82848

Дієслова близькі та протилежні за значенням

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Дієслова близькі та протилежні за значенням. Поглиблювати знання про дієслова; розвивати в учнів уміння добирати дієслова близькі та протилежні за значенням; вчити вживати дієсловасиноніми у власному мовленні; збагачувати лексичний запас учнів; учити складати розповідь за серією малюнків використовуючи...

Украинкский

2015-03-03

59 KB

4 чел.

Відділ освіти виконкому Дзержинської  районної у місті Ради
Криворізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 1
                           

УРОК САМОПІДГОТОВКИ

УКРАЇНСЬКА МОВА 2 КЛАС

Тема. Дієслова близькі та протилежні за значенням.

                                                               Підготувала вихователь:

                                            Балаєва Н. О.

м. Кривий Ріг

2013н.р.

УРОК САМОПІДГОТОВКИ

УКРАЇНСЬКА МОВА 2 КЛАС

Тема. Дієслова близькі та протилежні за значенням.

Мета. Поглиблювати знання про дієслова; розвивати в учнів уміння добирати дієслова, близькі та протилежні за значенням; вчити вживати дієслова-синоніми у власному мовленні; збагачувати лексичний запас учнів; учити складати розповідь за серією малюнків, використовуючи опорні слова та вислови; виховувати бажання допомагати слабшим.

Обладнання: підручник для 2 класу «Українська мова»(автор М.С. Вашуленко, М. А.Білецька); відеослайди, картки для індивідуальної роботи, плакат з зображенням ялинки, макет куба.

                                   ХІД УРОКУ

  1.  Організаційний момент.
  2.   Налаштування на урок. (слайд 1, 2.)

Аутотренінг:

Щоб урок нам розпочати,

Треба разом промовляти:

« Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту.

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь.

Впевнений, кмітливий я,

Хочу отримати знання»   (С. Є. Рибальченко)

Який у вас урок самопідготовки? (Українська мова)

                          Гомінка, немов сопілка,

                          Запашна, як вишні гілка,

Мусиш завжди, я і ти,

Рідну мову вчити і берегти.   ( Н. Лаврів)

Категорія «Очікування».  (слайд 3.)

  •  Ось у нас є  чарівна  «Ялинка вирішень»(плакат з зображенням ялинки). Запишіть на ялинкових прикрасах конкретні очікувані результати від сьогоднішнього уроку. Тобто продовжте мою думку: «Сьогоднішній урок навчить мене…»

(Учні працюють у парах. У кожного на партах ялинкова прикраса, на якій вони записують очікувані результати уроку.

Усі ці прикраси  повісьте на «Ялинку вирішень» (плакат), а в кінці уроку ми побачимо, чи досягли ви очікуваного результату.

  1.  Повідомлення теми і мети уроку самопідготовки.

(слайд 4.)

1.  Вправа «Роз’єднай слова».

Дітям пропонується роз’єднати слова і прочитати тему уроку.

ДІЄСЛОВАБЛИЗЬКІТАПРОТИЛЕЖНІЗАЗНАЧЕННЯМ

Щоб слова були влучними, а мова — барвистою, сьогодні ми будемо вчитися добирати необхідні за змістом слова: близькі й протилежні за значенням.

IV. Актуалізація опорних знань.

1.Повторення правил.( Стор.4)

2. Тренувальна вправа «Назви дію предмета». (слайд 5.)

СОНЕЧКО (що робить?)

Світить,гріє, усміхається, зігріває

Сніг(що робить?) Літає, падає,блищіть,скрипить. (слайд 6.)

3.Вибірково - слуховий диктант.

 - Назви слова – назви дій з прочитаного тексту. 

ЖАРТ

Іринка проснулась, вдяглася і взулась,

вмилась, поїла, під вишнею сіла.

Позіхнула ліниво, зітхнула тужливо,

лягла коло хати під вишнею спати.  (С. Косенко)

(Проснулась, вдяглася, взулась, вмилась, поїла, сіла, позіхнула, зітхнула, лягла спати.)

  •  Діти в українській мові є слова близькі за значенням.

Давайте спробуємо замінити слово та дібрати близьке за значенням.

4. Добери слова близькі за значенням. (слайд 7.)

  •  Вмилась -   причепурилася.  Поїла -  поснідала.            

Сіла -  присіла.  

Якщо ж є слова близькі за значенням, то є напевно,  і протилежні (приклад прикметників:  високий-низький…)

Назви дій теж бувають як близькі, так протилежні за значенням. Давайте спробуємо замінити слово.

5. Добери слова близькі та протилежні за значенням.(слайд 8.)

  •  Проснулась – прокинулась - заснула.         
  •  Вдяглася – вбралась - роздяглася.
  •  Сіла –  присіла – встала.

6.Фізкультхвилинка. (слайд 9.)

7. Виконання домашнього завдання. Впр.29. (слайд 10,11,12.)

а) Колективний розбір завдання.

б) Самостійна робота.

б) Вихователь надає допомогу слабшим учням.

в) Перевірка виконання домашнього завдання.

г) Додаткові завдання для учнів, які перші виконали домашнє завдання (індивідуальні картки).

8.Тренувальна вправа на закріплення. (слайд 13,14,15)

Робота за сюжетними малюнками. 

- Склади речення з поданими словами.

9.Вправа «Кубування».

«Завітав сьогодні в клас

На заняття знову до нас

Кубик, діти, не простий

Кубик, діти, чарівний.

Він доріжку прокладає,

Знання ваші перевіряє.»

Запитання «Куба»:

- Дієслова означають…(Назву дій предметів).

- Дієслова відповідають на питання…(Що робить?...).

- Дієслова бувають…(Близькі за значенням).

- Дієслова бувають…(Протилежні за значенням).

Вихователь: у майбутньому до нас Куб завітає з більш складними запитаннями у 3 класі.

Наш урок самопідготовки підійшов до завершення. Якраз час подивитися, чи виправдалися ваші очікування.

(Вихователь зачитує очікування учнів, а учні констатують, чи всі очікування виправдались.)

V. Підсумок.

Вправа «Незакінчене речення». (слайд 16.)

- Ми навчилися сьогодні на уроці…

- Наш урок був…

- Дієслова означають…

- Дієслова відповідають на питання…

- Дієслова бувають…

Поаплодуємо собі за хорошу роботу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

66392. РОЗШИРЕННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ВІБРАЦІЙНОЇ ОБРОБКИ ПЛОСКИХ ДЕТАЛЕЙ НА ОСНОВІ УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ СИСТЕМИ 724.14 KB
  На сьогодні одним зі шляхів розвитку машинобудування є виготовлення деталей машин високої якості, довговічність і надійність яких значною мірою залежать від точності їх виготовлення, оптимальних фізико-механічних властивостей поверхневих шарів поверхонь, що сполучаються.
66393. МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ ДІАГНОСТУВАННЯ ФІНАНСОВОЇ СТАБІЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ 283 KB
  В умовах розвитку ринкової економіки в Україні та зростання інтеграції до світової економічної спільноти першочергового значення набуває проблема підвищення фінансової стабільності банківського сектору країни що включає в себе такі системні характеристики...
66394. Клінічний перебіг гострого калькульозного пієлонефриту у хворих на цукровий діабет та удосконалення його комплексного лікування з урахуванням стану вегетативної нервової системи (клініко-експериментальне дослідження) 990.5 KB
  Однією з найбільш важливих, складних проблем в урології та медицині в цілому є інфекційно-запальні ускладнення, значення яких з відомих причин медичного, соціального, економічного характеру з часом зростає. Частота їх розвитку стає загрозливою, що знаходить відображення...
66395. ФІНАНСОВА СТРАТЕГІЯ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА 315.5 KB
  Розвитку фінансової діяльності торговельних підприємств на сучасному етапі притаманний ряд недоліків. Ці недоліки фінансової діяльності суттєво знижують рівень її ефективності внаслідок чого протягом останніх років більш ніж третина торговельних підприємств є збитковими.
66396. ВНУТРІШНЬОАРТЕРІАЛЬНА ПОЛІХІМІОТЕРАПІЯ РАКУ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ. УСКЛАДНЕННЯ, ЇХ ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ 272 KB
  Місцеворозповсюджені форми раку молочної залози вважаються прогностично несприятливими і лише впровадження сучасних схем хіміогормонотерапії в клінічну практику зокрема внутрішньоартеріальних інфузій хіміопрепаратів дозволило декілька покращити результати лікування хворих.
66397. Забезпечення продуктивності багатономенклатурних механообробних виробництв на основі синтезу структур технологічних систем 611 KB
  Існуючий стан машинобудування в Україні не достатньо забезпечує необхідні показники конкурентоспроможності продуктивності та якості техніки. Одним із напрямків підвищення ефективності таких виробництв є створення механообробних технологічних систем ТС що сполучають в собі суперечливі властивості високої продуктивності та гнучкості.
66398. ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ НАДНИРКОВИХ ЗАЛОЗ ПІД ВПЛИВОМ НА ОРГАНІЗМ ТОЛУОЛУ 232.5 KB
  У зв'язку з цим актуальним компонентом нашої роботи став пошук препаратів здатних нормалізувати структуру надниркових залоз щурів які перенесли вплив толуолу. Встановити особливості будови надниркових залоз статевозрілих щурівсамців...
66399. ГЕНДЕРНА СПЕЦИФІКА СТАНОВЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ У СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ТЕХНІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ 183 KB
  Сучасному молодому фахівцю інженерної галузі необхідно вміти продуктивно та творчо розвязувати завдання й вирішувати виробничі проблеми виявляти здатність професійно інтелектуально розвиватися....
66400. РОЗВИТОК ТЕХНІЧНОГО МИСЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ТЕХНОЛОГІЙ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ СПЕЦІАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН 252.5 KB
  Характер технічної оснащеності і наявних технологій у їх сукупності відображають рівень інтелектуального, духовного потенціалу суспільства, можливості самореалізації кожної людини. Безперечно, що підростаючому поколінню потрібно оволодівати знаннями про сутність технологічних перетворень навколишньої дійсності.