82855

Мандрівка до квітучого саду. (Складання тексту-опису квітки або казки)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: познайомити учнів з походженням деяких назв квітів, із значенням квітів в житті людей; вчити добирати вдалі образні вислови, порівняння, збагачувати активний і пасивний словник дітей; працювати творчо; виховувати прагнення берегти і примножувати красу рідної землі.

Украинкский

2015-03-03

72.5 KB

0 чел.

12

Урок 15

Тема: Мандрівка до квітучого саду. (Складання тексту-опису квітки або казки)

Мета: познайомити учнів з походженням деяких назв квітів, із значенням квітів в житті людей; вчити добирати вдалі образні вислови, порівняння, збагачувати активний і пасивний словник дітей; працювати творчо; виховувати прагнення берегти і примножувати красу рідної землі.

Обладнання: мелодія П. І. Чайковського „ Вальс квітів”, виставка дитячих малюнків на тему „Квіти”, вірші, написані учнями самостійно дома, картки із завданнями, планом і темами письмових робіт, костюми квітів - Ромашка, Кульбаба, Троянда, Конвалія, мультимедійна установка.

                                                                 Хід уроку

  1.  Організація учнів до уроку
  •  Я рада бачити у ваших очах вогники допитливості, фантазії, прагнення творити, дізнаватись і пізнавати щось нове, бажання спілкуватись.
  1.  Повідомлення теми уроку ( Слайд 2)

(Звучить мелодія П. Чайковського „Вальс квітів”).

  •  Сьогодні ми з вами помандруємо до квітучого саду.

                    Ходімте в сад. Я покажу вам сад,

                    Де на колінах в яблуні спить вітер,

                    А згорблений чумацький небопад  

                    Освітлює пахучі очі квітів.

    -Спостерігаючи з космосу за нашою планетою, можна її уявити квітучим садом, величезним квітником, розмаїтим і пахучим. (Слайд 3)

ІІІ. Мандрівка до квіткового саду

  1.  Складання вірша за опорними словами
  •  Хто ж пробудив квіти від довгого зимового сну? (Весна) (Слайди 4-5)
  •  Так, чарівниця Весна.

А ну, спробуйте скласти вірш про це. Нехай вам допоможуть картки, що у вас на столі (завдання 1). Запишіть свої віршики на листочках.

Весна - чарівниця

… …,

Наказ свій послала,

Щоб … ….

І проліски, й травка,

…  …  …,

І кульбаба рясна,

Й фіалочка ... -

Всі квіти весняні,

Веселі, ...,

З-під листя виходять,

Голівки ....

Од сну....

До сонця....

(Діти зачитують свої вірші, порівнюють їх з віршем О. Пчілки)  (Слайди 6-7)

  1.  Інформація з „Довідкового бюро”

           -  Квіти милують наше око, прикрашають наше життя. Та це далеко не все, що дають нам квіти. Дома ви багато прочитали про квіти. Яке ж значення вони мають для нас? (Розповідають діти з „Довідкового бюро ”)

а) Квітковий барометр

           - Квіти допомагають передбачати погоду. ( Слайд 8)

  •  Мальви, нагідки, кручені паничі, кульбаба, польова берізка, крокуси завжди проти дощу пелюстки стуляють. Пилок свій від нього ховають.( Слайд 9)
  •  Жовта акація на дощ дуже пахне, приваблює бджіл. ( Сдайд 10)
  •  Перед негодою конюшина стуляє свої листочки i схиляє головки суцвіть, а перед стійкою гарною погодою стебла й листочки її вирiвнянi, суцвіття пiднятi догори. ( Слайд 11)

- Квітка маргаритки перед негодою нахиляється так низько, що майже

торкається поверхні землі. ( Слайд 12)

  •  Якщо до 9-ої години ранку мокрець (зірочки) свої квіти-зірочки не розкриває, знай - сьогодні буде дощ. (Слайд 13)
  •  У містах пломеніють чудові канни. (Слайд 14) Завезли їх колись в Європу з далекої Індії. Там, на батьківщині, вони за цілу добу попереджають про дощ. А у нас - лише за 6  - 10 годин. На кінчиках листя у них з’являються прозорі краплинки.

б) Квітковий годинник ( Слайд 15)

  •  А тепер поговоримо про час. Скажіть, будь ласка, якби не було годинників, як люди орієнтувалися б у часі? (По сонечку, по квітах)
  •  Квіти цикорію прокидаються між 4 і 5 годинами ранку. (Слайд 16)
  •  Якщо нечуйвітер, мак, кульбаба, шипшина розгортають свої пелюстки - настала 6 година ранку. (Слайд 17)
  •  Водяна лілія прокидається о 7 годині ранку. (Слайд 18)
  •  Курячі очка - о 8 годині ранку. (Слайд 19)
  •  Розпускаються червоні тюльпани або кручені паничі - минула 8 година ранку. (Слайд 19)
  •  Найпізніше прокидаються жовті нагідки - аж о 10 годині (Слайд 20), тоді, коли иикорій вже починає стуляти пелюстки (Слайд 21).
  •  Нечуйвітер, кульбаба, водяна лілія - стуляють пелюстки о 5 годині вечора. (Слайд 22)
  •  Енотера вдень напівзаплющує свої квіти, а десь о 10 годині вечора розкриває.(Слайд 23)
  •  Чи знаєте ви, хто вперше влаштував квітковий годинник?
  •  Більше 200 років тому жив один учений Карл Лінней. У своєму рідному місті він уперше влаштував такий квітковий годинник. Посадив квіти, що розкривають свої пелюстки в різні години. (Слайд 24)

Зрозуміло, що квітковий годинник працюватиме справно лише у ясний, сонячний день.

в) Квіткова аптека

  •  А зараз завітаємо до квіткової аптеки (Слайд 25). Які ліки ви там знайдете?(Слайди 26- 29)
  1.  Зустріч з квітами. (Тихо лунає музика)
  •  Уявіть собі, що ми у квітковому садку (Слайд 30). Навколо щебечуть птахи, здалеку доноситься сюрчання коника, а груди наповнює п’янкий, солодкий аромат. Що це так чудово пахне у саду? (Квіти)

Назустріч нам вийшли красиві і милі квіти. (Музика звучить голосніше, під звуки вальсу до класу заходять діти в костюмах квітів).

а) Ромашка

б) Троянда

в) Кульбабка

г) Конвалія

  1.  Виставка малюнків квітів, що намалювали учні, готуючись до уроку.
  •  Ми дуже раді зустрічі з вами, милі квіти. Погляньте - ось малюнки, які намалювали вам наші учні. (Розглядають малюнки, сідають)
  1.  Читання дітьми власних віршів про квіти.
  •  Діти спробували присвятити вам свої власні вірші. Послухайте їх.
  •  Чи сподобались вони вам?
  1.  Словникова робота
  •  Чи мають квіти характер? Як ви гадаєте? Давайте підберемо слова-ознаки, які б передали їх характер:

        6.1. а) Ромашка - ніжна, лагідна, мила, привітна, добра, замріяна

     (Слайд 31).

б) Троянда - горда, красива, неприступна, надмінна,

себелюбна, колюча, рішуча, сильна.(Слайд 32)

в) Кульбаба - мила, м’яка, лагідна, пухнаста, золотава

                   (Слайд 33)

г) Конвалія - ніжна, маленька, сумна, тендітна, замріяна,

струнка.(Слайд 34)

  1.  Гра „Знайди зайве” (Слайди 35 – 36)

яскрава

лагідна

сильна

пихата

горда

замріяна

скромна

тендітна

рішуча

ніжна

(Троянда) ( Ромашка, конвалія )

  •  До якої квітки відносяться слова 1-го стовпчика? Яке слово зайве? Чому?
  •  А 2-го стовпчика?
  1.  Підбір образних слів

а) Розгляд малюнка ромашки (Слайд37)

  •  Підберіть слова, за допомогою яких можна описати:
  •  стебло - тендітне, струнке, гнучке, тонке;
  •  листочки - тремтливі, мов пальчики дитини, зеленаві.

-  пелюстки – білосніжні, лагідні, м’які;

- серцевина - сонячна, золотава, промениста, замріяна, ясна.

б) Троянда (Слайд 38):

- стебло - струнке, колюче, мов терен, неприступне, сильне;

  •  листочки - темно-зелені, воскові, холодні, гарні, мов намальовані;

- пелюстки - багряні, шовкові, пурпурові, рожеві, білі, жовті, яскраві, наче писанки.

в) Кульбабка(Слайд 39):

  •  стебло - пряме, гладеньке, трубчасте;
  •  листочки - холодні, посічені, з гостренькими, мов списи, кінчиками;

- квіточка - мов маленьке сонечко;

- пелюстки - жовтенькі, золотаві, теплі, м’які, пухнасті.

г) Конвалія (Слайд 40):

  •  стебло - тендітне, тонесеньке, гнучке;
  •  листочки - смарагдові, широкі, з прожилками, огортають стебельце, немов хочуть захистити крихітні дзвіночки;

-  квіточка - мов крихітний дзвіночок, рухлива, тремтлива.

  1.  Фізкультхвилинка (танцюємо вальс разом з квітами) (Слайд 41)
  2.  Творча робота учнів

1)Складання казок про квіти (Ускладнене завдання )(Слайди 42- 45)

            - Чому сумує Конвалія?

            - Чому Кульбабка розкриває свої пелюстки, зустрічаючи Сонце, і стуляє

їх, коли Сонце заходить?

            - Чому добра і скромна дівчина перетворилась на Ромашку?

            - Як горда царівна перетворилась на троянду?

      2)Складання текстів-описів квітів  за планом. (Слайд 46)

  1.  Зачитування творів

( Квіти оцінюють роботу учнів ).

  1.  Підсумок уроку (Гра,,Мікрофон”) (Слайди  47- 48)

- Ось і підходить до кінця наша мандрівка. Чи сподобалась вам вона?

- Що нового ви дізнались про квіти?

             - Дякую вам за роботу. Ви були на уроці уважними, старанними, творчими.

Зразок опису

Переді мною квітучий сад. Його пянкий, солодкий аромат дурманить голову. Все тут неповторно, гарно. Але мій зір приваблює одна квітка.

Шовкові, мякі, білосніжно-лагідні пелюстки перемовлялись з вітерцем, вигріваючись на сонці. Золотаво-променисте вічко підморгувало всім довкола. Тремтливі, мов дитячі пальчики, листочки забавлялися кришталевими кульками роси.

Струнке, тендітне, мов билинка, стебло помірно погойдувалося у ранковому танці. Ця квітка чарувала око і манила до себе своєю чистою недоторканою красою. Це була польова цариця - ніжна і замріяна ромашка.

Та підійшов час розлуки. Пора мені додому. Але ця зустріч буде зі мною і в осінній морок, і в зимову стужу.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

32784. ОПРЕДЕЛЕНИЕ ОТНОШЕНИЯ ТЕПЛОЁМКОСТЕЙ ДЛЯ ВОЗДУХА 256.5 KB
  Избыток давления воздуха в Рис. Пусть при состоянии 1 в баллоне объемом V масса воздуха равна m. Масса воздуха m занимала перед открытием крана К2 объем V1 где V1 V.
32785. Определение ускорения свободного падения при помощи машины Атвуда 569.5 KB
  Северодвинске Факультет: № 4 Кафедра: № 12 Лабораторная работа Определение ускорения свободного падения при помощи машины Атвуда г. Северодвинск 2007 Лабораторная работа ФМ 11 Определение ускорения свободного падения при помощи машины Атвуда 1. Цель и метод: С помощью машины Атвуда исследовать законы кинематики и научиться экспериментально определять ускорение свободного падения. Законы свободного падения тел открыл итальянский физик Галилео Галилей 1564 ― 1642.
32786. Изучение законов колебания математического и физического маятников 251.5 KB
  Определить положение центра масс физического маятника. Отклонение маятника от положения равновесия будем характеризовать углом образованным нитью с вертикалью рис. При отклонении маятника от положения равновесия возникает вращательный момент силы тяжести равный по модулю произведению силы mg на её плечо = l sin : M = mgl sin где m масса; l длина маятника. 1 Напишем для маятника уравнение динамики вращательного движения обозначив угловое...
32787. Происхождение, сущность и социальные функции науки 15.93 KB
  Наука исторически сложившаяся форма духовнопрактического освоения мира направленная на познание и преобразование объективной действительности. Понятие наука имеет несколько аспектов: 1 система знаний 2 их духовное производство 3 практическая деятельность на их основе4 социальный институт. Этот аспект подчеркивает социальную сущность науки: наука как социальный институт представляет собой систему взаимосвязей между научными коллективами организациями членами научных сообществ а также систему норм и ценностей. Наука прошла...
32788. Особенности научного познания 14.79 KB
  Особенности научного познания. Цель научного познания открытие объективных законов природы общества мышления постижение сущности изучаемых явлений. Объективность адекватное отражение действительности не зависящее от субъекта познания. Наличие методологии познания.
32789. Уровни и методы научного познания 14.54 KB
  Уровни и методы научного познания. В научном познании используются разнообразные методы. Метод греч. Учение о методах методология ее предметом является обоснование методов исследование их эффективности особенностей применения в различных областях знания.
32790. Диалектика, её исторические формы. Диалектика и метафизика 15.42 KB
  Диалектика и метафизика. диалектика это учение о всеобщих связях и закономерностях развития природы общества и мышления а также основанный на этом учении метод познания. Диалектика как теория и метод познания в своем историческом развитии прошла несколько этапов. Наивная или стихийная диалектика античности.
32791. Общее понятие о философии. Исторические основания возникновения философии. Дофилософские мировоззренческие системы и их роль в формировании философии 15.71 KB
  Философия зародилась около 25 тыс. Термин философия был введен Пифагором и дословно означал любовь к мудрости phileo любовь sophi мудрость. Философия все больше превращалась в обобщенную систему знаний о мире задачей которой являлось дать ответы на наиболее общие глубинные вопросы о природе обществе человеке. Философия это форма духовной деятельности человека форма общественного сознания направленная на осмысление коренных мировоззренческих вопросов.
32792. Спецефика филосовского знания. Соотношение философии и частных наук. Взаимосвязь философии и медецины 15.26 KB
  Соотношение философии и частных наук. Взаимосвязь философии и медецины. С выделением отдельных наук в самостоятельные области знаний возникает вопрос о соотношении философии и частных наук под частными науками понимаются те которые изучают отдельные области реальности. Роль философии представители данного направления сводят к логическому анализу научного языка; 3антисциентизм ограничивает роль науки решением узко практических задач.