82910

Множення у випадку кількох нулів у множнику

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Спробуємо знайти другий спосіб розв’язування задачі. Чому катер за той самий час пройшов більшу відстань? (Тому, що в нього була більша швидкість). Знаючи, що катер має більшу швидкість, про що ми можемо дізнатися? (На скільки швидкість катера більша, ніж швидкість буксира?) Що для цього потрібно зробити?

Украинкский

2015-03-04

210 KB

1 чел.

Дорошенко Катерина Миколаївна

Учитель-методист Маньківської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів №1

Професіоналізм сучасного учителя початкової школи, його педагогічна майстерність   на сьогоднішній день визначається  тим, як він використовує у своїй діяльності нові технології, серед яких  інформаційно-комунікаційні, які поряд із традиційними методами сприяють забезпеченню учнів   знаннями, уміннями і навичками, підвищують ефективність навчально-виховного процесу, сприяють творчому розвитку учнів.

Комп’ютер – мій надійний помічник при підготовці до уроків та їх проведенні (використання тестів, фрагментів ППЗ із предметів, створення презентацій). Щоб ефект був максимальним, компоную навчальний матеріал так, щоб він відповідав дидактичній меті уроку, принципам науковості,  сприяв активізації розумової діяльності учнів. За таких умов процес навчання стає нестандартним, цікавим, різноманітним, спонукає дітей до  пошуку, розвитку пізнавальних здібностей.

Пропоную розробку уроку математики в  4 класі

Тема. Множення у випадку кількох нулів у множнику.

Мета: вправляти в обчисленні значень виразів на множення; опрацювати задачу з двома буквеними даними; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; виховувати увагу, наполегливість.

Обладнання: презентація до уроку. 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Слово учителя (1 слайд).

     

Девіз уроку математики (учитель говорить першу частину строфи, учні – другу частину хором):

Діяти – активно!

Думати – оперативно!

Сперечатися – доказово!

Для всіх – обов’язково!

– На уроці математики ми міркуємо, аналізуємо, порівнюємо, обчислюємо, розв’язуємо, складаємо (дієслова перераховують учні).

  1.  Повторення і закріплення вивченого матеріалу.

1.Робота зі слайдами презентації (3 10). Учні самостійно  читають завдання,  дають відповіді.

                    

      

    

                                                     (Використано анімацію трикутників

                 під час перевірки відповідей учнів)

         

  1.  Робота в зошитах.

Каліграфічна хвилинка.

У даному ряді чисел …., 2354, 3465, 4576, ….  знайти закономірність, записавши перше і останнє.

  1.  Робота над задачею № 444.

Самостійне читання умови задачі учнями. Тлумачення слів «катер»,  «буксир». Розгляд малюнків (слайд 8). Під час аналізу задачі учитель використовує рисунок на слайді.    

Аналіз проводиться від числових даних.

  •  Що відомо про рух катера? (Швидкість і час руху).
  •  Що можна знайти за цими даними? (Відстань, яку пройде катер).
  •  Що відомо про рух буксира? (Швидкість і час руху).
  •  Що можна знайти? (Відстань, яку пройде буксир).

‒ Чи можемо відповісти на запитання задачі? (Можемо). 

Учні розповідають план розв’язування задачі і розв’язок.

  •  Спробуємо знайти другий спосіб розв’язування задачі.Чому катер за той самий час пройшов більшу відстань? (Тому, що в нього була більша швидкість).
  •  Знаючи, що катер має більшу швидкість, про що ми можемо дізнатися? (На скільки швидкість катера більша, ніж швидкість буксира?) 
  •  Що для цього потрібно зробити? (Від швидкості катера відняти швидкість буксира, тобто 27-18=9 (км/год).
  •  Отже, катер проходив за одну годину на 9км більше. Що сказано про час, який вони були в дорозі? (Вони були в дорозі 3 години).
  •  Чи можна дати відповідь на запитання задачі? (Можна. Якщо катер проходив більшу відстань за кожну годину, то він пройде більшу відстань за 3 години).
  •  Що для цього потрібно зробити? (9 3=27 (км).
  1.  Самостійна робота. Скласти і записати вираз до задачі за одним із способів.
  2.  Перевірка. Учні записують вирази на дошці різними способами:

(27 - 18) 3 = 27 (км);  27 3 - 183 =27(км).

Ш. Робота над темою уроку.

1. Оголошення теми уроку.

Очікувані результати (запис на дошці).

  •  Навчитися множити числа з нулями.
  •  Розв’язати задачу з двома буквеними даними.
  •  Розвивати мислення (уміння порівнювати, аналізувати, робити висновки).
  •  Виховувати увагу, наполегливість.
  1.  Робота з книжкою. Підготовча вправа № 439.
  2.   Фізкультхвилинка (вправи з мішечками на голові, які наповнені сіллю).
  3.  Множення у випадку кількох нулів (вправа 440 – слайд 11).  

IV. Контроль і закріплення знань учнів.

Робота в парах за завданнями № 441 (1, 2).

3. Самостійна робота ( №442):

   1  варіант – парні числа збільшити в 6 разів.              

   2  варіант –  непарні числа зменшити на 6.

4. Взаємоперевірка.

V. Розвиток математичних умінь учнів.

1. Розв’язування задачі.

Задача № 443. Складання буквеного  виразу для розв’язання задачі

(12слайд. Під час аналізу задачі записи на слайді  появляються після відповіді учнів на поставлене запитання).

  •  Про що запитується в задачі?
  •  Чи можемо відповісти на поставлене запитання? (Не можемо).
  •  Чому? (Тому, що невідомо скільки кіноглядачів обслужив за день великий кінозал і скільки кіноглядачів за день обслужив малий кінозал).
  •  Як знайти, скільки кіноглядачів обслужив за день великий кінозал? (Якщо відомо, що у великому кінозалі 1224 місць і відбулося  k сеансів,  то 1224  k –  глядачів  може обслужити великий зал за день).
  •  Як знайти, скільки кіноглядачів за день обслужив малий кінозал? (Якщо у малому кінозалі 208 місць і відбулося  c сеансів,  то 208  c – глядачів  може обслужити малий зал за день).
  •  Чи можемо тепер дати відповідь на запитання задачі? (Так).
  •  Що для цього потрібно зробити? (Знайти суму добутків 1224 k + 208 c).
  •  Як обчислити значення даного виразу?
  •  Якщо k = 5 і  c = 4, то 1224 k + 208 c = 1224 5 + 208 4 =

    

2.Запис виразу в зошити та самостійне обчислення його значення з наступною самоперевіркою (13 слайд).

  1.  Оцінювання учнів учитель здійснює протягом уроку, враховуючи письмо  в зошитах.  

V. Домашнє завдання (14 слайд).

 

 VІ. Підсумок уроку (15 слайд).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

48385. Мотивы апокалипсиса культуры в романе Т.Толстой «Кысь». Черты постмодернистской поэтики в произведении 38.81 KB
  Мотивы апокалипсиса культуры в романе Т.Толстой «Кысь». Черты постмодернистской поэтики в произведении. Татьяна Толстая родилась в очень известной литературной семье. Её дед по отцовской линии Алексей Николаевич Толстой, бабушка по отцовской линии — Наталья Толстая-Крандиевская была известной поэтессой. Прадед с материнской стороны Борис Михайлович Шапиров — военный врач, деятель Красного креста, лейб-медик Николая II, действительный тайный советник
48386. Экономическая оценка инвестиций, введение в проектный анализ 667.23 KB
  Материальные инвестиции -– движимое и недвижимо имущество приобретенное или построенное до начала реализационного проекта. инвестиции пакеты акций налоговые льготы налоги Объект применения Материальные в имущество финансовые в финансовое имущество нематериальные в исследования и разработки подготовку кадров и тд Назначение На основание проекта неттоинвестиции на расширение проекта экстенсивные инвестиции реинвестиции на замену модернизацию диверсификацию на обеспечение выживаемости предприятия бруттоинвестиции...
48387. УЧАСТИЕ В ЛЕЧЕБНО-ДИАГНОСТИЧЕСКОМ И РЕАБИЛИТАЦИОННОМ ПРОЦЕССАХ 189.57 KB
  Забелин в своих трудах описал правила вскармливания ребенка грудью и показал значение грудного вскармливания для развития здорового ребенка. Была разработана государственная программа улучшения здоровья детей которая содержит следующие приоритетные направления: Улучшение качества жизни ребенка создание условий наиболее полного использования жизненного потенциала физического интеллектуального и эмоционального. Систематическое наблюдение за развитием ребенка. Совершенствование системы охраны здоровья матери и ребенка.
48388. Совместное применение нескольких фундаментальных законов 449.75 KB
  Совместное применение нескольких фундаментальных законов Законы сохранения массы импульса энергии используем для построения математической модели описывающей течение сжимаемого газа. Газообразные среды гораздо легче подвергаются сжатию: при перепаде давления в одну атмосферу плотность газа первоначально находившегося при атмосферном давлении уменьшается или увеличивается на величину сопоставимую с начальной его плотностью. Уравнение неразрывности для сжимаемого газа. По оси через грань с координатой в кубик за время поступает масса...
48389. Экономика отрасли 205.02 KB
  Производительность и оплата труда Основные фонды – средства труда которые многократно используются в хозяйственном процессе не изменяя свою вещественно-материальную форму. Оборотные фонды – предметы труда которые в процессе производства превращаются в готовую продукцию.Сущность классификация и структура ОФ СРЕДСТВА ПРОИЗВОДСТВА ПРОИЗВОДСТВЕННЫЕ ФОНДЫ средства труда предметы труда ОПФ оборотные ПФ Характеристика ОПФ Об.
48390. Организация, планирование и управление в строительстве 5.81 MB
  В учебном пособии изложены основы организации строительного производства, проектирования и изысканий в строительстве. Приведены основы планирования строительного производства и управления строительно-монтажных организаций.
48391. Основи мови Паскаль 564.32 KB
  Стандартні визначені ідентифікатори це імена всіх службових процедур, функцій та директив (не плутати з ключовими словами). Перевизначення стандартних ідентифікаторів дозволяється, але треба пам’ятати, якщо у програмі визначена змінна (константа та ін.), ім’я якої співпадає з стандартним, то під час роботи програми їх стандартну дію буде загублено.