82906

Додавання і віднімання чисел другого розряду (круглих десятків)

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Ознайомити учнів із додаванням і відніманням круглих десятків, вправляти у розв’язанні простих і складених задач, розвивати мислення, пам’ять, спостережливість, увагу, формувати вміння записувати і розв’язувати вирази з дужками, виховувати старанність, працелюбність.

Украинкский

2015-03-04

39.5 KB

2 чел.

   Криворізька загальноосвітня школа інтернат  І- ІІ ступенів  №1

                    Урок математики

                     з теми:

« Додавання і віднімання чисел другого

       розряду ( круглих десятків)»

                                                 Вчитель Ткаченко А.Ю

                                                                                             2  Б  клас

                                           Кривий Ріг 2012р.

    Мета: Ознайомити учнів із додаванням і відніманням круглих десятків,

вправляти у розв’язанні простих і складених задач, розвивати мислення, пам'ять,  спостережливість, увагу, формувати вміння записувати і розв’язувати вирази  з дужками, виховувати старанність, працелюбність.

Обладнання. Мультимедійний проектор, малюнки з задачами, картки для проведення роботи в парах.

                                               Хід уроку.

І. Організація класу.

 Продзвенів уже дзвінок

 Починається урок

 Він осінній і цікавий

 Нового принесе нам чимало.

ІІ Мотивація навчального процесу.

 Математика – наука

Точна і серйозна

І прожить без неї нам

Навіть дня неможна.                       (слайд 1)

Будемо працювати багато і цікаво, а тому наш девіз:

Міркуємо – швидко

Лічимо – точно

Пишемо – гарно

Працюємо – творчо

Відповідаємо правильно

Результат – нові знання, гарний настрій.

                                                         (слайд 2)

ІІІ. Усний рахунок

А)  Інтерактивна гра «Незакінчене речення»

  -числа при додаванні називаються……………..

 -щоб збільшити одне число на кілька одиниць, треба……….

 - з яких частин складається задача…………………..

 - назвіть числа шостого десятка…………..

 - яке число містить 9 десятків…………..

                                                        (слайд 3)

Б) Математична розминка

Серед чисел знайти ті в яких кількість одиниць  більше ніж кількість десятків?

 17, 32, 48, 24, 90,78,39, 42, 56,73,59,64.

                                                         ( слайд 4)

В) Корекційна вправа « Розвиваємо математичну мову»

Читаємо по різному компоненти додавання і віднімання знаходимо результат.

8+6                  15-7

3+9                  12-6

5+8                  13-8

7+6                  17-9

9+4                  11-3                      ( слайд 5)

ІV. Робота в зошитах

Хвилинка каліграфії з навантаженням. Число 15 яке?

Математичний диктант

Від числа 18 відняти суму чисел 8 і4

До  різниці чисел 14 і 7додати 3

Суму чисел 8 і 5 зменшити на 4

13 додати суму чисел 3 і 4

Взаємоперевірка                          (слайд 6)

VІ.Вивчення нового матеріалу.

А) Підготовча робота. Розв’язання проблемної ситуації.

Гра « Зайва намистинка»

10, 20, 30, 40, 50,58, 60, 70,80,90. ( слайд 7)

Б) Задача. Пояснення нового. Спираючись на дії з одноцифровими числами.

Оксанка знайшла 3 десятка грибів,

А Оленка 1 десяток грибів. Скільки всього грибів знайшли дівчата?

3 дес.+ 1дес.=4дес.

30+10=40                                          ( слайд 8)

40+30=70               90-30=60

20+30=50               70-20=50

VІІ. Опрацювання нового матеріалу.

А). Коментований запис круглих чисел і дії з ними.

40+20                                 90-20

80-50                                  60+30

10+60                                 50-10

70-50                                  30+70

20+80                                  90-20        (слайд 9,10)

Фізкультхвилинка.                             (слайд 11)

Раз! Два! Три! Чотири! П’ять!

Час прийшов нам спочивать.

Тож піднімем руки вгору,

Ніби глянемо на зорі.

А тепер всі руки в боки,

Як зайчата- скоки, скоки!

10,9,8,7, Час за парти нам усім!

Б) Диференційне розв’язання задачі     

                                                              (слайд 12)

В). Корекційно розвивальне направлення

 Самостійна робота  за варіантами.

30+40-10                         80-20-10

50+40-20                         90-40+10

60+10-20                         70+10+20     (слайд 13)

VІІІ. Математична  естафета. Робота в групах

Гра «Виправ помилку»

40+20=70                               80-40=30

90-50=40                                10+20=40

50+10=80                               60-30=30

80-30=40                                30+40=80

20+30=60                               90-30=50

                                                             ( слайд 14)

ІХ. Закріплення.

А) Гра Живі числа»

10  90 40  20  60  70 50

М  І   Л    О    Д   Ц   О                         ( слайд 15)

Б) Ребуси

        вбур

100  ли                                                ( слайд 16)

        Лиця

В).Гра « Інтерв’ю»  

Що найбільше сподобалось на уроці?                           

Підсумок уроку.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

64117. Структура управления и ее влияние на эффективность работы торгового предприятия (на примере ЗАО «Связной Логистика») 1.74 MB
  Роль структуры управления в эффективном управлении организацией Анализ организационной структуры и структуры управления организацией Анализ управления спросом на товары и услуги предприятия...
64118. Технологія зборки та монтажу плати блоку біжучого рядка на світлодіодах 363.5 KB
  Яскрава картинка яка динамічно змінюється привертає увагу і допомагає донести велику кількість інформації використовуючи мінімум простору. принцип управління схемний; кількість входів 23; Кількість виходів 21; входи з клавіатури та блоку живлення...
64119. Оcновные нaпpaвления деятельноcти оpгaнов пpедвapительного pacледовaния в cовpеменный пеpиод 1.92 MB
  Пpо‏во‏димые‏ в Pо‏ccии cуде‏бно‏ пpaво‏вые‏ pе‏фо‏pмы нaпpaвле‏ны нa эффе‏ктивную paбо‏ту пpaво‏о‏xpaните‏льныx о‏pгaно‏в по‏ бо‏pьбе‏ c пpе‏cтупно‏cтью в cо‏че‏тaнии c гумaнным о‏тно‏ше‏ние‏м к че‏ло‏ве‏ку, по‏пaвше‏му в cфе‏pу уго‏ло‏вно‏- пpо‏це‏ccуaльныx о‏тно‏ше‏ний.
64120. Потребительский кредит 257.5 KB
  История возникновения потребительского кредита Принципы и методы потребительских кредитования. Все факты экономического развития России говорят о том что необходимо уделять большое внимание проблеме кредита в том числе и потребительского так как экономическое состояние страны...
64121. ФЛОРА ЛЕСОВ МАЙСКОЙ ГОРЫ ЗАВОЛЖСКОГО РАЙОНА ГОРОДА УЛЬЯНОВСКА И ЕЁ КОМПЛЕКСНЫЙ АНАЛИЗ 456.5 KB
  Богат в лесах видовой состав кустарников: бересклет бородавчатый орешник жимолость лесная крушина. По видовому составу к кустарниковым степям близки луговые степи с преобладанием костреца берегового занимающие чаще всего северные склоны.
64122. Проектирование технологического процесса работы отделения топливной аппаратуры грузовых автомобилей 1.04 MB
  Самое простое отнести форсунки в ближайший дизель-сервис и оставить там некоторое количество денег. Для начала надо разобраться в устройстве дизельной форсунки и в том что там происходит и что на что может влиять. Сечение форсунки представлено на рис.
64124. Автоматизация процессов сбора, передачи, обработки и накопления информации в системе управления персоналом предприятия 4.33 MB
  Цель исследования: обосновать пути автоматизации процессов сбора, передачи, обработки и накопления информации в системе управления персоналом предприятия (на примере ООО «Ковровый двор»).
64125. КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ЗА МІЖНАРОДНІ ЗЛОЧИНИ 167 KB
  Розкрити поняття міжнародного злочину та встановити, які саме діяння містять його ознаки; визначити компетенцію Міжнародного кримінального суду; охарактеризувати міжнародний та регіональний рівні співробітництва держав у боротьбі з міжнародної злочинністю.