82979

Казки народів світу, Ш. Перро «Кіт у чоботях»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Продовжити знайомство з казками народів світу. Формувати в учнів уміння повно, точно, емоційно робити висновки і висловлювати судження про прочитане та посилатися під час відповіді на текст книжки; активізувати читацьку пам’ять; збагачувати словниковий запас...

Украинкский

2015-03-05

1.58 MB

0 чел.

Тернопільська Обласна Комплексна Експериментальна Комунікативна школа мистецтв

ВІКРИТИЙ КОМПЛЕКСНИЙ УРОК

З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЧИТАННЯ,ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО НА ТЕМУ:

«Казки народів світу»,Ш. Перро «Кіт у чоботях»

Провели з учнями третього класу викладачі:

Дардан Т. С. (вчитель початкових класів);

Боднар Г.Г. (вчитель театрального мистецтва)

Читання, театральне мистецтво, українська мова

Тема: «Казки народів світу» Ш. Перро «Кіт у чоботях».

Мета: Продовжити знайомство з казками народів світу. Формувати в учнів уміння повно, точно, емоційно робити висновки і висловлювати судження про прочитане та посилатися під час відповіді на текст книжки; активізувати читацьку пам’ять;збагачувати словниковий запас; розвивати монологічне та діалогічне мовлення; сприяти усвідомленню значимості в житті людини пам’яток фольклору, народної творчості. Виховувати загальнолюдські правила поведінки у суспільстві.

Обладнання: ілюстрації до казок, картки, плакат будиночка, музична література: «Кіт у чоботях» музика С. Сосніна; текст Є. Добродєєвої; текст пісень К. Ібряєва. Москва 1982 р.

ХІД УРОКУ

  1.  Організаційний момент.
  2.  1.Актуалізація опорних знань.

2.Гра « Мікрофон».

  •  Розгляньте виставку книжок (казки народів світу: «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Гидке каченя», збірка казок «Казки народів світу»).
  •  Як ви думаєте,твори яких авторів представлені на виставці? (казки).
  •  Чому ви зробили такий висновок?
  •  Чи можемо ми стверджувати, що ви ці книжки, твори є невичерпним джерелом народної творчості та мудрості?
  •  Обкладинки яких книжок «говорять» про жанр творів?
  1.  Робота над новим матеріалом

1.Повідомлення теми і мети уроку.

– Ви напевно здогадались, що ми сьогодні помандруємо до країни, яка називається…..(на дошці плакат палацу).

– дверцята відкриваються,там написано «Казка».

  •  Відкривайте дверцята і ми прочитаємо куди ми помандруємо.
  •  Хто відкриває дверцята?
  •  Кого ви побачили там? (Героїв казок)
  •  З яких казок ці герої?

2.Вступна бесіда вчителя.

  •  Давайте поговоримо про казку.
  •  Що таке казка?(фантастичне оповідання)
  •  Хто їх придумав?
  •  Є різні види казок. Казки,які придумав народ. Їх називають народними. Існують казки,які мають автора – це авторські казки.
  •  Чому вчать нас всі казки?
  •  Хто може виступати героями казок?
  •  Чиї недоліки висловлюються у казках?
  •  Які саме людські недоліки?
  •  Що таке вади в поведінці по відношенню до інших людей?

3.Гра «Впізнай казку».

На дошці розміщені малюнки з казок народів світу.

  •  Назвіть назви казок зображених на малюнках.(«Котигорошко», «Попелюшка», «Гидке каченя», «Снігова королева», «Котик та півник»….)

4. Мозкова атака. Гра «Який він?»

На дошці розміщені записи і малюнки. Учні повинні вибрати персонаж на малюнку. Дібрати до нього з колонок слова, що характеризують персонажів казки і розповісти про нього все що знають (повинні з’єднати стрілочкою).

ОБЕРИ

ПОКАЖИ

РОЗКАЖИ

справедливий

сердитий

ніжний

добрий

підступний

брехливий

хитрий

чесний

лагідний

улесливий

винахідливий

розумний

злий

5. Підбір мелодій за характеристиками героїв казок

  •  Ви визначили характер Котика, а тепер спробуємо дібрати мелодію до характеру героя (вчитель музичної грамоти награє декілька мелодій, діти самі обирають мелодію,яка характеризує кожного з героїв).
  •  А тепер навпаки за мелодією підберіть героя казки.
  •  Ви знаєте з уроків музики,що мелодія це мова, але музична.
  •  На уроці навчання музичної грамоти ви продовжите підбір мелодій до казкових персонажів.

Фізкультхвилинка (за  почутою мелодією зобразити героя,якого ви відчуваєте)

6.Читання казки Ш. Перро «Кіт у чоботях» (скорочено).

  •  А зараз ми ознайомимось, або для декого нагадаємо зміст казки «Кіт у чоботях» Ш. Перро.
  •  Давайте відразу спробуємо в особах прочитати казку.

7.Читання казки в особах по бажанню.

8.Обговорення прочитаного.

  •  Чому так називається казка?
  •  Чому вона нас вчить?
  •  Назвіть героїв казки.
  •  Хто з героїв казки вам сподобався?
  •  Чому саме він вам сподобався?

9.Таблиця емоцій.

На плакаті зображені всі людські емоції: радість, сум, злість, плач, здивованість, страх. Зображений котик.

  •  Які емоції викликала у вас казка?
  •  Оберіть картинку котика, яка за характером показувала настрій та ваш емоційний стан після читання казки.

  •  Який малюнок ви обрали? (радість)

10.Словникова робота.

  •  Які слова були незрозумілими?
  •  Запишіть ці слова у словник.

Наш урок незавершений, його продовжить Галина Григорівна – ваша улюблена вчителька з театрального мистецтва.

  1.  Урок театрального мистецтва

1.Вступна бесіда.

  •  Діти, сьогодні, як ви бачите, у нас незвичайний урок, а комплексний, тобто ми поєднуємо урок читання з уроком театру. На уроці читання ви ознайомились з таким літературним жанром, як казка, і багато дізнались по неї. А ми на попередніх уроках працювали над тим,яку роль у сценічному творі бере участь режисер. Ми з вами зупинились на казці: «Кіт у чоботях» і почали над нею працювати.
  •  Скажіть, з чого починається наша робота?

– Робота починається з ознайомлення із сюжетом казки і характеристики образів. – сказав 1-й учень.

Вч.– Далі що робимо? – запитав вчитель.

2-й уч. – Тоді відбувся розподіл ролей.

Режисер мотивував, чому іншому учневі роль дається тому чи іншому учневі.

  •  Вірно! Так в нас були  визначені дійові особи та виконавці:
  1.  Кіт в чоботях – учень;
  2.  Молодший син – учень;
  3.  Король – учень;
  4.  Принцеса – учениця;
  5.  Велетень-людожер – учень;
  6.  Автор – учень.

Вч. – Коли за учнями були закріплені ролі, що ми робимо далі?

3-й уч. – Далі роздали переписані ролі кожному виконавцю і ми почали працювати.

Вч. – Як почали працювати?

4-й уч. – Розпочався застольний період роботи над виставо.

Вч. – Що це означає?

5-й уч. – Це означає, що ми сиділи за столом навколо і читали свої ролі. Ви з кожним разом нам підказували інтонацію,підтекст, особливості характерні для того чи іншого образу, аж поки ми вивчили свої ролі напамять.

Вч. – Вірно. Вивчивши слова, ми розпочали роботу у вигородках. Тут ми шукали цікаві ракурси і мізансцени для кожного образу.Пройшовши період роботи над виставою-казкою «Кіт у чоботях» у декораціях, ми зрозуміли, що не вистачає для завершення костюмів та зробили генеральну репетицію. А сьогодні нашим гостям і учням школи ми покажемо премєру казки.

Вч. – Діти, що потрібно для того, щоб ваша гра на сцені була правдоподібною, близькою до життя?

6-й уч. – Вірити в те, що робимо і що говоримо на сцені.

7-й уч. – І відчувати внутрішньо все те, про що говоримо, що відчуває герой казки.

Вч. – Отже починаємо.(Показується вся вистава,або уривок).

(Після закінчення вистави)

Вч. – Молодці актори. Давайте їм подякуємо.

  1.  Підсумок уроку.

Підводячи підсумки нашого сьогоднішнього комплексного уроку, можна сказати, що сьогодні ви дізнались багато цікавого про казку і показали,як можна текст перетворити в дію,тобто літературний твір перетворити в театр.

  •  Чи сподобалось вам сьогодні і що саме?

  1.  Повторити, які ви знаєте театральні слова.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

40077. Дескрипторные информационно-поисковые языки 63.5 KB
  Охарактеризовать дескрипторные словари и информационно поисковые тезаурусы как ИПЯ. Обеспечивающие средства: дескрипторные словари отраслевые информационнопоисковые тезаурусы перечни ключевых слов. Задание 1: Охарактеризовать дескрипторные словари и информационнопоисковые тезаурусы как информационнопоисковый язык.
40078. Технология уплотнения сигнала в волоконно-оптических линиях связи 49.08 KB
  При подходе под названием мультиплексирование по длине волны Wvelength Division Multiplexing WDM свет с разными длинами волн от нескольких лазеров передается по одному световоду. WDM работает следующим образом. WDM разбивает оптический спектр на каналы каждый с различной длиной волны. Организация потока данных в WDM.
40079. Радиолинии и системы передачи сообщений с радиоканалами 45.28 KB
  Антенны подключаются к приемопередающему оборудованию при помощи фидерных трактов Ф. Пространственная избирательность достигается за счет использования антенны обеспечивающей прием нужных радиосигналов с одного направления и ослабление радиосигналов с других направлений от посторонних источников. Антенны и фидеры Антенна представляет собой элемент сопряжения между передающим или приемным оборудованием и средой распространения радиоволн. Антенны имеющие вид проводов или поверхностей обеспечивают излучение электромагнитных колебаний при...
40080. Принципы построения радиорелейных (РРЛ) и спутниковых систем связи (ССС) 38.88 KB
  Цепочку радиорелейной линии составляют радиорелейные станции трех типов: оконечные радиорелейные станции ОРС промежуточные радиорелейные станции ПРС узловые радиорелейные станции УРС.1 Радиорелейная линия связи На оконечной радиорелейной станции начинается и заканчивается тракт передачи. Аппаратура ОРС осуществляет преобразование сигналов поступающих от разных источников информации телефонные сигналы от междугородней телефонной станции телевизионные сигналы от междугородней телевизионной аппаратной и т. Радиосигналы ОРС с помощью...
40081. РРЛ прямой видимости и тропосферные 14.75 KB
  3 признака РРсв: 1наличие ретрансляции радио сигналов 2использование диапазона УКВ 3наземная радио связь Для обеспечения РРсв строятся РРЛ. Принцип РРЛ связи заключается в последовательной передачи сообщений от одной к другой РР станции для обеспечения заданной дальности. РРЛ называют совокупность техн.
40082. Принципы построения локальных сетей (Ethernet) 14.93 KB
  Наиболее широко используемой технологией является технология Ethernet и специализированный стандарт IEEE 802.3 При работе сети Ethernet используется топология звезда в которой каждый узел устройство соединен по сети с другим узлом с помощью активного сетевого оборудования такого как коммутатор. Типы сетей Ethernet Fst Ethernet Fst Ethernet это сеть Ethernet предназначенная для передачи данных со скоростью 100 Мбит с.
40083. Стандарты цифровых и аналоговых систем подвижной связи 14.48 KB
  К аналоговым ССПС относятся следующие стандарты: MPS усовершенствованная мобильная ТЛФ служба диапазон 800 МГц США Канада Центральная и Южная Америка Австралия; это наиболее распространенный стандарт в мире; используется в России в качестве регионального стандарта. TCS общедоступная система связи диапазон 900 МГц Англия Италия Испания Австрия Ирландия; второй по распространенности среди аналоговых; NМT 450 и N МT 900 мобильный телефон северных стран ...
40084. Принципы построения наземных и спутниковых систем телевизионного и звукового вещания 73.77 KB
  От недостатков земных радиорелейных линий свободны спутниковые системы связи ССС. В основе построения спутниковой системы связи лежит идея размещения ретранслятора на космическом аппарате КА. Принцип спутниковой связи заключается в ретрансляции аппаратурой спутника сигнала от передающих наземных станций к приёмникам. Благодаря этому обстоятельству в настоящее время почти все спутники связи предназначенные для коммерческого использования находятся на геостационарной орбите.
40085. ССС: геостационарные, низкие и средневысотные орбиты - принципы построения и их параметры 18.08 KB
  В системах спутниковой связи ССС основными показателями определяющим размеры зоны обслуживания качество и энергетику радиолиний являются тип орбиты и ее характеристики. Системы использующие КА на GEO MEO и LEOорбитах Показатель Геостац средне низкие Высота орбиты км 36 000 500015 000 5002000 Количество КА в ОГ 3 812 4866 Зона покрытия одного КА угол радиовидимости 50 от поверхности Земли 34 2528 37 Время пребывания КА в зоне радиовидимости в сутки 24 ч 152 ч 1015 мин Задержка при передаче речи мс Региональная связь...