82994

Незвичайний урок малювання

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: закріпити правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі. Ознайомити учнів з інтерфейсом графічного редактора «Tux Paint», навчити користуватися інструментами і палітрою кольорів. Розвивати увагу, пам’ять, творчі здібності. Формувати інформаційну, самоосвітню...

Украинкский

2015-03-05

60.5 KB

0 чел.

Конспект  заняття курсу  

«Сходинки до інформатики»

2 клас

                             Учитель початкових класів Семенова Н.В.

Тема:     незвичайний урок малювання

Мета: закріпити правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі. Ознайомити учнів з інтерфейсом графічного редактора «Tux Paint», навчити користуватися  інструментами і палітрою кольорів. Розвивати увагу, пам’ять, творчі здібності. Формувати інформаційну, самоосвітню, здоров’язберігаючу, комунікативну компетентності.

Т и п  у р о к у: комбінований урок.

Матеріали до уроку: підручники «Сходинки до інформатики» авт. Г.В. Ломаковська, Г.О.Проценко, Й.Я. Ривкінд, Ф.М. Рівкінд; картки;  комп’ютерна програма Tux Paint.

Х і д  у р о к у

I. Організаційна частина (1 хв)

Доброго ранку, доброго дня!

Я вам бажаю здоровя й добра!

Всі на уроці? І  не сумуємо?

В світ інформатики дружно крокуємо!

Урок малювання у нас незвичайний,

Він дуже корисний і дуже повчальний!

II. Перевірка домашнього завдання (3 хв)

1.Загадки від Елзіка  (додаток 1).

2.Гра «Майстер-шеф» (демонстрація учнями складених схем лінійних алгоритмів «Приготування моєї улюбленої страви»).

III. Розвивальні завдання (6 хв)

1. Усна колективна робота.

  •  Відгадайте загадки і складіть із перших літер закодоване слово

    

* 

*

*

*

*

*

*

*

*

*

  1.  Як називають весняну квітку, названу чоловічим і жіночим іменами?
  2.  Синя шуба покрила весь світ.
  3.  Вишня, яблуко, груша, слива одним словом?
  4.  Що у нашому городі стає першим у пригоді?

Виростає щодоби, мов у лісі ті гриби.

  1.  На вузькій доріжці – голова і ріжки. Хто ж повільно так повзе, домівку на собі везе?
  2.  Маленька, сіренька, а хвостик, як шило.
  3.  Жовте, соковите, на деревинку одіте.
  4.  В Італії – чиполліно, у німців – циболле, у росіян - лук. А в Україні -?
  5.  Не сніг, не лід, а сріблом дерева прикрасить.
  6.   Голки має коротенькі, всім знайомі ці гілки,

ЇЇ шишки довгі-довгі і нагадують свічки.

(Іван-та-Маря, небо, фрукти, огірки, равлик, миша, абрикос, цибуля, іній, ялинка)

І

Н

Ф

О

Р

М

А

Ц

І

Я

2. Завдання в парах «Координатна сітка» (додаток 2).

3. Самостійна робота на картках  «Домалюй» (додаток 3).

IV. Робота над темою уроку (8 хв)

  1.  Опрацювання статті підручника “Незвичайний урок(с. 112-113).

Учитель:   Вас чекає комп’ютерне диво.
                 Цікава, корисна і просто красива

       Програма «Tux Paint».

Часткове читання тексту статті вчителем. Демонстрація інтерфейсу програми «Tux Paint».

V. Фізкультхвилинка – рухлива гра «Є контакт» (2 хв)

- Ви зараз будете електрончиками, які переносять інформацію  між пристроями комп’ютеру. Їм дуже подобається вітатись. А вітаються  вони так: потискають один одному руку, торкаються плечима, торкаються спинами. Як тільки вони вітаються, то кажуть: «Є контакт».  

Давайте спробуємо, які з вас будуть електрончики.
(Діти під музику за сигналом вчителя починають хаотично рухатися по кімнаті і вітаються з усіма, хто зустрічається на їхньому шляху, промовлячи при цьому: «Є контакт». Вітатися треба певним чином:
1 плеск у долоні  вчителя - вітаємося за руку; 2 плеск у долоні  - вітаємося плечима; 3 плеск у долоні  - вітаємося спинками.

Коли музика зупиняється, діти зупиняються і ведучий робить новий плеск у долоні. Для повноти тактильних відчуттів бажано ввести заборону на розмови під час цієї гри).

VI. Робота за комп’ютером (15 хв)

1. Повторення правил безпечної поведінки і безпеки життєдіяльності в компютерному класі. Завдання «Виправ помилку»:

   - діти забігли у клас у мокрому одязі, не змінивши брудного взуття, з мокрими парасольками;

   - хлопці після уроку фізкультури занесли у кабінет інформатики санчата, лижі і ковзани;

   - учні після прогулянки сіли за парти у верхньому одязі, капелюхах і шапках;

   - які правила ТБ порушили учні?

2. Інструктаж учителя «Працюємо з новою програмою Tux Paint 

    (с. 113-114 підручника «Сходинки до інформатики»).

3. Самостійна творча робота учнів з комп’ютерною програмою Tux Paint.

Завдання для дівчаток «Прикрасити святковий торт» (робота зі штампами, обєднаними в групу  рослини ).

Завдання для хлопчиків «Зібрати інструменти на полицю шафи» (робота зі штампами, обєднаними в групу  інструменти ).

4. Релаксація (2 хв)

Учитель: ваші очі стомились, тому виконаємо кілька вправ для них.

1. В середньому темпі зробити 3-4 кругових рухів очима праворуч і так само ліворуч, «малюючи сонечко». Розслабивши м’язи очей, подивитись у вікно, спостерігаючи, як гойдаються віти дерев і пливуть хмарки. Швидко поморгати, закрити очі і, рахуючи до 10, уявити як іде дощик (летять сніжинки).

2.Очки вліво подивились                                  3. Очі вгору, очі вниз!

Там нічого не змінилось!                                   Не лінуйся! Посміхнись!

Вправо поведем зінички...                                 Ще раз вгору,

Ні зайчати, ні лисички...                                    Знову вниз!

Ми нікого там не бачим?                                   І на цьому – зупинись!

Знову вліво... і направо...                                   Оченятам зняли втому,

Це не вправи, а забава!                                       До роботи, нумо, знову!

VII. Підсумок уроку (2 хв)

Запитання для підсумкової бесіди.

- Що сподобалося на сьогоднішньому уроці?

- Пригадай, що означає слово Tux та вибери правильну відповідь:

А) ім’я кішечки  Б) ім’я пінгвіна  В) ім’я цуценяти

- Яка програма використовується для створення малюнків, ілюстрацій до казок та вітальних листівок?

- Як запустити на виконання програму Tux Paint?

- Для чого призначена палітра кольорів?

- Які інструменти малювання графічного редактора Tux Paint ви запамятали?

- Як завершити роботу з програмою Tux Paint?

VIII. Домашнє завдання (1 хв) 

1. Виконати завдання рубрики “Для кмітливих(підручник, с. 116).

 


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

18907. СПОНСОРИНГ И ФАНДРАЙЗИНГ 35 KB
  СПОНСОРИНГ И ФАНДРАЙЗИНГ Вопрос привлечения инвестиций является всеобъемлющим: финансовые средства нужны всем: одним чтобы совершить благое дело другим чтобы прирастить объем уже существующей денежной массы третьим чтобы дать толчок к развитию организации в са
18908. Привлечение инвестиций, спонсоринг, фандрайзинг. РАБОТА СО СПОНСОРАМИ 118.5 KB
  Привлечение инвестиций спонсоринг фандрайзинг Вопрос привлечения инвестиций является всеобъемлющим: финансовые средства нужны всем: одним чтобы совершить благое дело другим чтобы прирастить объем уже существующей денежной массы третьим чтобы дать толчок к ра
18909. Специальные мероприятия PUBLIC RELATIONS: классификация и основные характеристики 43.5 KB
  Специальные мероприятия PUBLIC RELATIONS: классификация и основные характеристики Специальные события это мероприятия проводимые компанией в целях привлечения внимания общественности к самой компании ее деятельности и продуктам. Они призваны нарушить рутинный и привы
18910. СПЕЦИАЛЬНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ PUBLIC RELATIONS: КЛАССИФИКАЦИЯ И ОСНОВНЫЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ 45.5 KB
  СПЕЦИАЛЬНЫЕ МЕРОПРИЯТИЯ PUBLIC RELATIONS: КЛАССИФИКАЦИЯ И ОСНОВНЫЕ ХАРАКТЕРИСТИКИ Специальные события это мероприятия проводимые компанией в целях привлечения внимания общественности к самой компании ее деятельности и продуктам. Цели СМ: формирование корпоративного...
18911. Двовимірні масиви. Лабораторна робота 48 KB
  Введення масивів, виведення масивів, обчислення величин здійснювати за допомогою окремих процедур та функцій. Не забувайте включати до Ваших програм перевірки на неможливість значень даних («захист від дурня»).
18912. Типология кризисов и методы их предотвращения средствами PR 40.5 KB
  Типология кризисов и методы их предотвращения средствами PR Кризис может иметь различные формы но PRспециалисты обычно имеет дело с кризисом общественного мнения который можно описать разбить на категории и как правило хотя бы в общей форме предсказать. Всегда име
18913. ТИПОЛОГИЯ КРИЗИСОВ И МЕТОДЫ ИХ ПРЕДОТВРАЩЕНИЯ СРЕДСТВАМИ PR 38.5 KB
  ТИПОЛОГИЯ КРИЗИСОВ И МЕТОДЫ ИХ ПРЕДОТВРАЩЕНИЯ СРЕДСТВАМИ PR Кризис событие по вине которого компания попадает в центр недоброжелательного внимания СМИ и др. ц.а. Задача специалистов по связям с общественностью состоит не только в том чтобы суметь с наименьшим ущер...
18914. Копирайтинг и спичрайтинг 29.5 KB
  Копирайтинг и спичрайтинг Речи и выступления всегда были существенным элементом социального управления. Поэтому службы ПР забирают подготовку речей в свои руки. Подготовкой текстов выступлений лидера являются спичрайтеры. Важным элементом является начало речи. С...