интеллектуальной атмосферы Средневековья и кто являлся основными представителями средневековой науки Эпоху Средневековья относят к началу II в. Важными остаются вопросы о соотношении разума и веры науки и религии. К особенностям средневековой науки ученые причисляют ее ориентацию на совокупность правил в форме комментариев тенденцию к систематизации и классификации знаний.
78944. Формирование эмпирического метода исследования 26.5 KB
  Некоторый фрагмент действительности объективные события результаты относящиеся либо к объективной реальности факты действительности либо к сфере сознания и познания факты сознания. В научном познании факты играют двоякую роль: вопервых совокупность фактов образует эмпирическую основу для выдвижения гипотез и построения теорий; вовторых факты имеют решающее значение в подтверждении теорий если они соответствуют совокупности фактов или их опровержении если тут нет соответствия. При этом недопустимо выхватывать отдельные...