82915

Лісові зони світу

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Що побачили куди потрапили Чому це ліс Які ознаки лісу знаєте це великі ділянки землі на яких ростуть дерева розташовані близько одне від одного. Проте ліс – це не тільки дерева але й інші рослини і тварини які живуть серед дерев. Кожна група рослин утворює свій поверх ярус...

Украинкский

2015-03-04

33.5 KB

0 чел.

Інтелектуальна гра «Карусель»  

з природознавства у 3 класі

План проведення уроку

Тема заняття:   Лісові  зони світу  

Мета:  Опановувати уявлення  про ліс як цілісність природи; виховувати гуманність, творчість, вміння екологічно мислити, дбайливо ставитися до навколишнього, розуміти значення життя як найвищої цінності

Хід заняття

І. Організація учнів

Релаксація.  Діти занурюються в навколишній світ ( на екрані – відео-ролік  « Ліси»)

ІІ. (повторення та актуалізація знань)

Вчитель:

  •  Що побачили, куди потрапили?
  •  Чому це ліс? Які ознаки лісу знаєте? ( це великі ділянки землі, на яких ростуть дерева, розташовані близько одне від одного. Проте ліс – це не тільки дерева, але й інші рослини і тварини, які живуть серед  дерев.

Своєю будовою ліс нагадує кількаповерховий будинок. Кожна група рослин утворює свій поверх – ярус)

  •  Чому так кажуть:

Навесні веселить, влітку холодить,

Восени годує, а взимку гріє?  ( весною ліс ніжно шепоче, тому що немає ще листків, і вітерець ворушить ще молоді паростки, влітку в лісі – багато тіні, своїми листочками затуляє від сонця,  восени – багато плодів, ягід, грибів, а взимку – затишок від вітру, дерева виділяють тепло, бо самі є горючими матеріалами)

  •  Які бувають ліси? ( чисті і мішані)

ІІІ. Я пропоную вам   стати мандрівниками і відвідати лісові зони, а саме цікаве, несподіване  зафотографувати.  І так, ви – фотографи. А вирушить кожен на своєму транспорті  (діти сідають на стільці, розташовані по колу. До стільців прикріплюють намальований вид транспорту, доводять, чому саме його обрали, і чому можна вважати його екологічно-чистим. Під музику  «Карусель»  діти імітують фотографів)

  •  Стоп!  Де були, що бачили? ( перша група фотографів розповідає про незвичайні дерева, рослини, які побачили в різних лісах світу)

1. Галактодендрони  - Центральна і Південна Америка

2. Масляне дерево -  Африка

3. Калір-канда - Індія

4.  Дерево кеппел - Індонезія

5. Хлібне дерево – Азія  і Африка

6. Ходульне дерево

7.. Най –най –най дерева України ( дуб, верба туполиста,  модрина)

Вчитель:

  •  Добре. Все про дерева, та про дерева. А чи можна назвати лісом місцевість, де є тільки дерева?  Чому?

  •  Уявіть себе  тваринкою лісу. І в цьому образі ми пересуваємось до наступної зупинки. ( під музику «Карусель»  діти в образі  тваринок  обходять коло стільців)

  •  Стоп! Ви були фотографами, а зараз я пропоную вам стати кореспондентами, які найшли цікавинки про  лісових тварин

1. Символ Китаю – велика панда

2.Символ Заїру - окапі

3.Символ Австралії – кенгуру і коала

4.  Символ Чилі… та про слонів

5.Про лінивця

6. Про білок

  •  Дякуємо.  Скажіть, де ми зможемо з вами  іще більше дізнатися про життя лісів, про щось цікаве  ( в кінотеатрі, на виставці. …)
  •  Я пропоную культпохід в кінотеатр. В нашій групі є кінорежисер та постановник фільму. Давайте подивимося їх кінофільм

Презентація «Бореальні ліси» (презентують учні)

Дякуємо. Сподобалося? А що саме запам’яталося і зацікавило?

Наші репортери візьмуть у вас інтерв’ю (діти беруть інтерв’ю у присутніх: - Що запам’яталося найбільше, що зацікавило? Про кого або про що розкажете своїм друзям, батькам?)

  •  Скінчилася подорож, цікава ігра

То ж з піснею  нам додому пора.

( Діти виконують пісню «Чомучки», виходять із класу)