82849

Розповідні речення

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Розширити уявлення учнів про речення; розпочати ознайомлення з типами речень за метою висловлювання; ознайомити учнів з розповідними реченнями їх характерними ознаками оформленням на письмі; розвивати вміння визначати розповідні речення в мовленні правильно записувати їх за інтонаційними ознаками...

Украинкский

2015-03-03

49.5 KB

0 чел.

Тема уроку. Розповідні речення. 

Мета. Розширити уявлення учнів про речення; розпочати ознайомлення з типами речень за метою висловлювання; ознайомити учнів з розповідними реченнями, їх характерними ознаками, оформленням на письмі; розвивати вміння визначати розповідні речення в мовленні, правильно записувати їх за інтонаційними ознаками; виховувати любов і небайдуже ставлення до природи.

Обладнання: підручники (Білецька М.А., Вашуленко М.С. Рідна мова 2 кл. ч.1), ноутбук, проектор, тлумачні словники.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація класу.

Цільове завдання: створити позитивний емоційний настрій уроку.

  •  Якщо ви хочете бути добрими і розумними, погладьте себе і  сусіда по голівці.
  •  Якщо ви хочете допомагати один одному, простягніть руку товаришу.
  •  Якщо ви хочете бути працелюбними, підніміть рученята вгору.
  •  Якщо ви хочете бути веселими, здоровими, поплескайте в долоньки.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Цільове завдання: активізувати опорні знання  учнів про текст та речення, щоб полегшити процес сприйняття нового матеріалу.

Мозковий штурм. Гра «Так - ні» (Слайд 3-13). Погляньте на таблицю. Якщо ви якісно засвоїли попередній матеріал, то швидко визначите тему нашого уроку. У квадратики, що відповідають порядку питань, вставте букви.

  1.  Зв’язані за змістом речення утворюють текст.

Р – Так. Т – Ні.

2.   У тексті речення розміщені у будь-якому порядку.

Е – Так. О – Ні.

3.  До тексту можна дібрати заголовок.

З – Так.  П – Ні.

4.  Речення складаються із слів.

П – Так.  Р – Ні.

5.  Речення виражає закінчену думку.

О – Так. А – Ні.   

6. Слова в реченні не зв’язані між собою.

Д – Так.  В – Ні.

7.  Слова в реченні пишуться окремо.

І – Так. У – Ні.  

8.  Перше слово у реченні завжди пишеться з великої букви.

Д – Так.  Т – Ні.

9. В кінці речення завжди ставиться розділовий знак.

Н – Так.  М – Ні.

10. За інтонацією речення бувають окличні і неокличні.

І – Так.  У – Ні.

ІІІ. Повідомлення теми уроку та очікуваних результатів, мотивація навчальної діяльності.

Цільові завдання: сформувати пізнавальні мотиви навчання.

- На сьогоднішньому уроці ми поговоримо про розповідні речення. На уроці ми: (Слайд14)

  •  Будемо вчитись складати розповідні речення.
  •  Правильно інтонувати речення.
  •  Передавати цю інтонацію розділовими знаками в кінці речень.
  •  Тлумачити слова, близькі за значенням.

(Запис у зошити теми уроку «Розповідні речення»)

 Каліграфічна хвилинка.

жо   ння   сьо   восени

 Творче завдання. Складіть із слів речення, поставте (.?!)

(Слайд15)     

  •  красиво, Як, у, восени, лісі
  •  пора року, Яка, зображена
  •  одяглися, жовте, Дерева, у, вбрання

(Слайд16)

  •  Як красиво восени у лісі!
  •  Яка пора року зображена?
  •  Дерева одяглися у жовте вбрання.

– Зверніть увагу, на те, що у нас вийшли різні за інтонацією речення.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Цільові завдання: ознайомити учнів з розповідними реченнями; створити умови для сприйняття та усвідомлення дітьми нового матеріалу.

Проблемне запитання. Прочитайте останнє речення слайду та запишіть його. (Дерева одяглися в жовте вбрання).

  •  З якою метою вжито у мовленні речення?
  •  Про що воно розповідає?
  •  Які ж тоді речення називають розповідними? (Слайд17)

Речення, в якому про щось розповідається або повідомляється, називається розповідним.

  •  А який знак ставиться в кінці таких речень, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.

(Слайд18)

 Маленька, менша від мачини,

Ні з ким не стану на борню,

А, при читанні, коли треба,

Й людини мову зупиню. (Крапка)

Читання та аналіз правила (ст. 62).

Ознайомлення з окличним реченням.

  •  Повернемось до першого речення (Як красиво восени у лісі!) (Слайд19)
  •  Про що в ньому розповідається?
  •  Як ви думаєте, з яким почуттям потрібно вимовляти це речення? (радість, захоплення)
  •  Запишіть це речення.

Читання та аналіз правила. (ст. 63)

Колективна робота. (Вправа 126, ст. 62, завдання 1,2,3 – усно, 4 – письмово)

Фізкультхвилинка.

V. Закріплення та систематизація знань.

Цільові завдання: розвивати вміння визначати розповідні речення у мовленні, навички інтонування розповідних речень з крапкою чи знаком оклику.

 Робота в парах. (Вправа 127, ст. 63, завдання 1,2 – усно, 3 – письмово).

 Самостійна робота. (Вправа 128, ст. 63, завдання 1,2,3 – перевірка індивідуального опитування).  

Звуковий аналіз слова любо.

  •  Яке слово відповідає схемі? (Слайд20)  

Робота зі словниковими словами.

  •  Прочитайте слова у рамочці(ст. 63).
  •  Знайдіть у тлумачному словнику значення слова, І ряд – лан, ІІ ряд – нива, ІІІ ряд – поле.

(Заслуховування відповідей представників команд) Висновок: ці слова близькі за значенням.

  •  Запишіть ці слова по пам’яті. Звірте за зразком.  (Слайд21)
  •  Яке з цих слів відрізняється від інших двох?

Робота з прислів’ями. (Слайд22)

  •  І чорна нивка білий хліб родить.
  •  Дай нивці, той нивка дасть.
  •  Як ви розумієте ці прислів’я?

Розвиток мовлення. (Слайд23) Cкладіть і запишіть два розповідні речення про осінню природу.

VI. Підсумок уроку.

Цільові завдання: формувати ціннісне ставлення учнів до ново засвоєних знань, залучити учнів до самоаналізу навчальних досягнень, їх оцінювання та само оцінювання.

 Рефлексія

  •  Чи розширились наші знання про речення?
  •  Чи навчились ми визначати розповідні речення?
  •  Хто вміє правильно ставити розділові знаки в кінці речення в залежності від інтонації?

Домашнє завдання. Вправа 129, ст. 63. (Виконати завдання до вправи, подане в підручнику; бажаючі можуть записати весь текст).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

17202. Изучение способов и режимов хранения кукурузы 272.5 KB
  Рассмотреть ботанико-биологические особенности кукурузы; изучить типы хранилищ, используемых для хранения кукурузы; проанализировать аспекты поддержки микроклимата при хранении культуры; рассмотреть базовое оборудование хранилищ; провести расчеты вместимости хранилищ и норму убыли при хранении.
17203. Разработка системы научной визуализации 407.5 KB
  В работе описывается реализация специализированной системы визуализации решений дифференциальной игры. При этом предусматривается унификация этой программы. В программе реализована схема, позволяющая формировать мультииерархии из объектов
17204. Оказание первой помощи при переломах, ожогах, шоке, обмороке и поражении электрическим током 80.5 KB
  При артериальном кровотечении на голени прижимается подколенная артерия. Прижатие производится обеими руками. большие пальцы при этом кладут на переднюю поверхность коленного сустава, а остальными пальцами нащупывают артерию в подколенной ямке и прижимают ее к кости.
17205. Посткласифікаційна обробка зображень. Робота із векторними шарами 2.66 MB
  Лабораторна робота №5. Посткласифікаційна обробка зображень. Робота із векторними шарами В даній лабораторній роботі ми розглянемо роботу із класифікованими зображеннями їх перевірку покращення та експорт у векторний формат. Тестування правильності класифікаці...
17206. Основи аналізу гіперспектральних зображень. Робота із спектральними бібліотеками 1.06 MB
  Лабораторна робота №6. Основи аналізу гіперспектральних зображень. Робота із спектральними бібліотеками Сучасні супутникові зображення можуть використовуватися для визначення горних порід мінералів видів рослин і т.д. що знаходяться на певній території. Для цього...
17207. Создание таблиц в Microsoft Access 271 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА № 1 ТЕМА: Создание таблиц. ЦЕЛЬ: Научиться создавать пустую базу данных и таблицы вводить данные в базу данных в табличном режиме. Создать таблицы для отрабатываемой учебной задачи. ВРЕМЯ: 4 часа. ЗАДАНИЕ: Создать пустую базу данных. Созда...
17208. Выбор данных из таблиц с помощью запросов в Microsoft Access 87 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА № 2 ТЕМА: Выбор данных из таблиц с помощью запросов. ЦЕЛЬ: Освоить технологию создания и использования запросов для отбора данных. ВРЕМЯ: 4 часа. ЗАДАНИЕ: Продолжить заполнение данных. Освоить создания простого запроса с помощью мастера и
17209. Многотабличные запросы в Microsoft Access 99 KB
  ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА № 3 ТЕМА: Многотабличные запросы. ЦЕЛЬ: Освоить технологию создания и использования многотабличных запросов для отбора данных. ВРЕМЯ: 4 часа. ЗАДАНИЕ: Продолжить заполнение данных. Освоить создания запроса по нескольким таблицам. М...
17210. Разработка форм для ввода и просмотра данных в Microsoft Access 86 KB
  7 ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА № 4 ТЕМА: Разработка форм для ввода и просмотра данных. ЦЕЛЬ: Освоить методику создания форм для ввода просмотра данных в многотабличных БД. Создать формы для таблиц в отрабатываемой задаче. ВРЕМЯ: 4 часа. ЗАДАНИЕ: Продолж