82852

Слова, що означають назви предметів. Складання усної розповіді за малюнком

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Закріпити знання учнів про слова що означають назви предметів. Сьогодні ми будемо закріплювати знання про слова що означають назви предметів будемо розпізнавати ці слова і ставити до них питання. Дрізд до дятла Добрий день Дуб здоровий не впаде Дятел дзьобом дріботить: Двісті років простоїть...

Украинкский

2015-03-03

105 KB

0 чел.

Розробка

уроку з української мови за темою:

"Слова, що означають назви предметів. Складання усної розповіді за малюнком"

2 клас.

                                                                                  Самодєд Валентина Іванівна

                                                                               вчитель початкових класів                                                                             

                                                                                              вища категорія, "Старший учитель"

                                                                      ШЗШ №7   м.Шостка  

                                                             Сумська область                                                                                                                                   

                                                                                      

Мета уроку.    Закріпити знання учнів про слова, що означають назви предметів.  Сформувати уміння розпізнавати їх, ставити до них питання. Вчити учнів складати усну розповідь: правильно, послідовно виражати свою думку; збагачувати словниковий запас; Розвивати мовлення, мислення, творчі здібності учнів. Виховувати любов до пташок, бажання проявити турботу про них.

Обладнання.   Індивідуальні картки, таблиці, ілюстрації, картки-шаблони пташок,  інтерактивна дошка, мікрофон, тематичні словники.


Хід уроку.

  1.  Вітання.
  2.  Організаційна частина.

                                Продзвенів і стих дзвінок

                                Починається урок

                                Всі за парти тихо всілись

                                І на мене подивились.

  1.  Мотивація навчальної діяльності.

Діти, сьогодні до нас на урок завітала незвичайна гостя. Відгадайте, хто вона?

                         Що воно за дивина –

                         Світла денного боїться,

                         Дзьоб гачком, великі очі,

                         І не спиться їй щоночі,

                         Ху-ху-ху - кричить вона

                         Відгадали? Це...(Сова)  7

Вона прийшла до нас на урок, щоб знайти друзів для себе серед вас, принесла скриньку, але відкрити ми зможемо тільки тоді, коли виконаємо всі її завдання. І хоч гостя незвичайна, урок самий звичайний.

  1.  Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні ми будемо закріплювати знання про слова, що означають назви предметів, будемо розпізнавати ці слова і ставити до них питання. А також будемо вчитися складати розповідь за малюнком.

  1.  Актуалізація опорних знань учнів.

Ось з яким віршем сова хоче звернутися до вас, діти:

                         Хочу взнати я у вас,

                         Як писати вмієте.

                         Чи дізнаєтеся, що

                         Я від вас хотітиму?

                         Віршик зразу прочитаю,

                         Будьте всі уважні

                         І скажіть мені ласкаві,

                         Найчастіше звук який

                         Ви тут зустрічали?

                         Слухайте уважно.

                         Дрізд до дятла "Добрий день!"

                         Дуб здоровий не впаде?

                         Дятел дзьобом дріботить:

                         "Двісті років простоїть!"

  •  Діти, то який звук ви найчастіше чули у цьому вірші? (твердий приголосний [д], м'який приголосний [д’] )
  •  Якою буквою на письмі позначається звук [д]?

Вчитель: буква "д" - добра, з неї починаються такі гарні слова, як "доброта, друзі" і в девізі нашого уроку теж є слово, яке починається з букви "д". Поспішайте творити добро!

  •  Що це ми прочитали? Яке речення?
  •  До чого закликає нас це речення?
  •  Яке слово протилежне за значенням до слова "добро" (зло)
  •  Як ви розумієте значення цього слова?
  •  Яких героїв казок ви знаєте, що постійно сваряться?
  •  Як навчити їх жити дружно?
  •  Доберіть слова - родичі до слова "добро"

                         Доброта, добрий, добрішати.

Згадайте! - які вислови і прислів'я ви знаєте з цими словами.

                                Чини добро і стережися злого.

                                Добре словечко гріє сердечко.    

                                Від доброго слова і лід розмерзає.

                                Хто людям добра бажає, той і сам має.

Вчитель. Отже, щоб люди добре ставилися до вас, треба поспішати творити добро, поважати один одного, вчиться говорити теплі слова один одному.

VI. Хвилинка каліграфії.

Дц дя дв до ді уд

  •  Прочитайте тільки склади. Що зайве?
  •  Який склад може бути окремим словом?

Наприклад: до лісу, до школи....

VII. Словникова робота.

До нас на урок завітав ще один гість. А хто він, відгадайте!

                        Вірно людям я служу

                        Їм дерева бережу.

                        Дзьоб міцний І гострий маю,

                        Шкідників ним добуваю (дятел)

Робота з тематичним словником.

  •  Діти, давайте прочитаємо, як наш словничок змальовує цього птаха?
  •  Яку користь приносить дятел лісу?
  •  Як його ще називають? (лісовий лікар, незвичайний хірург)

                                            На дошці!

                                             дятел

                     = о - о -

  •  Прочитайте з дошки слово по складам.
  •  Поставте наголос. Який склад наголошений? Як вимовляється звук [е] в ненаголошеному складі?

Прочитайте так, як вимовляємо, читаємо. Прочитайте так, як пишемо. Запишіть.

VIII. Узагальнення та систематизація знань.

Складання речення зі словом дятел.

Дятел лікує дерева.

Гра "Мікрофон".

Продовжи мою думку.

  •  Що виражає речення?
  •  Всі слова в реченні...
  •  Перше слово в реченні...
  •  В кінці речення...

Коментоване письмо.

Дятел лікує дерева.

  •  Назвіть головні слова в реченні.

Усно установити зв'язок слів у реченні. Назвіть слова - предмети. Поставити до них питання.

Вчитель. Все, що нас оточує, це предмети. Предметів багато і кожен з них має свою назву. Отже чим більше слів ми знаємо, тим більше вживаємо їх у своєму мовленні, тим багатша наша мова.

Гра з сигнальними картками "Хто?", "Що?". Вчитель показує малюнки, діти відповідні питання. Індивідуальна робота (на картках) Завдання від

дятлика сови

Калина

Хто?

Що?

Білий

о

а)

б)

Сніг

а) учителька, заєць, олень;

Ведмідь

б) каструля, тарілка, глечик, диван.

Спить

о

Сосна

Перевірка індивідуального завдання.

Фізкультхвнлинка.

Робота над багатозначними словами.

1. Загадка про Сонце, сонечко:

На дошці два малюнки (сонечко-комаха, джерело тепла і світла)

  •  Як одним словом можна підписати під цими малюнками. Це предмети?
  •  Поставте питання до першого предмета. Другого. Як звучать ці слова? Які за значенням?
  •  Які ви ще знаєте слова, що звучать однаково, а значення мають різні? (ручка, коса).
  •  Якою косою не можна косити?
  •  Який ключ літає? (журавлиний ключ)
  •  Як ще називають журавлів? (веселики)
  •  Коли їх називають веселиками? Чому?
  •  А журавлями?
  •  Чи всі птахи відлітають у вирій?

Правильно це, коли говорять, що горобці, синички, сороки, сойки, галки лишаються тому, що в них не вистачає сил для перельоту?

  •  Чого ж вони лишаються? Куди прилітають?
  •  Хто допомагає птахам перезимувати?

ь. їй*

/ (•

XI. Розвиток зв'язного мовлення

Діти, ось зараз з вами ми будемо допомагати зикуючим птахам, які прилетіли до нас на урок.

Робота з підручником. Складання оповідання за малюнком на стор.103.

  •  Яка пора року настала? Прийшла зима.
  •  Чому так важко стало птахам? Все навкруги засипав м 'який сніг.
  •  Хто допомагає птахам? Дайте імена дітям.
  •  Що вони зробили?

Андрійко повісив на дереві годівничку. Оленка насипала зерна.

  •  Хто прилетів до годівнички?

Сюди прилетіли синички, горобці, сойка.

  •  Як себе почувають пташки? Весело пташкам.

А тепер прочитайте (1 уч. читає) яке оповідання ми склали?

Прийшла зима. Все навкруги засипав м'який сніг. Андрійко повісив на дереві годівничку. Оленка насипала зерна. Сюди прилетіли синички, горобці, сойка. Весело пташкам.

  •  Який заголовок можна добрати? ("Пташина їдальня", "Біля годівнички").

Деформоване речення

Діти, дятлик теж склав своє речення. Але так поспішав до нас на урок, що розсипав слова. Складіть речення і ми дізнаємося про що нам хотів сказати дятел.

Птахи вдячні дітям за турботу.

  •  Запишіть це речення.

     -    Назвіть слова, які відповідають на питання Хто? Що?

     -    Що означають ці слова?

     -    Так за що птахи вдячні дітям?

(За те, що вони зробили добре діло, допомогли птахам)

Проблемна ситуація.

  •  Щоб ви зробили, якби побачили замерзаючу голодну пташку?

Давайте діти і ми допоможемо кожній своїй пташці перезимувати холодну і голодну

Робота в парах.

Завдання на картках-шаблонах пташки.

Діти, складіть назву пташки: ІСУНРГ, ИНСИКАЧ, ОРОГЕБЦЬ, ДЕЛЯТ, ОЙКАС. Вчитель:

  •  Так кому ви допомогли? (діти читають слова-назви птахів). Як ви гадаєте, пташка захоче з вами дружити?

 Хвилинка поезії.

Уривок з вірша Д. Павличка "Птиця".

Лети! Співай у небі гомінкому,

Хоч і маленький, зрозумів я все.

Моя рука ніколи і нікому

Ні кривди, ні біди не принесе.

  1.  Домашнє завдання.

Зробити з батьками годівнички, прийняти участь в операції "Допоможіть пташкам"

  1.  Підсумок уроку.

Ось ми і виконали всі завдання наших гостей. Що найбільше сподобалося на уроці? Відкривається скринька.

(Роз'єднай слова, прочитай прислів'я: "ЗА ДОБРО ДОБРОМ І ПЛАТЯТЬ".)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40556. Бактерії у водних екосистемах 16.03 KB
  Навіть бактерії які населяють сухі грунти живуть у воді що міститься у капілярах грунту. Це гетеротрофні бактерії особливістю життєдіяльності яких є вивільнення C N P S та інших елементів з органічних речовин і переведення їх у неорганічну форму з виділенням СО2. Найважливішим у цьому процесі є те що бактерії переводять органогенні елементи у єдину доступну для рослинпродуцентів форму – неорганічну NH4 PO43 SO42 CO2 таким чином замикаючи колообіг речовин всередині екосистеми.
40557. Расчет и конструирование одноэтажного промышленного здания 1.1 MB
  Расчёт прочности двухветвевой колонны крайнего ряда. Крайние и средние колонны проектируются сквозными двухветвевыми так как высота здания более 12м. Колонны имеют длину от обреза фундамента до верха подкрановой консоли Н1=14401514=128 м; от верха подкрановой консоли до низа стропильной конструкции в соответствии с габаритом мостового крана согласно стандарту на мостовые краны высотой подкрановой балки рельса размером зазора Н2=1401501523 = 4 м. Высота колонны с высотой анкеровки Н3=Н09=16809=177 м.
40558. Проектирование корпоративной информационной системы предприятия 2.74 MB
  Корпоративная информационная система КИС система DNS сервер клиентская станция автоматизированное рабочее место АРМ программное и аппаратное обеспечение сервис домен адресное пространство. Цель курсовой работы – ознакомиться с методами и технологиями проектирования корпоративной информационной системы предприятия КИС. В процессе выполнения курсовой работы необходимо на основе анализа исходных данных и ознакомления с существующими аналогами проектируемых КИС разработать структуру КИС иерархию взаимодействия отдельных элементов...
40559. КОРПОРАТИВНЫЕ ИНФОРМАЦИОННЫЕ СИСТЕМЫ 19.36 MB
  Рассматриваются современные технологии корпоративной сети как транспортной подсистемы КИС принципы построения сетей основное сетевое оборудование протоколы прикладного уровня варианты технической реализации корпоративных подключений а также возможности и функциональный состав подсистемы интеллектуального здания. Корпоративная сеть является ключевым элементом КИС и поэтому она должна удовлетворять следующим важным требованиям: надежность – является одним из факторов определяющих непрерывность деятельности организации;...
40560. Разработка и эксплуатация автоматизированных информационных систем 1.52 MB
  Козлова Методические рекомендации по выполнению курсового проекта по дисциплине: Разработка и эксплуатацияавтоматизированных информационных систем для специальности: Автоматизированные системы обработки информации и управления Самара 2011 Содержание [1] 1. Структура курсового проекта [2.2 Структура глав проекта основная часть0 [3] 3. Требования по оформлению курсового проекта [3.
40561. Факторный Анализ 35.5 KB
  Основной задачей лабораторной работы является выделение наиболее показательных системных счётчиков которые косвенно могут давать нам информацию об остальных параметрах системы Теоретическая часть: Факторный анализ совокупность методов многомерного статистического анализа применяемых для изучения взаимосвязей между значениями переменных. Цели факторного анализа: сокращение числа переменных; определение взаимосвязей между переменными их классификация. Методики факторного анализа: Анализ главных компонент.
40562. Деревья решений 263 KB
  Известно что обучающий контент делится на несколько категорий по виду аудитории пользователей. В данном случае для исследования аудитории пользователей была взята статистика Портала на 1000 человек. Категории пользователей: По возрасту: Младше 18 лет – 651; Старше 18 лет – 349; По виду учебного заведения: Из пользователей младше 18 лет учащимися школы являются 721; Из пользователей младше 18 лет учащимися ССУЗов являются 279; Из пользователей старше 18 лет учащиеся ССУЗов – 72; Из пользователей старше 18 лет студенты ВУЗов...
40563. Деревья решений. Принятие решений 500 KB
  Экспертные системы – класс близкий к системам поддержки принятия решений которые представляют собой компьютерные автоматизированные системы целью которых является помощь людям принимающим решение в каких-либо определенных условиях для полного и объективного анализа предметной деятельности. Теория принятия решений – область исследования включающая в себя понятия и методы математики статистики экономики менеджмента и психологии которая изучает закономерности выбора людьми путей решения разного рода задач а также исследует способы...
40564. Компоновка поперечной рамы здания 1.2 MB
  Расстояние от оси подкрановой балки до оси колоны l1B1hBa75 B1 – размер части кранового моста выступающей за ось рельса 75мм – зазор между краном и колонной l1300100050075=875 мм l1 должен быть кратным 250 мм значит l1=1000 мм Высота сечения нижней части колонны hH=l1a hH= 1000500=1500 мм Пролёт мостового крана lк =l 2 l1 =3600021000=34000 Сечения верхней части колонны назначаем сплошно стенчатым двутавровым нижней сквозным. Вертикальные усилия от мостового крана Расчётное давление на...