82983

Традиції харчування

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Очікувані результати: учні повинні знати чотири групи їжі; учні повинні вміти визначати корисні продукти харчування дотримуватись правил поведінки за столом та не забувати місцеві традиції харчування. Обладнання і матеріали: підручник мяч дзеркало малюнки із зображенням продуктів харчування...

Украинкский

2015-03-05

141.5 KB

0 чел.

Тема: традиції харчування

Мета: ознайомити учнів зі значенням харчування для здоров’я людини та традиціями харчування; учити дітей правильно харчуватися; виховувати прагнення дотримуватись правил поведінки під час прийому їжі.

Очікувані результати: учні повинні знати чотири групи їжі; учні повинні вміти визначати корисні продукти харчування, дотримуватись правил поведінки за столом та не забувати місцеві традиції харчування.

Обладнання і матеріали: підручник, м’яч, дзеркало, малюнки із зображенням продуктів харчування, картки для таблиці «Правила харчування», «Правильно харчуйся», «Склади меню для себе».

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань учнів

Гра «Впіймай м’яч».

Мета: перевірити знання учнів щодо речей, які є предметами особистої гігієни.

Кидати учням по черзі м’яч, називаючи слова. Учні, ловлячи м’яч, мають відповісти, чи є ці речі предметами особистої гігієни.

Слова для гри: мило, викрутка, рушник, гребінець, зубна паста та щітка, одеколон, шампунь, лялька, манікюрні ножиці, дзеркало, носовичок, книжка, ручка, шоколадка, ложка.

3. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку

Проблемне запитання.

—Від чого залежить зовнішній вигляд людини?

Висновок: Щоб мати гарний зовнішній вигляд, треба постійно слідкувати за собою, займатися спортом, правильно харчуватися.

4. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

4.1. Гра «Вибери продукт».

Мета: вчити учнів визначати продукти, які є корисними.

Запропонувати учням обрати продукти, які є корисними для організму використовуючи предметні малюнки.

Висновок: Споживати слід лише корисні продукти.

4.2. Робота з підручником.

а) Читання статті Традиції харчування» ст.20

б) Обговорення тексту в підручнику.

в) Проблемні запитання:

-   Які традиції харчування в ваших родинах? (вареники, млинці, борщ, кульш, гарбузяна каша….)

—Яким чином здоров’я людини залежить від харчування?

Розгляд ілюстрації на тему «Хто з дітей правильно харчується?»(обговорення)

—Які групи їжі існують?

Довідка: Групи їжі: хлібобулочні вироби і крупи; овочі й фрукти; молоко і молочні продукти; м’ясо, риба, бобові продукти, яйця.

4.3. Оздоровча хвилинка.

4.4. Робота на дошці. Складання правил харчування.

Зачитувати учням висловлювання на картках та прикріплювати їх до дошки.

• Їж через кожні 3—4 години в один і той самий час.

• Вживай теплі страви.

• Добре пережовуй їжу.

• Не розмовляй під час вживання їжі.

• Вечеряй не пізніше, ніж за півтори-дві години до сну.

5. Узагальнення та закріплення нових знань

5.Розповідь учителя про вітаміни.

Довідка: Слово вітаміни походить від латинського слова «віта» — «життя». Ця назва не випадкова: якщо вітамінів бракує, людина тяжко хворіє. Вітаміни потрібні для нормального росту і розвитку дитячого організму.

5.3. Інсценізація «Вітамінчики».

Чотири учні за допомогою вчителя розповідають про користь вітамінів А, В, С, D.

Вітамін А:

— Я — вітамін А, сприяю росту, допомагаю зберегти нормальний зір. Мене багато
в моркві, маслі, сирі, яйцях, печінці, помідорах, зеленій цибулі, гарбузі, рибі.

Вітамін В:

— А я — вітамін В, дуже потрібний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення. Шукайте мене в крупах, горосі, квасолі, жовтку яєць, печінці, м’ясі.

Вітамін С:

— Я запобігаю застуді, поліпшую кровообіг, сприяю росту. Багаті на мене капуста, картопля, помідори, цибуля, щавель, шипшина, хрін, часник, лимони, настій хвої, чорна смородина.

Вітамін D:

— Я зміцнюю кістки. Живу в молоці, печінці, рибі, житньому хлібі.

Висновок: Вітаміни необхідні для здоров’я людини. Тому потрібно постійно вживати продукти, в яких вони містяться.

6. Підбиття підсумків уроку

Підсумкова бесіда.

—Чим є для людини їжа?

—Які групи їжі існують?

—Чому треба вживати різноманітну їжу?

—Для чого людині потрібні вітаміни?

—Яка їжа багата на вітаміни?

Висновок: Задля зміцнення свого здоров’я слід споживати корисну їжу.

Гра-естафета «Відгадування загадок»(за кожну правильну відповідь команда отримує житон)

Запропонувати дітям відгадати загадки про овочі, фрукти та ягоди, дійти висновку про користь споживання цих продуктів.

1) Жовте сонце на городі,
 Та не зігріває.
 В каші стане у нагоді,
 Смачне насіння має.  (Гарбуз.)

2) Є солодкий, є гіркий,
Різні форми має.
Є худий, а є товстий,
Кожний його знає!  (
Перець.)

3) Куля з безлічі листочків,
 Ще й стирчить на ніжці.
 Садять в декілька рядочків,
 Квасять потім в діжці.  (Капуста.)

4) На кущі живе не сам —
 Є у нього братики.
 Добрий у томаті нам,
 У борщі, салатику.  (Помідор.)

5) Одягнулася в лушпиння,
 Заховалася в землі.
 Буде потім на насіння,
 Буде з салом на столі.  (Цибуля.)

6) Стріли випустив у небо,
 Сам захований в землі.
 Знає: всім на зиму треба
 Його зубчики малі.  (Часник.)

7) Тонкі гілочки лапаті,
 Але не ялинка.
 Буде пахнути в салаті
 Ця чудо-рослинка.  (Кріп.)

8) Кисле листя підросте —
 Будемо варити.
 І старе, і молоде
 В баночки крутити.  (Щавель.)

9) У стручечку дитсадок:
 Дітки-горошинки.
 Всілись гарно у рядок,
 Гріють круглі спинки.  (Горох.)

10) На паличці сонечко,
 У землі коріннячко.
 Будуть син і донечка
 Лузати насіннячко.  (Соняшник.)

11) Кинь одну із них в шпаринку —
 І рослинка в’ється.
 У стручках, як у хатинці,
 Насіння сміється.  (Квасоля.)

12) У землі сидить — мовчить,
 На свій час чекає.
 Будуть терти — всіх провчить,
 Кожний заридає!  (Хрін.)

13) Її листячко лапате
 У супи кидаємо.
 Є пряме, а є кудлате,
 Страви прикрашаємо.  (Петрушка.)

14) Люблять дощику краплинки,
 Без водички не ростуть.
 Зеленющі їхні спинки,
 У салати їх кладуть.  (Огірки.)

15) Він червоний всередині,
 Як розріжеш — пустить сік.
 До смаку усій родині,
 У борщі ціленький рік.  (Буряк.)

16) Ці початки золотисті
З радістю смакуємо.
Сіллю трем боки зернисті,
Родичів частуємо.  (
Кукурудза.)

17) В землю заховалася
 І сидить — мовчить.
 В оранжеве вбралася,
 Бант лише стирчить.  (Морква.)

18) Кульки гілки обліпили,
 Жовтим все заполонили…
 В Україні не ростуть,
 Їх із Греції везуть!  (Апельсини.)

19) Хоч на колір зеленющий,
Та ні крапельки не злющий.
 Шкірка темна, волохата,
 Полюбляють всі малята.  (Ківі.)

20) Наче яблуко, великий,
 І смачний, і соковитий…
 Зверху ніжний, бархатистий,
 Весь червоно-золотистий!  (Персик.)

21) Хоч і гарний має цвіт,
 Але кислий його плід.
 Вітаміном С багатий,
 Жовтий, в пухирцях, пузатий.  (Лимон.)

22) Гілочки собою вкрили —
 Рясно-рясно обліпили.
 Як лимони, жовтуваті.
 Невеличкі, кислуваті.  (Алича.)

23) Вишні і вони — сестрички.
 Є в садку, а є, що дички…
 В червні достигають,
 Всі їх добре знають.  (Черешні.)

24) Як достигнуть — наче мед —
 І не вирватись з тенет!
 Ос від них не відігнати:
 Люблять теж їх смакувати!  (Груша.)

25) Він на колір золотистий
 І, як персик, бархатистий.
 Кісточку виймаємо,
 З радістю вживаємо.  (Абрикос.)

26) Їх на гронах не злічити,
 Як вживати — треба мити.
 В їжу, у вино, на сік,
 Вистачить на цілий рік!  (Виноград.)

Завдання на наступний урок

Склади меню своєї родини на тиждень (запам’ятай або занотуй)


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

61081. Виды линий 36 KB
  Луч выходит из точки бесконечен в одну сторону. Нарисовать в тетради 2 точки и провести через них прямую. Как вы думаете можно ли провести ещё одну прямую через эти две точки А луч А отрезок Сколько лучей и отрезков можно провести через 2 точки бесконечное количество Пробуем. Как вы думаете почему через две точки можно провести только одну прямую и бесконечно много лучей и отрезков Попробуйте объяснить.
61082. Рисуем Сосну 298.5 KB
  Сначала рисуем ствол. Прямой ствол как мачта и корявый. Наш ствол приобретает конусную форму. Теперь ствол и ветки.
61083. Проблеми довкілля (Environment and Greener Living). Захист довкілля 75.5 KB
  Today we’re starting a new unit in which we’ll continue talking about our planet but in some different aspects. In this unit we’re going to discuss the problems of pollution of the environment and the ways to protect it from pollution.
61084. Производство розовых вин 1.2 MB
  Розовые вина никогда не получают методом смешения белого и красного вин, за исключением розового шампанского. Точнее, вино, полученное смешением красного и белого, не считается натуральным розовым вином.
61085. СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ. БУДОВА Й ВИДИ СЛОВОСПОЛУЧЕНЬ ЗА СПОСОБОМ ВИРАЖЕННЯ ГОЛОВНОГО СЛОВА 953 KB
  Мета: поглибити знання восьмикласників про словосполучення його будову; формувати загальнопізнавальні вміння знаходити прості й складні словосполучення розрізняти лексичні й фразеологічні словосполучення...
61086. Рисуем пейзаж 2.32 MB
  На этом слое наносим сетку на наш лист с помощью. Они оказываются каждое на своем слое. На новом слое который должен быть расположен под сеткой и стволами заливаем землю травяным цветом под линию горизонта...
61087. Основні види складнопідрядних речень. Розрізнення сполучників і сполучних слів 45.5 KB
  Мета: поглибити знання учнів про особливості будови складнопідрядного речення засоби звязку в ньому; ознайомити девятикласників з основними видами складнопідрядних речень; навчити розрізняти сполучники підрядності й сполучні слова...
61088. ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ОКЛИЧНІ РЕЧЕННЯ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В КІНЦІ РЕЧЕННЯ 53 KB
  Мета: повторити й узагальнити поняття про види речень за метою висловлювання про окличні речення; розвивати організаційноконтрольні вміння організовувати спеціальні спостереження над мовним матеріалом...
61089. Складнопідрядні речення з підрядними означальними 60 KB
  Мета: поглибити знання девятикласників про складнопідрядне речення його будову і засоби звязку; навчити визначати підрядну означальну частину її позицію відповідно до головної частини...