82847

Навколишнє середовище (довкілля) тварин. Як тварини пристосувалися до різних умов навколишнього середовища. Охорона тварин

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: формувати елементарні поняття про навколишнє середовище тварин та необхідні умови для їх життя уявлення про деякі ознаки пристосування тварин до умов навколишнього середовища та пристосування до захисту від ворогів у природі...

Украинкский

2015-03-03

143 KB

29 чел.

Тема  Навколишнє середовище (довкілля) тварин. Як тварини     пристосувалися до різних умов навколишнього середовища.    Охорона тварин (урок 21)

Мета: формувати елементарні поняття про навколишнє середовище   тварин та необхідні умови для їх життя, уявлення про деякі ознаки   пристосування тварин до умов навколишнього середовища та    пристосування до захисту від ворогів у природі;      формувати вміння цілеспрямовано сприймати об’єкти приро-  ди, встановлювати функціональні зв’язки;

  розширити уявлення про природоохоронну діяльність в Украї-  ні, своїй місцевості;

  виховувати спостережливість, пізнавальний інтерес до тва-  ринного світу, дбайливе ставлення  до тварин та природних багатств,   бажання брати посильну участь у природоохоронній діяльності.

Тип уроку:  комбінований

Методично-дидактичне забезпечення уроку: програмний педагогічний засіб „Природознавство, 3 клас”, презентації учнівських проектів, екран, проектор, комп’ютери, дидактичний матеріал для групової роботи.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Виступ синоптиків

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

  – Який вид тварини зображено, розповісти про особливості розмноження, назвати приклади тварин даного виду.

(Використання презентації „Розмноження тварин”).  

Оцінювання відповідей.

ІV. Мотивація навчальної діяльності учнів

  – Поміркуйте, що є довкіллям диких тварин?

V. Оголошення теми уроку та очікуваних результатів

– Сьогодні на уроці ви дізнаєтесь про навколишнє середовище (довкілля) тварин, про їх пристосування до різних умов життя. Як охороняють тварин в нашій державі.

– Після уроку зможете:

  •  розрізняти  умови життя травоїдних і хижих тварин;
  •  розповісти як тварини пристосувалися добувати корм та захищатися від ворогів;
  •  дати власну оцінку щодо охорони тварин в Україні;
  •  навести приклади тварин занесених до Червоної книги України.

  – У зошитах запишіть, що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку.

VI. Одержання необхідної інформації

 1. Робота за комп’ютерами

  – Увімкніть комп’ютери, завантажте програму „Природознавство, 3 клас”, у темі „Жива природа” знайдіть та відкрийте урок 21 „Середовище існування тварин. Пристосування тварин до різних умов існування”. Уважно прослухайте та опрацюйте матеріал даного уроку, після чого дасте відповіді на запитання:

  •  Що називають довкіллям диких тварин?
  •  Які умови для життя диких травоїдних тварин є необхідними?
  •  Які умови для життя диких хижих тварин є необхідними?
  •  Що таке мімікрія?

Відповіді учнів на поставлені запитання.

2.  Фізкультхвилинка (вправи для очей)

3. Робота з підручником

- Відкрийте підручники на сторінці 145 і прочитайте як тварини добувають корм та захищаються від ворогів, поставте олівцем відповідні позначки:

знаю (+), нове (?), хочу знати більше (!)

 4. Бесіда за змістом прочитаного.

– Що нового ви дізналися?

– Про що б з прочитаного ви хотіли б розповісти своїм друзям?

– Про що хочете дізнатися більше?

 5. Практичне завдання (учні описують тварину на вибір)

Усно опиши тварину на малюнку с. 146 за таким планом:

1) назва тварини;

2) до якої групи тварин належить за зовнішньою будовою тіла;

3) чим живиться;

4) до якої групи тварин належить за способом живлення;

5) як добуває корм.

 6. Презентація учнівських проектів „Заповідники України. Канівський заповідник”, „Тварини-рекордсмени”

VIІ. Закріплення вивченого матеріалу

 Групова робота

Клас поділений на 4 групи. Перші дві групи виконують тести на комп’ю-тері (додаток 1), другі дві отримують завдання: погрупувати ознаки, завдяки яким дикі тварини добувають корм та захищаються від ворогів (додаток 2). Після виконання завдання групи міняються місцями.

VIІІ. Підбиття підсумків, рефлексія

 Метод „Мікрофон”

– Чи здійснилися ваші очікування під час уроку?

         – Які знання ви одержали?

ІХ. Домашнє завдання

 Опрацювати в підручнику оповідання „Охорона тварин”, дати відповіді на поставленні запитання після тексту.

Скласти кросворд „Тварини” (за бажанням)

Додаток 1

Тести

(програма „Тест 2005”, в кінці виконання тесту

програма виставляє оцінку)

  1.  Довкілля тварин – це місце, де вони мешкають, знаходять поживу і захист:

а) так;

б) ні.

  1.  Необхідними умовами для життя зайця є:

а) сонце, повітря, рослини;

б) повітря, ґрунт, люди;

в) вода, ліс, повітря.

  1.  Необхідними умовами для життя вовка є:

а) сонце, повітря, люди;

б) повітря, ґрунт, тварини;

в) сонце, тварини, повітря.

  1.  Чи є умови необхідні для життя зайця необхідними для життя вовка?

а) так;

б) ні.

  1.  Яка ознака допомагає черепасі захищатися від ворогів?

а) здатність швидко бігати;

б) змінювати забарвлення;

в) наявність голок;

г) наявність панцира;

д) яскраве забарвлення.

  1.  Яка ознака допомагає їжаку захищатися від ворогів?

а) здатність залишати частину хвоста;

б) змінювати забарвлення;

в) наявність голок;

г) наявність панцира;

д) яскраве забарвлення.

  1.  Мімікрія – це явище, коли тварина має:

а) безліч голок на тілі;

б) забарвлення, що повторює малюнок довкілля;

в) дуже міцний панцир;

г) міцний та довгий дзьоб.

  1.  У нашій країні полювання на рідкісних тварин:

а) заборонене;

б) дозволене;

в) обмежене.

  1.  З метою охорони тварин у нашій державі:

а) створено Червону книгу;

б) вирубують ліси в Карпатах;

в) створено заповідники;

г) нічого не зроблено.

  1.  Степовий орел добуває їжу завдяки:

а) гострому зору, міцному дзьобу, гострим кігтям;

б) доброму слуху, нюху та зору;

в) довгому липкому язику, довгій шиї, гострим зубам.

  1.  До Червоної книги України занесені:

а) борсук, орлан-білохвіст, очеретянка, кроншнеп;

б) вовк, лисиця, дятел, лелека;

в) синиця, горобець, білка, заєць.

Додаток 2

Ознаки, завдяки яким дикі тварини добувають корм:

  •  гострі зуби;
  •  добрі зір, слух і нюх;
  •  довгий і гострий дзьоб;
  •  довгий липкий язик;
  •  міцні кігті;
  •  довга шия;
  •  довгі передні ноги;
  •  короткий хвіст;
  •  колючки на тілі.

 

Ознаки, завдяки яким дикі тварини захищаються від ворогів:

  •  здатність швидко бігати;
  •  змінювати забарвлення в різні пори року;
  •  залишати частину хвоста;
  •  наявність голок;
  •  наявність панцира;
  •  яскраве забарвлення;
  •  забарвлення, що повторює малюнок довкілля;
  •  довгі ноги;
  •  м’яка шерсть;
  •  виділення неприємних запахів.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

75530. Характеристика и принципы построения сетевых (распределенных) БД 35.5 KB
  Характеристика и принципы построения сетевых распределенных БД Под распределенными базами данных РБД понимаются БД применяемые в вычислительной компьютерной сети. По типологии РБД делятся на: РБД централизованного хранения РБД распределенного хранения. При централизованном хранении вся РБД хранится на одном компьютере сервере а программы с остальных компьютеров клиентов обращаются к нему. Проектирование структуры такой РБД ничем не отличается от проектирования структуры обычных БД.
75531. Основные понятия и принципы инфологического моделирования 39.5 KB
  Основными конструктивными элементами инфологических моделей являются сущности связи между ними и их свойства атрибуты. Необходимо различать такие понятия как тип сущности и экземпляр сущности. Понятие тип сущности относится к набору однородных личностей предметов событий или идей выступающих как целое. Экземпляр сущности относится к конкретной вещи в наборе.
75532. Відвідування театру. Враження від вистави. План-конспект уроку з англійської мови для учнів 9-х класів 55 KB
  Т: The topic of our lesson is Going to the thetre Describing performnce . By the end of the lesson you should be ble: to review nd ctivize the words nd wordcombintions to the topic Going to th thetre nd Describing performnce ; to predict fcts nd events from the newspper rticle by its hedline; to understnd the gist nd detils of the newspper rticle despite the nturl difficulties; to express your opinions bout performnce. I went to the thetre lst Sundy. Do you often go to the thetre Why Cn you sy wht the thetre is Where re the best sets in...
75533. Великий Кобзар, Тарас Шевченко, відомий у всьому світі 66.5 KB
  Т: Wht is this rticle bout Look t the newspper hedline of ex. Predict wht is this rticle bout 2 WhileReding ctivities. Wht kind of the text is it Wht kind of newspper is it tken from Wht is this rticle bout б Scnning. Where do monuments to gret poets of the world literture Ukrinin Trs Shevchenko Russin lexnder Pushkin Byelorussin Ynk Kupl nd mericn Wlt Whitmn stnd nerby on one lwn In wht town is rrow Prk situted Wht poem by Trs Shevchenko resounded in the prk on tht dy Who lid flowers t the monuments to the luminries of...
75534. Кіно в Україні 58 KB
  Т: The topic of our lesson is Cinem in Ukrine Describing film . By the end of the lesson you should be ble: to review the words nd wordcombintions to the topic Going to the cinem Describing film ; to understnd the gist nd detils of the text for reding; to express your opinion bout film you hve recently seen. Т: Red the quottion bout films find Ukrinin equivlent. Повторення ЛО теми Going to the cinem Describing film .
75535. Відвідування кінотеатру. Враження про переглянутий фільм 43.5 KB
  Мета: Перевірити рівень навчальних досягнень і рівень навченості учнів за вивченою темою Going to the cinem Your fvourite film . Т: Weve got test tody to check your skills in communictive writing bout going to the cinem nd your fvourite film. By the end of the lesson you should be ble: to mtch the English words nd word combintions with their Ukrinin equivlents Level 1; to define different kinds of films by their description Level 2; to nswer the questions to show your bility to prticipte in converstionl exchnge bout going to the...
75536. Вибір професії. Нові ЛО 83.5 KB
  Ввести й активізувати у мові учнів ЛО теми «Вибір професії». Практикувати учнів у читанні тексту з метою отримання загального уявлення (skimming) та з метою максимально повного й точного розуміння всієї інформації, що міститься в текст...
75537. Вибір професії. План-конспект уроку з англійської мови для учнів 9-х класів 53 KB
  Активізувати у мові учнів ЛО теми «Вибір професії». Підготувати до самостійного висловлювання про вибір професії та можливість отримана подальшої освіти після закінчення 9 класу.
75538. Вибір професії. Плани на майбутнє 71 KB
  Join together the two hlves of the fmous proverbs nd syings bout work nd peoples occuptions. Work in pirs. The hrdest work is to do nothing. Т: Wht colloctions of words connected with work cn you nme Lets drw Mind Mp.