82984

Позакласне читання. Урок-гра «Країна Казки»

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: навчальна - поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості активізувати читацьку память; корекційно розвивальна удосконалювати навички виразного читання збагачувати словниковий запас розвивати творчі здібності коригувати логічне мислення...

Украинкский

2015-03-05

275.5 KB

5 чел.

   

     

 

                                                                                                                         

                                                                                                                              Підготувала:

                                                                                Михальчук Л.І.

                                         вчитель I кваліфікаційної категорії

                                                      

                                                     Урок-гра «Країна Казки»

Тема. Позакласне читання. Урок-гра «Країна Казки»

Мета: навчальна – поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості,

           активізувати читацьку пам’ять;

           корекційно - розвивальна – удосконалювати навички виразного читання, збагачувати

           словниковий запас, розвивати творчі здібності, коригувати логічне мислення, увагу,

           емоції, використовуючи ситуації подиву, радості, зацікавлення, формувати оцінні

           судження;

           виховна – виховувати чуйність доброзичливість сміливість, справедливість,

           дружелюбність, інтерес до народної творчості та любов до українських казок

Обладнання. Ілюстрації до казок, клубок ниток, казкове лото, маски персонажів, казкові

           предмети, виставка книг, запис мелодій до казок

                                              

                                                            Хід уроку

I.Організаційно-психологічна підготовка

  •  Діти, подивіться який сьогодні сонячний весняний день. Думаю настрій у вас гарний, тому посміхніться один одному.

II.Повідомлення теми і мети уроку

  1.  Бесіда
  •  Урок позакласного читання буде незвичайним. Я запрошую вас до подорожі. Яку дорогу обрати, куди вирушати? Ми помандруємо в Країну Казки, а дорогу нам вкаже чарівний клубочок.

                                         Казок країна чарівна

                                         У гості вас вона чека

Отож часу не гайте

  У подорож рушайте.

III.Стимулювання і мотивація навчальної діяльності

  •  

Подивіться, куди привів нас чарівний клубочок? Що це? (Малюнок замку)

-    Ви хочете сюди зайти?

-    Але на дверях замок.

-    Ой, дітки, двері відчиняться тільки тоді, коли ми поясними чим цікаві слова:

  замок  -    замок ( Діти пояснюють –двері відчиняються)

  •  У казковому замку є скарб. Ви хочете його знайти? (Так)

IV.Робота з виставкою книг

  •  Діти, нам допоможуть знайти скарб знання народних казок

  1.  Орієнтування в дитячих книжках
  •  Назвіть книги, які бачите на виставці.
  •  Що обєднує ці книги?
  •  Хто автор цих казок?
  •  Які казочки вам відомі?
  •  Ви багато знаєте. Тож вирушаймо!

V.Доповнення, розширення, уточнення читацького досвіду

                                                   1 зала - Загадкова 

  •  Послухайте вірші і впізнайте казку. (учні відгадують казки, а вчитель вивішує ілюстрації на дошці)

     1 учень

     На городі що за черга?                                               

Дід і Баба тут стоять,

Тягнуть щось поперед себе

І не витягнуть ніяк.

Казку швидко ви впізнайте,

Всіх героїв відгадайте.

     

     2 учень

Хто кругленький і смачненький

Із віконця скік та скік

Втік від Баби і від Діда

До Лисички на язик?

Це не Зайчик і не Котик

Не Бичок, не сірий Вовк

Це веселий, хвалькуватий,

Невгамовний …

3 учень

     В’ється річка невеличка,              

Хлопчик у човні сидить,

З берега матуся кличе,

Щоб обідом пригостить,

І вгадати цього героя –

Справа зовсім нескладна,

Казка ця усім відома,

Про … вона

 

4 учень

Сидить півник на печі

Їсть смачненькі калачі

Тут лисичка прибігає,

Мерщій півника хапає

Біжить котик рятувати,

В лисиці півника забрати

                                                

                                                  

 2 зала – Бюро знахідок

  •  Герої казок загубили речі. Ми допоможемо їм? Розглянемо ці предмети і повернемо їх власникам. ( На столі предмети: яйце, глечик, солом’яний бриль, рукавичка, колосок)

(Діти відгадують з яких казок ці предмети і хто їх власники)

                                                      

                                                      3 зала – Пісенна

  •  Хто з героїв співав пісеньки?(Звучать записи мелодій до казок)
    •  «Я від баби втік, я від діда втік»
    •  «Я гусяток пасла, полювать ходила»
    •  «Ой у лиски, лиски новий двір, тай чотири дочки на вибір»
    •  «Приплинь, приплинь до бережка, дам я тобі їсти й пити»

                                      

                                       4 зала – Математична

Групова робота.

-     Потрібно дати відповідь на казкові питання.

I-а група

     - Скільки звірів зустрів Колобок у лісі?

     - Скільки тварин тягло ріпку?

     - Скільки мешканців було у рукавичці?

II-а група

- Скільки козенят було у матері-кози?

- Скільки яєць знесла Курочка Ряба?

- Який герой попросився у рукавичку третім?

                                                        5 зала – Ігрова

 

                                       Фізкультхвилинка ( Гра «Пантоміма»)

  •  Покажіть:
  1.  Пана Коцького, який смачно пообідав.
  2.  Вайлуватого ведмедя.
  3.  Зайчика, який усього боїться.
  4.  Телесика, який пливе в човні.
  5.  Героїв казки, які тягнуть ріпку.

                

                                              6 зала – Театральна

1. Інсценізація уривка з казки «Лисичка і Журавель» (учні в масках Лисички і Журавля)

                                              

     2. Корекційне завдання для розвитку сенсорних здібностей

  •  Завдання від Лисички «Впізнай крупу» (розпізнавання на дотик круп: гречаної, рисової, манної, пшоняної)
  •  Завдання від Журавлика «Казкове лото» (складання назв казок)

                                                       7 зала- Сміху

          

     -    Які чотири казочки переплутались? (учень читає текст)

     Жили собі Дід та Курочка Ряба. І була у них Баба. Попросив якось Дід у Баби:Знеси мені           

     яєчко. І Баба спекла Дідові Колобка. Поклала його на вікно нагрітися, а Курочка бігла,

     хвостиком махнула, Колобок упав і розбився. Дід плаче, а Баба його просить:Зроби мені   

     Соломяного Бичка, а я його буду пасти. Дід зробив. Сіла Баба пасти Курочку Рябу.

     Раптом вибігає з лісу Заєць, схопив зубами Бичка, потяг у хащу. Дивиться Баба – немає  

     Бичка, стала його кликати:Івасику-Телесику, приплинь до бережка! Схопив Дід Відьму і

     Посадив у погріб. Стала проситися вона:Відпусти мене, Діду, я тобі капусти принесу! 

     Івасик-Телесик заліз на дерево, а Заєць взявся зубами дерево гризти. По небу гуси-лебеді

     летіли. Став Івасик проситися в них, щоб врятували і віднесли до Діда, Баби та Курочки

     Ряби.

                                                        8 зала – Художня

  •  

З якої казки герой? (Малюнки)

1.                                                                       2. 

 

       

                                   

 3.                                                                         4. 

  VI.Підсумок уроку

  1.  Бесіда
  •  Ми пройшли всі зали, а скарбу не знайшли?!Допоможе нам чарівний клубочок, клубочок-памяті. Він вкаже дорогу. (Діти розмотують клубочок і пригадують назви казочок, вказують чого вчить казка, чим сподобалась)
  •  А ось і скарб(скринька з цукерками), ми з вами його поділимо. А ще я хочу нагородити

вас балами за відповіді.

  1.  Рекомендації до самостійної діяльності
  •  Читайте! Ви перенесетесь в Країну Казки, яка вчить нас, як треба жити. Тут добро завжди панує над злом.

Д/з. Читати казки народів світу. Намалювати ілюстрацію до казки, яка найбільше сподобалась (за бажанням).


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

64817. Мінливість ознак рижію ярого та створення нового вихідного матеріалу методом хімічного мутагенезу 456 KB
  Важливою задачею при створенні нових сортів ярого рижію є вивчення колекційних зразків з метою визначення кращих із них для подальшої селекційної роботи. Тому селекційні дослідження спрямовані на вивчення мінливості ознак рижію ярого й визначення ефективності...
64818. ТЕХНОЛОГІЯ ВІДНОВЛЕННЯ КАНАЛІЗАЦІЙНИХ КОЛЕКТОРІВ З ВИКОРИСТАННЯМ КОНСТРУКЦІЙ ІЗ ШЛАКОВОГО ЛИТТЯ 3.18 MB
  Значна частина каналізаційних мереж України перебуває у передаварійному та аварійному стані і потребує термінового відновлювання. Через корозію абразивний знос розгерметизацію стикових зєднань конструкції каналізаційних мереж передчасно руйнуються втрачаючи несучу здатність...
64819. ПАРАМЕТРИ ЗМІН ФІЗИКО-ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СІРОГО ЛІСОВОГО ҐРУНТУ ПІД ВПЛИВОМ УДОБРЕННЯ КУЛЬТУР І ПІСЛЯДІЇ ВАПНУВАННЯ 237 KB
  Метою досліджень було встановити закономірності впливу післядії вапнування з використанням різних систем удобрення на родючість сірого лісового ґрунту а саме: фізикохімічні властивості процеси перетворення кальцію вмісту гумусу агрохімічні...
64820. Фізичні поля прийомних криволінійних акустичних антен з екранами 9.9 MB
  Криволінійні антенні решітки що утворені з кругових циліндричних пєзокерамічних перетворювачів відносять до антен що знайшли найбільш широке застосування як у підводній електроакустичній апаратурі та пристроях так і в іншому обладнанні акустичної техніки.
64821. ФУНКЦІЯ НАДАННЯ ПОСЛУГ НАСЕЛЕННЮ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ 179 KB
  Вагоме місце в цьому переліку займає впровадження у повсякденну поліцейську практику функції надання послуг населенню. Мюнстер ФРН підкреслювалося що поліція має перетворитися на сервісну службу розвивати систему послуг для громадян.
64822. Обґрунтування резервів підвищення тягових якостей локомотива та їх реалізація керуванням ковзання в системі колеса з рейкою 276.5 KB
  Проблема реалізації максимальних тягових зусиль – складне та багатофакторне завдання, яке пов’язане зі значним різноманіттям конструктивних та експлуатаційних параметрів локомотива. Неточність статичного та динамічного розважування, різниця тягових зусиль та умов зчеплення...
64823. РАДІОВИМІРЮВАЛЬНІ ПРИЛАДИ НА ОСНОВІ ЄМНІСНОГО ЕФЕКТУ В ТРАНЗИСТОРНИХ СТРУКТУРАХ З ВІД’ЄМНИМ ОПОРОМ 425.5 KB
  Сучасний стан розвитку радіовимірювальної техніки суттєвим чином залежить від новітніх досягнень в області розробки методів та засобів радіовимірювань та визначається використанням вдосконалених або принципово нових приладів.
64824. Міжнародна економічна діяльність країн в умовах глобалізації ринку чорних металів 194 KB
  Актуальність наукової розробки обраної теми обумовлена як впливом глобальних процесів розвитку торгових відносин та конюнктурних коливань на світовому ринку чорних металів на міжнародну економічну діяльність країн так і посилена...
64825. ЛІКУВАННЯ, ПРОФІЛАКТИКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ МНОЖИННОГО КАРІ3ЄСУ ЗУБІВ У ПІДЛІТКІВ 230 KB
  Проблема розвитку множинного каріозного процесу у підлітків з точки зору психологічних особливостей, що обумовлюють вегетативні порушення, на даний момент недостатньо висвітлена. Застосування комплексного підходу до їх вивчення дасть можливість...