82779

Здоровий спосіб життя

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Ознайомити учнів із визначенням понять здоров’я здоровий спосіб життя; Формувати вміння висувати аргументувати та захищати свої ідеї; Вчити учнів протидіяти шкідливим звичкам контролювати свою поведінку Розвивати увагу фантазію учнів уміння спостерігати порівнювати...

Украинкский

2015-03-02

52.5 KB

0 чел.

Білокуракинська загальноосвітня

школа І-ІІІ ступенів №2

Урок з основ здоров'я. 2 клас

Здоровий спосіб життя

                                   Учитель Кошеленко О.А.

ТЕМА:  Здоровий спосіб життя

МЕТА:

  •  Ознайомити учнів із визначенням понять «здоров’я», «здоровий спосіб життя»;
  •  Формувати вміння висувати, аргументувати та захищати свої ідеї;
  •  Вчити учнів протидіяти шкідливим звичкам, контролювати свою поведінку
  •  Розвивати увагу, фантазію учнів, уміння спостерігати, порівнювати;
  •  Виховувати значущі загальнолюдські цінності та первинні якості ведення здорового способу життя.

ТИП УРОКУ: урок – презентація проекту.

РОЗУМОВІ ОПЕРАЦІЇ: спостереження, аргументування та захист ідей,

 порівняння, узагальнення, тестування.

ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ МАТЕРІАЛ: інтерактивна вправа «Інтрига»,

                                          фотографії, діаграма

РОЗДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ:  паперові кружечки – «намистинки»,

                                          люстерка, мікрофон, картинки

ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: комп’ютери, дискета, програми для демонстрування досліджень (Excel, Power Point, Publisher)  Intel навчання для майбутнього.

ХІД УРОКУ

І. Організація класу.

1. Розминка «Вітання»

  •  Взятися за руки – об’єднатися в групи, подивитися в очі, посміхнутися одне одному.
  •  Привітатися по колу, сказати комплемент такий, щоб він підняв настрій
  •  Оплески, як подяка.

2. Аналіз щоденника здоров’я

- Які корисні справи для свого здоров'я ви робили протягом тижня?

- Для чого людині потрібно рухатись?

- Чому фізичні вправи приносять користь людині?

- Чи робите ви ранкову зарядку?

3. Інтерактивна вправа «Інтрига».

- Сьогоднішній урок є продовженням теми «Здоров'я», а вправа «Інтрига» допоможе зробити уточнення, про що слід пам’ятати, щоб бути здоровими.

шкін – н + д + ливім – м

зви + чкин - н

4. Вправа «Надія».

- дізнатися нове;

- поспілкуватися;

- показати, що я також розумний і багато знаю;

- повеселитися;

- хочу, щоб було цікаво;

- мені є що розповісти;

- хочу, щоб мене послухали.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

В народі кажуть: «У здоровому тілі – здоровий дух». А ми доведемо, що ще й здоровий розум. Тому пропоную перевірити свої сили.

1. «Мозкова атака»

- Що таке звички?

- Як називаються звички, корисні для здоров'я?

- Як називаються звички, що завдають шкоди здоров’ю?

- Ви маєте корисні для здоров'я звички?

- Звички, що завдають вам шкоди?

2. Інсценізація української народної пісні «Ой під вишнею, під черешнею».

Ой під вишнею, під черешнею.

Петрик наш відпочиває,

Про зарядку забуває.

Він встає годин аж в дев’ять,

Ліжко мамі залишає.

На сніданок – «чіпси», «кола»,

Про здоров'я він не дбає.

Ой під вишнею, під черешнею

Хлопчик в школу вирушає,

Тільки настрою не має!

Любі діти, скажем вам,

Ви дружіть з зарядкою,

Їжте каші, суп, салат,

Будьте все у вас в порядку.

ІІІ. Визначення провідної проблеми.

  •  Чи хотіли б ви мати такого друга?
  •  - Що потрібно робити людині, що бути здоровою?

IV. Презентація проекту.

СЛАЙД 1. «Здоров'я – мудрих гонорар»

СЛАЙД 2. «Будьмо знайомі».

Ми, учні 2 класу Білокуракинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, є авторами презентації

СЛАЙД 3. Ми обираємо здоровий спосіб життя.

  •  Перед нами питання: Що потрібно робити, щоб зберегти здоров'я з молоду?
  •  Відмовитися від шкідливих звичок
  •  Загартовуватися
  •  Правильно харчуватися
  •  Займатися спортом
  •  Берегти природу
  •  Розумно відпочивати.

СЛАЙД 4. Всі учні нашого класу працювали в центрах:

  •  Науковий
  •  Математичний
  •  Літературний
  •  Художньої реклами

СЛАЙД 5. Працюючи в науковому центрі ми знайшли інформацію.

  •  Згідно із сучасними науковими дослідженнями, людина може жити, зберігаючи працездатність і здоров'я до 100-150 років. Найважливішою умовою цього є здоровий спосіб життя.
  •  Приблизно 30% дітей страждають на спиртну залежність
  •  Доза 7-8 г чистого спирту на 1 кг маси тіла є смертельною для людини
  •  У підлітків, які курять, знижується успішність, погіршується пам'ять увага, апетит, частіше хворіють.
  •  Правильне харчування сприяє високій розумовій та фізичній активності.

СЛАЙД 6. Продукти на один день.

СЛАЙД 7. «Математичний центр»

Ми юні математики отримали завдання: опираючись на факти, математичні обчислювання довести, як алкоголь впливає на здоров'я дітей та підлітків; показати різні негативні наслідки паління сигарет.

Задача: Тато за день випалює 1 пачку сигарет, яка коштує 5 грн. скільки

   грошей витрачає тато на сигарети за місяць (30 днів), за тиждень?

Задачу розв’язали, отримали відповідь: 35 грн., 150 грн.

Наші твердження: Паління наносить велику шкоду не тільки здоров’ю курця, але й впливає на сімейний бюджет.

СЛАЙД8. Щоб алкоголь привів до сп’яніння, потрібно:

50мл                                    80 мл                           150 мл                      300мл

дитині                              підлітку                          жінці                        чоловікові

Дитячий організм реагує на алкоголь значно швидше, ніж на дорослу людину.

СЛАЙД 9. Ми довго працювали в бібліотеці і зрозуміли, що знання нашого народу про здоров'я відобразились в усній народній творчості: в прислів’ях і приказках.

  •  Здоров'я не купиш – його розум дарує
  •  Найбільше багатство – здоров'я
  •  Здоров'я маємо – не дбаємо, а втративши плачемо
  •  Бережіть здоров'я – його в крамниці не купиш
  •  В здоровому тілі – здоровий дух.

СЛАЙД 10. Реклама.

Щоб здоров'я із дитинства

Було у порядку,

Не лінуйся ти щоранку

Робити зарядку.

Модним стало буть здоровим

І спортом займатись,

На братів Кличків у всьому

Нам треба рівнятись.

Спорт – краса, здоров'я – сила,

Фізкультура теж нам мила.

Геть від нас «хвороби віку» -

Жити хочемо без ліку!

СЛАЙД 11

  •  Ми здорові
  •  У нас нічого не болить
  •  Ми бадьорі і веселі
  •  Нам добре вдома
  •  Нам подобається в школі
  •  Нам хороше з друзями
  •  Ми за здоровий спосіб життя

V.  Фізкультхвилинка

Вранці часу я не гаю,

На зарядку вибігаю,

Марширую, присідаю,

Легко бігаю, стрибаю

І не стомлююсь не трішки,

Бо я дужі маю ніжки.

VІ. Узагальнення й систематизація знань.

  1.  Гра «Мікрофон»
  •  Корисні звички – це:
  •  Шкідливі звички – це:
  1.  Робота з комп’ютером (робота в групах)

Протестувати картинки (шкідливі та корисні звички)

VІІ. Підбиття підсумків

  1.  Вправа «Намисто здоров'я»

Діти отримують паперові кружечки – «намистинки».

  •  це перлинки здоров'я. на кожній намистинці напишіть, як ви будете берегти своє здоров'я, що для цього робитимете
  •  одягніть «намисто здоров'я» на себе і покажіть  його одне одному.
  1.  Гра «Люстерко»

Я в люстерко подивлюся,

Сам собі я похвалюся.

- Дивлячись у люстерко назвіть декілька своїх найкращих рис, що роблять вас здоровими.

3. Рефлексія

Висновок: здоров'я – запорука щастя й повноцінного життя. І хоча можна почуватися добре, слід пам’ятати, що про здоров'я треба дбати змалечку й постійно. Щоденна турбота про збереження і зміцнення здоров'я є здоровим способом життя.

  •  Покажіть намисто здоровя батькам і запитайте їх про власний досвід збереження та зміцнення здоровя


Література

  1.  Н.О. Будка, П.І. Бей, Г.Я. Мирська, О.М. Кікінежді. Уроки з основ здоров'я. 2 клас. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2004
  2.  Володарська М.О. Основи здоров'я. 2 клас. – Х. Видавнича група «Основа», 2010.-104с.
  3.  Проектная деятельность в начальной школе (автор – составитель М.Н. Господникова и др. – Волгоград: Учитель, 2008
  4.  Башинська Т. Проектувальна діяльність – основа взаємодії вчителя та учнів. – Початкова школа. – 2003.-№6
  5.  Почечуєва І. Науково – педагогічний проект «Росток». Досвід використання діяльністного підходу. Початкова освіта. – 2007. - №19
  6.  Г.В. Карлик. Цикл уроків з «Основ здоров'я» - Початкове навчання. – 2006. № 28-29


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32966. INFO ОБЩ-ВО: ИСТОКИ, СУЩНОСТЬ, ПЕРСПЕКТИВЫ ЭВОЛЮЦИИ (М.КАСТЕЛЬС. INFO ЭПОХА: ЭКОНОМИКА, ОБЩ-ВО И КУЛЬТУРА) 17.68 KB
  INFO ОБЩВО: ИСТОКИ СУЩНОСТЬ ПЕРСПЕКТИВЫ ЭВОЛЮЦИИ М. INFO ЭПОХА: ЭКОНОМИКА ОБЩВО И КУЛЬТУРА М.Кастельс: концепция info общва: 1. в постиндустриальный info мир вступили США Япония ведущие европейские страны а также некоторые страны АТР.
32967. ИНДУСТРИАЛЬНОЕ И ПОСТИНДУСТРИАЛЬНОЕ ОБЩ-ВО. СУЩНОСТЬ СОВРЕМЕННОЙ ТЕХНОЛОГИЧЕСКОЙ РЕВОЛЮЦИИ (Д.БЕЛЛ. ГРЯДУЩЕЕ ПОСТИНДУСТРИАЛЬНОЕ ОБЩ-ВО. ОПЫТ СОЦ. ПРОГНОЗИРОВАНИЯ) 17.66 KB
  ИНДУСТРИАЛЬНОЕ И ПОСТИНДУСТРИАЛЬНОЕ ОБЩВО. ГРЯДУЩЕЕ ПОСТИНДУСТРИАЛЬНОЕ ОБЩВО. формируется новое общво: постиндустриальное info посткапиталистическое технотронное технологическое супериндустриальное постмодерное общво знаний и т. Постиндустриальное общво это общво в экономике которого в result НТР и существенного роста доходов населения приоритет перешёл от преимущественного производства товаров к производству услуг.
32968. ИНТЕГРАТИВНЫЙ ХАР-Р СОЦ.-ГУМАНИТАРНОГО ЗНАНИЯ 16.07 KB
  ИНТЕГРАТИВНЫЙ ХАРР СОЦ.ГУМАНИТАРНОГО ЗНАНИЯ В сфере социальногуманитарного знания особое место принадлежит философии. экономисты считают экономическую теорию царицей соц. Философия хозва формирует реальное мысленное пространство которое обеспечивает эффективное научное познание нацеленное на комплексное социоэкономическое объяснение явлений и процессов системный подход учёт конкретной специфики той или иной страны.
32969. ИСТОКИ ПОСТНЕКЛАССИЧЕСКОГО ЭТАПА РАЗВИТИЯ НАУКИ (И.ПРИГОЖИН, И.СТИНГЕРС. ВЫЗОВ НАУКИ) 14.72 KB
  ИСТОКИ ПОСТНЕКЛАССИЧЕСКОГО ЭТАПА РАЗВИТИЯ НАУКИ И. ВЫЗОВ НАУКИ Зап. наука: высшая задача науки – сформулировать общие схемы которые бы совпадали с идеалом рационального. Но это привело не к замедлению прогресса науки а способствовало появлению новых концептуальных структур наука выполняет некую универсальную миссию затрагивающую взаимодействие человека и природы и человека с человеком в наши дни основной акцент научных исследований переместился с субстанции на отношение связь время Больцман: м у вероятностью и необходимостью...
32970. ИСТОРИЯ И ФИЛОСОФИЯ НАУКИ КАК МЕЖДИСЦИПЛИНАРНАЯ ДИСЦИПЛИНА 23.23 KB
  ИСТОРИЯ И ФИЛОСОФИЯ НАУКИ КАК МЕЖДИСЦИПЛИНАРНАЯ ДИСЦИПЛИНА Философия входит в жизнь человека очень рано задолго до того как сложится о ней самое 1st элементарное представление навеянное случайными встречами и знакомствами. Философия науки – раздел философии изучающий понятие границы и методологию науки. Периоды преднауки появление элементов научности: докть обоснование систематизация IVв. Дальше начинается триумфальный процесс развития науки производится большое колво открытий.
32971. МЕТОДОЛОГИЧЕСКОЕ ЗНАНИЕ И ЕГО УРОВНИ 14.53 KB
  Термин методология применяется не только к научнопознавательной деятти но и к любой др. деятти человека. Методология познание способа человеческой деятти научной художественной производственной. сферах деятти и их совершенствование.
32972. МЕТОДЫ НАУЧНОГО ПОЗНАНИЯ. ЭМПИРИЧЕСКИЕ И ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ НАУЧНОГО ПОЗНАНИЯ 22.52 KB
  МЕТОДЫ НАУЧНОГО ПОЗНАНИЯ. ЭМПИРИЧЕСКИЕ И ТЕОРЕТИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ НАУЧНОГО ПОЗНАНИЯ Метод греч. Методы естественных наук подразделяют на: 1. методы изучения неживой природы и методы изучения живой природы.
32973. НАУКА В АНТИЧНОСТИ И СРЕДНИЕ ВЕКА 19.13 KB
  1st позитивистов не изучался генезис науки отдельно. Спенсер Происхождение науки: наука появилась одновременно с появлением человека. во Франции создается кафедра по изучению генезиса науки. Вопрос о периодизации науки до сих пор дискуссионный.
32974. НАУКА И ФИЛОСОФИЯ: ОБЩЕЕ, ОСОБЕННОЕ И ИДЕЯ ДОПОЛНИТЕЛЬНОСТИ (М. БОРН. ФИЗИКА И МЕТАФИЗИКА) 18.66 KB
  ФИЗИКА И МЕТАФИЗИКА Метафизика исследование общих черт структуры мира и наших методов проникновения в эту структуру. Вильям Джемс: Метафизика – это необычайно упорное стремление мыслить ясным образом. Бертран Рассел: Метафизика – попытка постичь мир как целое с помощью мысли. Метафизика – исследование общих черт структуры мира и наших методов проникновения в эту структуру.