82977

Виготовлення геометричних фігур при допомозі аплікації. Порівняння фігур за кольором, розміром, формою

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: вчити виготовляти геометричні фігури з паперу за допомогою аплікаціїпорівнювати фігури за кольором формою розміром; розвивати розумові здібності мовлення творчі здібності учнів; виховувати любов до своєї родини; допомогти дитині зрозуміти які цінності є духовним фундаментом повноцінної...

Украинкский

2015-03-05

1.67 MB

0 чел.

Відділ освіти і науки Дзержинської районної у місті ради

Криворізька загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів № 1

Відкритий урок праці

на тему:

вчитель  Шилко Валентина Василівна

Кривий Ріг

2011 рік

Виготовлення геометричних фігур при допомозі аплікації. Порівняння фігур за кольором, розміром, формою.

Мета: вчити виготовляти геометричні фігури з паперу за допомогою аплікації,порівнювати фігури за кольором, формою, розміром; розвивати розумові здібності, мовлення, творчі здібності учнів; виховувати любов до своєї родини; допомогти дитині зрозуміти, які цінності є духовним фундаментом повноцінної сім`ї.

Обладнання: кольоровий папір,ножиці,заготовки вчителя,предметні малюнки.

Хід уроку:

І. Організація класу. Рефлексія.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Бесіда.

  •  Діти, пригадайте, про що ми вели бесіду 1-го вересня. Що є найдорожчим для людини?(Життя.)
  •  Чи кожен з вас хоче, щоб його життя було щасливим, яскравим і цікавим?
  •  Який важливий закон життя ви відкрили для себе?(Якщо хочеш, щоб життя посміхнулось тобі – спочатку сам посміхнись життю.)
  •  Що може принести щастя у житті?

                                             Дружба, любов

                                                                                                     Сім`я

 

      Порядність,

гідність, людяність,     Життя

  відповідальність,         Спілкування із

         чесність                                                                                 природою

          

                                                               Здоров`я

III. Оголошення теми й мети уроку.

— Сьогодні ми познайомимося з однією щасливою сім'єю, яка відкриє нам таємницю свого щастя. А ще необхідно повторити форми пласких фігур, адже всім цікаво, як ви вмієте порівнювати фігури за кольором, формою, розміром. Для цього нам слід відвідати країну Геометрію.

Подорож до країни Геометрії.

Знайомство із геометричною сім 'єю.

  •  Жив собі Квадрат. У нього була дружина Трапеція та п'ятеро дітей: два квадратики, дві маленькі трапеції та трикутничок. Квадрат і Трапеція дуже пишалися, що у них багато дітей. З маленькими фігуренятами вони самі ставали маленькими дітьми й забували про всі клопоти дорослого життя. Вони весело й цікаво проводили свій вільний час. Наприклад, дуже любили мандрувати пішки. Сьогодні вони теж збираються у подорож.

Прогулянка геометричних фігур.

  •  Порахуйте фігури в прямому порядку.
  •  Тепер у зворотньому.                                   
  •  Яка фігура стоїть на 5-му місці?
  •  Яка фігура стоїть перед нею? За нею?
  •  Яка фігура стоїть між    Ж   і    Ж    ?
  •  Яка фігура стоїть на 4-му місці з кінця?
  •  Яка фігура стоїть праворуч від неї?
  •  Яка фігура стоїть ліворуч?
  •  Яка фігура стоїть на 2-му місці ліворуч від      Ч     ?
  •  Яка фігура стоїть на 3-му місці праворуч від    Ж   ?
  •  Які ще запитання ви можете придумати? (Розбити фігури за формою, кольором, розміром.)

Гра «День — ніч».

Діти заплющують очі, вчитель прибирає одну з фігур.

В гостях у геометричних фігур.

- Кожна сім'я мріє про великий затишний і красивий будинок.

Наші герої сьогодні запрошують нас до себе у гості.

- Які ви бачите фігури? Скільки їх?

    - На які групи їх можна розбити?

  •  

За розміром — великі й маленькі; за кольором — блакитні, червоні,
зелені, жовті; за формою — трикутники, квадрати, круги, трапеції,
прямокутники.

Робота з геометричними фігурами.

  •  Щоб у будиночку було комфортно й красиво, фігури завжди
    стежать за чистотою й порядком. А ще вони люблять прикрашати свої
    кімнати бордюрами.
  •  Маленька червона трапеція, дуже розумна й кмітлива, приготу-
    вала вам свої завдання — закономірності.
  •  Продовжіть ряди фігур, викладаючи їх на партах.

  •  Дехто з нашого класу брав участь у конкурсі «Мудрої сови» і
    підготував свої бордюри.

Діти демонструють свої бордюри.

Фізкультхвилинка.

  •  Кімнати були різні за формою. Спробуємо передати їх форму.

Діти утворюють коло, квадрат, трикутник, прямокутник, взяв-
шись за руки.

Суперечка трикутника та квадратика.

Трикутник та квадратик

Жили із братом братик —                          

Трикутник та квадратик.

Квадратик (старший) — чемний,
Веселий та приємний.
Молодший — трикутний,
Завжди чомусь надутий.
Запитав його квадратик:
«Ти чому сердитий, брате?»
Той кричить йому: «А як же!
Ти повніш за мене й важчий.
В мене тільки три кути,
Аж чотири маєш ти».
Відповів квадратик: «Брате!
Хіба можна без квадратів?
Але й без вас, трикутних,
На світі буде нудно».
 
Але в темряві до брата,
Пригинаючись, мов тигр,
        
Той проліз злодійкувато,
Позрізав усі кути.
Відповзаючи, промовив:
«Гарних я бажаю снів.
        
Спати вклався ти з кутами,
 
Прокидайся без кутів».
 
Але вранці здивувався:
 
Даремно так старався.
 
Не стало брату гірше —
Кутів удвічі більше!
Отож ие треба, діти,
Нікому зла робити.
  (Є.Панін)

Бесіда. 

  •  Що можна сказати про трикутник?
  •  Як можна допомогти трикутнику, щоб він нікому ніколи не за-
    здрив і подобрішав?
  •  Що ви порадите трикутнику? (Написати йому лист любові, склас-
    ти
    трикутнику добру пісеньку, скласти план «перевиховання» тощо.)

Робота з підручником.

  •  Фігури полюбляють не тільки подорожувати, прикрашати свою
    осслю, а й запрошувати у гості друзів.

На дошці зображення казкових Мінуса та Плюса.

Фізкультхвилинка.

Гра «Ритмічний рахунок».

Творча робота (в парах).

  •  Сім'я Квадрата й Трапеції дуже хотіла, щоб не тільки у них, а й у всіх мешканців Геометричної країни були красиві будинки.

Я впевнена: якби ви були чарівниками, то були б тільки добрими. А добрі чарівники повинні подарувати людям якийсь подарунок. Зробимо такий подарунок нашим героям.

1 -ша група.

За допомогою геометричних фігур побудуйте будинки й приклейте їх на аркуші.

2-га група.

За допомогою «чарівних» лінійок намалюйте мешканців Геометричної країни й розфарбуйте їх.

  •  Чому, не зважаючи на однаковий матеріал, у вас вийшли різні будинки?

Спостереження за навколишніми предметами.

  •  Якби ми поговорили з речами, вони б розповіли нам багато цікавого. Всі вони нагадують якісь геометричні фігури. Наведіть приклади предметів, у яких родичі — фігури.

IV. Підсумок уроку.

  •  Сьогодні ми говорили про щасливу сім'ю з країни Геометрії. Все у них є: і багато дітей, і велика й затишна оселя, і комфортні кімнати, і багато друзів, вони цікаво проводять свій вільний час. Але чи є це найголовнішим для щастя?
  •  Які цінності є фундаментом для справжнього щастя кожної сім'ї?

Розуміння,

турбота, 

відповідальність, 

підтримка, 

допомога,

жертовність.

  •  Уявіть, що добра чарівниця доторкнулась до кожного чарівною паличкою і у ваших серцях розквітли квіти любові. Придумайте казку проте, як ви принесли своїм батькам щастя.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

22961. Виявлення сутності суспільства 63 KB
  Пізнання. Уявлення про знання і пізнання. Теорія пізнання її предмет і метод. Чуттєве і раціональне пізнання.
22962. Форми раціонального пізнання 62 KB
  На їх основі створюються більш складні форми наукового пізнання: 1. Умовивід це форма мислення за допомогою якої з раніше встановленого знання або судження виводяться нові знанні нові судження. Напрямком сучасної західної філософії для якої головна проблема це звязок пізнання і розуміння герменевтика.
22963. Наукове пізнання 46.5 KB
  Це сукупність способів принципів пізнання прийомів і процедур якими керуються в тій або іншій галузі науки. Ця дисципліна входить до якоїсь галузі науки. Для сучасної науки в цілому характерним є методологічний плюралізм тобто вона прагне використовувати будьякі принципи і прийоми дослідження в їхньому сполученні і взаємодії. Питання етики науки.
22964. Філософський зміст буття 40.5 KB
  Форми буття. Це питання стосовно буття. Буття як філософська категорія означає умоосягаєму одвічну першореальність яка обумовлює все існуюче и пронизує його.
22965. Поняття про світогляд 53 KB
  Особливості ставлення людини до світу 2. А ми пристосовуємось до світу іншим способом ми активно перетворюємо його прагення пристосувати світ до себе змінюючи його своєю діяльністю олюднення світу тобто робити світ більш придатним до людини. Все це означає пізнання людини пізнання світу пізнання одночасно. Висновок: людині щоб існувати треба перетворювати дійність але для цього це перетворювання відбувається в голові людини.
22966. Історичні типи світогляду: світоглядні погляди або уявлення певної епохи 52 KB
  Будьте уважні термін філософія змінювався. Вперше в первинному розумінні терміном філософія позначалась уся сукупність зань про все в перекладі любов до мудрості. Філософія це любов до мудрості це людська справа мудрими можуть будити лише боги а люди можуть тільки любити мудрість. Те що для буденної свідомості для релігії здається безсумнівною істиною те для філософії є вихідним пунктом роздуму над цим філософія думає.
22967. Форми філософського знання 51 KB
  Онтологія теорія буття теорія дійсності розглядаються основні принципи що визначають устрій світу. Ми робимо такий висновок що Філософія це найбільш пізній зрілий тип світогляду це система найбільш загальних теоретичних уявлень про взаємодію людини і світу. В людини є виначальні орієнтації визначаються особливостями її життєдіяльності і духовного світу. Ми змушені рахуватися з закономірностями зовнішнього світу.
22968. Найважливіші філософські питання 42 KB
  Теоретичний раціональний філософія наука. Духовний емоційноціннісний філософія релігія. Але філософія не є ні наукою ні релігією філософія це тип світогляду який повязаний з наукою і релігією не більше.
22969. Структура і архітектура мікропроцесора КР580ВМ80 (8080) 2.99 MB
  Найважливішим елементом у схемі мікропроцесора є мабуть арифметикологічний пристрій АЛП який здійснює обробку інформації. Інформація яка підлягає обробці операнди потрапляє до АЛП з внутрішньої шини даних розрядність якої складає у даного мікропроцесора вісім розрядів. Його можна записати до одного з робочих регістрів РР мікропроцесора: регістрів BCDE.