82857

Часи дієслова

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Актуалізувати знання учнів про дієслово навчитися визначати часи дієслова засвоїти українські терміни. Давайте подивимось як сумно стало Вовченяті без Капітошки та під час перегляду знайдемо дієслова і запишемо їх у зошит Діти дивляться уривок із мультфільму Капітошка та знаходять дієслова...

Украинкский

2015-03-03

185 KB

3 чел.

Оксана Конон,

вчитель  початкових класів I категорії  ЗОШ №4 м. Іллічівська Одеської області

   Хочу запропонувати до Вашої уваги урок  з української мови в 4 класі. Сучасний урок не  можна уявити без використання  комп’ютерних технологій,  вони дають  можливість в повному обсязі  застосовувати пізнавальні форми роботи: тестові  та  пошукові завдання, ігри, казки, моделювати різні ситуації. Дітям подобаються такі уроки, вони із задоволенням  працюють,  а вчитель має змогу  створити умови для повноцінної роботи на уроці кожного учня.

 Примітка. Перед  уроком  заздалегідь  переглянути мультиплікаційний фільм  «Капітошка».  Мій клас подивився його на уроці громадянської освіти, коли говорили про дружбу та доброту.

 

Використання  сучасних  компютерних технологій  на уроках української мови в 4 класі (для шкіл з російською мовою навчання)

Тема. Часи дієслова.

Мета.  Актуалізувати знання учнів про дієслово, навчитися визначати часи дієслова, засвоїти українські терміни. Розвивати зв’язне мовлення учнів, спостережливість, пам’ять, увагу до слова. Виховувати любов до української мови, вміння співчувати та дружити.

  Обладнання: таблиця-опора «Часи дієслів», презентація, пісня та уривки з мультфільму «Повернення Капітошки», підручник.

Хід уроку.

 I.  Організація класу.

Учитель.  Шкільний дзвоник пролунав,

                 Працювати час настав.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Учитель.

  •  Зима вже залишила нас, гарний білий сніжок розтанув, вчора таке лагідне сонечко трішечки посяяло і заховалось. Сумно зараз особливо тим,  у кого немає друзів. І я вирішила запропонувати вам здійснити невелику казкову подорож і допомогти хоч одному казковому герою повернути друга. Ви всі чули перед уроком його пісеньку (на перерві тихо лунала пісенька Капітошки з мультфільму)
  •  Хто ж це такі? (Вовченя та Капітошка)
  •  Так ось, якщо ми виконаємо всі завдання уроку, то Капітошка обовязково повернеться.

III. Актуалізація опорних знань.   

  •  Ми з вами  слідкували за знайомством Вовченяти та Капітошки.

        Капітошка відлетів. Що робить зараз Вовчик? (Сумує, чекає, сподівається).

  •  Якою частиною мови є ці слова?

(Діти розповідають все, що вже вивчили про дієслово.)

  •  Відлетів Капітошка на хмаринку, залишився Вовчик сам і сумує. Давайте  подивимось як сумно стало Вовченяті без Капітошки та під час перегляду знайдемо дієслова і запишемо їх у зошит!

Діти дивляться уривок із мультфільму «Капітошка»  та знаходять   дієслова  в тексті пісні (слайд 1)

(Слайд 2) Перевірка виписаних дієслів.

      (Сумуєш, знай, минеться,відшукай, посміхнеться, прилітай, заграй.)

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

  •  Скажіть, будь ласка, а Вовчик зараз сумує за Капітошкою?
  •  А  раніше він сумував?
  •  А якщо сьогодні він не повернеться, то буде сумувати?
  •  Отож,  зараз він сумує, раніше сумував і буде сумувати у майбутньому, якщо не повернеться Капітошка. Зверніть увагу, що дії відбуваються в різні часи: тепер, раніше і у майбутньому! От сьогодні ми і будемо говорити про такі часи - часи дієслова. Це тема нашого сьогоднішнього уроку!

V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу у процесі практичної діяльності.

1.Робота за таблицею  (слайд 3 )

Діти говорять, як вони розуміють часи  дієслова.

2.Виконання вправи підручника  (слайд 4).

  •  Підручник відкриваємо на 121 сторінці, вправа 267.

Знаходимо виділені  дієслова  і записуємо у три стовбчики.

Висновок. Скільки часів має дієслово?

  Фізкультхвилинка (під пісеньку Капітошки з мультфільму діти виконують танцювальні рухи).

VI. Закріплення та осмислення знань.

  1. Робота з текстом  (слайд 5 )  

  •  Вставляємо усно пропущені букви.

(Під час роботи з текстом діти повинні знайти відмінність написання слова  радісно з російською мовою)

   -      Складаємо і записуємо новий текст.

  •  Яким членом речення виступає дієслово?
  •  Підкресліть головні члени речення: 1 ряд у першому реченні, 2 ряд у другому реченні, а 3 ряд у третьому реченні.

     2. Звукове речення (слайд 6)

  •  Зробіть буквений запис речень. Визначте час та число дієслів.

     3. Скласти слово за  схемою.

Від іменника сад утворіть дієслова з такою будовою:

4. Гра  «Добери антоніми» (слайд 7 ).

VII. Підсумок уроку (слайд 8 ).

  •  Скільки часів має дієслово? Які?
  •  Як відрізнити один час від іншого?
  •  Що означають дієслова майбутнього часу?
  •  Які дії описують дієслова минулого часу?

   Ви всі були такими старанними і гадаю, що   Вовченя знову зустрінеться з Капітошкою! (слайд 9) (Вовченятко отримує телеграму від Капітошки, що скоро вони знову зустрінуться.)

  VIII.  Завдання додому.

1 група: написати невеличкий твір із 5-6 речень про те, як знову зустрілись Капітошка з Вовченям;

2 група: виконати вправу 271( «А» або «Б»).

Література

  1.  Українська мова: Мова і мовлення. Правопис: Підруч. для 4 кл. загальноосвіт. шк.. з рос. мовою навчання / О. Н. Хорошковська, Н. О. Воскресенська, А. О. Свашенко. - К.: Промінь, 2004.- 144с.
  2.  Буду мову я вивчати: Зошит для 4 класу. / О. Г. Кобзар. -  Х.: Вид-во «Ранок», 2009. – 64с., іл.
  3.  Мультиплікаційний фільм  «Капітошка»  © Київнаукфільм. Об’єднання художньої мультиплікації.1980р.
  4.  Мультиплікаційний фільм «Повернення Капітошки» »  © Київнаукфільм. Обєднання художньої мультиплікації.1989р.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

39830. Ломаные линии и сплайновые кривые. Кривая Безье, NURBS-кривая 1.95 MB
  Изучение приемов работы с ломаными линиями и сплайновыми кривыми: кривая Безье, NURBS-кривая. Редактирование сплайновых кривых. Способы создания скульптурных поверхностей.
39831. Твердотельное моделирование 1.8 MB
  11 Плоскости и прямоугольная система координат в пространстве Работа № 10 Твердотельное моделирование. Переименовать плоскости проекций: выделить в окне Дерево модели плоскость проекций XY рис.2 а; нажать клавишу F2 или повторно щелкнуть на названии выделенной плоскости; ввести новое название Фронтальная плоскость XY; нажать Enter. В этой версии системы КОМПАС ось OZ направлена перпендикулярно плоскости экрана.
39832. Знакомство с операциями твердотельного моделирования: кинематическая операция 1.38 MB
  Введение В работах № 2 и № 3 вы фактически уже познакомились с перемещением эскизасечения по заданным траекториям хотя слово траектория и не применялось. При применении операции Выдавливание перемещение эскиза производится вдоль отрезка прямой перпендикулярной плоскости построения эскиза. Результатом этой операции были модели таких твердых тел как тонкая пластина эскиз Отрезок цилиндр или труба эскиз Окружность гнутые тонкие пластины эскиз Ломаная линия или Кривая Безье. При применении операции Вращение перемещение...
39833. Знакомство с операциями твердотельного моделирования: операция по сечениям 1.66 MB
  Они носят название Плоскость смещенная т. Смещенная плоскость параллельна Горизонтальной плоскости. Выберите в окне Дерево модели плоскость ZX Горизонтальная плоскость. Для создания второго сечения с эскизом Окружность нам понадобится смещенная плоскость относительно плоскости ZX.
39834. Приемы работы с инструментом Точка 410.15 KB
  Фрагмент – документ в системе КОМПАС-ГРАФИК LT. Чертеж хранится в цифровом виде в отдельном файле специального двоичного формата. Расширение имени файла. Фрагмент не содержит объектов оформления: нет рамки, основной надписи, знака неуказанной шероховатости и технических требований.
39835. Приемы работы с инструментом Отрезок 700.5 KB
  Кнопка выбора инструмента Отрезок находится на панели Геометрия. Расширенная панель команд Отрезок имеет вид представленный на рис. Расширенная панель команд инструмента Отрезок.
39836. Чертеж плоской детали 1.9 MB
  В этой работе мы выполним чертеж плоской детали прокладки рис. Заполнение основной надписи штампа Основная надпись чертежа предназначена для записи наименования детали материала для ее изготовления масштаба чертежа фамилий исполнителя и проверяющего а так же других технических характеристик. Выполните обводку контура детали основной линией в указанном ниже порядке.
39837. Выполнение чертежа в системе прямоугольной проекции 657.5 KB
  Заполнение основной надписи чертежа и создание вида 1. Установите Масштаб вида равным 2:1. Введите координаты точки привязки вида т. начало системы координат вида 70; 200 которое выберем в качестве центра сквозного отверстия опоры на виде спереди.
39838. Наглядные изображения. Построение изометрической проекции опоры 652.5 KB
  Построение изометрической проекции опоры 6 Работа № 18 Наглядные изображения.Построение изометрической проекции опоры Цель работы: Изучение традиционных приемов построения изометрической проекции в чертежноконструкторском редакторе КОМПАС3D LT: построение изометрических осей изображение плоских фигур и окружности в изометрической проекции. Познакомились с особенностями формирования трехмерной модели по чертежу и создания заготовки чертежа с изометрической проекцией детали. В этой работе вы сможете познакомиться с основными приемами...