83000

ЇЖА, КОРИСНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Конспект урока

Педагогика и дидактика

Мета: Розширити уявлення дітей про їжу корисну для здоров’я вчити їх правильно харчуватися виховувати естетичні смаки щодо зовнішнього вигляду страв. Обладнання: Малюнки ілюстрації таблиці слайди до теми предметні малюнки із зображенням продуктів для гри Смачного...

Украинкский

2015-03-05

661.5 KB

1 чел.

Учитель Старченко Ірина Миколаївна

ЇЖА, КОРИСНА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я (Урок-гра, 2 клас)

Практична робота. Вибір корисної для здоров’я їжі.

Мета: Розширити уявлення дітей про їжу, корисну для здоров’я, вчити їх правильно харчуватися, виховувати естетичні смаки щодо зовнішнього вигляду страв.

Обладнання: Малюнки, ілюстрації, таблиці, слайди до теми, предметні малюнки із зображенням продуктів для гри „Смачного”

Хід уроку:

  1.  Організувати момент
  •  Наш урок „Основи здоров’я” ми традиційно розпочинаємо з побажань один одному стосовно здоров’я.

(Учні говорять один одному побажання.)

У народі кажуть: „Немає щастя без здоров’я”

Зрозуміло, всім відомо, що приємно бути здоровим.

  •  Тільки треба знати, як здоровим стати.
  •  Міцне здоров’я – це найдорожчий скарб.
  •  Наше здоров’я залежить від того, як ми дбаємо про нього щодня.

  •  
  •  
  •  Слайд1
  •  Подивись, як приємно бачити здорових, усміхнених дітей.
  •  Міцне здоров’я – це свіже повітря;

Фізкультура і спорт

Особиста гігієна

Правильне харчування.

  •  Епіграфом до нашого уроку буде вислів.
  •  Щоб прочитати цей вислів, розглядайте ребус, розташувавши слова у порядку зростання чисел.
  •  

Слайд 2

Твоє здоров’я у твоїх руках

  1.  Активізація опорних знань
  2.  Повторення вивченого матеріалу.
    •  На минулому уроці ми вивчали правила особистої гігієни.

  •  А тепер відгадайте загадку: Гладеньке, запашненьке, миє чистенько, потрібно, щоб у кожного було, що це діти?
    •  

Завдання

Слайд 4

Розглядайте ребус, розташувавши букви у порядку зростання чисел.

Слайд 5 (лимон)

  •  Так, це лимон.
  •  Діти, а хто любить лимон?
  •  А хто любить цукерки?
  •  Проведемо експеримент.

(Двоє учнів виходять:перший учень шматочок лимону, а другий – цукерку. Інші учні спостерігають за реакціями дітей. Перший скривився, другий – посміхається.)

  •  Адже, учні не вся їжа, яка смачно корисна для здоров’я.
  •  Лимон дуже корисний в ньому багато вітаміну С, який захищає вас від мікробів. А цукерка смачна і солодка. Але від солодкого руйнуються зуби, може виникнути ожиріння та висипання на шкірі.

  1.  Вивчення нового матеріалу
  2.  Повідомлення теми та мети уроку.
    •  Сьогодні на уроці ми поговоримо про їжу, яка корисна для вашого здоров’я.
    •  Тварини шукають їжу у лісі, а люди йдуть до магазину, до супермаркету.

Слайд 6

Допоможемо кожному знайти свою стежку.

  1.  Робота з картинками (з завданнями)

(Учні проводять стежки від тваринок до продуктів....)

  •  Наш хлопчик прийшов до супермаркету і там він зустрів Незнайка, у якого дуже розболівся живіт.

(На дощці з’являється Незнайко з чіпсами)

  •  Незнайко з друзями любить їсти чіпси, сухарики, цукерки.

Звучить пісня з мультфільму „Про Незнайка та його друзів”

  •  Ми повинні навчити Незнайка, щоб він з друзями їв тільки корисні продукти.

3. Робота з підручником (ст. 16)

„ Основи здоров’я”

Слайд 7

Учень читає текст з підручника на ст.16

  •  Дивимося на малюнок в підручнику.
  •  Ми приходимо до магазину і бачимо там безліч продуктів в яскравих обгортках. Є продукти, які хочеться купити. А чи справді всі вони корисні.
  1.  Гра „Магазин”
  •  Закрити очі. Відкрили. Ми у супермаркеті.

( На стінах класу безліч малюнків з продуктами харчування, овочами, фруктами) Див. Фото.

  •  Хто хоче який продукт купити?

(Учні називають різні продукти, які купили б в магазині)

  1.  Розповідь вчителя.
  •  Щоб ви росли здоровими, щоб не покидало бажання активно працювати, ви повинні правильно харчуватися.
  •  Як вибирати корисну їжу?

Всі продукти поділяються на 4 групи.

  •  Хлібобулочні  та круп’яні вироби.
  •  Овочі та фрукти.
  •  Молоко та молочні продукти.
  •  М’ясо, риба, яйця та бобові.

Їжа – сукупність неорганічних і органічних речовин, які одержує людина з навколишнього середовища і використовує для росту організму, відновлення тканин, підтримання життєдіяльності та поповнення енергії. Пригадайте основні складники харчових продуктів:

білки

 мінеральні речовини

ЇЖА вітаміни

жири

вуглеводи

             Щоб ви росли здоровими, ваш зріст і маса відповідали нормам, щоб не покидало бажання активної діяльності, треба правильно харчуватися продуктами, корисними для здоров’я.

           Людина росте приблизно до 24 років, і в цей час білок будує наше тіло, м’язи, кров, внутрішні органи, волосся, нігті, шкіра – все це переважно білки. А переставши рости ми постійно відновлюємо тканини. Найменше білка у рослинній їжі.

  1.  Цікаві факти

Вчені підрахували, що за 70років життя людина з’їдає приблизно 8 тонн хлібобулочних виробів, 10-12 тонн картоплі, 6-7 тонн м’яса і риби, 10-12 тисяч яєць, випиває 10-14 тисяч літрів молока. На приймання їжі людина витрачає 6 років життя.

Вчитель показує продукти, в яких містяться білки, жири, вуглеводи, мінеральні речовини. (Малюнки на стіні – групами)

  1.  Білок: м’ясо, риба, яйця, сир.
    1.  Жири: є джерелом енергії. Містяться в  свинячому салі, вершковому маслі, сметані, сирах, олії, горіхах, вівсяних та гречаних крупах.
    2.  Вуглеводи – це джерело енергії для роботи серця та печінки.  (Покажіть де у вас серце? Де печінка?)
      •  Так ось, щоб ці органи добре працювали, нам потрібно їсти: хліб, крупи, цукор, картоплю, моркву, буряки, фрукти, мед.
    3.  Мінеральні речовини: беруть участь у творенні кісткових тканин. Найбільший вміст кальцію і фосфору у молоці, молочних продуктах (особливо в сирі) і овочах.

5. Робота в картках з завданнями.

Слайд 7

Учні самостійно виконують завдання. Перевіряємо роботу.

  •  Ще потрібно вживати для активної життєдіяльності вітаміни. Багато вітамінів міститься в овочах та фруктах.
  •  Де ростуть овочі?
  •  Де ростуть фрукти?

Для того, щоб на городах був гарний врожай, повинен дощик полити всі овочі і фрукти.

Ми покличемо дощик і проведемо „ Фізкультхвилинку”

6. Фізкультхвилинка  „ На городі”

Дощику,дощику,

(підіймають руки вгору)

Де ти ходиш?

Ходи любий дощику,

(Змахують підняти кистями рук.)

По городу!

Полий,любий дощику,

(Показують руками навколо себе.)

Все,що бачиш,-

Хай уродять овочі

Щедро й рясно.

Капустина – вище тину,

(Далі учні показують відповідні розміри овочів)

А томати – вище хати,

Бурячки – мов бички,

Квасолини – наче дині,

А морквище – як дубище!

А коли всі овочі так уродять,

(присідають і „збирають овочі”.)

Позбираю овочі я з городу,

Наварю для зайчиків я борщу –

(„Мішають ложкою” уявний борщик.)

Ще й тебе, мій дощику, пригощу.

7. Наші овочі і фрукти гарно виростіть і ми зберемо багатий врожай вітамінів

- Які вітаміни ви знаєте?

- Хто хоче розповісти про вітаміни?

Виходять учні і розповідають про вітаміни: А, В, С, D.

Вітаміни необхідні наш для обміну речовин і активної життєдіяльності.

  •  Ще вітаміни вбивають шкідливі мікроорганізми, які потрапляють до нашого організму.

Подивіться, як вітаміни впливають на мікроби:

 

Слайд 8

Вітаміни А

Це вітаміни зросту. Потрібно вживати:

  •  риб’ячий жир,
  •  масло
  •  помідори
  •  моркву
  •  рибу

Цей вітамін утворюється в нашій печінці

Вітамін В

Цей вітамін грає важливу роль в обміні речовин. Якщо його не вживати, то не будемо зростати, очі будуть погано бачити, будемо втомлюватись швидко. Серце наше буде не правильно битися. Послухайте, як стукає наше серце. Потрібно вживати:

  •  хліб,
  •  куряче м’ясо,
  •  яйце,сир,печінку.
  •  горіхи,
  •  капусту.

Вітамін С (аскорбінова кислота)

В організмі цього вітаміну немає, тому потрібно постійно поповнювати запас, істи продукти рослинного походження:

  •  зелень
  •  апельсини
  •  грейпфрути
  •  лимони
  •  сирі овочі
  •  шипшину.

Взимку необхідно більше вживати:

  •  картоплю
  •  капусту
  •  цибулю

Вітамін D

Цей вітамін відповідає за зріст наших кісток.

Потрібно вживати:

  •  печінку риби
  •  морепродукти
  •  молочні продукти.
  •  А тепер подивіться на ці продукти. (Окремо над дошкою розташовані малюнки: чіпси, сухарики, майонез, гірчиця, кетчуп, тістечка, чупа-чупс.....).
  •  Чи містяться в цих продуктах корисні речовини?
  •  Лікарі дієтологи виділили список продуктів, які шкідливі для організму.

Слайд  9

Список шкідливих продуктів

  1.  Закріплення вивченого матеріалу

Слайд 10

  1.  Гра „Смачного”

Учні вибирають продукти і складають меню для Незнайки. (До дошки виходять троє учнів. Дошка поділена на три частини).

  1.  Сніданок: малюнки з продуктами на магнітах.

Сухарі, банан, молочна вівсяна каша, чіпси, відбивна, кисіль, яблуко, хліб, снікерс, тістечко.

2. Обід: суп, рисова каша, чіпси, відбивна, кисіль, яблуко, хліб, снікерс, тістечко.

                3. Вечеря: морозиво, смажена риба, чай, „Фанта”, салат, цукерка.

Учні забирають шкідливі продукти, пояснюють, чому вони не підходять. На дошці залишається меню для Незнайки.

3. Гра „ Вгадай страву за описом”

  1.  Відокремлена від м’яса підшкірний свинячий жир, що зберігається і вживається сирим, смаженим, печеним, вареним (сало)
    1.  Закручена в листки капусти начинка каші (рисової, гречаної). І м’ясного чи грибного фаршу. Начинка може бути овочева (голубці)
    2.  Популярна в Україні рідка страва, що вариться з посічених буряків, капусти, моркви, картоплі та інших овочів і приправ (борщ)
    3.  Борошняний виріб у формі півмісяця. Начинкою слугує картопля, каші,сир (вареники)

Учні на дошці знаходять малюнки страв і показують їх

  1.  екзотичний фрукт у вигляді півмісяця, жовтого кольору (банан)
    1.  червона як кров. Кисло-солодка на смак. Залюбки її їдять. Тільки кісточки летять (вишня)

Банан – це? Вишня – це? Дуже корисні ягоди та фрукти.

Послухайте вірш

(вчитель розповідає вірш)

Діти?  Ягоди та фрукти –

Дуже корисні продукти.

І дорослі, і малята

Мають це, звичайно знати.

Смаковиті фрукти, цінні,

В них багато вітамінів.

Недаремно кажуть люди:

Щоб міцним та сильним бути,

Щоб здоров’я добре мати,

Повсякчас нам слід вживати:

Вам, малята, та й мені

Фрукти - ягоди смачні.

Підсумок уроку

  1.  Завдання на картках.

Обираємо тільки корисні продукти.


Слайд 11

( Учні обводять корисні продукти)

Перевіряємо виконання завдання.

  1.  Вірш „ щоб здоровим бути...”

Вірш.

Друже, щоб здоровим бути,

Треба навички здобути.

Про здоров’я піклуватись,

І не треба лінуватись.

Подружися зі спортом,

Рідко ласуватись тортом.

Воду крижану не пити,

І ніколи не палити.

Щоб знешкодити мікроби,

Руки мий щоразу чисто.

І вранці і ввечері, мій любий,

Завжди – завжди чисти зуби.

Не забудь щоденно їсти

Овочі та фрукти різні,-

Всі вони тобі корисні.


 

А также другие работы, которые могут Вас заинтересовать

20018. Виды информационных моделей (на примерах). Реализация информационных моделей на компьютере. Пример применения электронной таблицы в качестве инструмента математического моделирования 55.5 KB
  Понятие модели. Пример применения электронной таблицы в качестве инструмента математического моделирования. Моделирование Человечество в своей деятельности научной образовательной постоянно созадет и использует модели окружающего мира. Строгие правила построения моделей сформулировать невозможно однако человечество накопило богатый опыт моделирования различных объектов и процессов.
20019. Язык как способ представления информации: естественные и формальные языки. Основные информационные процессы: хранение, передача и обработка информации 48 KB
  Понятие информации. Виды информации. Роль информации в живой природе и в жизни людей. Язык как способ представления информации: естественные и формальные языки.
20020. Измерение информации: содержательный и алфавитный подходы. Единицы измерения информации 39 KB
  Измерение информации: содержательный и алфавитный подходы. Единицы измерения информации. Определить понятие количество информации довольно сложно. один из основоположников кибирнетиеи американский математик Клож Шенон развил вероятностный подход к измерению количества информации а работы по созданию ЭВМ привели к объемному подходу .
20021. Дискретное представление информации: двоичные числа; двоичное кодирование текста в памяти компьютера. Информационный объем текста 40.5 KB
  Дискретное представление информации: двоичные числа; двоичное кодирование текста в памяти компьютера. Кодирование информации Представление информации происходит в различных формах в процессе восприятия окружающей среды живыми организмами и человеком в процессах обмена информацией между человеком и человеком человеком и компьютером компьютером и компьютером и так далее. Преобразование информации из одной формы представления...
20022. Дискретное представление информации: кодирование цветного изображения в компьютере (растровый подход). Представление и обработка звука и видеоизображения. Понятие мультимедиа 40.5 KB
  Дискретное представление информации: кодирование цветного изображения в компьютере растровый подход. Кодирование информации в компьютере Вся информация которую обрабатывает компьютер должна быть представлена двоичным кодом с помощью двух цифр 0 и 1. Это явилось причиной того что в компьютере обязательно должно быть организовано два важных процесса: кодирование которое обеспечивается устройствами ввода при...
20023. Процесс передачи информации, источник и приемник информации, канал передачи информации. Скорость передачи информации 25.5 KB
  Процесс передачи информации источник и приемник информации канал передачи информации. Скорость передачи информации. Передача хранение и обработка информации представляют собой информационные процессы протекающие в социальных биологических и технических системах. Передача это процесс распространения информации в пространстве.
20024. Понятие алгоритма. Исполнитель алгоритма. Система команд исполнителя (на примере учебного исполнителя). Свойства алгоритма. Способы записи алгоритмов; блок-схемы 53.5 KB
  Понятие алгоритма. Исполнитель алгоритма. Свойства алгоритма. Рассмотрим пример алгоритма для нахождения середины отрезка при помощи циркуля и линейки.
20025. Битва под Москвой 11.08 KB
  7 ноября 1941 года на Красной Площади состоялся традиционный военный парад участвовавшие в нём войска сразу отправлялись на фронт. 56 декабря 1941 года советские войска перешли в контрнаступление под Москвой. Советские войска перешли в наступление с целью уничтожить РжевскоВяземскую группировку противников. Советские войска потерпели серьезное поражение под Харьковым и Керчью чем было предрешено падение Севастополя.