82924

Табличне додавання і віднімання в межах 10. Склад чисел 1 – 10

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Закріпити уміння додавати і віднімати в межах 10. Удосконалювати навички усних обчислень, розвивати математичні здібності учнів, пам’ять, мислення спостережливість, кмітливість. Повторити геометричний матеріал. Виховувати охайність, культуру запису, інтерес до математики, любов до природи.

Украинкский

2015-03-05

1.04 MB

0 чел.

Математика

Урок – подорож

1- А  клас

Харків

2012


Табличне додавання і віднімання в межах 10. Склад чисел 1 – 10.
Розв
‘язування задач.

Тема. Табличне  додавання  і віднімання  в межах10.

           Склад чисел 1- 10. Розв‘язування задач.

Мета. Закріпити уміння додавати і віднімати в межах 10.

            Удосконалювати навички усних обчислень, розвивати  

            математичні здібності учнів, пам‘ять, мислення       

            спостережливість, кмітливість.

            Повторити геометричний матеріал. Виховувати охайність,

             культуру запису, інтерес до математики, любов до природи.

Обладнання: ілюстрації звірів, таблиця для складання задачі, матеріал до гри « Зліпи сніговика», музика П.І.Чайковського «Пори року»,  мультимедійна презентація.

Тип уроку: урок закріплення раніше набутих знань.

                                                  Хід уроку  

І. Організація класу. ( 15с)

                                       

      Вчитель.           - Ось і пролунав дзвінок,

                                     Всіх зібрав він на урок.

                                     Тож тихенько всі сідайте,

                                     Все, що знали, пригадайте.

                                     Вирушаємо у путь –

                                     Нас у лісі звірі ждуть.

                                     Увагу, фантазію, речі збирайте,

                                     Бо ліс той казковий,

                                     А не звичайний!

                      

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.( 1хв40с)

    Вчитель.               - Тема уроку сьогодні така:

                                     Дружно повторюємо

                                     Всі склад числа.

                                     Від 1 до 10

                                     Встигнути треба цей шлях всім пройти.

                                     Прикладів безліч слід розв‘язати.

                                      І про задачі не забувати.

                                     Час настав нам вирушати!

                                     Де ж провідника нам взяти?

                                     Хто з малят трудитись звик –

                                      Той і буде провідник!

                                      Щоб до лісу прогулятись-

                                      Треба добре розім‘ятись.

                                   (Знайти суму однакових фігур.)

1.  Математична розминка.

Вчитель.                  - Сьогодні середа. Який день був учора?

Учень.                     - Учора був вівторок.

Вчитель.                   - Який день був позавчора?

Учень.                     - Позавчора був понеділок.

Вчитель.                  - Який день буде завтра?

Учень.                     - Завтра буде четвер.

Вчитель.                  - Який день буде післязавтра?

Учень.                      - Післязавтра буде п‘ятниця.

Вчитель.                  - Чи правильне твердження, що всі звірі дихають?

Учень.                     - Так. Це твердження правильне. Всі звірі дихають

Вчитель.              - Чи правильне твердження, що заєць менший від лева?

                                  

                                       

Учень.        - Так. Це твердження правильне. Заєць менший від лева.

Вчитель.       - Чи правильне твердження, що вовк більший за ведмедя?

                               

Учень            - Ні. Це твердження неправильне. Вовк менший за ведмедя

     Вчитель.      - Чи правильне твердження, що 8 < 5 на 3?

Учень.           - Ні. Це твердження неправильне. 8 > 5 на 3.

Вчитель.        - Закінчи речення. Якщо струмок вужчий від річки, то…

Учень.          - Якщо струмок вужчий від річки, то річка ширше струмка.

Вчитель.                 - На скільки 10 > 8?

Учень.                     - 10 > 8 на 2  

Вчитель.                 - На скільки 8 > 5?

Учень.                    – 8 > 5 на 3

Вчитель.                - На скільки 6 > 4?

Учень.                     - 6 > 4 на 2.

Вчитель.                 - Перший доданок 5, другий доданок стільки ж.

                                 Чому дорівнює сума?           

Учень.                      - Сума дорівнює 10.

Вчитель.                  - Збільшити 9 на 1?

Учень.                    - 9 збільшити на 1 буде 10.

Вчитель.                - Зменшити 10 на 5.

Учень.                    – 10 зменшити на 5 буде 5.

     

             ( кращі учні отримують по горішку)

Вчитель.    - Молодці! Працювали гарно всі.

                     Але все ж таки Денис поведе нас всіх у ліс.

                     Тільки треба нам, малята

                     Всім мерщій на лижі стати:

                     Щоб по сніжку біленькому.

                     Іти було легенько нам.

ІІІ. Робота по темі уроку.( 20хв20с)

1. Розв‘язування прикладів колективно з поясненням біля дошки і в зошитах.

                       

      Вчитель.                 - Всі на лижах стоїмо,          

                        І до лісу ідемо.

                       Своїм казковим друзям

                       Подарунки несемо.

                       Біля старого пенька  

                      Ми зустріли зайчика.

                       ( звучить музика)

                      Він приклади розв‘язував –

                      Нікому не показував.

                      Ми їх перевіримо

                      І відповіді звіримо.

                     

                                     Зошити тихо треба відкрити,

                    Навкіс їх положити,

                    Треба, діти, пригадати:

                    Як потрібно ручку тримати?

                    Сядьте рівно, не згинайтесь,

                    До роботи залучайтесь.

( Діти відкривають зошити і починають працювати. По черзі вчитель викликає до дошки.)

10– 3 + 2 = 9          8 + 2 – 5 = 5             10 – 1 = 9

10– 5 + 4 = 9          6 + 3 + 1 = 10           10 – 3  = 7

 7 + 3 – 9 = 1         1+ 9 – 4 = 6              10 – 4 = 6

 5 + 5 – 6 = 4          6 + 4 – 8 = 2            10  - 6 = 4

          

Вчитель.                    - Молодці! Все ми перевірили

                                        І відповіді звірили.

                     Зайчик все зробив на диво!

                                

                     І правильно, і красиво.

                     Він із нашої торбинки

                     Отримує гарні морквинки.

                           

                               

       ( Зайчику діти дають три морквинки.)

2.Робота над задачею.

     Вчитель.         - Далі лісом ідемо,

                                       Зустрічі чекаємо.

                                       Але хто це на сосні

                              

                                       Голосно гукає нас?

                                       От клопоту буде нам,

                                       Бо така вже вдача:

                                       Руда білочка ніяк

                                       Задачу не розв‘яже.

                                       Треба нам, малята

                                       Білку рятувати!

                                       І тоді руденька –

                                       Буде веселенька.

Задача 1. На урок до лісової школи завітало 8 зайчиків, а лисичок на 3 менше.  Скільки лисичок було на уроці?

    Вчитель.       - Про кого йде мова в задачі?

    Учень.           - В задачі йде мова про зайчиків і лисичок.

    Вчитель.     - Що нам відомо в задачі?

    Учень.           - Нам відомо, що було 8 зайчиків, а лисичок на 3 менше.

    Вчитель.      - Що значить на 3 менше?

    Учень.           - Треба відняти.

    Вчитель.        - Отже, якою дією будемо розв‘язувати задачу?

    Учень.          - Задачу будемо розв‘язувати дією віднімання.

    Вчитель.      - Так чому ми будемо розв‘язувати задачу дією віднімання?

    Учень.          - Будемо розв‘язувати задачу дією віднімання тому, що

                             сказано на 3 менше.

                                            ( Запис задачі в зошиті.)

                                                          Задача 1

8 – 3 = 5 (л.)

Відповідь: 5 лисичок.

                   Вчитель.   - Ми задачу розв‘язали

                                      І  далі помандрували.

                                      Але білочці на зиму,

                                      Ми дали грибів торбину.

                                             

                   Вчитель. -    А тепер, любі діти,

                                        Треба трохи відпочити.

                                     Фізкультхвилинка. ( 2хв)

 1, 2, 3, 4, 5,

 Час прийшов нам спочивать.

 Тож піднімем руки вгору,

 Ніби глянемо на зорі.

 А тепер всі руки в боки.

 Як зайчата, - скоки, - скоки!

 Десять, дев‘ять, вісім, сім!

 Час в дорогу нам усім!

 Вирушаємо у путь,

                                Нові зустрічі нас ждуть!

                   ІV. Самостійна робота. Бал сніжинок. ( 5хв )        

                                                                                                                                                                           

                                                     

                                  ( Звучить спокійна музика.)       

Вчитель.                        - Тільки стали вирушати,

                                     Як посипав сніг лапатий.

                                      Сніжинки весело танцюють.

                                      Самостійно працювати пропонують.    

                                                                                

                          

Вчитель.                     - Сісти треба всім красиво,

                                      Не як – небудь, косо – криво.

                                      Спинку рівною тримайте.

                                      Голови не нахиляйте.

                                  ( Перші п‘ять учнів отримують по сніжинці.)

V. Повторення геометричного матеріалу. ( 1хв 15с)

Вчитель.                    - Далі стали ми іти.            

                                     Чуємо дивні голоси.

                                    Зупинились, роздивились:

                     П‘ять маленьких лисенят голосно ридають.

                    

                                     Сніг замів усі сліди

                                     Діткам мами не знайти.

                                     Щоб матусю відшукати,

                                     Треба нам попрацювати.

                                     Що ж допоможемо, малята,

                                     Лисеняткам маму відшукати?

                                     Уважно фігури розглянь –

                                     Склади лисичку без вагань.

                                      І лише тільки тоді,

                                     Лисичку – маму можна знайти.                        

                        1. Складання лисички з геометричних фігур.

     

( У кожного на парті лежать геометричні фігури. Діти швиденько складають із них лисичку з допомогою вчителя.)

Вчитель.         - З яких геометричних фігур складається наша лисичка?

Учень.             - Наша лисичка складається з трикутників.

Вчитель            - Хто з вас знає як називається геометрична фігура  під

                            номером 7?

                 ( Якщо з дітей ніхто не називає цю фігуру, то вчитель підказує.)

Вчитель.                      - Ось лисичка і готова!

                                       

                                      Посміхнулися руденькі,

                                      Як зустріли свою неньку.

                                      Ну, а ми часу не гаймо,

                                      Працювати починаймо!

                                                     

  1.  Математичне дозвілля. Гра « Зліпи сніговика».(4хв)

Вчитель.          - Гарно в лісі мандрувати

                          Всім звірям допомагати.

                          Але хочеться всім дітям,

                          Ще й сніговика зліпити.

                          Тож часу даром не гайте –

                          Сніг качати починайте!

                                          

   

                Вчитель.          - Вже готовий сніговик.

                       

                          Справилися гарно.

                          Але далі щоб іти,                                  

                           Він вам дає завдання.                         

Вчитель.        - Сніговику, сніговику,

                          Скажи нам тільки правду:

                          Завдання дуже ці складні,

                          Чи справимося вправно?

Сніговик.        - Завдань ніяких вам не буду задавати.

                          Але прошу вас про пташок взимку дбати.

Вчитель.        - Пташкам дуже важко взимку

                          Під снігом шукати поживку.

                          Ви, діти, не лінуйтесь,

                         Про пташок турбуйтесь.

             

                          Щоб біля ваших годівниць

                          Завжди було багато птиць!

  Учень.             Щоб синичкам холодно не стало –

                          Ми будемо вішати їм сало.

VІ. Підсумок уроку. ( 30с)

 

Вчитель.         -  Скоро дзвоник пролунає,

                           Про кінець уроку нагадає.

                           Що ми з вами повторили?

 Діти.           -   Ми повторили розв‘язування прикладів, задач,

                         геометричний матеріал.

 Вчитель.     -   Кого з друзів ми зустріли?

 Діти.           -  Ми зустріли зайчика, білочку, лисичку…

             Вчитель.    -  Працювали без клопоту –

                         Тож спасибі за роботу!

 Вчитель.    -  Хочу звернутись, діти, до вас із проханням.

                         Холодно взимку зайчатам і білці,

                                

                               Песику в будці, в сараї корівці,

                                 

                         Мерзнуть у котика лапки і вушка.

                         Як допоможемо дружно, малята,-

                         Виживуть взимку птахи і звірята.    

                                

P.S. Цей урок вже приймав участь у конкурсі, але без ІКТ.

       

                   

               

                                                    Додаток

II. 1.  Математична розминка.

Вчитель.                  - Сьогодні середа. Який день був учора?

Учень.                     - Учора був вівторок.

Вчитель.                   - Який день був позавчора?

Учень.                     - Позавчора був понеділок.

Вчитель.                  - Який день буде завтра?

Учень.                     - Завтра буде четвер.

Вчитель.                  - Який день буде післязавтра?

Учень.                      - Післязавтра буде п‘ятниця.

Вчитель.                  - Чи правильне твердження, що всі звірі дихають?

Учень.                     - Так. Це твердження правильне. Всі звірі дихають

Вчитель.                  - Чи правильне твердження, що заєць менший від лева?

Учень.                    - Так. Це твердження правильне. Заєць менший від лева.

Вчитель.                 - Чи правильне твердження, що вовк більший за ведмедя?

Учень                      - Ні. Це твердження неправильне. Вовк менший за ведмедя

Вчитель.                - Чи правильне твердження, що 8 < 5 на 3?

Учень.                     - Ні. Це твердження неправильне. 8 > 5 на 3.

Вчитель.                  - Закінчи речення. Якщо струмок вужчий від річки, то…

Учень.                    - Якщо струмок вужчий від річки, то річка ширше струмка.

Вчитель.                 - На скільки 10 > 8?

Учень.                     - 10 > 8 на 2.

Вчитель.                 - На скільки 7 < 10?

Учень.                    - 7 < 10 на 3.

Вчитель.                - На скільки 5 < 9?

Учень.                     - 5 < 9 на 4.

Вчитель.                 - Перший доданок 5, другий доданок стільки ж.

                                Чому дорівнює сума?           

Учень.                      - Сума дорівнює 10.

Вчитель.                  - Збільшити 9 на 1?

Учень.                    - 9 збільшити на 1 буде 10.

Вчитель.                - Зменшити 10 на 5.

Учень.                    - 10 зменшити на 5 буде 5.

III. 1.  Колективна робота біля дошки.

  

10– 3 + 2 = 9          8 + 2 – 5 = 5             10 – 1 = 9

10– 5 + 4 = 9          6 + 3 + 1 = 10           10 – 3  = 7

 7 + 3 – 9 = 1         1+ 9 – 4 = 6              10 – 4 = 6

 5 + 5 – 6 = 4          6 + 4 – 8 = 2            10  - 6 = 4

   2. Робота над задачею.

                                                 Задача 1.

8  - 3 = 5 (л.)

Відповідь: 5 лисичок.

ІV. Самостійна робота. Бал сніжинок.

               1- в.                                                                2 – в.

108 = 2        6  + 3 = 9                              87 = 1                9 – 4 = 5 

1  + 8 = 9         96 = 3                               101 = 9              3 + 6 = 9

7 – 4 = 3         4 + 5 = 9                               5 +  5 = 10             10 - 2 = 8

V. Повторення геометричного матеріалу.

    1.Складання лисички з геометричних фігур.

            

2. Математичне дозвілля. Гра «Зліпи сніговика».

                                                      

                                                 Література

  1.  Дитяча енциклопедія. Детям обо всем на свете. Х.: Глобус, 1994. – 11с.

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22996. Фонема, її функції, принципи виділення 31.5 KB
  Фонема її функції принципи виділення Фонема мінімальна звукова одиниця мови яка служить для розпізнавання й розрізнення значеннєвих одиниць морфем і слів. Отже звуки [а] [и] [у] [ґ] [г] в українській мові є окремими фонемами бо вони як свідчать вищенаведені приклади служать для розрізнення слів так само як звуки [е] [а] [і] [і:] [о] [з:] [ав] [и:] в англійській [а:] [а] в німецькій. Іншими словами фонема це мінімальна релевантна звукова одиниця. Фонема виконує дистинктивну від лат.
22997. Система фонем мови. Диференційні та інтегральні ознаки фонем 43 KB
  Диференційні та інтегральні ознаки фонем. Диференційні ознаки від лат. differentia різниця відмінність ознаки фонеми за якими розрізняють значення слів чи морфем Недиференційні або інтегральні ознаки від лат. integralis нероздільно пов'язаний з цілістю ознаки фонем які не розрізняють значень слів чи морфем.
22998. Критерій класифікації голосних фонем 31 KB
  Однак описати голосні звуки за тембром дуже складну; через що найпоширенішою класифікацією голосних є артикуляційна тобто за ступенем просування язика вперед або назад і ступенем його підняття при їх творенні. За цими ознаками голосні поділяються на голосні переднього середнього та заднього рядів і низького середнього та високого піднесення. Більшість голосних це голосні переднього і заднього рядів. За положенням губ під час артикуляції звуків розрізняють лабіалізовані і нелабіалізовані голосні.
22999. Критерій класифікації приголосних фонем 43 KB
  Критерій класифікації приголосних фонем За акустичною ознакою співвідношенням голосу й шуму приголосні поділяють на сонорні й шумні. Шумні приголосні у свою чергу поділяються на дзвінкі й глухі. Глухі приголосні творяться тільки шумом. З артикуляційного фізіологічного погляду приголосні класифікують за місцем творення і способом творення.
23000. Склад та складоподіл 50.5 KB
  Склад та складоподіл Склад – звук або комплекс звуків що вимовляється одним поштовхом видихуваного повітря мінімальна одиниця мовленнєвого потоку яка складається з максимально звучного звука і прилеглих до нього менш звучних звуків. Існує три теорії складу: еспіраторна мускульна напруга та сонорна. еспіраторна теорія еспіраторне визначення складу. 3гідно з нею склад це звук або комплекс звуків що вимовляється одним поштовхом видихуваного повітря.
23001. Синтагма. Енклітики і проклітики 28 KB
  Енклітики і проклітики У сучасних мовах трапляються випадки коли слова зберігаючи смислову самостійність втрачають наголос і примикають до інших слів об'єднуючись із ними спільним наголосом. Такі слова називають клітиками. Слова які втративши наголос приєднуються до наступних слів називають проклітиками а явище проклізою від гр. Ненаголошені слова що стоять після наголошених утворюючи з ними одне фонетичне ціле називають енклітиками а явище енклізою від гр.
23002. Граматична будова мови, морфологія та синтаксис 33 KB
  Граматична будова мови морфологія та синтаксис Граматика від лат. grammatike techne письмове мистецтво 1 будова мови система морфологічних категорій і форм синтаксичних категорій і конструкцій; 2 наука яка вивчає будову мови. Що стосується граматики як науки то розрізняють: 1 формальну яка вивчає граматичні форми та їх структуру і контенсивну семантичну яка вивчає значення цих форм і структур; 2 синхронічну що вивчає будову мови на певному умовно виділеному часовому етапі і діахронічну яка вивчає мовну будову в її...
23003. Граматичне значення і граматична категорія. Граматична форма 34.5 KB
  Граматичне значення і граматична категорія. Смислова структура повнозначного слова являє собою єдність лексичного значення індивідуального і тих абстрактних значень які характеризують видозміни його у зв'язках з іншими словами. Ці абстрактні значення що супроводять лексичне значення повнозначного слова в конкретному випадку його вживання називаються граматичними значеннями. Граматичне значення не є приналежністю одного слова воно об'єднує граматично цілі групи або й класи слів.
23004. ЗАВДАННЯ ЛІНГВІСТИЧНОЇ ТЕОРІЇ ПЕРЕКЛАДУ 28.67 KB
  Однак за останні десятиліття масштаби перекладацької діяльності настільки виросли що є всі підстави говорити про початок нового етапу в історії перекладу. Виникли нові підвиди перекладу синхронний переклад переклад кінофільмів телепередач судовий переклад тощо. Перекладач повинен крім того добре розбиратися в предметі перекладу.