82988

Додавання і віднімання трицифрових чисел в межах тисячі на основі обчислення виразів

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити вміння усного додавання і віднімання трицифрових чисел в межах тисячі на основі обчислення виразів, розв’язування задач, вдосконалювати навички порівняння числових виразів, розв’язування рівнянь на основі взаємозв’язків між компонентами дій, формувати операції аналізу...

Украинкский

2015-03-05

2.49 MB

0 чел.

Авторська розробка уроку                                                            3 клас

Вчитель початкових класів

Антоненко Любов Степанівна,  

вища кваліфікаційна категорія,                                              

педагогічне звання

«Старший вчитель»

                                               

                                        

                                     м. Кривий Ріг  2013 р

Мета: закріпити  вміння  усного додавання і віднімання трицифрових чисел в межах тисячі на основі обчислення виразів, розв’язування задач, вдосконалювати  навички порівняння числових виразів, розв’язування  рівнянь на основі взаємозв’язків між компонентами дій, формувати операції аналізу, синтезу, порівняння, класифікації, розвивати навички, концентрації уваги, стійкості  пам’яті, математичної мови, акторські здібності; виховувати співчутливе ставлення до тварин, бажання їм допомогти, дружелюбне відношення один до одного, любов до народної творчості.

Обладнання: мультимедійна презентація уроку, роздатковий матеріал  для індивідуальної  роботи, роботи в парах, музичний супровід уроку.

Тип уроку: урок   формування і закріплення умінь і навиків з елементами арт-терапії.

Методи: словесні,  наочні,  практичні,  інтерактивні, метод казкотерапії.

Прийоми:  «робота в групах», індивідуальна робота,« робота в парах»

« ситуативне моделювання»,  дидактичні ігри, «рольова гра», зоровий математичний диктант.

                      Хід уроку

І. Організаційний момент.

1 слайд

Станьте, діти, правильно, будь ласка.

До нас сьогодні на урок завітала казка.

Сядьте, друзі, рівненько,

Послухайте казку гарненьку.

Адже кожна казка вчить,

Як на світі треба вчить.

2 слайд

ІІ .  Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

Дорогі друзі, сьогодні ми зустрінемось з героями  авторської казки

« Дружні звірі» за мотивами української народної, допомагатимемо їм справитися з багатьма цікавими завданнями.  І скажемо в кінці уроку :

« Чому ж з навчила нас ця казка?» Запрошуємо казку в гості!

( Звучить мелодія  з передачі  « В гостях у казки»)

3 слайд

Автор. Десь за синіми лісами,

За високими горами, 

Серед ближніх сіл

Жив старий  трудяга віл.

Мудрий був,  мав добру вдачу,

Зовсім він  був неледачий

Не було  в житі біди-

 Тільки  мерз віл в холоди.

Віл. Вже пройшли весна і літо.

Осінь загляда в село.

Всі птахи будуть летіти,

Де є їжа і тепло.

Піду й я шукати щастя,

Заховаюсь від зими.

Буду я збирати друзів

Веселіше буде з ними.

4 слайд

Автор. Та лиш вийшов віл із двору

Зустрічає півня і качку впору.

Півень . Куди ти  це, друже, йдеш?

Качка.  Чого нас з собою не звеш?

Віл. Літа красного  шукаю

Друзів працьовитих та розумних збираю.

З цим завданням справитесь ви—

Будемо разом тікати від зими.

5 слайд

Гра « Станьте, числа, дружно в ряд»

Тут  і вітер налетів—

Все навколо в повітря підхватив.

Навіть числа танцювали,

Веселились і стрибали.

Потім числа посварились

На півника з качкою подивились.

Друзі правильно вчинили,

числа між собою помирили.

Зоровий математичний диктант 

( Розподіл чисел на дві групи: двоцифрові, трицифрові в порядку зростання)  

І група—виписує двоцифрові числ, ІІ група— трицифрові числа

 

 Самоперевірка

6 слайд

Автор. Гурт іде шукати літа

На воротах бачать— кіт.

Кіт. Ви куди це друзі йдете?

Чого мене з собою не звете?

Разом. Від зими лютої тікаєм,

Літа теплого шукаєм,

Де є їжа і тепло—

Жити б добре там було.

Хочеш з нами подорожувати

Повинен це нелегке завдання розв’язати .

 Порівняння нерівностей  Гра « Летіть,  пташенята, летіть» Скільки нерівностей правильно виконають учні , стільки кошенят кіт випустить на волю.

7 слайд

А) індивідуальна робота ( 3 нерівності)

Б) коментоване письмо ( 3нерівності)

   

8 слайд

Автор.  Ось баран їх зустрічає

Сам розмову починає

Баран. Друзі, ви прямуєте куди?

Звірі. Десь подалі від біди!

Від зими лютої тікаєм

Літа теплого шукаєм.

Де є їжа і тепло—

Жити б добре там було

Хочеш з нами подорожувати

Повинен ці нелегкі завдання розв’язати

Колективна робота  Розв’язування задачі

а) індивідуальна робота біля дошки

9 слайд

10 слайд

Автор.  Осінь промайнула стрімко,

Загляда в вікно зима.

Ось вони зустріли свинку,

Що аж труситься сама.

Сині боки, синя  спинка.

Так намерзлася  вона.

Свиня. Любі друзі, пожалійте

Візьміть мене з собою, обігрійте!,

Віл. Ми тебе і пожалієм,

Нагодуєм, обігрієм.

Хочеш з нами подорожувати

Повинна це нелегке завдання розв’язати.

11 слайд

Розвязування рівнянь

а) коментовано-1

б) по варіантах

       

Автор. Чи багато часу пройшло, чи мало

Наше чесне товариство добряче пристало.

Зайшло в глибокий ліс, поїло, набралося сил,

На великій галявинці вирішило побудувати дім.

Дружно і ми з вами будем працювати

Допоможем  нашим звірям хатку збудувати.

                             12-13 слайди

Складання будиночка з геометриних фігур.  Робота в парах.

Розмістити фігури у порядку спадання чисел.

                                    

І будиночок                   

                                     ІІ будиночок                   

     

Автор. Ось уже готовий дім—

Дуже тепло буде в нім.

Добре жити став гурток—

В кожного є свій куток.

Та інша турбота у звірів буде—

Де харчів тут роздобути?

Розбрелись по лісу звірі

І шукають  всі поживу.

А ми з вами порахуєм

Тваринам харчі підготуєм.

13 слайд

З єднайте приклади  из відповідями

15 слайд

Автор.  Раз підкралася до хати лисиця

Дуже хочеться їй качатиною підживиться.

Позвала ведмедя і вовка до себе,

І вчила їх, як робити треба

Лисиця.  Я надибала в лісі на дім,

Там худоби повно в нім.

Якщо ми хитріші будем,

Легко їжу роздобудем.

Ведмідь пішов  шукати легкий хліб,

Та швидко з дому того втік.

Зараз миз вами задачі розв яжем,

Нашим звірям допоможем.

16-20 слайди

              

           

Тварини так його злякали,

Лисиця з вовком з переляку

Теж п’ятами накивали .         

Автор. З того часу дружні звірі  живуть й понині у добрі і мирі.

19 слайд

Підсумок уроку  Чому навчила нас ця казка?

Скласти прислівя

                    Фотоматеріали до уроку - казки

PAGE   \* MERGEFORMAT 1


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

58909. Дзвони Великодня 58.5 KB
  На дошці висить килим а на ньому образ Ісуса Христа українська хата піч писанки кошики паска іграшковий коник квіти. 1учень Ойвесна веснаднем красна Що ж ти весно принесла Весна Принесла я вам світле свято довгождане Воскресіння...
58912. Тиск і сила тиску. Одиниці тиску 50 KB
  Мета: сформувати в учнів поняття про тиск як про фізичну величину; дослідити на уроці залежність тиску від сили тиску та від площі поверхні; навчати розв’язувати задачі на тиск та застосовувати знання про тиск у повсякденному житті...
58915. Повторення та узагальнення вивченого про числівник 131 KB
  Тип уроку: узагальнення та систематизація знань Міжпредметні зв’язки: українська мова географія рідного краю історія біологія Форма проведення: урок подорож Форми роботи: індивідуальна парна групова колективна...
58916. Всьому початок є любов 124.5 KB
  Мета: удосконалювати вміння учнів писати твірроздум; подати відомості про мораль та етику; розвивати вміння дітей правильно чітко послідовно висловлюватися самостійно працювати з додатковою літературою добирати й систематизовувати матеріал для твору реалізовувати власний задум...
58917. Підвищення зацікавленості та мотивації навчання учнів 5 – 6 класів на уроках української мови через використання ігрових завдань та інтерактивних технологій 93 KB
  Результативність реалізації навчальної мети свідомість міцність і глибина знань учнів з української мови перебуває у прямій залежності від активної зацікавленості предметом бажання знати його тобто від рівня мотивації учнів до вивчення предмету.