82993

Хліб – усьому голова

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Формувати у дітей розуміння цінності хліба як мірила життя як святині як одного найважливіших харчових продуктів. Виховувати бережливе ставлення до хліба повагу до праці людей що зростили хліб. Ілюстрації книжки рушник виставка зразків хлібо-булочних виробів таблички груп прислів’я пісня про хліб...

Украинкский

2015-03-05

148.5 KB

0 чел.

     Урок – конференція.

Тема уроку.«Хліб – усьому голова ».

                     

Мета уроку. Формувати у дітей розуміння цінності хліба, як мірила

                     життя, як святині, як одного найважливіших харчових

                      продуктів.

                     Розвивати усне мовлення, вміння виділяти головне з

                     почутого шляхом аналізу інформації.

                     Виховувати бережливе ставлення до хліба, повагу до

                     праці людей, що «зростили хліб».

Обладнання. Ілюстрації, книжки, рушник, виставка зразків    

                      хлібобулочних виробів, таблички груп,прислів’я,пісня

                      про хліб Зикіної.

Хід уроку.     Організація класу.

Тренінг на привітання та настрою щодо уроку. «Я хочу,

щоб …».  Починає учитель:

«Я хочу щоб урок пройшов не марно,

  Треба встати рівно, гарно.

   І виконуй тільки те,

   Про що мова на уроці йде.» (Потім всі учні говорять свої бажання).

Діти, відгадайте загадку: «У кожнім місті та селі, головний я на столі». (Хліб).

  Сьогодні ми проводимо урок – конференцію за темою «Я називаю хліб святим …».

                  Ми хлібом і сіллю друзів зустрічаємо.

                  Хай в світі буде більше в нас братів,

                  Хай в кожній хаті будуть короваї,

                   Щоб люд ніколи хліба не просив.

В українського народу існує дуже давній звичай зустрічати гостей хлібом – сіллю. На чому підносять хліб – сіль? (На вишитому рушнику). Так його підносили шанованим гостям. Це була ознака гостинності. І ми сьогодні привітаємо гостей давнім звичаєм. (Виноситься хліб – сіль на рушнику).

Здається, що ми знаємо про хліб усе. Хліб – усьому голова. Але скільки цікавого ще можна розповісти про цей продукт харчування. Вважаю, що урок – конференція, який ми проведемо, викличе у вас інтерес, бо діти класу підготували доповіді – повідомлення.

       Всі учні діляться на групи:

 1.історики;

  2.агрономи;

  3.робітники хлібозаводу (технолог, дієтолог, валеолог);

  4.народознавства;

  5.читці.

Учитель.      Народження хліба завжди диво: і багато віків назад, коли наші предки вперше скуштували шматочки обвугленої зернової каші, і тепер, коли ми їмо батони, булки, калачі.

 Слово надається групі істориків.

          Вживати в їжу насіння диких злаків люди почали 15 тисяч років тому. Перш за все пращури навчилися розтирати зерна між каменями та їсти їх змішаними з водою. Минали віки. Люди почали використовувати вогонь для випікання смачнішої зернової каші.

         Перший печений хліб зٰявився у єгиптян. Це було 6 тисяч років тому. Населення цієї країни навчилося розрихляти тісто способом бродіння. Найчастіше на хлібі зображали зерна, бойовий лук, стріли. Греки знали 70 рецептів випікання хліба.

        Хліб – символ життя. З давніх – давен він у великій пошані народу. Так вважають і зараз. А чому, дізнаємось  із розповіді іншої групи.

 Учитель. Ми прослухали трошечки історію хліба. А зараз слово передаємо агрономам.

           Багато тисячоліть тому люди навчилися вирощувати жито, пшеницю, овес, просо, ячмінь та інші злаки. Нині зернові займають величезні площі. Найбільшу масу продукції дає пшениця.

  Пшениця – однорічна рослина. Є озимі та ярові форми. Основний хліб Землі – мٰяка пшениця. Її озимі сорти сіють у районах з нежарким кліматом. Наша національна їжажитній хліб. Форма хлібини характерна для українського хлібопеченнякругла, - пов’язана з вірування словٰян у силу сонця.

Гра «Хлібороби». Вибрати ці професії, які потрібні для вирощування хліба. (Шофер, учитель, агроном, тракторист, комбайнер, робітники, льотчики).

Фізкультхвилинка.

Їздив зайчик до млина, лантушок змолов зерна.

Для маленьких ласунців, випік сотню буханців.

Тато наш ходив у ліс, буханців і нам приніс.

Зٰїли ми окрайчикадобрий хліб від зайчика.

Слово надаємо читцям.

     Калачі.

Я печу, печу, печу

Діткам всім по калачу,

Зверху маком притрушу,

В піч гарячу посаджу.                               

Випікайтесь, калачі,

У натопленій печі.

Буду Васю, Олю, Нату

Калачами частувати!      (Г.Демченко.)

А зараз ми послухаємо робітників хлібозаводу.

Технолог.

Раніше процес випікання хліба був дуже трудомісткий. Праця пекаря важка, її можна було порівняти з працею металурга. В наш час створена машинна технологія виробництва хліба. Головне завдання технологів – зберегти якість виробів. Цікаво, з одного зернятка пшениці можна одержати 20 міліграмів борошна,а для приготування одного батона треба змолотити 10 тисяч зернят.

Дієтолог.

Харчові смаки у кожного різні. Але без хліба не живе ніхто. Природа заклала в пшеничне і житнє зерно комплекс життєво необхідних людині поживних речовин: білків, вуглеводів, вітамінів, мінеральних  сполук, без яких неможливе життя жодного із нас. Тому зернові продукти не лише забезпечують нормальний розвиток організму, а й стимулюють фізичну та духовну діяльність людини.

Валеолог.

Бажано споживати хліб, який випікається з борошна грубого помолу, а ще корисніше час від часу збагачувати свій раціон пророслою пшеницею. Це цілюще харчування, яке додає бадьорості, підвищує опірність несприятливим факторам.

Читці.

    -    Хліб, як сонце.

  •  Хліб, як сонце, - каже мати.
  •  Хліб. Як сонце, - каже тато,

  А сестра й собі до слова:

-   Хліба й сонця в нас багато.

-   Хліб, як сонце, - кажуть люди,

-   Хліб, як сонце, - з нами всюди.

   А сестричка знов до слова  

- Хліб, як сонце, завжди буде.   (М.Сингаївський.)

Народознавці.

Хліб з пшеничного борошна завжди служив обрядовою їжею, це знайшло своє продовження і в українських традиціях: весільний коровай, паска. Більшість обрядових страв побутує і в наші дні. На свят - вечір подають вареники та коржі з маком, на Василя та Маланки атрибутом святкового столу були пироги, на маковій пекли коржі с маком, на Дмитра пекли обрядовий хліб.

Діти, а як багата усна народна творчість різними загадками,

     прислів’ями, приказками. Будь ласка скажіть нам.

Загадки.   Виріс у полі на добрій землі,

                Місце найкраще знайшов на столі. (Хліб)

                В землю кидалося, на повітрі розгулялося,

                В печі гартувалося, запахом своїм

                Всіх приваблює. (Хліб)

Прислівٰя. На чорній землі білий хліб родить.

                Хочеш їсти калачі – не сиди на печі.

                Найсмачніший хліб від свого мозоля.

                Не той урожай, що на полі, а той що в коморі.

Слухання пісні.

Хвилинка – цікавинка.

У музеї швейцарського міста Цюриха зберігається коржик, спечений близько 6 тисяч років тому.

Найбільші млинці – метр у діаметрі пекли в Петербузі за велінням імператриці Катерини 2.

На Мадагаскарі ростуть хлібні дерева.

Підсумок.    Тисячу років поряд з людиною хліб. І весь час ми не перестаємо поважати його і віддавати йому належне. Щодня, коли ви берете до рук скибу хліба, згадайте добрим словом усіх тих, хто створює цей продукт харчування. Нехай завжди на вашому столі буде запашний хліб.

(Пригостити всіх гостей короваєм).

Домашня робота.  Малюнки про хліб.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

3031. Визначення основних геометричних параметрів евольвентних циліндричних прямозубих зубчастих коліс 55 KB
  Визначення основних геометричних параметрів евольвентних циліндричних прямозубих зубчастих коліс Мета роботи: ознайомитися з основними елементами і геометрією зубчастих коліс, навчитися визначати основні параметри циліндричного прямозубого стандартн...
3032. Изучение характеристик электростатического поля 253 KB
  Изучение характеристик электростатического поля. Цель работы Исследовать электростатическое поле, графически изобразить сечение эквипотенциальных поверхностей и силовые линии для некоторых конфигураций поля. Основные теоретические сведения. Любо...
3033. Применение уравнений Лагранжа II рода к определению сил и моментов, обеспечивающих программное движение манипулятора 187 KB
  Вычислить значения управляющих сил и моментов в начале торможения звена 1. Считать, что торможение звена 1 начинается в тот момент, когда угловое ускорение звена обращается в ноль. Построить графики зависимости управляющих моментов и сил от времени....
3034. Альтернативные источники энергии: энергия волн 167 KB
  Энергия волн — энергия волн на поверхности океана, используемая для совершения полезной работы — генерации электроэнергии, опреснения воды и перекачки воды в резервуары. Энергия волн — возобновляемый источник энергии. Мощность волнени...
3035. Філософія Середніх віків 63.15 KB
  Середньовічна філософія являє собою той тривалий відрізок в історії європейської філософії, який безпосередньо пов'язаний з християнською релігією. Лише ті філософи, які розділяли релігійні та світські позиції християнства, могли розраховувати на популярність і визнання.
3036. Расчет гомогенизатора 138.29 KB
  Расчет гомогенизатора Цель работы: изучение теоретических основ процесса гомогенизации, знакомство с классификацией гомогенизаторов, изучение устройства и принципа действия плунжерного гомогенизатора и приобретение практических навыков по расчету пл...
3037. Исследование бессознательного человека 86 KB
  Безсознательное Существует масса примеров, на которых можно отобразить безсознательное, как модель. Присвоить ей определённые характеристики. Исследовать её. Например пробуждение человека от сна является ничем иным, как конфронтацией двух взаимно пр...
3038. СОБЕСЕДОВАНИЕ: ВАШ ЯЗЫК ЖЕСТОВ 42 KB
  Итак, вам необходимо найти работу. В ходе телефонных переговоров вами заинтересовались и пригласили на собеседование. Вы мысленно прокручиваете в голове сценарий предстоящей беседы и предвкушаете желаемый результат. А ...
3039. Вступ до мовознавства 253.26 KB
  Лекція №1 Тема: Предмет, завдання, місце і значення науки про мову. Галузі мовознавства. Наукове і практичне значення мовознавства. Термінологічний словник теми Білінгвізм, гуманітарні науки, діахронія, етнолінгвістика, загальне мовознавство, індиві...